Lekelenme regl sayılır mı ?

gebebebe12

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2023
177
34
Kızlar merhaba .pcos var bende . Ayın 10 ve 11 nde bir iki damla şeklinde açık kahverengi akıntı oldu . Lekelenme tarzında. Bende bekledim gelen giden yok . Gebelik testide negatif. Bugün doktorumu aradım 1 damla dahi olsa adet sayıyoruz biz onu dedi . Pazartesi tekrar muayeneye gidicem fakat bir damla şey nasıl adet sayılıyor anlayamadım. O zaman ben ayın 10nu adet baslangici mi almalıyım ? Yardımcı olur musunuz

Kızlar merhaba .pcos var bende . Ayın 10 ve 11 nde bir iki damla şeklinde açık kahverengi akıntı oldu . Lekelenme tarzında. Bende bekledim gelen giden yok . Gebelik testide negatif. Bugün doktorumu aradım 1 damla dahi olsa adet sayıyoruz biz onu dedi . Pazartesi tekrar muayeneye gidicem fakat bir damla şey nasıl adet sayılıyor anlayamadım. O zaman ben ayın 10nu adet baslangici mi almalıyım ? Yardımcı olur musunuz
Başka bir doktora da gorunmenizi tavsiye ederim çünkü polikistik overlilerde herhangi bir zaman kahverengi lekeler gelebiliyor bunun nedeni yumurtaliklarkmizda kist olması bunu adetten sayamayiz hatta kistler bazen ara kanama da yapabiliyor. Evet az miktarda olan kanamalarda adetten sayılıyor fakat pcos da durum biraz farklı maalesef. O zaman sizin doktorunuzun dediğine göre benim 40 gün içerisinde 3 kere adet görmüş olmam gerekiyor. Çoğu zaman durduk yere kahverengi akintilarkm gelir kistten dolayı ve bu sendromu ogrendikten sonra şu ana kadar 10 dan fazla farklı doktora göründüm hiç birisinin de kahverengi akıntıya adet gözüyle baktığını görmedim hepsi de pcos da bu tarz akintilarin olabileceğini söyledi

X