Laf söylemeyi becerememek..

sen dün boşanmıyor muydun? babaannenden maaşı alabilmek mevzun vardı.. boşan kurtul madem. hala laf sokma derdinde misin?
Açıklamıştım ama görmediniz sanırım .. ben ilerde boşanma gibi durum olursa diye o konuyu açtım çünkü evliliğimizde bu tür sorunlar var eşimin aile düşkünlüğü vs beni boşanmaya itiyor ama genede elimden geleni yapıyorum şimdilik yürütmeye çalışıyorum bugün böyle ama yarını bilemem ...

Laf soylemek icin ugrasmayin.Direkt mesafe koyun.Gitmeyin oraya kendi evinizde kalin,kendi yemeginizi yapin.
hani laf söylemek için ugraşmayın diyorsunuz ya inanın öyle insanlar var ki bu benim eşimin ailesi de dahil resmen kaşınıyorlar.. laf söylemesen olmuyor.. mesafe koysan bile yeri geliyor anlamıyorlar en güzeli arı gibi sokacaksın yoksa eziyorlar keşke söylediğiniz gibi olsa

hani laf söylemek için ugraşmayın diyorsunuz ya inanın öyle insanlar var ki bu benim eşimin ailesi de dahil resmen kaşınıyorlar.. laf söylemesen olmuyor.. mesafe koysan bile yeri geliyor anlamıyorlar en güzeli arı gibi sokacaksın yoksa eziyorlar keşke söylediğiniz gibi olsa
Oyle arada icine atmamak icin konusmak gerekiyor ama konu sahibi ne soyleyecegini bilemiyor donup kaliyor.Boyle strese gireceğine uzak dursa daha iyi.Birden bicak gibi keserse gidip gelmeyi birazda soguk davranirsa zaten guzel cevap olur oda..

Ay ne görünceniz laf sokmuş ne de siz. Her şeyi takmayın kafaya. Sürekli laf sokma çabasına girerseniz küçük düşersin.

kendi evinde yaşa o zaman canım sende altlı üstlü oturuyorsanız habire gitme yada geldiklerinde de ezdirme kendni

Bende pek beceremem laf söylemeyi o an aklıma gelmez daha sonra gelir
keşke söyleseydim diyerek pişman olur kendimi yer bitirirm.. ama saçmada olsa cevap veriyorum artık
cevap vererek zamanla ögreniyorsunz alışıyorsunuz o an duruma göre
hiç birşey yapamıyorsan dik dik aşagılayıcı bir şekilde bak.. cok yüz göz olmuşsunuz bence.
benim görümcem bana böyle birşey söylese ona..
merak etme sen halası kafanı yorma annesi onu ac bırakmaz o benim evladım kimse onu benden daha iyi düşünemez
sen bundan sonra zahmet etme ben doyururum karnını derdim.. ayrıca görümceniz niye cocuga corba içiriyor sahi ?
Teşekkr ederimm yorumunuz için dikkate alıcam bundan sonra. Nolursa olsun onun gibi herşeye karışıcam karar verdim. Ben oraya gitmeden bebeğime mama veriyorm emziriyorm ama ne hikmetse sofrada yürüteçe koyuyorum rahat yiyebilmek için dönüyo dolaşıyor sofraya gelip biz kendi ağzımıza kaşık götürürken ağzını açıyor 3 gündür aç gibii. Onlarda hemen aaa çocuk aç diyor. Görümcede ben yerken bebeğime veriyor ben zaten çok yavaş yemek yiyen bi insanım. O şekilde yani. Dün öyle dedim diye gıcık oldu bebeğimin üstünü mafetti çorbayla. Bilerek döktü eminim. Keşke orda çorbayı cocuk değil kiyafeti içmiş deseydim:KK70:

Canım sende çocuğunu yanına oturt kendin yedir arada benim kv de aynı şeyleri söyler ama fazla takmam ağır laf ederlerse yedikleri yemeği kursaklarında bırakırım cevabını yapıştır neyden çekiniyorsunki :) şakayla karışık yap ama ciddi olma ki eşine şikayet etmesinler sonra :) bende senin gibi çok suskun yapıdaydım ama eskidendi onlar şimdi kimse bi laf edemiyor pişman ediyorum hepsini delirttiler beni :)

Evet maalesef.. ben bugüne kadar laf söylemediğim için böyle oldu. Sanki korkuyormusum gibi şimdi kendince 'nede olsa bişey diyemiyo 'diye düşünüyor . Benim kv de çatır çatır laf söylediği için ondan korktuğumu sanıyor sanırım o küçük aklıyla

Teşekkr ederimm yorumunuz için dikkate alıcam bundan sonra. Nolursa olsun onun gibi herşeye karışıcam karar verdim. Ben oraya gitmeden bebeğime mama veriyorm emziriyorm ama ne hikmetse sofrada yürüteçe koyuyorum rahat yiyebilmek için dönüyo dolaşıyor sofraya gelip biz kendi ağzımıza kaşık götürürken ağzını açıyor 3 gündür aç gibii. Onlarda hemen aaa çocuk aç diyor. Görümcede ben yerken bebeğime veriyor ben zaten çok yavaş yemek yiyen bi insanım. O şekilde yani. Dün öyle dedim diye gıcık oldu bebeğimin üstünü mafetti çorbayla. Bilerek döktü eminim. Keşke orda çorbayı cocuk değil kiyafeti içmiş deseydim:KK70:
bu kadar yüz göz olunması çok çirkin eşiniz ile olan huzurunuza yansır bu durum.. aa çocuk aç dedikleri zaman
ben cocugumun ac olup olmadıgını sizden iyi bilirm merak etmeyin deyiverin..
ben müsade etmezdim mesela çorba felan vermesine.. bir duruşunuz yok o yüzden böyle oluyor. vıç vıç bir ilişkiye dönmüş bu
laf soktu laf sokayım
şunu dedi bunu diyeyim..
şunu dersem içi içini yerdi..
neden şunu demedim ahh tüh vah böyle yıpranan siz olursunuz
bunların yerine sağlam bir duruş net bir tavır ve mesafe çözer zaten herşeyi.

Bak herzaman derler SUSUYORSAN EZİLİRSİN... Hiç birşeyden çekinme o an ne hissediyorsan ne istiyorsan söyle ama yumuşak dille dalga geçer gibi bak birdaha cesaret ediyorlarmı sana laf atmaya :KK66:

Canım sende çocuğunu yanına oturt kendin yedir arada benim kv de aynı şeyleri söyler ama fazla takmam ağır laf ederlerse yedikleri yemeği kursaklarında bırakırım cevabını yapıştır neyden çekiniyorsunki :) şakayla karışık yap ama ciddi olma ki eşine şikayet etmesinler sonra :) bende senin gibi çok suskun yapıdaydım ama eskidendi onlar şimdi kimse bi laf edemiyor pişman ediyorum hepsini delirttiler beni :)
Bende ilk zamanlar deliydim sanırım babamın evinden deli olarak geldim :KK70: ama sonra ne olduysa hamilelikle beraberr bana bi saflık geldi. Ne deseler cevap veremez oldum. Buaralar arttı bu inşallah burdan aldığım gazla eskiye dönücem :> benim konuşma seklim bile değişti onunda etkisi var . çocuk gibi, tuhaf konuşmaya başladım, rahat, olduğum gibi konuşmuyorm bununda etkisi vardır değilmi?:[

Bak herzaman derler SUSUYORSAN EZİLİRSİN... Hiç birşeyden çekinme o an ne hissediyorsan ne istiyorsan söyle ama yumuşak dille dalga geçer gibi bak birdaha cesaret ediyorlarmı sana laf atmaya :KK66:
Vallahi haklısın canım susmak edeptendir felan diyolarda hiç alakası yok sustukça tepene biniyorlar nede olsa bişey diyemiyo diye. Ama artık susma devrini kapatıyorum. ben ,onların karşısında da ben olucam. Mesela eşim bişey dese anında diyecek bişey aklıma geliyo ama onlara karşı öyle olamıyorum :[ sustukça hem kendimi hem eşimi yiyorum .

Vallahi haklısın canım susmak edeptendir felan diyolarda hiç alakası yok sustukça tepene biniyorlar nede olsa bişey diyemiyo diye. Ama artık susma devrini kapatıyorum. ben ,onların karşısında da ben olucam. Mesela eşim bişey dese anında diyecek bişey aklıma geliyo ama onlara karşı öyle olamıyorum :[ sustukça hem kendimi hem eşimi yiyorum .
eşinin suçu yok canim onlar için huzurunu hic bir zaman bozma bak ben eltim için yuvami yikcaktim annemin evine gittim 2 ay kaldim dayanamadim geri dondum şimdi gülüyorum salak kafam diyorum esin çocuğun yanında olsun baskalarina kulak asma birak ne derlerse desinler bos bos konuşurlar anca bende eskiden saygıdan susardim ama gerçekten delirttiler lafımi esirgemiyorum artık hakliysan esin herzaman senden yana olur zaten haksız yere de üstlerine gitme onlar sana laf ederlerse sende onlara et sus alinan alınsın bosver bak geçende kv ekmek almaya gitmişti ayni evde yaşıyorum :KK43: gelmesinden 10 dk önce çayı yumurtayı koydum kaynasin diye geldi hemen laf etti yumurtanın suyu kaynamis neden kapatmiyosun dedi azarlar gibi.. daha 10 dk oldu koyalı dedim sanki 1 saattir kayniyolar dedim baktim sustu :) kimsenin seni etmesin izin verme inanki ben 5 senedir evliyim çok ezildim yuvami yıkma derecesine geldim çok sukur allahima ki aklımı başıma getirdi geri dondum esim de diyo kendine laf soylettirme diyor önceden annesine çok duskundu zamanla kimin ne oldugunu anladikca okadar çok degistiki tanıyamıyorum bize çok bağlandı ailesine rest cekti ben hiç birsey yapmadım sadece sabrettim keşke durumumuz olsa da ayrı eve cikabilsek an cok zor :KK43: susarsan korktuğunu sanirlar canim yapma olurmu susma ezmelerine izin verme birak konusmasinlar seninle ne kaybedersin? Iyi olursan kimseye yaranamazsin bu devirde kotu olacaksın :)

Bende ilk zamanlar deliydim sanırım babamın evinden deli olarak geldim :KK70: ama sonra ne olduysa hamilelikle beraberr bana bi saflık geldi. Ne deseler cevap veremez oldum. Buaralar arttı bu inşallah burdan aldığım gazla eskiye dönücem :> benim konuşma seklim bile değişti onunda etkisi var . çocuk gibi, tuhaf konuşmaya başladım, rahat, olduğum gibi konuşmuyorm bununda etkisi vardır değilmi?:[[/QUOT] esin seni deli olarak kabul ettiyse deli olmaya devam et suskun olupta sonradan delirirsen benim gibi sasirirlardi :KK70: sustukca gözünün korktuğunu düşünürler he kotu ol demiyorum yanlis anlama ama onlar kotu oluyorsa sende ol onlar iyi yaklaşırlarsa sende iyi ol bak eltim okadar kotu bi insanki kv me etmediği kalmadi ama kv onu benden cok seviyo her hafta evine gider biseyler götürür kalır :) bana gelince surat asar neden çünkü ondan iyiyim ya :) yada o akrabalari ben el kiziyim diye dir :) umrumda degil :KK45:

eşinin suçu yok canim onlar için huzurunu hic bir zaman bozma bak ben eltim için yuvami yikcaktim annemin evine gittim 2 ay kaldim dayanamadim geri dondum şimdi gülüyorum salak kafam diyorum esin çocuğun yanında olsun baskalarina kulak asma birak ne derlerse desinler bos bos konuşurlar anca bende eskiden saygıdan susardim ama gerçekten delirttiler lafımi esirgemiyorum artık hakliysan esin herzaman senden yana olur zaten haksız yere de üstlerine gitme onlar sana laf ederlerse sende onlara et sus alinan alınsın bosver bak geçende kv ekmek almaya gitmişti ayni evde yaşıyorum :KK43: gelmesinden 10 dk önce çayı yumurtayı koydum kaynasin diye geldi hemen laf etti yumurtanın suyu kaynamis neden kapatmiyosun dedi azarlar gibi.. daha 10 dk oldu koyalı dedim sanki 1 saattir kayniyolar dedim baktim sustu :) kimsenin seni etmesin izin verme inanki ben 5 senedir evliyim çok ezildim yuvami yıkma derecesine geldim çok sukur allahima ki aklımı başıma getirdi geri dondum esim de diyo kendine laf soylettirme diyor önceden annesine çok duskundu zamanla kimin ne oldugunu anladikca okadar çok degistiki tanıyamıyorum bize çok bağlandı ailesine rest cekti ben hiç birsey yapmadım sadece sabrettim keşke durumumuz olsa da ayrı eve cikabilsek an cok zor :KK43: susarsan korktuğunu sanirlar canim yapma olurmu susma ezmelerine izin verme birak konusmasinlar seninle ne kaybedersin? Iyi olursan kimseye yaranamazsin bu devirde kotu olacaksın :)
Çok haklısın canım benim ya.. Benim kaynanada öyle herşeye laf söyler :KK43: bende bu yüzden boşanmayı çok düşünüyorum ama içimde bi umut var benim eşimde bize bağlansa diye.. oda annesinden korkuyo kıramıyo .. sırf bu yüzden de yuvamı yıkmak istemiyorum işte burda sizlerden akıl alarak yürütmeye başetmeye çalışıyorum.. gerçekten artık bardak taştı ve bende susmayacağım o alttan alttan yapıyor bende yapıcam:) dediğin gibi o an içimden geçeni söylüycem. Bakalım bu akşam ne diyecek görümcek. Bide akıllı şeytan gibi, bana laf verecek laf söylememi sağlayacak konulara girmiyor fazla :) bugün gene bebeğime diyecektir ben olmasam aç kalırsın diye.. allahım ya ..

Doğru dedin valla ay kendileride biliyo iyi oldukları zaman ben kat kat daha iyi yaklaşıyorum . Kötü olduklarındada hep iyi yaklaştım ama artık nabza göre şerbett :KK70: baktım laf sokuyo hiiç bişey demesemde hiç muhattap olmuycam surat asıcam mahkeme duvarı gibi

Yedirmesine izin verme kiz :) yanina oturt çocuğunu yada yemek saatinde uyut :KK70: şimdiden düşün o bunu derse bende bunu derim diye aklında yer etsin :) kaç senelik evlisiniz benim esim bu sene böyle oldu birde yaşla alakalı birsey erkekler geç olgunlasir neyin ne oldugunu geç anlarlar benimki 25 olcak bu sene kafasına dank ediyor herşey :KK70: ben 2 hafta önce bebegimi dusurdum esim kaynimdan başka kimse yanimda olmadi bikere geçmiş olsun demediler çok zoruma gitti biliyor musun :KK43: esim sagolsun elimi biseye surdurmedi kaynimi cok severim ama o candir :)

Doğru dedin valla ay kendileride biliyo iyi oldukları zaman ben kat kat daha iyi yaklaşıyorum . Kötü olduklarındada hep iyi yaklaştım ama artık nabza göre şerbett :KK70: baktım laf sokuyo hiiç bişey demesemde hiç muhattap olmuycam surat asıcam mahkeme duvarı gibi
aynen surat asmanin büyük etkisi oluyo :KK70: ozel den yaz sen bana yarin anlat aksam neler oldu catladim meraktan :KK70:

X