Lahana diyeti yapiyorum

Avid

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2017
268
209
Kizlar merhaba, 7 günlük lahana diyeti yapiyorum ve bugün 4. günüm:-) 4,5-8 kilo arasi verdiriyormus. Corba icin birsürü tarif var internette ama ben söyle yaptim:

500gr beyaz lahana
1 adet kuru sogan
Yarim kilo havuc
5-6 adet domates

Bunlari dograyip tencereye koydum. Üstünü kapatacak kadar su ekledim. Pul biber, karabiber ve limon suyu kullandim (tuz koymadim).

Corba 2.inci günümün sonunda bitti, 3. günümde tekrar hazirladim.

7. günün sonunda tartilcam. Kalan 3 günü burda yazarak gecirmek istedim. Sonucu size bildircem. Aranizda bu diyeti yapan varmi kizlar??

Buara merak edenler icin diyet söyle:

1. gün:
-sinirsiz lahana corbasi
-sinirsiz meyve ( muz haric)
Baska hicbirsey yenilmeyecek. Ben sabah yarim adet greyfurt yedim daha sonra 1 kase corba. Öglen tekrar 1 kase corba ve greyfurtun kalan yarisi. Aksamda 1 kase corba ve 2 adet kiwi yedim.

2. gün:
-sinirsiz lahana corbasi
-sinirsiz meyve
-sinirsiz yesil sebze (bezelyeden uzak durun)
Sabah 1 kase corba ictim vr 1 adet greyfurt yedim, öglen bol yesil salata (yag ve sirke kattim, tuz yok) ve 1 kase corba, aksam tekrar 1 kase corba ve 1 kiwi.

3. gün:
-sinirsiz lahana corbasi
-3 adet muz
-500ml light süt

Sabah 1 kase corba ictim ve hemen arkasindan 1 adet muz ve 170ml süt tükettim (süt ile muzu mixerden gecirip ictim). Öglen 1 kase corba ictim ve tekrar muz+spt karisimdan yapip ictim, bukes icine biraz tarcinda kattim süte harika oldu :-))) Aksam öglen yediköerimin aynini yiyecem. Böylece toplamda 3 muz ve yarim litre sütü tüketmis olcam.

4. günümüde yarin yazarim kizlar:-)

Okudugunuz icin tesekkürler.

Canim sonucu yazarmisin bende yapayım kilo verirsen

Canim sonucu yazarmisin bende yapayım kilo verirsen

Lahana diyetimi dün bitirdim ve busabah tartildim. 4 kilo vermisim 70den 66ya düstün:) birazcik fazla bekliyordum aslinda ama olsun bunada sükür:)))

Merhaba bende Lahana diyetine başladım ve bugün 2. günüm.
Şirkete maalesef çorbadan götüremiyorum. Bu yüzden
şirkette sadece sebze tüketiyorum. Sade salatalık yeşil biber ve kokteyl domates.
Bugün 2.günümün sabahı olsa da 1,500 kg gitmiş durumda.

1.Günü SABAH: maalesef sadece sabah kahvaltısı olarak 1 bardak yeşil çay , 1 bardak kaysı çayı içtim
ÖĞLE: SALATA ve 1 kepçe sebze çorbası içtim.
AKŞAM: Lahana çorbamı hazırladım ve 3 kase dolusu içtim. Çorbamı hazırlarken atıştırmalık olarak
1 adet salatalık tükettim. Ve bir bardak yeşil Çay.
Çorbanın üzerine bir bardak tarçınlı zencefil çayı içerek spor yaptım.
30 mekik . Kol ve sırt çalıştım ve tam 30 dakika yürüyüş yaptım.
Uyumadan önce tekrar spor yaptım 5 dk. Ve uykuya verdim kendimi.

2. Günü : Kahvaltı: Yanımda 2büyük boy salatalık ve 4 adet kokteyl domates getirdim ofise.
Acıktıkça atıştırmalık olarak kullanacağım. Bir bardak nefis yeşil çay içtim.
Öğlen yemeğinde salata söyledim ve sadece bir kibrit kutusu kadar yağsız tavuk göğsü.
Akşam: sadece salatalık ve lahana çorbası içeceğim. Ve 30 dakika yürüyüşüm olacak.
Karın kol ve sırt çalışmam olacak.

3. GÜNÜMÜ sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Çorbamı nasıl hazırladım derseniz kesinlikle havuç katmayın. Çünkü bol şeker içerir okuduğum tarifler arasında
Bunu gördüm bu yüzden size tavsiyem eğer doyurucu bir şey arıyorsanız brokoli ekleyin. Veya Brüksel lahanası.
Ben bir bütün lahanayı kullanmadım. Çünkü taze yapılması en güzeli. Kendinize değer verdiğinizi hissettirin.
1büyük lahana çorbası yapıp onu 3 güne dağıtmak saçmalık olur.

Çorba Tarifim:
1 salkım maydanozun 4te 1ini ekledim.
Tuz yerine ½ bulyon tavuk suyu ekledim. İnanın leziz oluyor ve peş peşe 3 tabak rahatlıkla içiyorsunuz.
Hepsini küçük dilimlerde doğrayıp sıcak suya ekleyip 25 dk. kaynamasını bekledim.
Afiyet olsun.
Acıktıkça çorba dan için ister bir kaşık ister bir tabak ne kadar çok o kadar faydasını göreceksiniz.
Aslında 2 günü meyve günü fakat ben şekere yer vermiyorum diyetimde.
O yüzden meyve yerine sadece sebze tüketiyorum 2 günüm dede.

bundan 3 yıl önce yine yapmıştım bu diyeti ve 12 günün sonucunda 11 kilo vermiştim.
İstersek her şey olur .

ama lahana vücutta ki ödemi atar
benim diyetisyende veriyor bazen ödem varsa
ya vücudunuzda ödem yoksa ve siz normal suyu atıyorsanız bence 3 günden fazla yapmamalısınız

neden çorbasını içmek sağlıksız olduğunu düşünüyorsunuz ? Yani lahana çok sağlıklı bir besin. En önemlisi
cildim o kadar güzelleşiyor ki yedikçe . Yani 4günü zaten ödem atma günü . Bence listeye uyunca sıkıntı olması imkansız.

neden çorbasını içmek sağlıksız olduğunu düşünüyorsunuz ? Yani lahana çok sağlıklı bir besin. En önemlisi
cildim o kadar güzelleşiyor ki yedikçe . Yani 4günü zaten ödem atma günü . Bence listeye uyunca sıkıntı olması imkansız.
sağlıksız olduğunu söylemedim canım devamlı içmen yanlış olabilir dedim
mesela 4 kiloluk ödemi olan ben her hafta lahana yiyorum nerdeyse:kusmuk:
hani vücutta hiç ödem yoksa iyi suyuda atabilir demek istedim

Merhaba;
Yaklaşık 10 yıl önce bu diyetle 7 kg vermiştim. Bu sabah tekrar başladım. Başlangıç kilom 60,5. İstediğim 50 kg. Bu diyeti 1 hafta yapıp, 2 hafta ara verip tekrar yaptığımda hedefe ulaşmış olacağım. 7inci günün sonunda sizlerle sonucu paylaşacağım.
Sevgiler....

Merhaba;
Yaklaşık 10 yıl önce bu diyetle 7 kg vermiştim. Bu sabah tekrar başladım. Başlangıç kilom 60,5. İstediğim 50 kg. Bu diyeti 1 hafta yapıp, 2 hafta ara verip tekrar yaptığımda hedefe ulaşmış olacağım. 7inci günün sonunda sizlerle sonucu paylaşacağım.
Sevgiler....

Durmak yok :)

Başlagıç: 60,5 kg
1.Gün : 59,6 kg

X