Litfen yardım, geçmeyen ağrı

Eskilerdivanii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2021
294
365
Herkese merhaba, 2 hafta önce azı dişime dolgu yaptırdım. Dolgunun altından çürük ilerlemiş ve sinire dayanmış. Ama etkilenmemiş tekrar dolgu yapıcam dedi hekim. Ancak sinire yakın derin dolgular 3 4 hafta ağrı sızlama hassasiyet yapabiliyormuş. Dayanamazsan gel kanal yaparız dedi. Benm de bugne kadar iyiydi çok hafif bir ağrım vardı ama dün gece uyutmadı resmen. Bu gece de nolur bilemiyorm şu an hafif hafif başlıyor gibi. Yemek fln yiyorum sıkıntı yok ama ilk defa böyle oluyor. Gitsem kesin kanal yaapalm diyeceği için beklemek de istiyorum ama başına gelen var mı? 3 hafta içinde bu kdr gece uyutmayacak kadar ağrı normal mi?

Herkese merhaba, 2 hafta önce azı dişime dolgu yaptırdım. Dolgunun altından çürük ilerlemiş ve sinire dayanmış. Ama etkilenmemiş tekrar dolgu yapıcam dedi hekim. Ancak sinire yakın derin dolgular 3 4 hafta ağrı sızlama hassasiyet yapabiliyormuş. Dayanamazsan gel kanal yaparız dedi. Benm de bugne kadar iyiydi çok hafif bir ağrım vardı ama dün gece uyutmadı resmen. Bu gece de nolur bilemiyorm şu an hafif hafif başlıyor gibi. Yemek fln yiyorum sıkıntı yok ama ilk defa böyle oluyor. Gitsem kesin kanal yaapalm diyeceği için beklemek de istiyorum ama başına gelen var mı? 3 hafta içinde bu kdr gece uyutmayacak kadar ağrı normal mi?
Normal değil ama kanal tedaviden neden cekiniyorsunuz bende kanal tedaviliyum bı sıkıntı yok

Gecmis olsun dis agrisi kabir azabi giidir. Bende iltihap olmustu agumentin kesmisti acaba iltihap mi olmus ki

Normal değil ama kanal tedaviden neden cekiniyorsunuz bende kanal tedaviliyum bı sıkıntı yok
Diş ne kadar canlılığını korursa o kadar uzun ömürlü olur diye, kanallı diş arrıj ölğ diş olduğu için ömrü de kısalıyor. Bide tedavi korkusu var 😅😅 ağrı fln yapar mı acıyor mu tedavi sırasında gibi 😅

Normal migrene benziyor . Erteleme çünkü ben erteledim :) Ertelemeyi de geçtim bildiğin amaaan üşendim yaklaşık 6 ay kadar,sonuç diş kırıldı kayısı reçeli yerken :halay::işsiz: Hayır sert kabuk falanda yoktu. Sonuç diş kökü içerde parçaları kalınca cerraha gitmek zorunda kaldım. Hayır dişi tutcak yerde yok yardı. İmplant devlet karşılamıyordu genç yaşta dişsiz kalmıştım iyi mi. Git kanalını yaptır. Yoksa dişinden yol geçer:KK48::olamaz:

Normal migrene benziyor . Erteleme çünkü ben erteledim :) Ertelemeyi de geçtim bildiğin amaaan üşendim yaklaşık 6 ay kadar,sonuç diş kırıldı kayısı reçeli yerken :halay::işsiz: Hayır sert kabuk falanda yoktu. Sonuç diş kökü içerde parçaları kalınca cerraha gitmek zorunda kaldım. Hayır dişi tutcak yerde yok yardı. İmplant devlet karşılamıyordu genç yaşta dişsiz kalmıştım iyi mi. Git kanalını yaptır. Yoksa dişinden yol geçer:KK48::olamaz:
Ahaha yaa dişçi koltuğuna oturamadığım için bende yaşadım sizin durumunuzu maalesef, lisede miydim neydim cahillik işte dişim ağrıdı ama korkudan kimseye diyemedim. Diş artık oyuldu içinden et görünüyordu 😅 öyle söyledm annemlere de götürdüler dişim çekildi tabi ki. Kafamı vuruyorum şu an, basit bir dolguyla kurtarılabilr ve hala dişim duruyo olabilrdi. Bu dişime de ertelemeyi zaten düşünmüyorum asla ama hekimler biliyorsunz ağrıyo mu hadi hemen kanal... Biraz daha dolgu gitsin istiyorum. Şansımı denemek istiyorum o nedenle sordum 😊

Ahaha yaa dişçi koltuğuna oturamadığım için bende yaşadım sizin durumunuzu maalesef, lisede miydim neydim cahillik işte dişim ağrıdı ama korkudan kimseye diyemedim. Diş artık oyuldu içinden et görünüyordu 😅 öyle söyledm annemlere de götürdüler dişim çekildi tabi ki. Kafamı vuruyorum şu an, basit bir dolguyla kurtarılabilr ve hala dişim duruyo olabilrdi. Bu dişime de ertelemeyi zaten düşünmüyorum asla ama hekimler biliyorsunz ağrıyo mu hadi hemen kanal... Biraz daha dolgu gitsin istiyorum. Şansımı denemek istiyorum o nedenle sordum 😊
Bahsettiğin sinir ama canım sinir ağrısı o baskı ve mutlaka dediğim oluşuyor. Şimdi implant yaptırcam kaç senedir hala. Para da yuk :) yani kanal varken hiç bekleme derim ben.

Bahsettiğin sinir ama canım sinir ağrısı o baskı ve mutlaka dediğim oluşuyor. Şimdi implant yaptırcam kaç senedir hala. Para da yuk :) yani kanal varken hiç bekleme derim ben.
Doğrudur diş işlerini pek bilemiyorum bilmek de istemiyorum. Dişçi korkusu fena valla ağrısı da öyle insanı zıplatıyor 😅 en geç 1 hafta sonraya geçmezse gidicem zaten, diş kaybetmeye hiç niyetim yok bu sefer, dediğinz gibi implant lüks oldu artık benim boş kaldı orası maalesef yaptırmaya imkan mı var 🥴

:skandal:Doğrudur diş işlerini pek bilemiyorum bilmek de istemiyorum. Dişçi korkusu fena valla ağrısı da öyle insanı zıplatıyor 😅 en geç 1 hafta sonraya geçmezse gidicem zaten, diş kaybetmeye hiç niyetim yok bu sefer, dediğinz gibi implant lüks oldu artık benim boş kaldı orası maalesef yaptırmaya imkan mı var 🥴
Haha dişçi koltuğu korkusumu , diş cerrahisi daha beter. Bence koşa koşa git. Yarıp alırlar dişini. Ah dişim canım dişim. Ne ettim ben sanaaa. :KK76:Üzerine dikişti.. 1 hafta yemek yiemedim. Ağrısı da cabası . Ne verdilerse artık kafa bir milyon😭

Haha dişçi koltuğu korkusumu , diş cerrahisi daha beter. Bence koşa koşa git. Yarıp alırlar dişini. Ah dişim canım dişim. Ne ettim ben sanaaa. :KK76:Üzerine dikişti.. 1 hafta yemek yiemedim. Ağrısı da cabası . Ne verdilerse artık kafa bir milyon😭
Ayy okurken bile dişim sızlıyor yapmayın 😅

Öncelikle merhabalar arkadaşım 1 buçuk aydır asla geçmeyen bir diş ağrısı çeken biri olarak 30 u geçik antibiyotik iğne 30 u geçik ağrı kesici iğne vurulmama rağmen hala dişim birbirine deydimi yerinden zıplayan biriyim iğnelerin üstüne 2 dir agumentin kullanıyorum tık yok Ağrı’da ağrın tutmadan ilerlemeden git kanal tedavini yaptır derim. Yapmadığım hiçbirşey kalmadı çekilsin kurtulayım diyorum iltihap yüzünden çekime de gitmiyor doktorlar. Neler kullandım neler geceleri ikişer ikişer haplar yuttum 1 saat hafifletti ağrımı en son dedim ki dişten değil haptan gidicem öteki tarafa. Dediler dişinol kullan onu kullandıktan sonra randıman tutmadı dişim. Doktor önerisi hariç hiçbşrşeyi yapma git doktoruna göster o sana yolunu çizsin ama kanal tedavisinden kaçınma. Dişini kaybedersin Allah korusun. Bunun çekiminden öte implantı var o daha zor

Çok teşekkürler Sanmıyorum, bugn dişçideydim daha dolgu yaptırdm. İltihap olunca ağrı kesici kesmez mi ağrıyı? Daha önce yaşamadm hiç. Sizin nasıldı
Iltihap olunca agri cok siddetli agri oluyor agri kesiciyi iciyosun resmen dakikalar gectikce o igrenc agri hafifliyo ve geciyo agri kesici etkisi gecince yine sil bastan. Ama benim fena sislik vardi dis etimde. Hatta dis etini ittirince iltihap cikmisti cok korkunctu. 20lik lanet dis.

Evet yukardaki arkadas yazmis gecmeyen agri iltihap olabilir doktorlar genelde agumentin veriyor. Eczane muadili amoglavin verirse almayin o cok yavas etki ediyor. Emzirirken icmistim yan etkisi azdi sute gecmiyodu. Ama dis iltihabinda ictigimde etki etmemisti. Agumentin hemen etkisini gosteriyor allah razi olsun icat edenden.

Evet yukardaki arkadas yazmis gecmeyen agri iltihap olabilir doktorlar genelde agumentin veriyor. Eczane muadili amoglavin verirse almayin o cok yavas etki ediyor. Emzirirken icmistim yan etkisi azdi sute gecmiyodu. Ama dis iltihabinda ictigimde etki etmemisti. Agumentin hemen etkisini gosteriyor allah razi olsun icat edenden.
Maalesef emzirme dönemindeyim 😪 yani ağrım var aslında şiddetli ama kısa sürüp geçiyo. Anlayamadm bende. Herhalde kanallık artık. Gece ağrısı da oluyor çünkü 😪

Çok teşekkürler Sanmıyorum, bugn dişçideydim daha dolgu yaptırdm. İltihap olunca ağrı kesici kesmez mi ağrıyı? Daha önce yaşamadm hiç. Sizin nasıldı
İltihaplı diş için ağrı kesici içersen bir süre rahatlatır ilacın etkisi geçince başlar ağrın tekrar be zaten dişte iltihap (apse) varsa diş doktorun müdahele etmez antibiyotik verir kullan ilaç bitimi kontrole gel iltihap durumuna göre ya kanal yada çekim yaparız der dişçi değilim ama çok fazla dişçide işim oldu

X