Labioplasti sürecim (4.gün memnuniyeti)

iyisever

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
39
5
Cuma günü ameliyat oldum henüz 4. günüm. İlk gün konu açıp günü gününe süreci anlatmak istiyordum fakat konu nerden açılıyor bulamadım :) şimdi buldum :) Ben buradan çok takip ettim çok yorum okudum 3 doktorla görüştüm ve nihayet bir doktora tam anlamıyla ısınıp labioplasti + hudoplasti oldum. Sürecim de çok şükür iyi ilerlediği için tamamen benim gibilere yardımcı olma amaçlı zaman ayırıp yazmayı canı gönülden istiyorum.

Ameliyatımı doktorun kliniğinde sedasyon anestezi ile oldum. (Yani tam uyutma değil lokal de değil. Ama tam gibi ben uyudum hiçbir şey hissetmedim, uyanmam da kolay oldu)

Ameliyat günü mutlaka yanınızda biri gelsin tek dönmeyin dedikleri halde ben yalnız gittim. Çok korktum nasıl olacak kendime gelebilecek miyim diye. Tek dönemeyecek gibi olursam arkadaşımı arayacaktım. Fakat korktuğum gibi olmadı. Uyandığımda tuvaletimi yaptırdılar daha sonra baticon ile pansumanımı yaptılar nasıl yapacağımı gösterdiler ve sargı bezi ile kapattılar. İç çamaşırımı ve bol pantolonumu giydim. Kafamda hafif dönme vardı ama iyi hissediyordum. Klinikten ayrılmadan bi miktar kustum anestiziyi vücudumdan atmış oldum. Ve eve tek döndüm. (Tabi siz benim gibi kimseye duyurmayayım konusunda çok katı değilseniz yanınızda yine de birinin olmasını tavsiye ederim.) Oturmakta yürümekte asla zorlanmadım.

Akşam eve gelip biraz yemek yiyip ağrı kesici ve antibiyotiğimi içip uyudum. Sabah kalktığımda tuvaletten sonra kendim baticonla pansuman yaptım. Dikişlerde hafif kanamalar vardı. (Bu normal bişey. Çok olursa ararsın demişti doktorum) Akşam olduğunda nerdeyse hafif kanama durmuş gibiydi. Ama pansumana kan gelmeyişi tamamen durması sanırım 3. gündü.

Ameliyattan sonraki 2 gün dışarı çıkmadım fakat evde hiç bişey yokmuş gibi dolandım kimse yürümemden oturmamdan kalkmamdan bişey anlamadı. Ben kasığımda bi ağrı var diyerek sadece dikkatli oturup kalkmama bahane sundum :)

Sürecimde buz tutma gereği duymadım. Burada çok okuyordum ilk 2 gün yatın buz tutun diye fakat ben ne yattım nede buz tuttum. Sanırım doktorun ameliyatı yapma şekliyle alakalı. İlk gün bile oturuyordum. Sadece pat diye oturamıyorum hafif dikkatli oturuyorum. Bir de eğilirken zorlanıyorum dikkatli eğiliyorum. Onun dışında çok rahat geçiyor. Şu anda da çok iyiyim.

Daha ilk kontrole gitmedim daha dikişlerim düşmedi, henüz şişlik tam inmedi. (Bu arada 2. günden sonra çok şişebilir demişti doktorum. Şişti ama çok değil.)

4. günüm için diyebileceğim şey: bugün şişliklerimin baya indiğini farkettim ve pansuman yaparken daha rahatım. Neredeyse acımıyor gibi. Sadece hafif kaşınmaya başladı dikişler, buda iyileşme belirtisi diye mutlu oluyorum :)

Süreçten çok memnunum. Eğer görüntüden de memnun kalırsam doktorumu gönül rahatlığı ile önereceğim. İnşallah herkes benim gibi kolay atlatır diye. İnşallah benim de görüntüm ideal görüntüye kavuşur.

Yarından itibaren düzenli olarak yazacağım. Sorularınız olursa seve seve cevaplarım.

Bu arada şunu belirteyim. Hudoplasti yani klitoris küçültülmesi gerektiğini doktorum söyledi ve labia ile onu da yaptı. Ben söylemedim yani. Doktor neyi gerekli gördüyse yaptı. Şu an bacaklarımı kapattığımda ne klitoris ne de dudaklar görünmüyor.

2. olarakta bazıları ameliyattan sonra eczaneye gidip ilaçları aldıklarını yazmışlar. Ben ameliyattan çıktığımda asistan ağrı kesici antibiyotik sargı bezi bant ve baticonu eczaneden alıp getirdi. Bana lazım olacak tüm şeyleri onlar temin edip beni o şekilde gönderdiler. (Ödemesini ben yaptım tabi. Aslında o kadar para ödüyoruz onları kendileri verseler ayrı bir güzellik olurdu:) )

Bu iki konu bence önemli detaylar. Bu açıdan da beni memnun bıraktılar.

5. günüm..
Bugün dikişlerim baya kaşınıyor iyileşme belirtisi evet ama acayip kaşıntı :) kıyafet üstünden hafiften de bastırıp kaşıyorum yani. İyileşme rahatlığı geldi sanırım. Bugün bir de daha rahat yere eğildiğimi farkettim. Ama en belirgin şey kaşıntı

Geçmiş olsun. Dün benim ilk günümdü hudoplasti ,labioplasti ve vajinoplasti olarak operasyon yapıldı. dün yanımda erkek arkadasım olmasaydı asla dayanamazdım cok yardımcı oldu tek gidilecek bir ameliyat değil. İdrar için sonda takıldı daha sonrasında cıkarınca hemşire karnım aşırı sisti idrar yapamadım tekrardan sonda takıldı. Ve idrar zorluğundan dolayı ödem topladı dikiişlerim dün geceye kadar acıdı . Kesinlikle yanınızda yardımcı olan biri olmalı. Ne kadar basit gözüksede ameliyat sonrası baş dönmesi , mide bulantısı idrar zorluluğu. Dikişler dikkat edilmeli. Ve kesinlikle dinlenilmeli. Ödem olmaması için buzda tutulmalı

Size de çok geçmiş olsun. Tabiki tek gidilebilir gibi bir mesaj vermek istemem. Yanınızda birinin olmasını doktorlarda söylüyor zaten. Fakat benim sürecim böyle oldu. Buz tutmayı gerektirecek kadar bir şişmede olmadı. Bünyeden bünyeye farklılık gösterebileceği gibi ameliyat şekli de süreci etkiliyor. Zira benim de vücudum çok hassastır ve acı eşiği yüksek biri de değilim.

Bugün 7. günüm. Vay be bi hafta oldu bile. Özellikle dikiş ipi olan kısımlar felaket kaşınıyor. 6. günden sonra baticon sürmenize gerek yok demişlerdi fakat ben sürmeye devam edicem. Çünkü dikiş yerleri hala gözle görünüyor, tam kapanmadan içim rahat etmez. İğne topu kadar bir iki küçük yer acıyor sadece biraz da kırmızı görünüyor, o kısımlar daha hassas olduğu için mi bilmiyorum.
Kaşınma olmasa genel olarak iyiyim oturmam eğilmem daha normalleşti.

Sanırım ince ve kalın olarak değişiyor bu süreçler benim iç dudaklar kalın olduğu için çok ödem yapmıs da olabilir daha önce gittiğim doktorlarda normal hastaların iyileşme sürecinden daha cok uzun sürecek demişlerdi bugun 4. Günüm kanama hala var ve sislik . Zor baya benim için bu sürec

Bedensel farklılık için gerçekten yapılacak bişey olmuyor. Zaman, zamanla iyileşeceksiniz siz de. Umarım olabildiğince kolay atlatırsınız bundan sonrasını. İyi tarafından bakarsak en azından destek olan bi erkek arkadaşınız var ben kimseyle paylaşmadım her şeyi tek yaşadım.

Merhaba, batikona devam etmeniz çok mantıklı olmayabilir. Bir doktorunuza sorun isterseniz. Batikonu fazla kullanmak da aşırı kaşıntı yapıyormuş, doktorum öyle söylemişti ve 7 günden fazla önermedi . Benim de dikiş yerlerim görünüyordu kapanması 20 günü buldu nerdeyse

Yaa sevindirdiniz beni, 20 gün sonra kapanacaksa ona da razıyım :) baticonu 7. gün sabah sürmüştüm sonra bıraktım. Doktorunuz haklı olabilir bugün 8. günüm şu an kaşıntım yok.

Siz nasıl oldunuz kanamanız durdu mu iyi misiniz rahat oturup kalkabiliyo musunuz?

Siz nasıl oldunuz kanamanız durdu mu iyi misiniz rahat oturup kalkabiliyo musunuz?
Bugün evde işleri hafif hafif yapmaya basladım bugun 4.ncu gunum kanamam durdu dün çok kaşıntım vardı bugun daha rahatım. Bi an önce gecsin istiyorum 1 ay dolsun diye bekliyorum seklini de tam olarak anlayamadım onada moralim bozuk sizin nasıl geçiyor süreç

Yaa sevindirdiniz beni, 20 gün sonra kapanacaksa ona da razıyım :) baticonu 7. gün sabah sürmüştüm sonra bıraktım. Doktorunuz haklı olabilir bugün 8. günüm şu an kaşıntım yok.
Kapanır kapanır yani sürekli kanamanız yoksa sıkıntı yok. Benim zorladığım zamanlarda ara ara kanıyordu ve dikiş yerini görüyordum. Şuan bir ayı geçti artık böyle bi problem yaşamıyorum. Kontrole gittiğimde doktor kanamanın olabileceğini sadece hematom oluşmasının sorun olduğunu söyledi onun için ilk ay kontrolü oluyormuş, ben de yoktu şükür :)

Geçmiş olsun. Simdi nasilsiniz. Memnun kaldiysaniz doktor ismi paylaşır mısınız

Dolar dolar zaman o kadar hızlı ki ben kaçıcı günüm olduğunu sayamıyorum artık :) Gayet iyiyim dikişlerim alındı bepantol sürüyorum dikiş izlerinin yok olması için. Hafif ödemler varmış ama olmasa bile bu haliyle olmuş gibi görünüyor. Sizinki de olması gereken hale gelir umarım en kısa vakitte

Bu arada doktorum açık açık reklamının yapılmasını kesinlikle hak ediyor. Ben kendimi ifşalamamak için yazmıyorum :) Bir de kapanmasını beklediğim küçük bi dikiş izi var. Krem sürdükçe kapanacak dedi. Eğer son görüntü hiç ameliyat olmamış gibi olursa doktorun bunu hak ettiğini düşünerek burdan da paylaşırım. Ben de doktorun adını burada görüp öğrendim instagramda takip ettim fakat yine de burada ilk üç sırada adı geçmiyor sanırım. (Belki diğer doktorlar kendi reklamını kendi yapıyolar bilemem) Bunun dışında İstanbulda iseniz her açıdan gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Zaten doktorla görüştüğünüzde öyle bi tecrübeme güvenin demesi var ki ister istemez güveniyosunuz :) Kadın doktor olduğunu söyleyeyim sadece.

3. haftama yaklaşırken dikkatimi çeken bir hususu daha paylaşmak istiyorum çünkü genelde çok sorulan bir soru oluyor. Doktorlar (benim doktorum dahil) cinsel ilişkiden 6 hafta uzak durulmasını söylüyorlar. Fakat bence şu anda da olur cinsel ilişkiye mani olacak bir acı yada hassasiyet yok. (Tabi görüntüde dikiş izleri mevcut, bunu problem etmeyenler için bu dediğim)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…