Lisede makyaj ne kadar olmalı ?

AdventureTime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2016
932
397
İyi akşamlar hayırlı ramazanlar
Dert değil aslında sadece soru.
Sizce 16-17 yaşlarında lise sona geçen bir kız ne kadar makyaj yapmalı ?
Genelde çevremde,arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla herkes fondöten,far,allık vs 1 çanta dolusu makyaj malzemesine sahip.
Bende sadece 2 ruj 1 rimel 1 göz altı kapatıcısı var.
Rimeli annemden aldım onda alerji yaptığı için ben kullanıyorum.Rujlardan birinin rengi bana hiç yakışmadı (sütlü kahve-bej tonlarındaydı) o yüzden kullanmıyorum.
Göz altı kapatıcısını annemle ortak kullanıyoruz aslında onun.
Yani bana ait kullandığım tek makyaj malzemem wet n wild'dan koyu pembemsi bir likit ruj.
Bugün kuzenlerimle görüştüm benimle aynı yaştalar.Biri küçük bir el çantası dolusu malzeme getirmişti.Highlighter,pudra,fondöten,göz kalemi,max factor far paleti vs.
Bir an kendimde eksiklik hissettim.Ben o kadar makyaj malzemesini üniversitede almayı düşünüyordum.Çünkü şimdi gerek duymuyorum.Vakit kaybı olarak görüyorum bazen üşeniyorum.
Ama herkes dışarı makyajlı çıkıyor,en azından ruj kalem rimel sürüyor.
Ben sadece göz altlarım çok morarmışsa rimel ve göz altı kapatıcısı sürüyorum.
Arkadaşlarla avmye falan gidince de ruj.
Onlar da avmye giderken bile kalem,rimel,ruj,fondöten,far felan sürüyorlar.Bana göre çok fazla makyaj malzemeleri var.
Ben yılda en fazla 3-4 kere ruj sürüyorumdur onda da hep aynı ruj.Wet n wild pembe likit ruj.
Kuzenlerime baktım max factor far paleti,the balm göz kalemi falan kullanıyorlar.
Bunlar normalde uygun fiyatlı gelebilir size ama öğrenciyiz biz,harçlığımız anca bir yerde yeme içme ihtiyacımıza yetiyor.
Ailelerimiz de (en azından benim ailem) 17 yaşında bir kızın parasını makyaj malzemelerine harcamasını istemiyor doğal olarak.
Bir de benim yaşımdakilerin kaşları hep alınmış oluyor.
Ben sadece ortasını alıyorum.Frida Kahlo gibi kaşlarım yok ama düzensiz duruyor.Annem de izin vermiyor etrafını temizletmeme.
Saçma bir konu farkındayım ama etrafımdakiler makyajlı ve bakımlı güzel gezerken ben sıfır makyaj yüz yıkanmış halde geziyorum.
Çirkin değilim bence ama diğerlerinden çok daha sade durunca insan kendini biraz tipsiz hissediyor.
Şimdi git ders çalış diyeceksiniz zaten çalışıyorum seneye sınavım var.Bu yıl derslerim gerçekten iyiydi.Harçlıklarımı soru bankalarına yatırdım zaten.
Ama şu an ramazandayız dışarı çıkıp yemek yiyemiyorum okula gitmiyorum.Biraz makyaj malzemesi alacak param var.Sizce gratise felan gidip baksam mı bir şeylere ? Yoksa gerek yok mu ? Onun yerine matemmatik fasikülü daha mı iyi olur :KK70:

16-17 yaşlarında insan bebek gibi oluyor. Bence hiç gerek yok, ben işe başlayana kadar sadece bi dudak nemlendirici kullandım.
Ama kendini iyi hissedeceksen hafif bi kalem, nemlendirici yeter.
Önemli olan temiz olmak.
Kendini iyi hissetmek istiyorsan dışını değil donanımını guzellestirmelisin. Inan insanlar karakter, bilgi donanımını gibi detayları daha çok önemsiyor. Ben de ona göre değerlendiriyorum insanlari

16-17 yaşlarında insan bebek gibi oluyor. Bence hiç gerek yok, ben işe başlayana kadar sadece bi dudak nemlendirici kullandım.
Ama kendini iyi hissedeceksen hafif bi kalem, nemlendirici yeter.
Önemli olan temiz olmak.
Kendini iyi hissetmek istiyorsan dışını değil donanımını guzellestirmelisin. Inan insanlar karakter, bilgi donanımını gibi detayları daha çok önemsiyor. Ben de ona göre değerlendiriyorum insanlari
Öyle aslında,ben de öyle düşündüğüm için yapmıyordum.Daha doğrusu sadelik seviyorum diyelim.İnsan ister istemes etkileniyor tabi.
Bir kere kalem sürmüştüm çok abartılı makyaj yapmışım gibi gelmişti rahatsız olmuştum.

Genelde çevremde,arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla herkes fondöten,far,allık vs 1 çanta dolusu makyaj malzemesine sahip.
Rimeli annemden aldım onda alerji yaptığı için ben kullanıyorum.Rujlardan birinin rengi bana hiç yakışmadı (sütlü kahve-bej tonlarındaydı) o yüzden kullanmıyorum.
Yani bana ait kullandığım tek makyaj malzemem wet n wild'dan koyu pembemsi bir likit ruj.
Bugün kuzenlerimle görüştüm benimle aynı yaştalar.Biri küçük bir el çantası dolusu malzeme getirmişti.Highlighter,pudra,fondöten,göz kalemi,max factor far paleti vs.
Bir an kendimde eksiklik hissettim.Ben o kadar makyaj malzemesini üniversitede almayı düşünüyordum.Çünkü şimdi gerek duymuyorum.Vakit kaybı olarak görüyorum bazen üşeniyorum.
Onlar da avmye giderken bile kalem,rimel,ruj,fondöten,far felan sürüyorlar.Bana göre çok fazla makyaj malzemeleri var.
Ben yılda en fazla 3-4 kere ruj sürüyorumdur onda da hep aynı ruj.Wet n wild pembe likit ruj.
Kuzenlerime baktım max factor far paleti,the balm göz kalemi falan kullanıyorlar.
Bunlar normalde uygun fiyatlı gelebilir size ama öğrenciyiz biz,harçlığımız anca bir yerde yeme içme ihtiyacımıza yetiyor.
Ailelerimiz de (en azından benim ailem) 17 yaşında bir kızın parasını makyaj malzemelerine harcamasını istemiyor doğal olarak.
Ben sadece ortasını alıyorum.Frida Kahlo gibi kaşlarım yok ama düzensiz duruyor.Annem de izin vermiyor etrafını temizletmeme.
Saçma bir konu farkındayım ama etrafımdakiler makyajlı ve bakımlı güzel gezerken ben sıfır makyaj yüz yıkanmış halde geziyorum.
Çirkin değilim bence ama diğerlerinden çok daha sade durunca insan kendini biraz tipsiz hissediyor.
Şimdi git ders çalış diyeceksiniz zaten çalışıyorum seneye sınavım var.Bu yıl derslerim gerçekten iyiydi.Harçlıklarımı soru bankalarına yatırdım zaten.
Ama şu an ramazandayız dışarı çıkıp yemek yiyemiyorum okula gitmiyorum.Biraz makyaj malzemesi alacak param var.Sizce gratise felan gidip baksam mı bir şeylere ? Yoksa gerek yok mu ? Onun yerine matemmatik fasikülü daha mı iyi olur :KK70:

En doğrusunu yapıyorsunuz. Ben özel günler dışında makyaj yapmamayı veya az makyaj yapmayı kendine güvenle bağdaştırıyorum. Bakkala bile makyajlı, fönlü, topuklu ayakkabılarla gidenlerin kendilerine az güvenen insanlar olduğunu düşünüyorum.

Yazık etme tazecik cildine
Bir jimel parlatıcı yeter

Lise son ve üniversite 1 arasında ne fark var? Üniversiteye geçince büyüyor musunuz? Yada lisede “derslerini çalış” tepkisini bekleme sebebin, üniversite de yatıldığını zannetmen mi?

Diyeceğim şu; yaşla, okulla pek alakası yok makyajın. Mümkün mertebe kullanma. Cildine zarar verme. Bende çok severim makyajı ama çillerim bile kapanmaz. O kadar üstten yaparım. Porselen gibi gezmeye ne gerek var ki?

Şimdi sana ne kadar yapma desek arkadaşlarım yapıyor bende yapayım diyeceksin. Bende yapardım lise zamanında :KK70:

Ağıra kaçmadan yapabilirsin bence. Yalnız fondöten cildi bayağı bozuyor onun yerine bb krem kullanırsan hem sağlıklı hemde yasına uygun olur

hic gerek yok bence. guzel yuz temizleme tonigi, iyi bir nemlendirici edinin ama..
ben gunluk hayatta hic makyaj malzemesi kullanmam, kaslarimi da almam. hafif daginik kaslarim daha hos geliyor bana. simdi cogunluk kalemle cizilmis gibi.
tercih meselesi.
daha yasiniz genc lise ogrencisine makyaja hic gerek yok. universitede baslarsiniz en azindan.

Direkt başlığa göre yazıyorum; devir değişti. Bizim zamanımızda bi parlatıcı sürerdik bi şeffaf rimel tamamdı.
Şimdi kontürüne kadar her yerde her şey var, youtube makyaj kanalları ile kakılı dolmuş halde, bi allık bi ruj kalem bile yetmez oldu millete. Yazık günah ya bebek gibi cildi olur insanın lisedeyken. Hele bir de akne çıkarmaya elverişli zamanlar, ne gerek var cildi yormaya?

Parlatıcını rimelini sür tamam.

bb krem alabilirsin mesela. Bir de hafif bir allık ve far kullanabilirsin.
Bb krem düşündüm de şimdi bütün sivilcelerim geçti.Cildimin fondötenli gibi durduğunu söylediler.Fondöten ve bb kremle daha iyi görünüyorum ama sivilcelerim çıkar diye de korkuyorum.
Far düşünüyorum ama.Uygun fiyatlı bir far paleti bulursam almak istiyorum.Bir de sürmek için fırça ve karıştırma fırçası alırım.
Ruj ve dudak kalemi alsam mı diye düşünüyorum.
Bir de bazılarında makyaj doğal duruyor.Ama bende çok fazla belli ediyor.Ya da ben alışmadığım için bana öyle geliyor.

Lisede göz altı kapatıcısı ve fondöten mi?

Yapmayın yahu, gerçekten söylüyorum ben makyaj yapmaya üniversitenin sonlarına doğru başladım, hala eyeliner çekemem doğru dürüst. Göz altı kapatıcısı ben de kullandım. O da artık sabahlara kadar ders çalışmaktan gözlerimin altı mosmor olduğu için. Cildinizi yaşlandırırsınız erkenden böyle cilt hava almaya almaya.

Kız ne tatlısın sen.
Lise sonda hatırlıyorum Avon’un bi setini almıştım annem vermişti parasını.
Set dediğim, göz kalemi, ikili far ve rimel :)))
O zamanlar ne waow bir set idi benim için.
Yaptığın doğru yanlış diyemem ama ben de olsam senin gibi olurdum. O yaşın masumiyeti orada. Tutup Bülent Ersoy makyajı yapmaya ne gerek vartazecik cilde.

Kardesim lisede. Kaslarini aldirmak istedi gecen sene, dedim ki dogal kas moda ve kaslarin gayet guzel hic ugrasma. Takti kafaya ve aldirdi. 2-3 kuafor macerasindan sonra birakti aldirmayi cunku gerek yoktu.
1 tane bile makyaj malzemesi yok ama arkadaslarini goruyorum bayagi makyajli ve saclar da yapili geziyorlar. Neyse ki ozenmiyor. Sadece kulaklarinda delikler var o kadar.
Eksiklik hissedilecek sey makyaj malzemesi,sus falan degil bu yaslarda. Olmayacak veya istenince sahip olunmayacak seyler degil.

22 yaşındayım benim günlük makyajım rimel ve aydınlatıcıdan öteye geçmiyor. cildimde kusurlar var mesela kırmızı lekeler filan ama neden yorayım kendimi? fondötenim yok bir tane bb kremim var. hasbelkader bir fondöten sürsem yüzümde tonlarca ağırlık gibi oluyor cildim çok hassas.

çok gereksiz buluyorum günlük hayatta sürekli makyaj yapmayı küçük yaşta.

Kaşların daha düzgün görünmesi için, elinizle kaşları ters yönde kabartıp, dışarı fazla çıkıntı yapan varsa, onları ince uçlu ufak bir makasla kesebilirsiniz.

Direkt başlığa göre yazıyorum; devir değişti. Bizim zamanımızda bi parlatıcı sürerdik bi şeffaf rimel tamamdı.
Şimdi kontürüne kadar her yerde her şey var, youtube makyaj kanalları ile kakılı dolmuş halde, bi allık bi ruj kalem bile yetmez oldu millete. Yazık günah ya bebek gibi cildi olur insanın lisedeyken. Hele bir de akne çıkarmaya elverişli zamanlar, ne gerek var cildi yormaya?

Parlatıcını rimelini sür tamam.
Ya ne kıymetliydi mis kokulu roll başlıklı parlatıcılar.

Matematik fasikülü daha iyi olur tabiki, vaktini zamanını böyle şeylere harcama şuan zaman kaybettirir hepsi sana. Bir kere başlayınca sürekli yapmak istersin. Üniversiteyi kazanınca yaparsın. Ben 32 yaşındayım hayatımda far sürmedim ve hiç far paletim olmadı hesap et:)) zaten cildim çok güzel gerek duymuyorum. Renkli nemlendirici ve rimel kullanıyorum sadece. Sende böyle yapabilirsin canım. Abartmaya gere yok.. Bir çoğu dışarıdan bakınca uzaylı gibi görünüyor zaten.

X