Labioplasti ve hudoplasti operasyonlarımla ilgili tüm detaylar

Annem kardeslerim yurt dısında kuzenlerim falan var ama bu konuda biraz sıg görüslü davranacaklarını düşünüyorum o yuzden yalnız gitmek en uygunu ben alıskınım zaten hep yalnızım bu hayatta. Ayrica penti destek külodu ve oksijenli sunaldım bakalım ne olacak yarın😃 sinzin dikişler vs durum nedir

Evet baticon un hücreleri öldürdüğünü duymuştum. Bu sebeple ilk 3-4 gün baticon kullanmam gerektiğinde oksijenli su ile seyrelttim. Sonrasında ise baticon u bıraktım komple 😊
Bugün kontrole gittim herşey olunda ama ödem o kadar fazla ki sol taraf ve klitoris bölgesi çok şiş dışarda yarın tam 1. Haftam oluyor doktorum bana eau de goulard diye solüsyon verdi kullanıcam eğer geçmezse iğne tedavisi dedi inşallah gerek kalmaz ödem kalıcı değildir inşallah bian önce normal rutinime dönmek istiyorum

Annem kardeslerim yurt dısında kuzenlerim falan var ama bu konuda biraz sıg görüslü davranacaklarını düşünüyorum o yuzden yalnız gitmek en uygunu ben alıskınım zaten hep yalnızım bu hayatta. Ayrica penti destek külodu ve oksijenli sunaldım bakalım ne olacak yarın😃 sinzin dikişler vs durum nedir
Her şey çok güzel olacak ben eminim 🌸 küçük bir operasyon zaten hiç korkmayın, yalnız da girilebilir gayet :) benim dikişlerim düşüyor fakat hala tamamen düşmedi. Ama çok iyiyim, rahatça hareket edebiliyorum. Aradaki açıklık çok az kaldı. Dikişler düşüp doku iyileştikçe kapanıyor. Operasyondan sonra güzel haberlerinizi bekliyorum. Aklınıza takılan her konuda da seve seve destek olurum

Bugün kontrole gittim herşey olunda ama ödem o kadar fazla ki sol taraf ve klitoris bölgesi çok şiş dışarda yarın tam 1. Haftam oluyor doktorum bana eau de goulard diye solüsyon verdi kullanıcam eğer geçmezse iğne tedavisi dedi inşallah gerek kalmaz ödem kalıcı değildir inşallah bian önce normal rutinime dönmek istiyorum
Benim de ilk bir kaç gün sağ tarafımda çok fazla ödem vardı. Avene markasının cicalfate spreyini kullanıyorum. Eğer imkanınız varsa bunu da kullanın lütfen, her tuvaletten sonra bu spreyi operasyon bölgenize sıkın. Çok fazla ödem olan yerlere hafif bir şekilde kantaron yağı sürebilirsiniz morluklara da iyi gelir benim sağ dış dudak kısmı çok morarmıştı bu şekilde çok çabuk geçti. Yatarken ayağınızın altına biraz yüksek bir yastık koyun bu da iyi geliyor ödem için. İnanın hijyeninize dikkat etmeniz, bölgeyi kuru tutmanız halinde çok güzel bir iyileşme yaşayacaksınız.

Son düzenleme:
Her şey çok güzel olacak ben eminim 🌸 küçük bir operasyon zaten hiç korkmayın, yalnız da girilebilir gayet :) benim dikişlerim düşüyor fakat hala tamamen düşmedi. Ama çok iyiyim, rahatça hareket edebiliyorum. Aradaki açıklık çok az kaldı. Dikişler düşüp doku iyileştikçe kapanıyor. Operasyondan sonra güzel haberlerinizi bekliyorum. Aklınıza takılan her konuda da seve seve destek olurum
Dün venüs tepesinden ameliyatımı oldum. Labioplastiden doktorumun tavsiyesi sonucu ortak karar ile vazgectik. Venüs bölgesi iyileşirse bende istersem yapacak. Hastane sürecim cok rahatti hemsireler hasta bakıcı doktorum esra cabuk cömert ve ekibi cok içten samimi davranıs ve yaklasımları oldu. Eğilip kalkmakda zorlanıyorum bir hafta agır iş yok dinlenicem. Genetik kan pıhtılasması durumundan dolayı da kan sulandırıcı iğne hastanede iki kere yapıldı bende evde yapıcam bir hafta. İyiki labioplasti olmamısım ikisi birden gercekten zor olacaktı. Ayrıca bir konu actım ve surecimi detaylı yazdım venüs tepesi magdurları bilgilensin istedim

Dün venüs tepesinden ameliyatımı oldum. Labioplastiden doktorumun tavsiyesi sonucu ortak karar ile vazgectik. Venüs bölgesi iyileşirse bende istersem yapacak. Hastane sürecim cok rahatti hemsireler hasta bakıcı doktorum esra cabuk cömert ve ekibi cok içten samimi davranıs ve yaklasımları oldu. Eğilip kalkmakda zorlanıyorum bir hafta agır iş yok dinlenicem. Genetik kan pıhtılasması durumundan dolayı da kan sulandırıcı iğne hastanede iki kere yapıldı bende evde yapıcam bir hafta. İyiki labioplasti olmamısım ikisi birden gercekten zor olacaktı. Ayrıca bir konu actım ve surecimi detaylı yazdım venüs tepesi magdurları bilgilensin istedim
Çok geçmiş olsun umarım her şey çok güzel olur. Ödem olmaması için çok dikkat edin 🙏

Çok geçmiş olsun umarım her şey çok güzel olur. Ödem olmaması için çok dikkat edin 🙏
Cok tesekkür ederim bir saat once bi cesaret bakrım hafif morarmalar var ödem olmaması için ne yapmam lazım. Buz labioplastiye uygulanıyor ama venüste gerek varmi bilemedim yarın dr soracagım

Cok tesekkür ederim bir saat once bi cesaret bakrım hafif morarmalar var ödem olmaması için ne yapmam lazım. Buz labioplastiye uygulanıyor ama venüste gerek varmi bilemedim yarın dr soracagım
Uzanırken ve uyurken ayak altınıza yastık alın bu genital bölge operasyonları için genel olarak öneriliyor. Buz konusunda emin olamadım. Bir de sürekli ödem sökücü bir şeyler için. (Maydonoz suyu, kuru dut çayı bunun için ideal olacak)

Klitoris bölgesi açıkta biraz kapanirmi zamanla 5. Günüm bugün morarma ve ödem var
Merhaba suan kacinci gundesin bilmiyorum. Benimde 2.haftam bitti. Ilk hafta baya bir aciklik vardi. Sakin endiselenme o odemden. Bende cok gerilmistim boyle acikmi durucak diye. Suanda tamamen kapandi orasi. Bir haftaya falan seninde iyice kapanicak hic endiselenme💜😘

Uzanırken ve uyurken ayak altınıza yastık alın bu genital bölge operasyonları için genel olarak öneriliyor. Buz konusunda emin olamadım. Bir de sürekli ödem sökücü bir şeyler için. (Maydonoz suyu, kuru dut çayı bunun için ideal olacak)
Evet yazınızdan okudugum için dunfen beri yatarken yastık koyuyorum ayagımın altına cok rahat ettiriyor. Kan pıhtısından dolayı giydiğim corap cok rahatsız ediyor beni alısamadım korseye nasıl katlanıcamı dusunurken korse daha rahat hiç bunalmadım içinde. Maydanozdan hoslanmıyorum pek içmem mümkün değil kuru dut evde yok. Drc vitamini yazmısti odeme iyi geliyormus onu kullanıcam

Geçmiş olsun 🌸 bende bu 2 operasyonu olmayı düşünüyorum, klitoris bolgesi.l Dikişleri çok rahatsız edici oluyor mu? Birde ameliyattan sonra klitoris görünür oluyor mu?
Merhaba, labioplasti ve Klitoral üst deride fazlalıklar alındı. Klitorise hiç dokunulmamış oldu. Bazılarının klitoris üzerindeki deriyi alıyorlarmış oda hem görüntü açısından kötü hem de aşırı hassasiyet yaratıyormuş. İlk gün 24 saat buzlu su şişesini o bölgede tutup sontaki 2 gün 1 er saat arayla tutulması gerekiyor dedi doktor ödem ve kanama için. Kanama 2.gün çok az var yok gibiydi. Ödem 4-5 içinde bitti. Ben 15. Günümdeyim dikiş hassasiyeti için krem öneriyor doktor. Ben alt bölgede hassasiyet oradaki dikişler daha geç iyileşiyormuş ve benim cildim çok hassas ve alerjik cilt. Onun içinde bugün dikişin daha çabuk kaynaması için krem önerdi doktor. Rahatladı bir de ılık su çok rahatlatıyor çok sıcak olmayacak.

Merhaba suan kacinci gundesin bilmiyorum. Benimde 2.haftam bitti. Ilk hafta baya bir aciklik vardi. Sakin endiselenme o odemden. Bende cok gerilmistim boyle acikmi durucak diye. Suanda tamamen kapandi orasi. Bir haftaya falan seninde iyice kapanicak hic endiselenme💜😘
Merhaba benim şuan 10. Günüm açıklık var tabiki ilk günlerdeki gibi degil ve sol taraf daha ödemli kapanirmi ödem için ne yaptınız ve baticon ve merhem kullanmayı kaçıncı haftada biraktiniz

Merhaba arkadaslar benim üst bacaklarımda morarma oldu biliyorum sizler labioolasti oldunuz belki aynı durum vardır diye sormak istedim. Venüs bölgem morardı bu zaten bekelenen birseydi dr soyledi.ama bacaklarımda daha yogun morarma genetik kan pıhtılasması hastalıgına yatkınlıgım oldugu için ıan inceltici iğne kullanıyorum bundanmı yoksa ameliyatın yan etkilerimi merak ediyorum

Merhaba benim şuan 10. Günüm açıklık var tabiki ilk günlerdeki gibi degil ve sol taraf daha ödemli kapanirmi ödem için ne yaptınız ve baticon ve merhem kullanmayı kaçıncı haftada biraktiniz
Merhaba, ben hic batikon kullanmadim. Peceteyi islatip o sekilde temizlemeyi yapiyordum. Furacin merhem verdi doktor onuda cok olmicak sekilde 2 hafta kullandim. 2 haftadan sonra birsey surmeyi biraktim sadece su ile temizligini yapiyorum. Birde banyodan cikinca bepanthen tarzi krem suruyorum azicik. Cok normal benimde sag taraf daha odemliydi suanda 3 hafta bitti o odemde gitti. Sizinde bir haftaya falan iyice azalir odemler. Ekstra odem icin birsey yapmadim ben 🌸

Merhaba, ben hic batikon kullanmadim. Peceteyi islatip o sekilde temizlemeyi yapiyordum. Furacin merhem verdi doktor onuda cok olmicak sekilde 2 hafta kullandim. 2 haftadan sonra birsey surmeyi biraktim sadece su ile temizligini yapiyorum. Birde banyodan cikinca bepanthen tarzi krem suruyorum azicik. Cok normal benimde sag taraf daha odemliydi suanda 3 hafta bitti o odemde gitti. Sizinde bir haftaya falan iyice azalir odemler. Ekstra odem icin birsey yapmadim ben 🌸
Peki klitoris bölgesindeki açıklık zamanla kapanıyormu

Merhabalar güzeller, uzun yıllardan beri olmayı düşündüğüm fakat bir türlü cesaret edemediğim bu iki operasyonu bir cesaretle sonunda oldum. Uzun zamandan beri yaptığım araştırmalar, forumda gördüğüm yazılar beni çok arada bırakmıştı. Bir kısım süreci çok kolay anlatırken bir kısımsa çok kötü tecrübelerini paylaşmıştı. Bodrum’da yaşıyorum ve küçük bir yer olduğu için çok fazla bu operasyonu yapan doktor da bulamamıştım. Güzel yorumlara sahip bir kadın doğum uzmanı buldum ve görüşmeye gittim. Kontrol sonrasında labioplasti ve hudoplasti için uygun olduğum söylendi. Gözümü kararttım ve hemen operasyon için gün aldım. Operasyon hem lokal hem uyutma ile yapıldı. Uyutma kısmı çok korktuğum için benim tercihimdi. Herkese de bunu öneriyorum. Operasyon 1 saat sürdü. Uyandığımda herhangi bir acı ya da ağrı hissi yoktu sanırım anestezisinin ve sonrasında verdikleri ağrı kesici serumun etkisi vardı. Yaklaşık 3 saat klinikte kaldım ve sonrasında taburcu oldum. Aynaya bakmamak tavsiye edilmişti fakat ben baktım ve görüntüm de ilk saatler olmasına rağmen çok hoşuma gitti. Uzun yıllar çıkık klitoris ve uzun iç dudaklardan sonra dümdüz bir görüntü beni çok mutlu etti. dikişler çok muntazam bir şekilde yapılmıştı ve kesinlikle dışarıdan görünmüyordu. Doktorum antibiyotik, ağrı kesici, antibiyotik kremler ve bir de bilinen bir markanın kurutucu spreyini yazmıştı. Her tuvalet sonrası ise baticon ve oksijenli suyu gazlı bezin üzerine dökerek tampon hareketlerle nazikçe pansuman yapmamı tavsiye etti. İlk kontrolüm 4 gün sonra oldu ve doktorum çok şaşkın olduğunu çok muazzam bir iyileşme ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Bu duruma da güvenerek size aşama aşama yaptıklarımı anlatmak ve ışık tutmak istedim.
Öncelikle ilk 5 gün duş almadım, bölgeye su değdirmedim. Her tuvaletten sonra sadece tuvalet kağıdıyla tampon hareketlerle nazikçe kurutma yaptım ardından kurutma makinasının soğuk ve düşük ayarıyla da kurutmayı destekledim. Ardından gazlı beze döktüğüm baticon+oksijenli su karışımı ile bölgeyi aynı şekilde temizledim. Ardından antibiyotik kremlerimi sürdüm ve kurutucu spreyle de son hamleyi yaptım. İlk günden itibaren Regl destek külodu adı ile satılan çamaşırı operasyon bölgeme gazlı bez koyarak giydim. Hem sıkı hem pamuklu yapısı sayesinde ne ödem oldu ne kanamam. Bunu kesinlikle 10-15 gün boyunca kullanmanızı tavsiye ediyorum kesinlikle bu çamaşır olmadan dolaşmayın bu konuda bana güvenebilirsiniz çok iyi sonuç alacaksınız. İlk 5 gün sürekli buz kompresi yaptım. Hem gece hem gündüz. Yatarken de ayağımın altına yüksek yastık koydum ve o şekilde uyudum. Bu da ödem oluşmamasında etkili olmuş olabilir. Kesinlikle tırnaklarınızı kısa kesin ve ellerinizi güzelce yıkamadan krem vs. Sürmeyin. Bu şekilde olası enfeksiyon riskiniz azalacak. İlk 2 gün kan sulandırıcı şeyler kullanmayın (limon vs.) sonrasında ise başlayabilirsiniz. Tuvalet sorunu yaşamamanız için sabahları zeytinyağı ve bol su için uyandığınızda. Katı şeyler tüketmeyin. Hücre yenileyici besinler tüketin. Ben her gün avokado, sarımsak, ananas, kuru dut çayı( bu iltihabı ve enfeksiyonu söküyor) gibi besinler ve çaylar tükettim. Dürüst olmam gerekirse bugün 8. Günüm ve görüntüden ve iyileşme sürecimden çok memnunum. Klitoris kısmıma müdahale olduğu için yalnızca klitoris bölgesinde bir hassasiyetim var fakat o da hızlı bir şekilde toparlıyor. İlk günler dudakların arası çok açık duruyordu fakat iyileşme sürecimle beraber yavaş yavaş kapanıyor. Ve güzel bir görüntü şimdiden oluşuyor. Dikişlerimin olduğu yerlerde sertlikler var fakat 2 hafta içerisinde dikişlerin de düşeceği söylendi. Size şu konuda da dürüstçe bir yorum yapmalıyım ki, güzel bir doktorda operasyon olduysanız muhtemelen çok ağrı acı hissi olmayacak fakat ne olursa olsun 1 hafta işe dönmemenizi, çok fazla yürümemenizi öneriyorum! Operasyon olup hemen ertesi gün normal hayatıma döndüm yorumları çok dürüst gelmiyor. Ben ilk 3 gün yalnızca tuvalete gitmek için yürüdüm. Bu şekilde dikkatli olmam da belki bu kadar çabuk iyileşmeme yardımcı oldu. 5. Gün ayakta ve kısa süreli duş alıp yine o kısmı çok güzel kuruttum. Artık istediğim zaman bu şekilde duş alıyorum. İlk haftamın tamamlanmasıyla temizlik aşaması için baticon u çıkardım onun yerine oksijenli su+kantoron yağı+aloevera karışımı ile tampon yapmaya devam ettim. Bu benim bünyeme iyi geldi umarım sizin için de iyi olur. Ben yaklaşık 3-5 hafta temizlik ve bakım için bu şekilde devam edeceğim. Regl destek külodunu da kullanmaya devam edeceğim bence o bölge açıkta kalması bir süre pek sağlıklı olmaz. Merak ettiğiniz sorularınız varsa size seve seve yardımcı olmak isterim.
Doktorunuz kimdi nerede hanhi yeknikle yaptırdınız

Merhaba arkadaslar benim üst bacaklarımda morarma oldu biliyorum sizler labioolasti oldunuz belki aynı durum vardır diye sormak istedim. Venüs bölgem morardı bu zaten bekelenen birseydi dr soyledi.ama bacaklarımda daha yogun morarma genetik kan pıhtılasması hastalıgına yatkınlıgım oldugu için ıan inceltici iğne kullanıyorum bundanmı yoksa ameliyatın yan etkilerimi merak ediyorum
Bunu daha önce duymamıştım. Bu konuda doktorunuza danışmanız çok daha sağlıklı olur. Çok geçmiş olsun tekrardan.

X