Lohusalikkk

Myloveee

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
3
0
28
Merhaba. Yaklaşık 2 haftadır bu lohusaligi yaşıyorum:KK43:( ve beni çok ciddi anlam da etkilemeye başladı. Bu konu da bana yardım edebilecek olan var mı? Lohusaligi aramızda yaşayan var mı? Yardımcı okun lütfen :KK43:(

Tum duzenim bozulmus icine kapanik hayatim bitmis esimle hic bi zaman eskisi gibi olmuycakmisiz gibi hissediyordum. Zor bi surecti benim ki.
Gecicek merak etme.

Tum duzenim bozulmus icine kapanik hayatim bitmis esimle hic bi zaman eskisi gibi olmuycakmisiz gibi hissediyordum. Zor bi surecti benim ki.
Gecicek merak etme.
Ne kadr sürdü sizin ki neler yaşadınız anlatır misiniz ne zaman düzelebilirim:KK43:

Ne kadr sürdü sizin ki neler yaşadınız anlatır misiniz ne zaman düzelebilirim:KK43:
toparlanmam 2 ayi mi aldi.
Bebegime kavustugum icin tabiki cok mutluydum ama farkli bi pskoloji icine girdim
Esimle sanki hic bi zaman eskisi gibi olmuycaz hic bi zaman eskisi gibi vakit geciremiycekmisiz gibi hissettim
Bebegimi herkesden kiskaniyodum icten ice kimsenin dokunmasini istemezdim
Fazla kilolar fizigin seklin bozulmasi bi yandan kafama takiyodum
Sutum 1 hafta dogru duzgun gelmedi goguslerim dolu olmasina ragmen surekli akmasi icin cabalamam cok yordu
Sonra sigara icemedigim icin kafayi yiyordum
Zaten dogru duzgun emziremedim ve ustune milletin laflari krize sokuyordu
Dogum yaptigim hastaneye 1 hafta sonra duyu testi icin gittigimde dogum yaptigim odayi gorunce oturup agladim falan
Ha bide dogumum cok zordu cok sanciliydi.
Bu lohusalik pskolojisi farkli birsey kiminde hic olmuyo kimisi bizim gibi oluyo
Daha agir atlatanda var hafif atlatanda
Cunku artik sorumluluklarin artiyo eskisi gibi rahat olamiycaksin hic bi zaman bunun farkina variyorsun
Bebekle bi alisma surecin var o surec doldugunda eskiden yaptigin herseyi bebeginle yapmaya basladiginda hayatin normale donucek
Ve bence bu pskolojinin en buyuk sebebi daha ilk cocuk olmasi bilincsiz olmamdi.
Suan 2. Cocugum olsa bilmiyorum belki yine yasarim ayni seyleri ama ilki kadar tecrubesiz olmam.

Merhaba. Yaklaşık 2 haftadır bu lohusaligi yaşıyorum:KK43:( ve beni çok ciddi anlam da etkilemeye başladı. Bu konu da bana yardım edebilecek olan var mı? Lohusaligi aramızda yaşayan var mı? Yardımcı okun lütfen :KK43:(
Merhabalar çok değer verdiğim psikolojik danışman yazar Fatma KIRIMLI hocamın yalnız değilsin lohusa adlı kitabının size faydalı olacağını düşünüyorum. Kendi elleriyle tüm kitaplara lavanta yerleştirmiş lohusalar için. Ben okudum ve herkese tavsiye ediyorum.

Eklentiler

• 36573704-9F8F-4EA4-8132-E7E3780D297C.jpeg
    36573704-9F8F-4EA4-8132-E7E3780D297C.jpeg
    120,1 KB · Görüntüleme: 114
  • E87781D9-923A-4743-8834-D5221F27AA9D.jpeg
    E87781D9-923A-4743-8834-D5221F27AA9D.jpeg
    101,8 KB · Görüntüleme: 108
X