LEEP SONRASI

Mira1818

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2018
47
10
28
Merhaba,
Son 3 yılda sizlerle neler yaşadığımı paylaşacağım.
1- 2019 şubat ayında ascus smear sonucum geldi.
2- Mart sonunda kolposkopi yaptırdım ve sonucu Cın 2-3 geldi. Dünyam başıma yıkıldı. O zamanlar bekardım ve internetten okuduklarımla çok korktum.
3- jine-onkolog buldum ve leep yapılmasını önerdi. Bekar olduğum için ve henüz çocuğum olmadığı için çok ince yapacağını söyledi işlemi.
4- Vee nisanda LEEP oldum. Biyopsi sonucu cin 2 çıktı ve şükür cerrahi sınır temiz çıktı. Doktorum kurtuldun dedi.
5- 2021 yılında hpv testi yaptırdım negatif çıktı. Smear testim kanser öncüsü açısından negatif çıktı fakat enfeksiyon vardı.
6- son 2 testimde malignite açısından negatif kanser hücresi görülmüyor.
Böyle bir süreçten geçtim ve şuan evliyim. Her gün korkuyla yaşıyorum acaba tekrarlar mı diye. Leep olduktan sonra cerrahi sınırlar negatif çıkmasına rağmen 2. Kez leep olan var mı aranızda? Sizlerin tecrübeleri neler bu konuda?

2. Kez leep olmadım ama bugün aldığım sonuca göre hpv 16 çıktı sanırım 2. Leep olacak benim de sınırlar negatifti 😥

Teşekkür ederim smear belli değil ama evet malesef hpv var hem de tıp değiştirdi..

Merhaba,
2- Mart sonunda kolposkopi yaptırdım ve sonucu Cın 2-3 geldi. Dünyam başıma yıkıldı. O zamanlar bekardım ve internetten okuduklarımla çok korktum.
3- jine-onkolog buldum ve leep yapılmasını önerdi. Bekar olduğum için ve henüz çocuğum olmadığı için çok ince yapacağını söyledi işlemi.
4- Vee nisanda LEEP oldum. Biyopsi sonucu cin 2 çıktı ve şükür cerrahi sınır temiz çıktı. Doktorum kurtuldun dedi.
5- 2021 yılında hpv testi yaptırdım negatif çıktı. Smear testim kanser öncüsü açısından negatif çıktı fakat enfeksiyon vardı.
Böyle bir süreçten geçtim ve şuan evliyim. Her gün korkuyla yaşıyorum acaba tekrarlar mı diye. Leep olduktan sonra cerrahi sınırlar negatif çıkmasına rağmen 2. Kez leep olan var mı aranızda? Sizlerin tecrübeleri neler bu konuda?
Ben de mayis 2018te oldum hpv tip degistrmsti 1 kez baktrfm smearler hep temiz cikti en songecen yil kasimda smear verdim hpv de alin dedim almamis. Bi arkadasim 1 yil icinde 2 kez leep olDu o yuzden ben de korkuyorum 25inde hpv vericem arrik smear aacma olur 4 yiL oldu smear araligi 1 yil diye bliorm insallah bu srede atlmstr benim merak ettgm asil sey bi de leep mi yapildi konnizasyon mu ogrenmem lazm bebek istiyorum yavas yavas. Ben de o zaman bekardm ve 29 yasndaydm bebek dusunuyomsn dedi evet dedm ona gore yaptgni dusunmek istiorm ameliyati nedense leep sonrasi durduralamayan kanamam oldu tampon cknca 2.kez dikis attilar hafif yakarak cok zordu oyle 15 dkikalik ameliyat bitio diolar ama herkeate oyle degil.yine de kendimiizi koruduk takip ediyoruz buna şükür

Merhaba,
Merhaba konu dışı olucak ama leep oldum bende 2 hafta once ama su gelmesi ve kanamam hala oluyor sizdede oluyormuydu su gelmesi cok rahatsiz ediyor beni nedeni ne acaba

Merhaba konu dışı olucak ama leep oldum bende 2 hafta once ama su gelmesi ve kanamam hala oluyor sizdede oluyormuydu su gelmesi cok rahatsiz ediyor beni nedeni ne acaba
Hayır bende sadece 1 hafta hafif kanama oldu damla damla onun dışında bişey olmadı. Herkeste farklı etki yapabiliyor

Hayır bende sadece 1 hafta hafif kanama oldu damla damla onun dışında bişey olmadı. Herkeste farklı etki yapabiliyor
Doktorum normal diyor doku kendini yeniliyormuş ama o su nerden geliyor ne alaka onu anliyamadim cok rahatsiz edici

Doktorum normal diyor doku kendini yeniliyormuş ama o su nerden geliyor ne alaka onu anliyamadim cok rahatsiz edici
sonuçta ordaki anormal dokuyu alıyorlar çok normal. En ufak elimizi parmağımızı kestiğimizde bile iyileşme zaman alıyor :) kafanıza takmayın hiç modunuzu yüksek tutun

Cddi bsey değildir arkadaslarn da dedigi gibi ensiselenmeyin benim 1 ay inanilmaz kanamam oldu düşünün ama gectii

Merhaba,
Bende 2 hafta önce oldum belimin kasığımin agrisi gecmwdi bi turlu cok kötü geviyor kanama ve su geliyor surekli doktorum normal diyor doku kendini yeniliyormus bel kasik agrisinada ameliyathanede soguk almissindir diyor yimede cok agrim oluyor ilacta iciyorum napicam bilmiyorum bide leepten sonra vajina girişinde elime kucuk kitle gibi bişi geliyir o ne anliyamadim

Bende 2 hafta önce oldum belimin kasığımin agrisi gecmwdi bi turlu cok kötü geviyor kanama ve su geliyor surekli doktorum normal diyor doku kendini yeniliyormus bel kasik agrisinada ameliyathanede soguk almissindir diyor yimede cok agrim oluyor ilacta iciyorum napicam bilmiyorum bide leepten sonra vajina girişinde elime kucuk kitle gibi bişi geliyir o ne anliyamadim
Merhaba endişe etmeyin. Doktorunuz bir şey olsaydı size mutlaka söylerdi. Moralinizi yüksek tutunki bağışıklığınız düzelsin. Ameliyat oldunuz ve sonrasında komplikeler çok normal. İnşallah yakın zamanda hissederseniz. Eğer biraz iç kısımdaysa o rahim ağzınızdır muhtemelen

Merhaba alakasız olacak ama leep sonrası idrar hissi kaybolan var mı ? Benim 2 yıl oldu leep ve başta fark etmedim, operasyondan 4 5 ay sonra ramazan ayında her sahurda 5 6 bardak su içip uyurdum birkaş saat sonra aşırı sıkışma hissediyle tuvalete koşardım. Leep sonrası ilk ramazanda bu olay olmadı. Ben de ondan sonra gündüz de eskisi gibi sıkışma olmadığını farkettim. Tabiki idrar kesesi dolu olunc önümde bi basıç hissediyorum ama asla uykudan uyandıran veya eskisi gibi kendi kendine gelen sıkışms yok. Cinsel hayatımda hiçbir değişiklik hissetmedim, hamilelik sürecimde olmadı rahim ağzı yetmezliği olarak bilemiyorum. Ama bu his benim kafayı yememe sebep oluyor. Doktorums ve hatta başka doktorlara da söyledim. Asla mümkün değil orada sini yok. Operasyon sonrası zedelenme olsa bile 6 aya geçer Gibi şeyler söylüyorlar. Leep olan arkadaşlarım kendinizi çiş gelmesş hissi açısından değerlendirip bana nolursınuz bilgi verin. Brn çünkü kafayı yedim. Neden leep oldum ki Allah'ım diye her ama her gün ve gece dertleniyorum.

Merhaba,
Merhabalar geçmiş olsun acaba bu süreçten sonra gebelik olDu mu? Birde leeep dedikleri rahim ağzı öndeki hücrelerin temizlenmesi dimi zor bir ameliyat mı sonrası öncesi hazırlıkları

Merhabalar geçmiş olsun acaba bu süreçten sonra gebelik olDu mu? Birde leeep dedikleri rahim ağzı öndeki hücrelerin temizlenmesi dimi zor bir ameliyat mı sonrası öncesi hazırlıkları
Merhaba, hayır henüz gebelik düşünmüyoruz. Evet rahim ağzındaki hücreler temizleniyor. Hiç zor olmadı ağrı sızı hiç bişey. Psikolojik olarak zorlandıö sadece öncesi ve sonrası

Merhaba, hayır henüz gebelik düşünmüyoruz. Evet rahim ağzındaki hücreler temizleniyor. Hiç zor olmadı ağrı sızı hiç bişey. Psikolojik olarak zorlandıö sadece öncesi ve sonrası
Cevap için teşekkürler günü birlik bir işlem mi birde genel anestezi mi lokal anestezi altında öı yapılıyor acaba

Ben teşekkür ederim birde smear sonucunz kötü geldiğin re hpv ne gelmişti pozitif mi negatif mi

X