Kontakt Lens Lenslerde "Koyu ve Doğal" Renkleri tercih edenler fikirlerimizi paylaşalım..

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Açık renk lenslerin pupilinden damarından haresinden veya yüzü solgun göstermesinden şikayetçi olan ve daha koyu renkleri tercih eden arkadaşlar...güzel göz illa ki açık renk göz değildir diyenler... burada fikir paylaşımı yapalım mı ?

böylece bilmediğimiz lensler hakkında kafamızda isim alternatifleri oluşur ve nasıl durdukları konusunda kafamızda bir fikir olur..

ilk ben başlayım olmazsa...gözlerim orta kahve bu arada...

b&l hazel kullanmıştım kahverengi göz rengini değiştirmiyor ancak tatlı bir ışıltı katıyordu...ama bu tatlılığı bozan bir etkeni vardı o da gözrengini çok değiştirmediği gibi bir de üstüne üstlük b&l nin o damar dokusunu gözlere eklemesi ve koyu renk olmasına rağmen damarların açıkca görülebilmesiydi

b&l starcolors ıı dark hazel dark ismi yanıltmasın klasik b&l hazelden daha fazla açıyordu gözrengini ancak o da koyu renkti diyebilirim..yani isminden beklendiği gibi bal rengi veya ela değil...böyle doğal bir koyu asker yeşili göz rengi sonucu vermişti...doğallığı konusunda iltifat da almıştım insanlardan...damarlar nispeten az seçiliyordu ancak aynada çok yakından baktığımda harelerin siyahlığı ve kalınlığı biraz rahatsızlık vericiydi..starcolors ıı serisi normal b&l ler kadar rahatsız değil aksine çok rahattılar..neredeyse freshlook kadar..ancak bana dayanmadılar ve çabuk yırtıldılar...yırtıldıklarından üzülmüştüm açıkcası...

b&l aqua koyu duran bir koyu mavi..bu rengin damarları göstermemesi büyük avantaj..
ancak rengin mavisinin tonu çok yapaydı..özellikle sarı ve kumral saçlara çok koyu ve cart düşebilecek bir tona sahipti..illa ki takmak isteyene önerim saç renginin en azından kahve tonları olması...veya siyah olması..bunları aldığım dönem sarı saçlıydım o saçla kullanamadım..saçımı koyulaştırarak kullanmıştım o da eh işte olmuştu..

freshlook pure hazel kahve gözle en güzel kaynaştığına inandığım freshlook rengiydi..çok tatlı bir bal rengi...ancak aynada yakından bakıldığında pupil geniş olduğundan gözbebeklerinde biraz bombe sorunu olmuştu..birşey daha var...saçınız ve kaşınız simsiyahsa bu rengi önermem..her nek adar göz olarak çok tatlı dursa da siyah saç ve siyah kaşın altında sapsarı bal rengiyle derhal kendini belli eden (ve bence lens olduğu hemen anlaşılabilecek) bir durum sergiliyordu..ama saçı ve kaşı kahve ve kumral tonlarında olanlar rahatlıkla kullanabilir...hatta saçı kaşı siyah olmayan esmer tenliler de kullanabilir..

rainbow giallo birçok kişi doğallığı nedeniyle memnun kalsa da ben memnun kalamadım..orta kahve gözde pupil ile gözrengi geçişi çok sert oluyor ve gözler sanki 2 farklı renkte daire içiçe geçmiş gibi bir görünüm veriyordu..ve adı gibi fıstık yeşili hiç durmadılar..ya limon sarısı yada solgun bir asker yeşiliydiler..makyaj isteyen ve yüzü solduran bir renk..teni çok beyaz olan ve sarımsı tenli olanlara önermem...göz olarak doğal göz gibi gözüksede bu rengin yakıştığı insan çok az bence..çok hassas denge isteyen bir renk...

rainbow dark green diğer rainbow renklerine göre pupilinin bariz şekilde daha geniş olması ve neredeyse sadece göz kenarlarının renkli boyalı olması ilk dikkatimi çeken şeydi...yada bana hatalı boyamamı gelmişti bilmiyorum..ama belki koyu renklerde pupili geniş tutuyorlardır..
doğallık ve kaynaşması iyiydi diğer rainbow renklerindeki gibi pupil ve şaşı görünüm sorunu oluşmadı...
ancak renk çok çok koyuydu..ve lens takıldığı zaman bilirsiniz pupil boşluğu daha koyu olup lensin rengi (yani gözlerin kenarları) daha açık görünür normalde..ama bu lenste pupil kısmınız daha açık gözlerin kenarları koyu görünüyor tam tersine..çünkü renk oldukça koyu..hatta kahve gözü siyaha çevirecek kadar koyu..yeşilini aynada yakından bakarsanız görüyorsunuz anca...insanın gözünün ferini ışığını alıyor..güzel bir siyah görünüm de değil...hani gözünüzde bir sorun bir hastalık varmış gibi duran bir görünüm veriyor..

rainbow hazel gözrengini oldukça açan bir renk..hatta koyu tabanımda bu kadar açılacağını tahmin etmediğim için şaşırmıştım...gialloyla karşılaştırırsam giallodan daha açık..giallo alıp memnun kalan ama keşke giallolar biraz daha açık olsaydı diyenler düşünebilirler..bazı solusyon markalarında bu rengin içinde beyaz noktacıklar önplana çıkıp turuncu noktalar geri plana atılıp gözle kaynaştığında gözünüze varla yok arası koyu gri hareler ekleniyor kenarlarına...ancak belirtmeliyim ki bu renkte öyle farkedilir şekilde yeşillenme yok..bal rengi- açık kahve-koyu gri nin karışımı..yani solotica ocrenin muadili denilebilir..

rainbow fantasy line deep hazel rengin ismine aldanarak almıştım ve b&l starcolors ıı dark hazel gibi gözümde koyu ve doğal bir asker yeşili ton vermesini beklemiştim..ancak beklediğimin tam aksine açık bal sarısı bir lens çıktı...ten rengi gibi neredeyse...ve çok opaklar..korku filmi lensi edası var...ayrıca hareleri siyah siyah rahatsız etti..pupil deseniz o da ayrı bir sorun..zaten pupil sorununu gözönünde tutarak kahve göze en yakın rengi almaya çalışmıştım...fantasy line ın dokusu elite linedan çok farklı...2 seriyi de kullanmış biri olarak dokuda doğallık arayana elite line..rahatlık arayana fantasy line derim..ama rainbowdan hem doğallığı hem rahatlığı birarada beklemeyin...

bunlar koyu olarak nitelendirebileceğim , kullandığım lenslerdi..

bir de kullanmadıklarım hakkında nette gördüklerim ve yorumlar şöyleydi

b&l green amazon in çok çok koyu yeşil olduğunu normalde kahverengi gözden farksız durduğunu ve ışık vurunca da yapmacık göründüğünü okumuştum

freshlook kahverengi bu rengin de renkli gözlerde güzel bir açık kahve olduğunu..ama kahve gözlerde renk değiştirmediğini ve gözlere freshlookun damar dokusunu eklediğini ve çirkin göründüğünü okumuştum..

gördüğüm kadarıyla freshlook dimensions sea green hayatımda gördüğüm en doğal lens..kahve gözde duruş resimlerine bayıldım..ancak aylık lens için pahalılar..ve aslında bu seri renkli gözleri yoğunlaştırmak için..ama özellikle bu renk kahve gözlerdede çok güzel duruyor

freshlook turkuaz fotolarda gördüğüm kadarıyla kimde görsem beğendiğim çok tatlı bir turkuaz...

freshlook ametisti ise çok merak ediyorum deneyen ve kullanan fazla yok galiba ?

sizin tecrübeleriniz veya fikirleriniz neler arkadaşlar :44:

Son düzenleme:
Koyuuu ve doğall.düşünüyorumda doğal den,lince aklıma solotica geliyor.Koyu ve mavi istiyorum bende
odada belli olacak ama gün ışığında da güzel tatlı bir mavi ton olacak.Gözler çok çok koyu kahve rengi siyaha yakın ne önerirsinz??Bu arada güzel konu tşk :)

Merhaba..
Bende bugün elime ulaşan solotica esmeraldalarımı taktım ve çok beğendim :) Doğallık açısından kesinlikle tavsiye ediyorum. Fakat gözümde bir bulanıklık oldu bekledim bir süre ama geçmedi bunun sebebi ne olabilir ?

Koyuuu ve doğall.düşünüyorumda doğal den,lince aklıma solotica geliyor.Koyu ve mavi istiyorum bende
odada belli olacak ama gün ışığında da güzel tatlı bir mavi ton olacak.Gözler çok çok koyu kahve rengi siyaha yakın ne önerirsinz??Bu arada güzel konu tşk :)

önemli değil canım :) solotica topiğindeki arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olacaklardır..
ama mavi tonu düşünüyorsan soloticadaki en doğal mavi tonunu grafite veriyor..alanlar genelde memnunlar bu renkten :KK8:

Merhaba..
Bende bugün elime ulaşan solotica esmeraldalarımı taktım ve çok beğendim :) Doğallık açısından kesinlikle tavsiye ediyorum. Fakat gözümde bir bulanıklık oldu bekledim bir süre ama geçmedi bunun sebebi ne olabilir ?

güle güle kullan canım :KK34: çok merak ediyorum ben de esmeraldaları..3 lü opak serideki en doğal duran renkmiş gibime geliyorlar...bulanıklık belki solusyon markasından belki lensin yeniliğinden kaynaklanıyor olabilir :44:

ha bu arada neden kahve gözlerde açık renk lenslere sıcak bakmadığımı da söyleyim..ilk mesajda belirttiğim gibi açık renklerin lenslerin bütün dokusunu ve kusurlarını açıkca ortaya koyan renkler..

bir de onun dışında kahve göze açık renk lens takılıp da ortasından kahve kahve göz rengi sırıtması olayını da şuna benzetiyorum...sarıya boyanmış ama aylarca dipboyası yapılmadığı için yarısı siyah yarısı sarı haline dönüşen sarı boyalı saçlara benzetiyorum...
dipboyası çıkmış boyalı saçlar gibi duruyor bence...
işte koyu göze çok açık renk lens takıldığı zaman insanlarda (karşıdakine ) aynı izlenimi verdiğini düşünüyorum.. (pupil büyükse ve istisnaları hariç tutuyorum) biraz özenti duruyor bence...lütfen kimse alınmasın sadece fikrimi söylüyorum..ve zamanında aynı hataya kendimin de düştüğünü ve kendimi bunun dışında tutmadığımı da ekleyim...

Son düzenleme:
güneşcin bence lens kullanmak isteyen ve kararsız kalan arkadaslar paylastıgın bilgilerden fazlasıyla yararlanacaklardır:KK19: lens kullanmak ve lensı tanımak bılındıği uzere tecrube işi bazende şans goz rengı aynı ıkı ınsanda farklı durabılıyor yada farklı etkı gosterıyor:26: bende acık tenlıyım lens secımınde ten rengıde cok onemlı saclarla uyum gerek makyajlada olsun buda rengın durumuna uyum saglıyor yada lens mı bu renklere uyum saglıyor diyebılır:82: yaptıgım makyaja gore lensı daha cok ortaya cıkarmaya calıstım cünkü;
yesıl ela renklerını tercıh edıyorum fakat grımsı bır yesıl olarak durdular hep gozumde,sankı mavı kullanırsam dogallıktan uzaklasıcam gibi gelıyor pek güvenemıyorum mavılere:KK17:

güneşcin bence lens kullanmak isteyen ve kararsız kalan arkadaslar paylastıgın bilgilerden fazlasıyla yararlanacaklardır:KK19: lens kullanmak ve lensı tanımak bılındıği uzere tecrube işi bazende şans goz rengı aynı ıkı ınsanda farklı durabılıyor yada farklı etkı gosterıyor:26: bende acık tenlıyım lens secımınde ten rengıde cok onemlı saclarla uyum gerek makyajlada olsun buda rengın durumuna uyum saglıyor yada lens mı bu renklere uyum saglıyor diyebılır:82: yaptıgım makyaja gore lensı daha cok ortaya cıkarmaya calıstım cünkü;
yesıl ela renklerını tercıh edıyorum fakat grımsı bır yesıl olarak durdular hep gozumde,sankı mavı kullanırsam dogallıktan uzaklasıcam gibi gelıyor pek güvenemıyorum mavılere:KK17:

evet bernacım haklısın ten rengi de çok önemli :KK19: tabi ki fikrime katılmayanlar da olacaktır ama renklerdeki sıcak renk soğuk renk uyumunun zıtlığına göre düşünülürse baya açık renk olan beyaz tenlere sıcak renk gözler (ocre gibi) ...esmer veya esmere meyilli buğday bronz tenlere ise soğuk göz renkleri (ice gibi) daha çok gidiyor..birbirini ortaya çıkarıyor..
aynı şekilde tenin açıklığıyla göz renginin açıklık değeri aynı olunca da maalesef pek hoş olmuyor makyaj istiyor..mesela ben tenim açık diye b&l light green (açık yeşil) almıştım..böyle sopsoluk robot gibi birşey olmuştum...
evet saç rengi konusunda da çok haklısın..mesela benim verdeler ancak kahve tonları saçlara koyu kumral veya siyah saçlara gider..sarı saçlı röfleli veya kumral saçlılarda çok koyu düşecektir o yüzden verdeleri açık renk saçlılara önermem yanlış olur..çünkü rengin basbaya koyu olduğu su götürmez bir gerçek...

yeşil elalar çok uç renkler olmadıkları için hemen hemen herkese yakışan renkler evet..riske girmeyi sevmiyorsan tercihlerin çok doğru :) canım ben de senin gibi eskiden mavi lense karşıydım..soloticada denedim ama başka bir markadan tekrar mavi almayı düşünmüyorum..elimdeki mavi de sırf solotica olduğu için iyi..yani dokudan kurtarıyor bunun da farkındayım..ama öyle insanlarla konuşurken kendine güvenerek gözlerinin içine pek bakamıyorsun rengi soracaklar diye gözlerini kaçırıyorsun...insan lensinden utanıp gözlerini kaçırmamalı..gururla insanların gözlerinin içine bakabilmeli :KK34:

Son düzenleme:
çok haklısın canım bu konuda lens varken bende fazlasıyla kacırıyorum ozellıkle benı tanıyan arkadaslara yınemı lens taktın falan durumunu yaratmamak ıcın:KK1: tanımayanlar ıcın sorun yok:KK31:
bende bal köpüğü bakır kızıl arası bır sac rengı kullanıyorum rıskede pek gırmek olmaz diye dusunuyorum cor mel tamamlayacaktır sanırım bu şartlarda biraz ertelıyorum bahara dogru artık... :82:

Evet,koyu ve doğal deyince benim tercihlerime de uyuyor,Güneş in tespitleri çok doğru,herhangi çok ışıklı ortama girdiğinizde gözbebeğiniz ne kadar büyük de olsa özellikle günışığına,güneşe çıktığınızda gözbebeğinizin küçüleceğini ve bunun için de en idealinin kahverengi gözler için yeşil ve sarı tonları olduğunu söylemişti,çok doğru,ben nc mel kullanıyorum,solotica kalitesi memnunum tabi,ama sanırım bir sonraki lensim cor mel olur,çünkü makyaj yapıyoruz illa ki far vb. kaçıyor gözümüze ve kayıyor,kayarsa gözükmemesi için nc almam sanırım,ama gözü büyüttüğü anlam ve çocuksu ifade verdiği gerçek,herhalde tekrar alırsam gece kullanırım,mavi ve gri tonları çok güzel ama,bence biraz yeşillik de olursa pupil geçişi daha rahat olur,evet mavi gözlülerin de ortasında kahverengi kısım oluyor ama,lensde geçişin o şekil olması ihtimali çok düşük,olmuyor mu oluyor ama çok nadir oluşuyor benzer geçiş,riske atmaya değmez bence günışığında.Günışığı,güneş,normal ışıklandırma,sarı ışıklandırma,floresan ışıklandırma,spotlarla ışıklandırma,halojen ışıklandırma,hepsinde gözbebeği küçülmesi çok farklı aklınızda bulunsun,bu arada Güneşcim çok iyi bir topic olmuş eminim deneme imkanı olmayan arkadaşlara çok yardımcı olacaktır,bu arada beğenmiyorsun ama giallo bence sana baya yakışıyor,verdeyle kıyaslanamaz ama söylediğin gibi de değil:KK34:

Evet,koyu ve doğal deyince benim tercihlerime de uyuyor,Güneş in tespitleri çok doğru,herhangi çok ışıklı ortama girdiğinizde gözbebeğiniz ne kadar büyük de olsa özellikle günışığına,güneşe çıktığınızda gözbebeğinizin küçüleceğini ve bunun için de en idealinin kahverengi gözler için yeşil ve sarı tonları olduğunu söylemişti,çok doğru,ben nc mel kullanıyorum,solotica kalitesi memnunum tabi,ama sanırım bir sonraki lensim cor mel olur,çünkü makyaj yapıyoruz illa ki far vb. kaçıyor gözümüze ve kayıyor,kayarsa gözükmemesi için nc almam sanırım,ama gözü büyüttüğü anlam ve çocuksu ifade verdiği gerçek,herhalde tekrar alırsam gece kullanırım,mavi ve gri tonları çok güzel ama,bence biraz yeşillik de olursa pupil geçişi daha rahat olur,evet mavi gözlülerin de ortasında kahverengi kısım oluyor ama,lensde geçişin o şekil olması ihtimali çok düşük,olmuyor mu oluyor ama çok nadir oluşuyor benzer geçiş,riske atmaya değmez bence günışığında.Günışığı,güneş,normal ışıklandırma,sarı ışıklandırma,floresan ışıklandırma,spotlarla ışıklandırma,halojen ışıklandırma,hepsinde gözbebeği küçülmesi çok farklı aklınızda bulunsun,bu arada Güneşcim çok iyi bir topic olmuş eminim deneme imkanı olmayan arkadaşlara çok yardımcı olacaktır,bu arada beğenmiyorsun ama giallo bence sana baya yakışıyor,verdeyle kıyaslanamaz ama söylediğin gibi de değil:KK34:

evet berrylipsciğim mavi ve gri tonları riskli.. canlı maviler için diyebilirim ki...ilk başlarda renkli renkli insanın gözüne hoş geliyor..sonra zaman geçtikçe foyası ortaya çıkmaya başlıyor ve kusurlarını anlıyorsun :) tıpkı ilk görüşte aşk gibi birşeyo an rengin güzelliğinden başka birşeyi gözümüz görmüyor..ilk zamanlar gözümüz kör oluyor tabi...ben de az daha topazionun resimlerine aşık olduğum için topazio alacaktım ama azullarımın üzerinden 3 ay geçtikten sonra anladım ki topazio alsam aldıktan 1 ay sonra nefret edeceğim :KK1:

gri tonları (mesela grafite) ve grimsi ton içeren renkler (ocre gibi) da ne kadar iyi kaynaşsa da yinede lens olduklarını belli ediyorlar gibime geliyor..yani gerçek bir insan gözünün rengi ne kadar soluk veya pastel olursa olsun o kadar dumanlı ve füme olduğunu sanmıyorum...en azından güneş vurunca keskin parıltıları olur en pastel olan gözün bile..bu tip renkler de canlı renklerin aksine bulanıklıklarıyla lens olduklarını ele veriyorlar..mesela kahve göze ocre takan birisini gördüğümde bile hemen anlıyorum çünkü gerçek kahve göz o kadar bulanık olmuyor...yada bilmiyorum anlamayan farketmeyen de vardır..belki uzun süre lens kullanmanın etkisiyle böyle görüyo düşünüyor olabilirim..

canım giallo için olan güzel görüşlerin için teşekkür ederim :KK70: resimde o an için pupil sorunu pek belli olmamış lensler şeffaf çıkmış ama pupil sorunu vardı cidden...ve resimdeki gibi de canlı değildi renk aslında..zeytinyağı tonu vardı...bir de yukarıda bahsettiğim konu varya hani..göz rengi biraz fazla bulanık oldumu lens olduğunu hemen anlıyorum demiştim..belki ben hemen anladığım için karşımdakiler de hemen anlayacaklarmı gibi his yaratıyordu bende giallolar...:26:

merhaba koyu renk gözde mavi lens'lerden sizce hangisi daha doğal durur rainbow fantasy line light blue'mu (adının aksine çok koyu duruyor) yoksa solotica grafite'lermi?

X