Lise Yorum ve Soruları liselerde bit kontrolune nasıl bakıyorsunuz ?

gencegitim

Reklam içerikli mesajlarından hesap pasif edilmiştir, mesajlarına itibar etmeyiniz.
Sahte Profil
25 Şubat 2012
116
1
pek fazla bilinmesede liselerde cok ağır bit salgınları oluyor. daha once görevli oldugum okulda bikaç kez kontrol gerçeklestirmiştim ama suanki görev yerim biraz daha farklı bi semt rehber öğretmenim bu arada sorumlu oldugum sınıflarda bit kontrolu yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim sizce öğrencileri kırmadan incitmeden nasıl kontrol edebilirim

Bence ilk once konus bitin nasil bir sey oldugunu herkese bulasabilecegini kuaforlerden kucuk kardeslerden gecebilecegini ozellikle temiz saca geldigini ve eger onlemi alinmazsa kontolu daha sonra zor olabilecegini bunda utanilacak bir sey olmadigini korunmanin yollarini anlat.kendilerinin bunun farkedebilecek yasta olduklarini ve diger insanlarin uzaktan bakarak fark edenileceklerini o yuzden eczanelerde satilan sampuanlsrdsn kullanmalari gerektigini anlat tek tek odana cagir bak ve eger gorursen gordugunu kesinlikle aranizda kalacagini ama caresine bakmak zorinda oldugunu anlat.

Lisede biraz sıkıntı aslinda ama mecbur yapilacaksa cocuklara bunun zorunlu oldugu icin yapildigini onlari ikna edecek ve gururlarini kirmayacak bir sekilde ifade edebilirsiniz. Son zamanlarda cevremizdeki bircok okulda bit vakasina rastlanmis diyerek baslayabilirsiniz. Hepinizin son derece temiz ve bakimli oldugunu biliyorum fakat biz farkinda olmadan gelip bizi bulabilir diyebilirsiniz. Mecburuyetten yapildigini anlarlarsa tepki vermezler.

X