Lohusa lohusa bebek ziyareti korkusu rüyalarıma girer oldu

Merhaba kızlar.

Benim bebegim 37 haftalik dogacak, bobreginin tekinde genisleme oldugu icin zarar gormemesi adina doktor erken alacak. Ve haliyle enfeksiyonlara vs daha da dikkat etmem gerek. Gecen kayinvalidemle konusurken kendi zamanini anlatti iste bana 3. gun misafir gelmeye başladılar bilmemne. Dedim ben de buyuk dusuncesizlik acikcasi ben lohusa halimle kimseyi istemem misafirle asla uğraşmam... Biraz heyheylenmeye basladi ne yapacaksin yapacak bir sey yok gelirlerse falan hani yani diyor ki illa gelen olur. Hic sallamadım uzamasin diye ama icimi sikinti basti taktim kafaya. Ruyalarimda evime gelmeye çalıştıklarını goruyorum birilerinin bebegime yaklaşmaya çalıştıklarını falan, zaten salgin zamani iyice tedirginim ben bile hamile halimle 3 kere hastalandim bu sene. Bebegimin zaten bobreklerden oturu ustumde tedirginligi var bir de ateslense komaya girerim herhalde uzuntuden... Ama bunlar bi sey bi sey olmaz diye evime insan yigacak gibi duruyor, ben lohusa stresiyle kimseyle kotu olup bi de onun gerginligini cekmek istemiyorum, normalde yaparim ama üstüne bir de küslük eklensin istemiyorum hic. Size soracagim o ki acaba doktoruma soyletsem olur mu? Ayip mi olur adama yani doktora boyle seyler denir mi? Dusundum doguma girerken bahsedeyim odaya muayeneye geldiginde yanlarinda soylesin ziyaretci kabul etmeyin kesinlikle diye gozlerini korkutsun. Ise yarar mi sizce. Ya da direkt lohusa deliligine vurup kendim mi kotu olayim. Kafam cok karisik. Dedigim gibi gunlerdir ruyamda misafirlerle telefonlarla bogusuyorum.
Kayınvalideniz mal herhalde. Vicdansız. Allah korusun herşey olabilir sizin kendinize ve bebeğinize dikkat etmeniz lazım. Habersiz gelen olmaz herhalde. Arayana da gelmeyin dersiniz. Hatta eşiniz anneniz ve kayınvalidenizi. Demesi lazım sizin değil. Az bı sizi düşünsünler

Öncelikle zihninize çok takıp da heba etmeyin. Erken doğum yaptım çok çok yakın olduklarım hariç telefondan tebrik ettiler. Gelmek istemeyene kibar bir dille enfeksiyon süreci havalar ısınınca bekleriz, teşekkür ederiz deyin. Eşiniz de ailesine kibar bir dille söylesin. Sakin ve kararlı olun. İşi inada bindirmeye gerek yok. Mesele sağlık meselesi bunu anlarlarsa zaten sorun kalmaz.

Kızım dokuz yaşında. Onda gelen oldu. Ama ben çok fazla odadan cikartmadim. Ama annem söylenirdi. Ben de ona söylendim😆 ana kız anlaştık gitti.

İkizlerim erken geldi. 34 haftalık. Biri dokuz gün, diğeri 2 aya yakın hastanede kaldı. Doktor bana kendi söyledi "kimseyi kabul etme, yoksa tekrar yatış yaparım" diye. Herkese dedim. Altı aylık olmadan gelmeyin diye. Küsen küssün.

Bu arada benim ikizler erkek. Onlarda böbrek genişlemesi vardı. Hiç bir şey olmadı com şükür.

Kayınvalideniz mal herhalde. Vicdansız. Allah korusun herşey olabilir sizin kendinize ve bebeğinize dikkat etmeniz lazım. Habersiz gelen olmaz herhalde. Arayana da gelmeyin dersiniz. Hatta eşiniz anneniz ve kayınvalidenizi. Demesi lazım sizin değil. Az bı sizi düşünsünler
Tescilli zaten malligi, olecek biri bi sey der kuser darilir diye.. kimseye agzini acip itiraz edemez, kocasindan tvnin sesini kismasini bile isteyemedi gecen kafamiz s...di yılbaşında gece gece

Kızım dokuz yaşında. Onda gelen oldu. Ama ben çok fazla odadan cikartmadim. Ama annem söylenirdi. Ben de ona söylendim😆 ana kız anlaştık gitti.

İkizlerim erken geldi. 34 haftalık. Biri dokuz gün, diğeri 2 aya yakın hastanede kaldı. Doktor bana kendi söyledi "kimseyi kabul etme, yoksa tekrar yatış yaparım" diye. Herkese dedim. Altı aylık olmadan gelmeyin diye. Küsen küssün.

Bu arada benim ikizler erkek. Onlarda böbrek genişlemesi vardı. Hiç bir şey olmadı com şükür.

Ya kendi annem olsa catir catir dovusurum valla nasilsa 2 gune unutuyoruz ki zaten annem benden cok sakinir kendi bile ellemez muhtemelen de iste konu kaynana oluncaaa... Cidden el ile ugrasmak cok zor kendi insanin gibi olmuyor.

Bu arada sizi bulmusken sorayim madem, endiseliyim cunku. Benim bebegimin bobreginin biri 0.84 mm kadar genisleyip durdu, digeri 20 mm olmustu bu cmt doktor boyle olmaz alacagiz dedi ama cok da kotu konusmadi siki bir takip gerekli ve en kotu endoskopi olur tikanikliklar acilir kanaldaki ve sunnet de ettirirseniz gecme olasiligi yuksek dedi. Ama insan ister istemez takiyor cunku ne bileyim boyle bir sorun olmayabilirdi d3 neticede :KK43: sizin surec nasil ilerledi acaba?

Merhaba kızlar.

Benim bebegim 37 haftalik dogacak, bobreginin tekinde genisleme oldugu icin zarar gormemesi adina doktor erken alacak. Ve haliyle enfeksiyonlara vs daha da dikkat etmem gerek. Gecen kayinvalidemle konusurken kendi zamanini anlatti iste bana 3. gun misafir gelmeye başladılar bilmemne. Dedim ben de buyuk dusuncesizlik acikcasi ben lohusa halimle kimseyi istemem misafirle asla uğraşmam... Biraz heyheylenmeye basladi ne yapacaksin yapacak bir sey yok gelirlerse falan hani yani diyor ki illa gelen olur. Hic sallamadım uzamasin diye ama icimi sikinti basti taktim kafaya. Ruyalarimda evime gelmeye çalıştıklarını goruyorum birilerinin bebegime yaklaşmaya çalıştıklarını falan, zaten salgin zamani iyice tedirginim ben bile hamile halimle 3 kere hastalandim bu sene. Bebegimin zaten bobreklerden oturu ustumde tedirginligi var bir de ateslense komaya girerim herhalde uzuntuden... Ama bunlar bi sey bi sey olmaz diye evime insan yigacak gibi duruyor, ben lohusa stresiyle kimseyle kotu olup bi de onun gerginligini cekmek istemiyorum, normalde yaparim ama üstüne bir de küslük eklensin istemiyorum hic. Size soracagim o ki acaba doktoruma soyletsem olur mu? Ayip mi olur adama yani doktora boyle seyler denir mi? Dusundum doguma girerken bahsedeyim odaya muayeneye geldiginde yanlarinda soylesin ziyaretci kabul etmeyin kesinlikle diye gozlerini korkutsun. Ise yarar mi sizce. Ya da direkt lohusa deliligine vurup kendim mi kotu olayim. Kafam cok karisik. Dedigim gibi gunlerdir ruyamda misafirlerle telefonlarla bogusuyorum.
Benim evime kim nasıl misafir getirebilir? Doktor izin vermedi bi süre o yüzden misafir kabul etmiyorum diyeceksiniz ve bitti.

Insanlara doğurduğunuzu söylemezseniz ziyarete gelmezler. Kimse erkenden doğuma gideceğinizi kimseye söylemesin. Size misafir gelip emrivaki yapacaklarına şimdiden kayınvalideyi uyarın ki kimseleri çağırmasın. Bebek biraz büyüyünce haber verirsiniz gelirler.

Ayni gun soyle bir hadise de gecti cunku; bunlarin evi hayvanat bahcesi gibi benim de alerjim var bi de kopek salyalarini akitiyor cok yilisik diye uzak duruyorum, laf arasinda bana cocugu da uzak tutmaya uğraşma hayvanlar bagisikligini güçlendirir korkmasin onlardan dedi ben de zaten ben de korkmuyorum yalniz hoslanmiyorum hijyenik gelmiyor alerjim de var dedim bebek de buyusun o zaman sevdiririz, atladi hemen zaten bebekle basbasa birakacak halimiz yok falan kopegi dedi, (kopek cok iri fazlaca kiskanc bu arada yani evin kucuk simarik cocugu gibi dusun) ben de kopegin ne kadar kiskanc oldugu malum eger cocuguma bir hamle bile yapsa öldürürüm köpeğinizi simdiden bunları dusunmeyin o yüzden dedim ve kp kv falab herkes bi sok gecirdi, o yuzden biraz daha cetrefillendirmek istemedim susup gitmeye baktim.
Köpek konusunu uzatmışsınız mesela asıl buna gerek yoktu şöyle söyliyim 2 bebeğim var verdiğim kararlar doğru veya yanlış ne karar verdiysem çevremdekilere yaptırttım uymayanlara gerçekten gereken cevabı sert şekilde verdim kırılan oldu küsen oldu vs ama taviz vermedim bu arada insan kayırmadım annemede aynı kv de aynı tepkileri verdim hatta bazen kendi aileme daha sert oldum ki eşim görsün kendi ailesine o kadar yüklenmediğimi farketsin diye ve bu işede yaradı kendi ailesine size böyle söylediğine dua edin kendi ailesine neler diyor diye söyledi. Kısacası hayat sizin hayatınız ev sizin eviniz bebek sizin bebeğiniz söyleyeceğiniz şey çok basit bebek ele avuca gelip büyüyene kadar kimseyi kabul etmiyorum eşinize dostunuza söyleyin illede gelmek isteyen olursa beni aramasını söyleyin bitti bu kadar basit size karşılığında istediği cevabı versin aynı cümleyi tekrar edin kapatın konuyu çat kapı gelenide eve almam sonra siz üzülürsünüz diye ekleyin emin olun göze almazlar. He tüm bunları yapıncada bebeğinize takı hediye vs gelmezse hayıflanmayın uxun süre gelinmeyince takılacak takılar hediyeler vs kaynıyor ve gelmiyor.

Bence korkmayın ya gelen olmuyor artık öyle doğum sonrası falan.

İlk doğumumda eşimi halkaları aramıştı, hastaneden çıktığımız gündü daha ve 31 Aralık'tı. Size gelelim diye, kocam da ne alaka hala mevlüt falan yapınca çağırırız dedi. Mevlüdü 14 aylıkken yapmıştık ajsjajsjaj

İkinciyi doğuralı 3 gün oldu, hiç gelen eden yok. Komşularım yemek taşıyıp duruyor, içeri davet ediyorum gelmiyorlar da.

Bence bıraktı insanlar bu işleri.

Merhabalar uzun bir aradan sonra sırf size cevap yazmak için siteye girdim kimseyle. Kavga etmemek için sessiz kalmayın lütfen bu konuda kavga istiyorsalar edin evede kimseyi kabul etmeyin ortalık feci şekilde salgın hastalık kaynıyor 40 i yeni dolmuş bir anneyim bebegimi 10 gunlukken yoğun bakıma yatırdık omrumden ömür gitti o hastanede koridorlarında günlerce tek başıma bekledim orada kimse gelmedi tektim ama iş eve gelmek olunca herkes koşuyor anneyi darliyor kimse çocuklarımızdan değerli değil

Merhaba kızlar.

Doktoru tembihle o onların yanında söylesin daha etkili olur

Siz aman kötü olmayayım diye düşünüyosunuz daha çok ama bu işler “kötü” olmadan olmuyor. (Kime göre kötü ayrıca)
Doğumdan sonra keçileri kaçırdığım için eve kimseyi istemedim ben. Gelmek isteyene de müsait değiliz şu sıra dedik, kabul etmedik. Eşim de aynı şekilde söyledi kendi tarafına. Bu işlerin alınacak gücenecek tarafı da yok. Müsait olduğumuzda daha sonra geldiler.

Velhasıl siz kendi tarafınıza eşiniz kendi tarafına ziyaretçi kabul edemediğinizi gayet de söyleyebilir.

Doğum yaptıktan sonra ilk günler insan görmek istiyorsun biri gelip yemeğini yapsın biri önüne çayını getirsin. Misafir gelirse de siz odanızda yatacaksınız bebeği çıkarmayacaksınız. Hizmet bekleyeceksiniz kimseye bir şey çıkarmanıza gerek yok. Doğum yapan kadından iş beklenmez diye düşünmek istiyorum.
Ben pandemide doğum yaptığım için gelen giden olmadı. Yalnız geçirdim annemle. Arada biri gelse eve hareket geliyordu :)
Uzak akrabaları kabul etmeyin. Ama yakınlarınızla bir arada olun iyi gelir.

Ya kendi annem olsa catir catir dovusurum valla nasilsa 2 gune unutuyoruz ki zaten annem benden cok sakinir kendi bile ellemez muhtemelen de iste konu kaynana oluncaaa... Cidden el ile ugrasmak cok zor kendi insanin gibi olmuyor.

Bu arada sizi bulmusken sorayim madem, endiseliyim cunku. Benim bebegimin bobreginin biri 0.84 mm kadar genisleyip durdu, digeri 20 mm olmustu bu cmt doktor boyle olmaz alacagiz dedi ama cok da kotu konusmadi siki bir takip gerekli ve en kotu endoskopi olur tikanikliklar acilir kanaldaki ve sunnet de ettirirseniz gecme olasiligi yuksek dedi. Ama insan ister istemez takiyor cunku ne bileyim boyle bir sorun olmayabilirdi d3 neticede :KK43: sizin surec nasil ilerledi acaba?
Benim oğlum sınırdaydı hep değerleri. Çişini yaptıktan sonra düzelir ama siz yine de baktırın demişti doktor. 38 haftada doğurdum bu arada. Sünneti bana da önermişlerdi ama ilk zamanlarda sarılık oldu, sarılık sıfırlanmadan sünnet olmuyor. Birde erkek bebeklerde bu yaşanan bir durum demişti doktorum. İçinizi ferah tutun birşey olmaz. Ben kv ve anneme söyledim kimseye foto atmayın ve 40 geçmeden kimseyi istemiyorum diye. Kabul etmek zorunda kaldılar.

Esim de her masrafını annesi karsilamakta israr etti diye kendinde laf etme hakkini pek bulamıyor sanki biz istedik israr kiyamet kendi yapti ne varsa zorla gebe birakacak kendine kendi aklinca... benim umrumda degil acikcasi cidden agzimi acip munakasaya girmemek istedigimden dert oldu bana, zir zir zir tepemde, garip insanlar nedense asla hastaliktan salgindan bilmemneden anlamiyorlar sizin anlayacaginiz kendi yontemlerimizle kotu olmamak mumkun degil
O zaman eve gelen olursa bebekle yatak odasına gidip kapıyı arkadan kitleyin. İçerde evcilik oynasınlar. Ya ağzınızı açacaksınız ya da hastalık kapacaksanız. Bide salgın var yani. Bebeğinizi korumanız öncelikte olmalı.

Küslük korkusuna çocuğunuzu riske atmayın. Kimseyi kabul etmeyeceğinizi söyleyin ve konuyu kapatın. Eşinize de söyleyin, asla taviz vermeyin. Çocuğa dokunmalarına da izin vermeyin.

X