Lazerde hastalık kapılır mı? Hiv-hpv-hepatit gibi

Arkadaşlar geçen hafta lazer randevusuna gittim ilk kez. Lazere gitmeden önce genital bölgemde tüy kısaltma yaptım makina ile. Makina bir kaç yerimi küçük kesti ve kanadı ama çok değil. Sonra işleme gittim. İşlemden sonra aklımda korkular oluştu. Acaba o kesikten hiv gibi hepatit gibi bi rahatsızlık geçer mi bana? İşlem yapılan aleti bi sıvı ile sildi işlemden sonra. Bu steril olması için yeterli midir? Yoksa o küçük kesikten bir hastalık geçer mi? Aksi gibi işlemin üzerinden 1 hafta geçti ve grip oldum. Hiv belirtilerinde 2 -4 hafta içinde grip benzeri belirtiler olur diyo. Yani çok düşük bi ihtimal gibi geliyor ama anksiyeteli bi insan olduğum için kafama takmadan edemiyorum. Yani normalde çok uzun zamandır grip olmuyorum tam bu işlem sonrasında grip oldum. Resmen evren benimle dalga geçiyor ve evhamlanmama neden oluyor. Görüşlerinizi bilgilerinizi merak ediyorum
Bunun olabilme ihtimalini dusunup grip olmus bile olabilirsiniz… valla senelerce pis pis agdacilara da gittik 3 sene lazere de gittim hiv vb virusleri disardan kapmak zor ya. Yasayan canli birinde yasayabilir bu virusler cunku. Cooooookkk dusuk bi ihtimal dediginiz sey. Hic kafaniza takmayin.

Bunun olabilme ihtimalini dusunup grip olmus bile olabilirsiniz… valla senelerce pis pis agdacilara da gittik 3 sene lazere de gittim hiv vb virusleri disardan kapmak zor ya. Yasayan canli birinde yasayabilir bu virusler cunku. Cooooookkk dusuk bi ihtimal dediginiz sey. Hic kafaniza takmayin.
Siz de kesik vs gibi bi durum var mıydı? Kesik olmasaydı bu kadar panik olmazdım. Ben tabi eve geldikten sonra limon kolonyası sirke ne varsa sürdüm ama

Virüs konakçı bir canlı , dış ortamda yaşayıp çoğalması imkansız. Yani o lazer başlığının hasta birinin vücut sıvısı veya teni ile temasından sonra hemen size temas ederse bulaş olabilir . Her geçen dakikada bu risk gittikçe azalır ve kaybolur.

Siz de kesik vs gibi bi durum var mıydı? Kesik olmasaydı bu kadar panik olmazdım. Ben tabi eve geldikten sonra limon kolonyası sirke ne varsa sürdüm ama
İllaki olmustur yillarca gittim. Sıkmayin caniniziii dusundukce yalanci belirtiler bile yasayabilirsiniz

Virüs konakçı bir canlı , dış ortamda yaşayıp çoğalması imkansız. Yani o lazer başlığının hasta birinin vücut sıvısı veya teni ile temasından sonra hemen size temas ederse bulaş olabilir . Her geçen dakikada bu risk gittikçe azalır ve kaybolur.
Evet ben de öyle okudum o biraz rahatlattı. Ne kadar süre içerisinde yok olur acaba. Yarım saat yazan yer de var 10 dakikada 2 dakikada

Evet ben de öyle okudum o biraz rahatlattı. Ne kadar süre içerisinde yok olur acaba. Yarım saat yazan yer de var 10 dakikada 2 dakikada
Yarım saat çok uzun bir süre o kadar yaşayamaz ama bu durum zaten dezenfekte edilmezse olacak senaryo . Dezenfekte edildikten sonra zaten sıkıntı olmaz. Kafanıza takmayın güvenilir merkezleri tercih edin , hijyen hakkında sorularınız varsa yanıtlarını isteyin . Sürekli bu korku ile yaşamak çok zor olur.

Benden sonra sildi gördüm. Muhtemelen benden önceki işlemde de silinmiştir. Sanırım alkol bazlı bir şeydi. Bakıcam yeniden gittiğimde

X