Elektronik Ev Aletleri LG Markasından Yeni OLED Ve UHD TV’ler…

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.885
29.988
60
2017_OLED-W7_1-1-640x480.jpg


LG, Picture-on-Wall dizaynı ile Las Vegas CES 2017’de sergilediği SIGNATURE OLED TV W7 modeliyle birlikte bu yılın tüm TV ürün gamını piyasaya tanıttı.


LG, Zorlu Center’da gerçekleştirdiği basın toplantısında 2017 OLED TV serisini ve Nano CellTM Display SUPER UHD TV’lerini kullanıcıların beğenisine sundu. SIGNATURE OLED TV W7 modelinin inovatif Picture-on-Wall tasarımı, Dolby Vision ve Dolby Atmos teknolojilerini barındıran ilgi çekici performansı ev sineması deneyiminde bir hayli fark yaratacak gibi görünüyor.

LG’nin Nano CellTM Display teknolojisi ile geliştirdiği SUPER UHD TV’lerindeki Dolby Vision, HDR 10 ve HLG formatlarının tamamını destekleyen Aktif HDR özelliği ve Harman/Kardon tasarımı ses teknolojisi TV izleme deneyimini oldukça artırıyor. Aynı zamanda tüm 2017 LG TV modellerinin sahip olduğu geliştirilmiş webOS 3.5 arayüzü ile Smart TV’lerin daha hızlı olduğunu da söylemek mümkün.

Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Seong Hak KIM; “CES 2017’de sergilediğimiz en yeni ve göz alıcı LG 2017 OLED TV ürün ailesi ile görüntü teknolojilerindeki uzmanlık ve inovasyonumuzu tüm dünyaya sergilemekle birlikte, TV teknolojisindeki küresel öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Önceliğimiz tüketicilerimizin isteklerini en yüksek performansı gösteren ürünlerimizle karşılamak ve yenilenen ürün yelpazemizle oldukça hızlı bir şekilde değişim gösteren TV pazarında liderliğimizi sürdürmek” dedi.


LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Seong Hak KIM ve LG Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış Direktörü Ergün Altay
LG Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış Direktörü Ergün Altay ise; “LG Türkiye olarak, 2013 yılından bu yana bizim için kilometre taşı olabilecek en yeni TV modellerimizi tüketiciyle buluşturma şansı yakaladık. Bunların içinde en çok beğeni ve ilgi göreni OLED TV’lerimiz oldu” dedi.

Daha Az olan Daha Fazladır?

W7 modelinin inovatif tasarımı, LG’nin benimsediği “daha az olan daha fazladır” felsefesini tam anlamıyla yansıtıyor. W7 OLED TV, sadece ekranın içindeki görüntüyü kusursuzca öne çıkartarak tüm diğer unsurları ortadan kaldırıyor. 65 inçlik W7 modelinin 2,57 mm kalınlığındaki OLED paneli, yine W7 için tasarlanmış inovatif manyetik aparatı kullanılarak doğrudan duvara asılıyor. Bu sayede TV ve duvar arasındaki boşluk ortadan kalkıyor. W7’nin ince tasarımı televizyonun adeta havada süzülüyor gibi görünmesini sağlarken, aynı zamanda Dolby Atmos ses teknolojisi ile üstün ses performansı da sağlıyor.

Sınırsız kontrast ve bir milyar renk

LG OLED TV’ler bir milyar renk ve sınırsız kontrast oranı ile pixel dimming teknolojisine de sahip. Bunun yanında LG’nin 2017 OLED TV’leri bir önceki senenin modellerine kıyasla parlaklığı yüzde 25 arttırdığı Ultra Parlaklık teknolojisi sayesinde gerekli noktalarda çok daha üstün bir parlaklık sunabiliyor.

Hem 2017 LG OLED TV modelleri hem de Nano CellTM Display SUPER UHD TV’ler çok daha parlak sahneler ve detaylı gölgeler sunmayı amaçlayan gelecek nesil HDR içerikleri görüntüleyebilmek için Aktif HDR özelliğine sahip. Aktif HDR özelliği LG TV’lerin görüntüleri kare kare işlemesini ve gerekli olan yerlere dinamik verileri ekleyebilmesine imkân veriyor. Bu teknoloji TV’de oynatılan orijinal HDR içeriğin statik veri içermesi ya da meta veri içermemesine bakmaksızın oldukça iyi bir görüntü kalitesi sunuyor.

Dünya çapındaki birçok gelişmiş sinemanın arkasındaki güç olan Dolby’nin Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisine sahip olan yeni LG TV modelleri, Dolby Vision HDR’ın yanısıra HDR 10 ve HLG formatlarını da destekliyor. Yeni HDR Efekt özelliğiyle tamamlanan bu çok yönlülük sayesinde görüntüleri kare kare işleyebilen LG TV’ler belirli alanlardaki parlaklığı yükselterek kontrast oranlarını geliştiriyor ve çok daha keskin görüntüler oluşturuyor.

İlk Dolby Atmos TV

Dünyada Dolby Atmos özelliğine sahip ilk televizyon olan 2017 LG OLED TV’ler, tüm dünyadaki profesyonel içerik üreticileri ve dağıtıcı kuruluşlar tarafından desteklenen tamamlayıcı bir çözüm sunuyor. Şu anda 80’den fazla Dolby Vision uyumlu stüdyo içeriği, 100’den fazla Dolby Atmos uyumlu stüdyo içeriği ve her iki formatla uyumlu 25 içerik mevcut durumda.

Ayrıca en son sürüm sezgisel webOS 3.5 Smart TV platformu, izleyicilerin online olarak HDR içeriklere erişmeleri konusunda oldukça büyük bir rahatlık sunuyor. LG, kullanıcıların en üstün ve rahat ev sinema keyfine erişebilmelerini sağlamak için Netflix ve Amazon gibi lider dijital içerik üreticileriyle güçlerini birleştirmiş. OLED TV’lerde görüntülenen HDR içeriklerin potansiyelini göstermek amacıyla CES 2017 boyunca Netflix’ten Dolby Vision içerikler ve Amazon Prime Video’dan da HDR10 içerikler de ekranlarda sergilendi.

Bir ekleme daha; webOS 3.5 sahip olduğu üstün siber güvenlik özelliklerinden dolayı güvenlik ve sürdürülebilirlik konularında dünyanın önde gelen uzman kuruluşlarından birisi olan UL tarafından sertifikalandırılan ilk Smart TV platformu oldu.
silikonvadisi.tv
 
X