Lohusalik ve kayinailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorun şu ki bu tarz prenses hazretleri modundaki hanimefendiler 3 gune kalkmaya niyetli olmuyo işte. Sanki sezaryende bi onlari kesiyorlar gibi, millet sezaryen olup 2 gune toparlanip kalkarken bu tarz kadinlar 2 ay anneler gorumceler falan etrafinda donup hizmet etsin o da ay uf uff diyip yatsin istiyorlar
Herkesin lohusalığı bir mi böyle dik konuşuyorsunuz herkesin ağrı eşiği, psikolojisi yaşadıkları farklı kimi 3 günde ayaklanır kimi 30 kural mı var.. Herkes cengaver olmak zorunda mı onu da anlamadım kimi kaldırır kimi kaldıramaz ameliyat bu.

Herkesin lohusalığı bir mi böyle dik konuşuyorsunuz herkesin ağrı eşiği, psikolojisi yaşadıkları farklı kimi 3 günde ayaklanır kimi 30 kural mı var.. Herkes cengaver olmak zorunda mı onu da anlamadım kimi kaldırır kimi kaldıramaz ameliyat bu.
Yasamayan bilmez cok sukur ben de hemen ayaklanabildim mesela bas agrim bel agrim olmadi anezteziden kaynakli ama benim de 34 haftadan sonra sol kalca kemigimde bir agri basladi, on adim zor atiyordum ve dogumdan bir ay sonra anca iyilesti. Topallayarak yuruyordum. Belki disaridan goren beni nazlaniyor sanirdi ama resmen on adim atinca bicak batiyor gibi bir agri saplaniyordu kalcama. Simdi yorumlari gorunce anilarim canlandi. Ben de siradan bir kadin olarak hemen anlatmak paylasmak istedim:) Bu tarz saglik konularinda kisi kendisinde bir saglik sorunu oldugunu ileri surdugunde bence baskalari bunu sorgulamamali cok fazla. Herkes kendi yasadigini bilir neticede.

Bazı yorumlar inanılmaz.
Lohusalıkta birtek kv ler gelinlere kötü günler yaşatmıyor, başka hata hayatında hiç görmediği kadınlar da hamile veya yeni doğum yapmış kadına cehennemi yaşatabiliyor.
Kadın açık açık ben onlardan HİÇ bir yardım istemiyorum doğum sonrası ne kendisi ne kocası gelmesin demiş, tam olarak nesi anlaşılmamış?
Hamile bir kadını, ki bu insanın gelini olmasına gerek yok, hiç tanımadığı komşusunu bile alır bir Dr. kontrolüne bırakır alırsın. Hemen beklentiye girmeseydin ben 50 kez doğurdum kimseden bişey beklemedim kocam bile çocuğu sade yaparken yanımdaydı, hep kendim baktım kendim büyüttüm ben süperim ben kahramanım bla bla bla
Eee herkes aynı olacak diye bir kuralmı var?
Ben doğumlarımı ailemin yanında geçirdim prensesler gibiydim, herşey ayağıma geldi. Eşim, annem, babam ve kardeşlerim hepsi pervaneydi etrafmızda. Ne yemek ne temizlik, bebeğin bezini bile atmıyordum. Çok rahattım, mis gibi birtek bebek bakıyordum.
Misafirde gelip gitmiyordu, doğumdan kısa süre sonra mevlüt okuttuk herkes oraya geldi, biranda temiz iş oldu.
Hiç Lohusa depresyonu yaşamadım gerçekten çok şanslıyım burayı okudukça daha iyi anliyorum
Kv çocukları 3 aylıkken gördü, ozamana kadar ne Lohusalık kalıyor ne bişey. Ama doğumdan itibaren başımda olsaydı bıt bıt bıt eminim bende Depresyona girer, eşimle aram çok fena olurdu.
Ama başta dediğim gibi kv ye gerek yok diğer kadınlar lohusa anneyi depresyona sokmak için elinden gelen herşeyi yapiyorlar zaten.

Kv kp uzaktan geliyorlarsa kalmalari normal ama cok yakin oturuyorken kpnin kalmasi sacma
Kv kal dese kp ne isim var demeli
Ha kp aksam yemegine gelip bir iki saat oturup gidebilir sonucta karisi evde yok yemek yoksa gelmesi normal
Ama toptan kalmalari normal degil
Diyelim ki isler yolunda gitmedi geldi kaldi kp de
O zaman sende o yokmus gibi davran
Uzan pirtlat gegir
Ay pardon hep lohusaliktan bunlar de gec
Birak millet rahatsiz olsun
Ama 5dklik hastaneye gitmekte zorlanmani anlyamadim sadece, neyse 🤓

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X