Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lensle uyunursa..?

freesecret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
85
1
arkadaşlar lensle uyuyakalır yada çıkarmayı unutursak sabah kalktığımızda gözümüzü açamıyoruz yada çok canımız yanıo . sanırım gözlerinizi açamadığınızda solüsyonu gözlerinize biraz döküp bekleyince açılıomuş . gözdeki kızarıklıkta gün içinde geçiomuş .. Doğru :kedi:mu yada sizin önerdiğinz ilk yardm önerileri varsa çok ii olur şimdiden teşekkürler

Yaklaşık 8 senedir numaralı lens kullanıyorum,lensle uyuduğum zamanda olmuştur maalesef ama hiç böyle gözümü açamayacak bir acı kızarıklık asla olmadı bende çok normaldi her şey eğer böyle bir sorunun varsa bence gözün kurudur ve doktordan damla vs isteyebilirsin ayrıca solüsyonu göze damlatmak hiç doğru gelmedi bana ama CADIARZU

cnm lensle uyuyabileceğin lensler var yani 30 gün boyunca çıkarmayacağın. ama benden sana tavsiye lensle uyuma çünkü lensle uyuyp ta sabah gözünde lens parçası kalan ,kuruyup çıkmayan ve bu yüzden acile giden yakınlarım var,üstelik drlar uzun süre yasaklıyolar böyle komplikasyonlarda. en iyisi çıkar da ne olacak.gözünden önemli mi.iki dklık iş

valla çok nadir başıma gelen bir durum lensleri çıkartmamak...en fazla yılda 5-6 kere olur..oda zorda solüsyonsuz kalmışsam yada unutmuşsam..hiç dediğin sıkıntıları yaşamadım sanırım sen sıklıkla bunu yaptığın için oldu..solüsyonun doğrudan gözle teması ne kadar doğru bilmiyorum sonuçta harici kullanım için üretilmiş.sana tavsiyem keyfi sebepler yüzünden çıkartmamazlık yapmaman..rahatlık ve konfor için kullandığımız lenslere hapsediyoruz bir anlamda gözlerimizi..bırakalımda gece nefes alıp dinlensinler değilmi?bizim sabah uyandığımızda sağlıklı gözlere ihtiyacımız olacak..biz ona gerekli sağlıklı ortamı hazrlamazsak oda gün içinde bize sağlıklı bir yaşam sağlamaz elbet.

valla ben de nadiren çıkarırım lenslerimi..
ve hiçbi zaman da sorun yaşamadım..
sabah kalktığımda gözlerimi açamaycak kadar canım acımadı yani.. gözlerim kızarmadı sulanma olmadı ya da..
lensin süresi bittiyse acıma sulanma ve sabah kalktıgında acıma yapar..
eğer gözlerin acıyorsa sabah kalktıgında zaten lensle sakın uyuma.. gözlerin kuru olabilir çok da tahriş eder..
dediğim gibi bu tür sorunum olmadı.. ama arada bir göz damlası kullanırım.. o kadar..

8-9 yıldır lens kullanıyorum.
bu konuda iki şey çok önemli.
lensin markası kalitesi.
ve gözlerin lensle nekadar uyumlu.yani göz kuruluğun varsa sakın uyuma çok büyük sorunlar yaşarsın.
benim şuan kullandıklarımı.gecede nefes alabilen lenslerden.çok memnunum.gece çıkarmıyorum.
sorun yaşamıyorum çok şükür.
normal lensleri gece çıkarmazsan bida lens takmamak isticek kadar pişman olabilirsin

hepnze teşkkr edermde bn zten lensle uyumam :KK70: en azından kasıtlı uyumam ben korktuum için sordum hani uyuyakalırım falan bi yaknımda olduu için yazdım bunuda . :KK70: çıkarym kesnlkle

ben miyop oldugum için numaralı şeffaf lens kullanıyorum bi kac kere uyuya kaldım,
uyandıgında gözlerin biraz kurumuş oluyor..cıkarken de normalden daha zor cıkıyor.
arasıra unutma yada solisyon bitmesi durumları haricinde tekrarlamazsan okadar sakıncalı korkulucak bieşy deil..

Bende 30 gün çıkmayan hava alabilen lenslerden kullandım, ama yinede çıkararak uyurdum.
Şu ana kadar gözüme yapışma filan olmadı, gözlük kullanmaktansa ufak sorunları tercih ederdim olsaydı da. Canım Lensle uyumak korkulacak bişey değil, ama tavsiye edileni hijyen derecesini korumak için her akşam solüsyona koymaktır.

Renkli lenslerle sakın uyumayın, gözünüze yapışır, ameliyat olmak zorunda kalırsınız sonra :eek:lmaz:, Şeffaf lenslerin diğelerine göre oksijen geçirgenliği daha fazladır yinede tedbiri elden bırakmayın en iyisi gece yatarken çıkarmak...

sakın lensele falan yatmayın göz iltihap kapıyor lens gözün arka tarafına kaçıyor asla denemeyin benim sabah kaçtı yarısı koptuda tel tokayla aldım Allahtan geldi hemen doktora gerek kalmadı

cnm lensle uyuyabileceğin lensler var yani 30 gün boyunca çıkarmayacağın. ama benden sana tavsiye lensle uyuma çünkü lensle uyuyp ta sabah gözünde lens parçası kalan ,kuruyup çıkmayan ve bu yüzden acile giden yakınlarım var,üstelik drlar uzun süre yasaklıyolar böyle komplikasyonlarda. en iyisi çıkar da ne olacak.gözünden önemli mi.iki dklık iş

valla ben de nadiren çıkarırım lenslerimi..
ve hiçbi zaman da sorun yaşamadım..
sabah kalktığımda gözlerimi açamaycak kadar canım acımadı yani.. gözlerim kızarmadı sulanma olmadı ya da..
lensin süresi bittiyse acıma sulanma ve sabah kalktıgında acıma yapar..
eğer gözlerin acıyorsa sabah kalktıgında zaten lensle sakın uyuma.. gözlerin kuru olabilir çok da tahriş eder..
dediğim gibi bu tür sorunum olmadı.. ama arada bir göz damlası kullanırım.. o kadar..

8-9 yıldır lens kullanıyorum.
bu konuda iki şey çok önemli.
lensin markası kalitesi.
ve gözlerin lensle nekadar uyumlu.yani göz kuruluğun varsa sakın uyuma çok büyük sorunlar yaşarsın.
benim şuan kullandıklarımı.gecede nefes alabilen lenslerden.çok memnunum.gece çıkarmıyorum.
sorun yaşamıyorum çok şükür.
normal lensleri gece çıkarmazsan bida lens takmamak isticek kadar pişman olabilirsin

ne olursa olsun,hangi marka ve ne kadar kaliteli olursa olsun sakın ama sakın gece lenslerle uyumayın.
ben gözlerimi kaybediyordum bu yüzden.delikafadulden
kornea tabakamda incelme meydana gelmişti. tabakanın yırtılması körlük demekdelikafadulden
ameliyat olmak için hastaneye gittiğimde rutin testlerde ortaya çıkmıştı. ameliyat öncesi 6 ay ilaç tedavisi olmuştum.
ve doktorum en pahalı marka ayakkabıyı aldığınızı düşünün dedi. ne olursa olsun gece o ayakkabıyla yatarmısınız:1closedeyes:
gece ayakkabıyla yatmak neyse lensle yatmakta odur.
gündüz takın gece çıkarın.
benden size tavsiye.

Valla ben renkli 3 aylık lensimle uyuyakaldım,Allahtan 2 saat kestirmiş.2 saat içinde cam gibi olmuş gözümde resmen zar zor çıkardım ve çıtır çıtır kırdım attım çöpe.Tuz buzz...Dikkat etmeli.Day&Night lensler var onlar süper,tavsiye ederim...

Hayatta uyumam lensle. Markasi, cesidi ne olursa olsun. Neme lazim, insan icadi bu sonucta, kurur yapisir, gozlerime zarar.
Otobusle gece yolculugu yaparken cikarmadan biraz kestireyim dedim de o bile yetti yani, gozlerimde kuruluk yapti, sanki lensler gozume yapismis gibi hissettim. Bir daha da hayatta lenslerle 5 dakika bile uyumam. Hem gozumun icinde birsey varken butun gece uyumaya rahat edemem ki.

aman ha sakın sürekli alışkanlık haline getirip lensle uyuyayım demeyin sonra benim gibi gözleriniz hastalanır kuruluk çekersiniz ışığa bakamzsınız çok zor ya

ben de bir kaç kez lensle uyuma gafletinde bulundum
sabah kalktığımda inanılmaz bi kuruluk ve yanma vardı gözlerimde
artık çok dikkat ediyorum
ha bi de siz zararlı demişsiniz ama ben solüsyonu gözüme damlatıyorum...

X