Lohusa lohusa bebek ziyareti korkusu rüyalarıma girer oldu

Slayer Witch

Schadenfreude enjoyer
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2017
990
2.606
Merhaba kızlar.

Benim bebegim 37 haftalik dogacak, bobreginin tekinde genisleme oldugu icin zarar gormemesi adina doktor erken alacak. Ve haliyle enfeksiyonlara vs daha da dikkat etmem gerek. Gecen kayinvalidemle konusurken kendi zamanini anlatti iste bana 3. gun misafir gelmeye başladılar bilmemne. Dedim ben de buyuk dusuncesizlik acikcasi ben lohusa halimle kimseyi istemem misafirle asla uğraşmam... Biraz heyheylenmeye basladi ne yapacaksin yapacak bir sey yok gelirlerse falan hani yani diyor ki illa gelen olur. Hic sallamadım uzamasin diye ama icimi sikinti basti taktim kafaya. Ruyalarimda evime gelmeye çalıştıklarını goruyorum birilerinin bebegime yaklaşmaya çalıştıklarını falan, zaten salgin zamani iyice tedirginim ben bile hamile halimle 3 kere hastalandim bu sene. Bebegimin zaten bobreklerden oturu ustumde tedirginligi var bir de ateslense komaya girerim herhalde uzuntuden... Ama bunlar bi sey bi sey olmaz diye evime insan yigacak gibi duruyor, ben lohusa stresiyle kimseyle kotu olup bi de onun gerginligini cekmek istemiyorum, normalde yaparim ama üstüne bir de küslük eklensin istemiyorum hic. Size soracagim o ki acaba doktoruma soyletsem olur mu? Ayip mi olur adama yani doktora boyle seyler denir mi? Dusundum doguma girerken bahsedeyim odaya muayeneye geldiginde yanlarinda soylesin ziyaretci kabul etmeyin kesinlikle diye gozlerini korkutsun. Ise yarar mi sizce. Ya da direkt lohusa deliligine vurup kendim mi kotu olayim. Kafam cok karisik. Dedigim gibi gunlerdir ruyamda misafirlerle telefonlarla bogusuyorum.

Açık açık kimseyi istemiyorum diyeceksin. Bebeğe bişey olursa düşüncesiz insanlar çekmemeyecek onun üzüntüsü. Zaten herkesin hasta olduğu dönemdeyiz, insanların bunu düşünüp gelmemesi lazım. Bide sizin erken doğmasını gerektiren özel durumu var. Ekstra özen istiyor. Gerekirse sosyal medyadan falan paylaşım yap ziyaretçi kabul edemiyoruz diye

Doktorun söylemesine gerek yok ki.
Eşiniz diyecek anne erken doğacak zaten bebek,biz kesinlikle misafir kabul etmeyeceğiz zaten salgın var biliyorsunuz. Gelmek isteyen olursa kabul etmeyeceğimizi söyleyin diye.
Eşiniz söylemiyorsa siz söyleyin anne erken doğacak zaten kesinlikle kimseyi kabul edemem, müsait olunca daha sonra davet ederiz biz diye.
Kötü olmanıza kavga etmenize gerek yok.
Ha laftan anlamayacaklar yada bizi dinlemezler diyorsanız,doktorunuza çitlatın zaten yardımcı olur söyler herkesin içinde.

Dogum yaptıgınızı söylemeyin haber vermeyin ailenizden başkalarına. Böylece hastaneye ziyarete gelemezler. Ve kv başta olmak üzere misafir kabul edemediginizi söyleyin ararlarsada hayırlı olsuna durumdan bahsedin enfeksiyon kapmaması lazımmış filan gibi telefondaki kişide anlar herhalde gelmez diye düşünüyorum ama. Hadi geldiler diyelim bebek hep odanızda dursun sizde. Ve kendinizi misafir geldi diye illa bebegi göstericem diye şartlamayon nasılsanız normalde öyle olun çünkü büyük ayıp lohusa kadının evine gitmek cümbür cemaat.

Açık açık kimseyi istemiyorum diyeceksin. Bebeğe bişey olursa düşüncesiz insanlar çekmemeyecek onun üzüntüsü. Zaten herkesin hasta olduğu dönemdeyiz, insanların bunu düşünüp gelmemesi lazım. Bide sizin erken doğmasını gerektiren özel durumu var. Ekstra özen istiyor. Gerekirse sosyal medyadan falan paylaşım yap ziyaretçi kabul edemiyoruz diye
Ayyy ortaligi yikarlar sosyal medyadan bi sey desem ayip da ayip bi sen mi dogurdun bilmemne sozde cok havali cok gorgululer ama dunyanin en alingan en cingene sulalesi yemin ederik ceneleriyle uğraşamayacagimdan boyle taktim zaten.

Doktorun söylemesine gerek yok ki.
Eşiniz diyecek anne erken doğacak zaten bebek,biz kesinlikle misafir kabul etmeyeceğiz zaten salgın var biliyorsunuz. Gelmek isteyen olursa kabul etmeyeceğimizi söyleyin diye.
Eşiniz söylemiyorsa siz söyleyin anne erken doğacak zaten kesinlikle kimseyi kabul edemem, müsait olunca daha sonra davet ederiz biz diye.
Kötü olmanıza kavga etmenize gerek yok.
Ha laftan anlamayacaklar yada bizi dinlemezler diyorsanız,doktorunuza çitlatın zaten yardımcı olur söyler herkesin içinde.
Esim de her masrafını annesi karsilamakta israr etti diye kendinde laf etme hakkini pek bulamıyor sanki biz istedik israr kiyamet kendi yapti ne varsa zorla gebe birakacak kendine kendi aklinca... benim umrumda degil acikcasi cidden agzimi acip munakasaya girmemek istedigimden dert oldu bana, zir zir zir tepemde, garip insanlar nedense asla hastaliktan salgindan bilmemneden anlamiyorlar sizin anlayacaginiz kendi yontemlerimizle kotu olmamak mumkun degil

Esim de her masrafını annesi karsilamakta israr etti diye kendinde laf etme hakkini pek bulamıyor sanki biz istedik israr kiyamet kendi yapti ne varsa zorla gebe birakacak kendine kendi aklinca... benim umrumda degil acikcasi cidden agzimi acip munakasaya girmemek istedigimden dert oldu bana, zir zir zir tepemde, garip insanlar nedense asla hastaliktan salgindan bilmemneden anlamiyorlar sizin anlayacaginiz kendi yontemlerimizle kotu olmamak mumkun degil
O zaman yapacak bişey yok biri kötü olmak zorunda , ya kötü olacaksınız ya da çocuğu göstereceksiniz uzun uzun dil dökmeye gerek yok. Siz annesiniz artık , çocuktan daha önemli bişey yok. Gerekirse sert olun çocuğu hastanelik mi edeceksiniz deyin . Eşinizde saçmalamasın , hastanede sürünseniz Allah korusun çocuğa bişey olsa kim hesap verecek ?

Merhaba kızlar.

Benim bebegim 37 haftalik dogacak, bobreginin tekinde genisleme oldugu icin zarar gormemesi adina doktor erken alacak. Ve haliyle enfeksiyonlara vs daha da dikkat etmem gerek. Gecen kayinvalidemle konusurken kendi zamanini anlatti iste bana 3. gun misafir gelmeye başladılar bilmemne. Dedim ben de buyuk dusuncesizlik acikcasi ben lohusa halimle kimseyi istemem misafirle asla uğraşmam... Biraz heyheylenmeye basladi ne yapacaksin yapacak bir sey yok gelirlerse falan hani yani diyor ki illa gelen olur. Hic sallamadım uzamasin diye ama icimi sikinti basti taktim kafaya. Ruyalarimda evime gelmeye çalıştıklarını goruyorum birilerinin bebegime yaklaşmaya çalıştıklarını falan, zaten salgin zamani iyice tedirginim ben bile hamile halimle 3 kere hastalandim bu sene. Bebegimin zaten bobreklerden oturu ustumde tedirginligi var bir de ateslense komaya girerim herhalde uzuntuden... Ama bunlar bi sey bi sey olmaz diye evime insan yigacak gibi duruyor, ben lohusa stresiyle kimseyle kotu olup bi de onun gerginligini cekmek istemiyorum, normalde yaparim ama üstüne bir de küslük eklensin istemiyorum hic. Size soracagim o ki acaba doktoruma soyletsem olur mu? Ayip mi olur adama yani doktora boyle seyler denir mi? Dusundum doguma girerken bahsedeyim odaya muayeneye geldiginde yanlarinda soylesin ziyaretci kabul etmeyin kesinlikle diye gozlerini korkutsun. Ise yarar mi sizce. Ya da direkt lohusa deliligine vurup kendim mi kotu olayim. Kafam cok karisik. Dedigim gibi gunlerdir ruyamda misafirlerle telefonlarla bogusuyorum.
Kapiyi kiracak halleri tok, acmayin olsun bitsin. Zaten gelecek insan gelmeden haber verecektir. Musait degiliz deyin gecinm

Hem kV ye hem kendi annenize açık açık erken doğdu enfeksiyon riski var deyin.. Ayıp olacak utanıyorum demeyeceksiniz. Benim yavrum yoğun bakımda yattı ilk doğdu elim boş eve geldim anneler üzüldü evet ama halen daha hatırlayıp ağlayan benşm. Benim oğlum yoğun bakımdan çıktı görümce öpüp duruyor kV eli ayağı çamur içinde görümcenin çocuğunun kucağına verşyor. Eşime carladım ya uyar yada ben yaparım dedim eşim anasına dedi uyardı kV yapan değil ama görümce inada yaptı farkındayım pislik. Dişlerinden tedavi görüyordu birde mikrop enfeksiyondan. Görüşmeyi tamamen kestim. Kafam rahat.ortalıkta uyuz korona domuz gribi var kV ye anlatın bu durumu inada binerse kötü olun

Tam yeri gelmişken konuyu uzamasın diye kapatmışsınız orada net bi şekilde konuyu konuşup sizin dediğinizin olacağını söyleyip öyle kapatacaktınız konuyu
Ayni gun soyle bir hadise de gecti cunku; bunlarin evi hayvanat bahcesi gibi benim de alerjim var bi de kopek salyalarini akitiyor cok yilisik diye uzak duruyorum, laf arasinda bana cocugu da uzak tutmaya uğraşma hayvanlar bagisikligini güçlendirir korkmasin onlardan dedi ben de zaten ben de korkmuyorum yalniz hoslanmiyorum hijyenik gelmiyor alerjim de var dedim bebek de buyusun o zaman sevdiririz, atladi hemen zaten bebekle basbasa birakacak halimiz yok falan kopegi dedi, (kopek cok iri fazlaca kiskanc bu arada yani evin kucuk simarik cocugu gibi dusun) ben de kopegin ne kadar kiskanc oldugu malum eger cocuguma bir hamle bile yapsa öldürürüm köpeğinizi simdiden bunları dusunmeyin o yüzden dedim ve kp kv falab herkes bi sok gecirdi, o yuzden biraz daha cetrefillendirmek istemedim susup gitmeye baktim.

Merhaba kızlar.

Eşine durumu şöyle şuan cidden çok kötü salgın var grip falanda değil bariz corona domuz gribi salgını bebeğin zaten hassas sen daha hassas resti çekin küsen küser kustugu yerde kalır ya aman ne strese gireceksin zaten bebek olunca ne haliniz varsa görün de ve sen uzakta görün moduna geçeceksin 😊

Bence en iyisi doktorunuza diyin. Zaten bebegim hassas olucak. Hastaliktan gripten korkuyorum. Eşime ve yakinlarima siz deseniz kesinlikle misafir kabul etmeyiniz. Bu bebek özel bir sekilde bakilmasi gerekiyor. Diye baya bir tembihlesin. Hiç kv ye eşine kotü gozukme. De doktoro sen soylesen kotu gelin olursun.
Bende 31 hafatlik hamileyim. Bizim burda devlet hastanesine odaya kimseyi almiyorlar. Eş dahil. kendin yanlarina gidip gorusmelisin. O yuzden hastanede bebege kimse yaklasamaz bu acidan rahatim. Biz baska ulkedeyiz burda bebek eve geldikten sonra çok misafir oluyor. Yani bir canli kesip 2 3 cesit yemekler iste sokakda bir çadir kurup içine uzun sofra falan kurulur. En az 200 insan olur. Ama tabi bebek ve anne evde olur. Ama çogu kiši bebegi gormeye gelir. Burda oyle bir adet var. Bende bu yuzden hastanede 1 hafta falan kalmayi dusunuyorum. Hem biraz kendimi toparlarim hem bebek toparlar.

Merhaba kızlar.

Gecen kayinvalidemle konusurken kendi zamanini anlatti iste bana 3. gun misafir gelmeye başladılar bilmemne.

Olay nerede geçiyormuş ? Doğum yapan kadını: Lohusa kadın nazara gelir, kanaması var vb diye 40'ı çıkana kadar koruyup kollayanlar kimlermiş peki ?

Kendiniz ve bebeğinizin hakkını siz savunacaksınız. Çocuğunu: "hemşire sana iğne yapar, polis yaramazlık yaparsan seni alır vb" diyerek korkutan anneler gibi, kayınvalidenizi doktor aracılığıyla korkutmanıza gerek yok. Dimdik duracak, eşinize ve annesine "hayır" diyeceksiniz.

Bebeğinize şifa, size de sağlıklı bir doğum dilerim. Hayırlı olsun.

X