LAPAROSKOPİ SONRASI YASMİN KULLANANLAR

NAZLISSS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
38
25
33
Arkadaşlar merhaba, çikolata kistinden laparoskopi oldum ve şu an yasmin kullanıyorum. Doktorum ameliyattan sonra 2 kutu yasmin kullanmamı söyledi. Sorum şu ki ameliyattan sonra siz doğum kontrol hapı kullandınız mı kullandıysanız kaç kutu kullandınız? Bir de ameliyattan sonra ilk adet gördükten sonra tüp bebeğe başlarız dedi. Laparsokopi sonrası normal yolla hamile kalan var mı varsa kaç ay sonra hamile kaldınız?

Arkadaşlar merhaba, çikolata kistinden laparoskopi oldum ve şu an yasmin kullanıyorum. Doktorum ameliyattan sonra 2 kutu yasmin kullanmamı söyledi. Sorum şu ki ameliyattan sonra siz doğum kontrol hapı kullandınız mı kullandıysanız kaç kutu kullandınız? Bir de ameliyattan sonra ilk adet gördükten sonra tüp bebeğe başlarız dedi. Laparsokopi sonrası normal yolla hamile kalan var mı varsa kaç ay sonra hamile kaldınız?

Ameliyattan sonra endometioma kökleri iyice yok olsun diye veriliyor adeti ve hormonları düzenlesin diye bende 4 aydır lucrin depot ve visanne kullanıyorum ağustosta laparoskopi olcam 2 ay daha kullanma devam edeceğim. Bu kist adet oldukça büyüdüğü için böyle baskılanıyor. Sizin ameliyatınız nasıldı neler yaşadınız

ameliyatım iyi geçti 1 gece hastanede kaldım ertesi gün taburcu oldum. Çok ağrım acım olmadı. bol bol su içtim ve bol bol yürüyüş yaptım doktorumunda tavsiyesi bu yöndeydi.

X