Aile Planlaması Lokman Hekim Op. Dr. Meltem Antalyalı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

handel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
14
6
Gebeliğimin 13. haftasındayım. Bugün kendisiyle randevum vardı, hem tanışmış hem de ikili taramamı yapmış oldu. Gebeliğimin 5. haftasında Batıkent Medical Park' a gitmiş hiç memnun kalmamıştım. 11. haftasında ise 2. doktorum olarak Etimed Hastanesi' nden Op. Dr. Banu Uçar' ı tercih etmiş, randevu saatim 16:30' da iken, saat 14:00 da aranarak "doktorunuz saat 16:00 itibariyle ameliyata gireceği için randevunuz iptal olmuştur" diye bilgilendirildim. Bu demek oluyor ki, doktorum 2 saat sonra sezaryen doğuma girip ekstra parasını alacak. Asla karşı değilim bu duruma, uygulamaya, ama mesai saatlerindeyken de etik bulmuyorum. Randevuyu 10 gün sonrasına alabildiğimizi düşünürsek gayet sinir bozucu!
Başta randevumu iptal etmeyerek, sorunsuzca (şükreder oldum) karşıladılar. Karşılama ve bölüm sekreteri de güler yüzüyle rahatlattı beni. Meltem Hanım' la tanışmamla "işte doktorumu buldum" dedim. Güler yüzlü, sakin, rahatlatıcı tavrıyla, kendimce, "doktorum olmaya hak kazandı" dedim. Anlaşılır ve net cümleleriyle içim daha daha rahat etti. Deneyimli olduğu da her halinden belliydi. 4 boyutlu ultrasonuma baktı, fotoğraf ve video CD' mi de verdi. Kendisine gitme konusunda kararsızlar varsa şayet hiç tereddütsüz gitmelerini öneririm.
Evim Batıkent' te olmasına rağmen, gebelik takibimi Etlik Lokman Hekim Hastanesi' ndeki Dr. Meltem Antalyalı ile yapmayı düşünüyorum, kararlıyım ☺️

Bende 20. Haftamdayım. Buğün lokman hekim hastanesi müdüresi ile görüştüm. Kendisi de Meltem hanımı önerdi. Sizinde yorumunuzu görünce rahatladım açıkcası.
Gebeliğimin 13. haftasındayım. Bugün kendisiyle randevum vardı, hem tanışmış hem de ikili taramamı yapmış oldu. Gebeliğimin 5. haftasında Batıkent Medical Park' a gitmiş hiç memnun kalmamıştım. 11. haftasında ise 2. doktorum olarak Etimed Hastanesi' nden Op. Dr. Banu Uçar' ı tercih etmiş, randevu saatim 16:30' da iken, saat 14:00 da aranarak "doktorunuz saat 16:00 itibariyle ameliyata gireceği için randevunuz iptal olmuştur" diye bilgilendirildim. Bu demek oluyor ki, doktorum 2 saat sonra sezaryen doğuma girip ekstra parasını alacak. Asla karşı değilim bu duruma, uygulamaya, ama mesai saatlerindeyken de etik bulmuyorum. Randevuyu 10 gün sonrasına alabildiğimizi düşünürsek gayet sinir bozucu!
Başta randevumu iptal etmeyerek, sorunsuzca (şükreder oldum) karşıladılar. Karşılama ve bölüm sekreteri de güler yüzüyle rahatlattı beni. Meltem Hanım' la tanışmamla "işte doktorumu buldum" dedim. Güler yüzlü, sakin, rahatlatıcı tavrıyla, kendimce, "doktorum olmaya hak kazandı" dedim. Anlaşılır ve net cümleleriyle içim daha daha rahat etti. Deneyimli olduğu da her halinden belliydi. 4 boyutlu ultrasonuma baktı, fotoğraf ve video CD' mi de verdi. Kendisine gitme konusunda kararsızlar varsa şayet hiç tereddütsüz gitmelerini öneririm.
Evim Batıkent' te olmasına rağmen, gebelik takibimi Etlik Lokman Hekim Hastanesi' ndeki Dr. Meltem Antalyalı ile yapmayı düşünüyorum, kararlıyım ☺️

Bende 8 haftadayim ve dr arayisi icersindeyim. Meltem hanimi duymustum ama yazinizida okuyunca icim dahada bi rahatladi. Ama biliyorsunuz ki onemli bir etkende maddiyat yani diger ozel hastaneler gibi tatlilleri ve ucretleri sisiriyorlar mi yoksa makul fiyatlar mi?

Öncelikle hayırlı oksun, bebişiniz... Sağsalim kucağınız alırsınız inşallah. Yarın 40. Haftam doluyor benim de. Ücretler konusunda aklınıza öyle fiyatlar gelmesin. Muayene 60 TL, kan tahlillerini tam olarak hatırlayamasam da öyle abartı bir ücreti yok... NTS de sanırım 17 TL. Bu arada SGK lı isenîz indirimiz de var. 2' li, 3' lü tarama yapılmıyor hastanede. Dr güvenilir bir başka doktordan da istiyor tarama sonuçlarını. Şeker yüklemesini de ben dışarıdan hallettim.
Sonuç olarak, Meltem hanımdan çook memnunum, hastane çok tatmin edici olmasa da (ki bir sorun da yaşamadım Allah var ya), doktor güveni bir tık daha önemli diye düşünenlerdenim.

Bende 8 haftadayim ve dr arayisi icersindeyim. Meltem hanimi duymustum ama yazinizida okuyunca icim dahada bi rahatladi. Ama biliyorsunuz ki onemli bir etkende maddiyat yani diger ozel hastaneler gibi tatlilleri ve ucretleri sisiriyorlar mi yoksa makul fiyatlar mi?
Çok özür diliyorum, tarama hakkında yanlış bilgi verdiğimi şimdi farkettim, 2' li tarama yapıp, 3' lü ve 4' lü tarama yapılmıyor Lokman Hekimde. Meltem hoca dışarıdan, güvenilir bir hocadan, istiyor tarama sonucunu. 2'li tarmadan sonra 3'lü veya 4'lü farketmiyor, birinden birini yaptırmanız yetiyor zaten.

Bende meltem hanıma 33.haftamda başladım şuan 38.haftadayım muayenelere haftalık olarak çagırıyor artık.. muayene 70 tl nts 17 tahlil yaptırıyor aylık, yaklaşık 230 u bulmuştu benimki muayene +nts+tahlilin toplamı. Dr rahat doğal biri bi sıkıntım yok benimde.. muayene için çok bekliyoruz arada doğuma gidiyor o biraz yoruyor insanı.. Rabbim hayrla kurtarsın inşallah hepimizi..

Hanımlaaar, çok şükür sağsalim kavuştum ben bebişime... Pazar gece 03:00' da nişanım geldi, sabahında 10:30 gibi Meltem Hanım' a gittim. Muayene, yatış işlemleri derken 13:00 gibi yatış yapıldı, 18:00 da doğumumu gerçekleştirdim.
Meltem Hanım' ı seviyorum. Bundan sonraki doğumlarımda da hekimim O olsun isterim Ankara' da kalmaya devam edersek, muhtemelen de öyle olur.
Bir avazda kurtarsın inşallah rabbim hepinizi....

Hanımlaaar, çok şükür sağsalim kavuştum ben bebişime... Pazar gece 03:00' da nişanım geldi, sabahında 10:30 gibi Meltem Hanım' a gittim. Muayene, yatış işlemleri derken 13:00 gibi yatış yapıldı, 18:00 da doğumumu gerçekleştirdim.
Meltem Hanım' ı seviyorum. Bundan sonraki doğumlarımda da hekimim O olsun isterim Ankara' da kalmaya devam edersek, muhtemelen de öyle olur.
Bir avazda kurtarsın inşallah rabbim hepinizi....
Ya lakasız olacak ama bende lokman hekım meltem hanıma gidiyorum. Şikayet sitelerinde doğum harıcınde bırsuru para alındı anne eğitimi vs. diye böyle bir şey yaşadınız mı?

Meltem hanıma giden var mı aranızda ? Fiyatlarda ne gibi değişiklerle oldu haberiniz var mı?

Merhaba ben devam ediyorum. Doğuma az kaldı. Suan memnunum. Herhangi bir sıkıntı yok. Guler yüzlü. Muayene ucreti 75 Tl. Nst 18. Dogun 2.900 du yanlış hatırlamıyorsam eğer.

hamileliğimin 21. haftasındayım ve 7. haftamdan beri Meltem hanıma gidiyorum. Ankara daki bir çok özel hastaneye göre (devletten bozma gibi olanlar değil) gayet uygun fiyatları. 3500 lira doğum paketi var ücreti ödedikten sonra daha tek kuruş para alınmıyor. paketin içinde tüm muayene tahliller tetkikler doğum, doğum sonrası diyetisyen, kardiyoloji gibi birçok hizmetleri de var. paranın da ötesinde Meltem hanım mükemmel bir insan sorularınıza sabırla ve açıkça cevap veriyor ki ben randevular dışında da bolca mesaj atarak sorular soruyorum. Ayrıca randevunuz olmayan bir günde bile sizi muayeneye alabiliyor ve bütün korku endişelerinizi yokediyor. kesinlikle tavsiye ederim

Benden doğum ücreti dışında herhangi bir ücret alınmadı. Doğum sonrası hastanenin fotoğrafçısı geldi içeri, albümü ve cd yi ücretsiz verdiler üstelik! Fotoğrafçıyla konuşulmuş da değildi...

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben hamile değilim ama doktor arayışındayım hamilelik için herhangi bi sorunum var mı diye gitmek istiyorum lokman hekimde elif terziyi çok öven de var beğenmeyen de ama burada Meltem hanımı eleştiren kimseyi görmedim içim rahat bi şekilde randevu almalımıyım sizce ?

Sayın Meltem Antalyalı. Evet bende randevu alıp ona gittim ama bidaha gitmem hiç ilğilemmiyor soguk bi doktor sürekli alttan muayene edip duruyor hemde gebe olduğum halde. Düşük riskin yok diyo ama önlemek amacıyla ilaç veriyo e madem riskim Yok neden ilaç veriyorsun ? Yada riskim varsa neden yalan söyleyip beni rahatlatmaya çalışıyorsun bende ona göre önlemimi alırım. Hiç beğenmedim kendisini asla tavsiye etmiyorum.

Meltem hanıma giden var mı aranızda ? Fiyatlarda ne gibi değişiklerle oldu haberiniz var mı?
Meltem hanim benim doktorum 2 senedir çocuk için ona gidiyordum.tedaviyle hamile kaldım. En başından doğuma kadar hamileliğin hep yanımda oldu sabırla her gittiğimde bana yardımcı oldu.bilgilendirdi.rahatlattı. hiç bir ters yanını görmedim. Çok bilgili yardım sever Guler yüzlü bir doktor.herzaman hasta gibi değil arkadas gibi davranır. Ben çok memnunum Rabbim ondan razi olsun.

merhaba kizlar bende meltem antalyaliyi ovenleri duydum hep suan gitmek istyorm.
sormak istegm muayneler tahliller etlikte oluyor da dogum sincanda mi ?

Kesinlikle onermiyorum boyle bir rezalet gormedim. Hastane bes para etmez bunu biliyordum zaten ama cok ovmuslerdi meltem hanimi nesini ovduler anlamadm. Devlet hastaneleri cok daha iyi ve konforludur buradan..
Rezalet tek kelimeyle..

Asla tavsiye etmiyorum arkadaşlar, kardesimin eşinin doktoru sebahat hanimdi,takibini ona yaptiriyordu ve dogumunuda o gerceklestirecekti,doğum ani geldiginde , bu doktor, aciliyeti var dendiginde ben alirim diyerek, kardesimin eşini doguma aldi ve dogum esnasinda yigenimin kolunun sinirlerini kopartarak brekial pleksus, (yani kol felcine sebebiyet verck bi dogum gerceklestirdi.. Sonrasinda ise lakayit ve umursamaz tavirlarla gülerek aciklama yapti kendisi.. Şu an yigenim 4.ameliyatini oldu hacettepede ve kolu halen hareket etmiyor. Bizim canimiz yandi sizinde yaniniz canmasin,insan sagligi bu kadar ucuz olmamali..Doktorlugu ticari görüp, hastalarini müsteri olarak gören bi şahsiyet.. Ve biz sonradan ögrendikki bu sorun yalnizca bizim başimiza gelmemiş.. Merak edenler varsa elimde raporlar var, arkadaslar.. Böyle doktorlara sagliginizi teslim etmeyin arkadaşlar, Rabbim saglikla imtihan etmesin ins evlatlarimizi

X