Lohusalik depresyonu

ekser

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2024
2
-1
30
Mrb arkadaşlar ben doğum yapalı 10 ay oldu evde tek başıma olduğum zaman suyum geldi eşim yoktu uzaktaydi arkadaşım vardı dogumum da biraz zor bir doğum ve sonrası sürecim oldu çok bunaldım ve bundan dolayı unutamıyorum yaşadıklarımı çok üzülüyorum bebeğimi çok seviyorum ama bazen kendimi ve ona zarar vermek geliyor aklımdan atmak istiyorum bu düşünceyi benim gibi olan varmi nasıl atlatilir bu dönemler....

Kendinize ve bebeğinize zarar vermeyi neden düşündüğünüzü anlamadım. Zorlandığınız için ekstra korumanız gerekmez mi? Uzman desteği çok iyi gelir. Asla yadsımayın bu konuyu.

Lütfen destek alın. Doğumun üstünden 10ay geçmiş neden geçmişe takılı kalıyorsunuz ? Sağlıkla kucağınıza almışsınız çocuğunuzu neden ona zarar vermek istiyorsunuz ki ? Ne suçu var onun ?
Herkesin kendine göre zor hamileliği doğumu oluyor.
Keşke herkes çocuk doğurmasa ya.

acil destek alin normal bir düşünce değil çünki çocuk icinde senin içinde riskli bir durum küçücük melek onun ne günahi var annen gelsin yanina yardim etsinler ama bu düşünceden kurtulana kadar çocukla yalniz kalma

benim 4yaş çocugum var çok haraketli ikinciyede hamileyim gerçekten çok ama çok zorlandiğim zamanlar oldu doğumum çok zor geçti ama çocuklarim için şükür ediyorum lohusaliğimda bile bebeğimi her dakka kontrol ederdim o size emanet bir can onu korumak annenin görevi hayvanlar bile yavrularina nasil sahip çikiyor annelik iç güdüsü diye bişey var

Lütfen destek alın. Doğumun üstünden 10ay geçmiş neden geçmişe takılı kalıyorsunuz ? Sağlıkla kucağınıza almışsınız çocuğunuzu neden ona zarar vermek istiyorsunuz ki ? Ne suçu var onun ?
Herkesin kendine göre zor hamileliği doğumu oluyor.
Keşke herkes çocuk doğurmasa ya.
Lohusa depresyonu hakkında bir bilginiz yok sanirim?!
Zaten sağlıklı dusunemeyen bir insana bunları söyleyen siz de cok saglikli ve mantıklı düşünemiyor olabilir misiniz?
Bu düşündüklerinin Istemeyle ilgisi yok ve tedavi gerekiyor.
Her kadın lohusalik döneminde yaşayabilir, öncesinde lohusalik depresyonuna girebilir diye nir teşhis yontemi yok.

Mrb arkadaşlar ben doğum yapalı 10 ay oldu evde tek başıma olduğum zaman suyum geldi eşim yoktu uzaktaydi arkadaşım vardı dogumum da biraz zor bir doğum ve sonrası sürecim oldu çok bunaldım ve bundan dolayı unutamıyorum yaşadıklarımı çok üzülüyorum bebeğimi çok seviyorum ama bazen kendimi ve ona zarar vermek geliyor aklımdan atmak istiyorum bu düşünceyi benim gibi olan varmi nasıl atlatilir bu dönemler....
Yaşadiginiz lohusa depresyonu, vakit kaybetmeden bir psikiyatriste gitmenizi öneririm

X