Laminant döşenirken odaları tamamen boşaltmakmı gerekiyor?

hadin

Guru
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2007
157
1
Kızlar evimin laminantları değişecek. Fakat bizim evimiz küçük ve eşyalar çok büyük. Odaları komple boşaltmammı gerekiyor. Boşaltmadan kenara çekilip yapılamazmı. Kimi yapılır diyor kimi yapılamaz. Tam anlıyamadım. Yaptıranlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Birde döşetirken altına şilte değilde fombort döşetmek istiyorum ben. Sizce nasıl olur. Hem ses yalıtımı, hem ısı için daha iyi diyorlar. Yaptıranlar varmı acaba. Renk konusunda kararsızım birde . Kayın ve kiraz arasında kararsızım. en hoş hangisi sizce. Çok soru sordum değilmi. Birden karar verdik. Bu yüzdende hiç araştırma yapma fırsatım olmadı. Sadece bugün arkadaşlara sordum. Bu kadar bilgi edinebildim. Yardımcı olursanız sevinirm.Yaptıranlardan ufak tiyolar alabilirsem sevineceğim. Hiç bu konularda bilgim yok benim.

Canım kolay gelsin öncelikle eşyaları çıkartmazsan toz toprak sana inan sonrasında çok çok daha fazla iş çıkacak..Çok çabuk bitiyor işleri daha yeni yan komşum yaptırdı ama eşyaları hep farklı odalara aldırdı Laminantçı onlara ise az bi iş çıktı silip hemen yerleştirdiler biter bitmez hemde..Kendimde yıllardır kullanıyorum ama eve geçmeden yaptırmıştım..

Fombort güzel yalıtımda ama özellikle dış giydirmede kullanılıyor izalasyonda zeminlerde kullanmadım..Bildiğim kadarıyla benimde duyduklarım işe yaradığıdır..

Renk konusunda ise mobilyalarınız açık renkse yerleri koyu koyusada açığı seçin zıt renkler..Allah yardımcınız olsun a.s.

valla ben üç beş ay önce döşettim canım. odadaki eşyalarıda çıkartmadım. toz konusuna gelince döşemeyi yapacak arkadaş kesim makinasını kapının önünde bıraktı ve orda kesti o yüzden hiçbir yerim toz olmadı.kendisi koltukları oynattı hep. ama bizim ustanın eli çok hızlıydı pire gibiydi valla. inşallah seninde sorunsuz hallolur. renk konusuna gelince evim küçük eşyalarım büyük demişsin, küçük evleri daha büyük göstermek için genelde açık renk tercih edilir ama zevk meselesi.

kızlar sağolun evim küçük evet ama apartman değil , bahçeli . dışarıda kestirebilirim. Korktuğum eşya konusunda bazam deri onu sökmek çok zor, kardolabım baştan başa diğer eşyaları hani başka odaya koyabilirim. Ama onları nasıl yapacağım baza konusunda kardolpa konusunda çok tereddütlüyüm. Vitrini öne çekip mesela arkasını yapıp tekrr üstüne çekebiliyormuyuz. Birde kayınmı kirazmı daha hoş durur küçük evlerde. O konudada fikir istiyorum sizden mümkünse.

Öncelikle kolay gelsin..
Biz Mart-Nisan aylarında döşettik..Benim odamın rengi akçaağaç..Çok hoş duruyor açıkrenk..
Biz bütün odayı tamamen boşalttık..Zaten bize boşaltın dediler..
Ama benim teyzemin oğlu marangoz..Kendi kardeşinin yatak odasının yerini döşerken çıkartmamışlar eşyaları..
Büyük gardrobun altına oklavalarla kaydırarak yapmış..Tabi bu çok zahmetli bir iş..Kardeşi diye kıyak yapmış olabilir..
Ben yaptıracağınız yerle bir konuşun derim..Onlar nasıl isterse öyle oluyor bir yerde..
Ama boşaltıp yerleştirmek temizlik açısından gayet rahat oluyor..

X