Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Loreal True Match Fondoten ve Pudra?

merillia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2009
7
0
Merhaba arkadaşlar ben şu an yurtdışındayım ve uygun fiyatlı çok sayıda iyi markanın promosyonlu ürünlerine rastlıyorum.

İyi bir fondoten almak istiyorum ama marka konusunda kararsızım, örneğin Loreal True Match Fondoten serisinde kampanya var, fondoten alana pudra bedava ikisi aynı kutuda ve fiyatı oldukça uygun. Loreal True Match ın kapatıcılık ve pürüzsüzlük özelliği nasıl? Ben açık buğday-beyaz tenliyim ve koyu renk fondoten sevmiyorum, açık renk fondoten seviyorum, bu fondotenin rengi koyulaşmaz değil mi? Ten rengiyle bütünleşme özelliği varmış gerçi..

Estee Lauder Double Wear ı çok tavsiye ediyorlar ama renkleri koyu diye duydum, fiyatı da oldukça yüksek..

Avon Rahatlatıcı etkili ve ışıltı veren fondoten seçeneği var bir de, daha önce kullanmıştım ilk sürdüğümde gayet güzel ama kalıcılık konusunda emin değilim, avon çok da kaliteli bir marka değil diye düşünüyorum, ama fondotenin açık rengi ve ışıltılı olması hoşuma gitmişti..

Max Factor, Maybelline Affinitone, veya MAC, hangisini tavsiye ediyorsunuz?

Lütfen yardımcı olabilir misiniz Loreal True Match Fondoten ve pudrayı aliyım mı çok kararsızımm..! :)):kedi:

arkadaşlar yok mu bir fikri ya da önerisi olan?

loreal true match ya da infaillable almayı düşünüyorum aranızda kullanan muhakkak vardır yardım edebilir misiniz lütfen? yoksa maybelline affinitone ya da paraya kıyıp estee lauder mı?? max factor de olabilir? AaAaaA...yardım lütfeennkaydirigubbakcemile

canım max ın lasting performansı kullanıorum bende bulgaristan 24 liraya aldım burayla arada baya fark var yani türkiyeyle cildim kuru çok memnunum

cildin karma veya yağlıysa loreal true match tavsiye ederim canım.normalse ve kalıcılık istiyorsan infaillable alabilirsin.hemde infaillable 15 spf sanırım.buğday tenliyim loreal true match da w3 tam cilt rengim ama kışın c2 kullanıyorum biraz daha aydınlık durması için.infaillable de 140 almıştım ama biraz koyu geldi sanki.infaillable alırsan ten renginden 1 ton açığını almanı öneririrm.

anladım canım çok teşekkürler tavsiyeleriniz için.. cildim karma ve yağlıya dönük, true match in c2 si ve infaillable nin 125 i açık renkler, ben açık buğday tenliyim ve aydınık-beyaz bir görüntü için açık renkli fondötenleri tercih ediyorum, tenim açık olduğu için daha iyi duruyor. true match in renkleri bana koyu gibi geldi biraz, pudrası filan da taşlaşıyor diyorlar.. maybelline affinitone denedim oldukça güzel, üstelik geniş bir renk yelpazesine sahip en açığından koyusuna kadar.. yine de loreal dan şaşmasam mı acaba.. nolucak benim bu kararsız hallerim..?:bbo:

Arkadaşlar L'oreal Paris şüphesiz çok iyi bir marka ve ürünleri de öyle yalnız True Match Fondöten için aynı şeyi söyleyemiycem.Bir kere inanılmaz derecede hafif bir fondöten yani sürdükten maximum 1 saat sonra yokoluyor.Ve hatalarınız varsa yüzünüzde ortaya tekrar çıkıyor.Kalıcılığı yok yani.Diğer bir sorun ise,içerisinde çok fazla sarılık var yani resmen tahta sarısı gibi cildinizde hastalıklı ve solgun bir görünüm yaratıyor. Türk kadınlarının cildinde bir pembelik vardır ya,onu bozuyor işte bu fondöten. Ben 2 şişe kullandım 2 farklı tonu ama memnun kalmadım.L'Oreal Paris infalliable fondöteni önerebilirim ama o da söylediği gibi 16 saat dayanmıyor.Ben Max Factor'un Lasting Performance fondötenini kullanıyorum inanılmaz memnunum.Harika kapıyor,kalıcı ve cildi de kurutmuyor.Üzerine de aynı serinin pudrasını kullanırsanız bebek gibi oluyorsunuz.Tavsiye ederim.

arkadaşlar yok mu bir fikri ya da önerisi olan?

loreal true match ya da infaillable almayı düşünüyorum aranızda kullanan muhakkak vardır yardım edebilir misiniz lütfen? yoksa maybelline affinitone ya da paraya kıyıp estee lauder mı?? max factor de olabilir? AaAaaA...yardım lütfeennkaydirigubbakcemile

ben ikisinide kullanıorm true match ve infaillable .true match daha hafif bi fontöten en açık rengi c1 tavsiye ederim çok doğal duruyor ama bana biraz açık kaldı ben tenimden daha koyu daha canlı seviorm çünkü yoksa gerçekten bütünleşiyor.infailleble 145 beige rose rengini kullanıorum bu diğerine göre oldukça kapatıcı beni tatmin ediyor ama ben hafif pembemsi fondöten seviorum 125 i denemiştim çok sarı gelmişti rengini deneyerek seç ama asla mağaza ışıklarında değil:) loreal in fondötenlerini çok seviorum ben maske gibi durmuyor ağırlık yapmıyor .estee lauder bunlara göre daha ağır yapılı bence hiç gerek yok daha uygun fiyata muadilini bulabilirsin hatta lorealin roll on fondötenini önerirm ben bazen üşenirim fondöten sürmeye pudra sürer çıkardım ama okdr çabuk ve kolay uygulanıoki artık üşenmiorm acele zamanlarm içinde roll on unu bulunduruyorum mutlaka:)

Loreal True Match'i al derim ben kapatıcılığı ve pürüzsüzlüğü, yapısı çok güzeldir :) Sadece doğru rengi seçtiğinden emin ol gerisini ona bırak diğer fondötenleri düşünme bile :KK1:

arkadaşlar loreal true match kullanan biri olarak cildiniz karma veya yağlı değilse kessinlikle önermiyorum . arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım bende. onun cildi karma benimse kuru. onda gerçekten cok güzel duruken benim için durum aynı değildi. biraz pütür pütür gösterdi yüzümü.
kapatıcılık özelliğine gelince çok iyi değil zaten ürünü satın aldığım yerdeki bayan kapatıcılık özelliğinden ziyade cilt tonunu düzenliyor demişti ki cidden öyle. en cok sevdigim yanı oydu zaten. beyaz tenli oldugum için sıcaklarda veya yoruldugumda yanaklarım yüzüm kızarırdı ama true match kullandığım günler yüzüm kızarmıyordu. :)

hee bu arada fondoteni aldıgım zaman 2. ürüne %50 indirim olduğu için pudrasınıda almıştım. toplam 75 tl vermiştim :KK66:

yardımınıza ihtiyacım varrr :KK43: cildim yağlı özelliklede t bölgem lorealin infalible 125 kullandım çok beyaz durduu ve kesinlikle kalıcı değil birkac saat sonra cildim resmen fondoteni kusuyor daha sonra loreal true match c3 kullandım ilk sürdüğümde çok güzel oldu fakat 2 3 saat sonra pembelik yapıyor beyaz tenliyim ve gözneklerim çok açık şimdide w3 aldım birtek w serisinde pembelik ve çok beyazlık yokmuşş iyi hoşta buda sarılık yapıyor ne kullanabiilirim tavsiyesi olan varmıııı yardımınızı bekliyorummm gözeneklerimi kapatıcak kapatıcılığı yüksek bir fondoten veya pudra kullanmak iştiyorum tavsiyelerinizi bekliyorumm :)

yardımınıza ihtiyacım varrr :KK43: cildim yağlı özelliklede t bölgem lorealin infalible 125 kullandım çok beyaz durduu ve kesinlikle kalıcı değil birkac saat sonra cildim resmen fondoteni kusuyor daha sonra loreal true match c3 kullandım ilk sürdüğümde çok güzel oldu fakat 2 3 saat sonra pembelik yapıyor beyaz tenliyim ve gözneklerim çok açık şimdide w3 aldım birtek w serisinde pembelik ve çok beyazlık yokmuşş iyi hoşta buda sarılık yapıyor ne kullanabiilirim tavsiyesi olan varmıııı yardımınızı bekliyorummm gözeneklerimi kapatıcak kapatıcılığı yüksek bir fondoten veya pudra kullanmak iştiyorum tavsiyelerinizi bekliyorumm :)

Fondötenlerde w (warm) c (cool) ve n(natural) olmak üzere üç çeşit var. W sıcak c soğuk n de ne sıcak ne soğuk cilt alt tonu demek. Bu nedenle w fondotenler sarı alt tonlu c fondotenler de pembe alt tonlu oluyor. Eğer ikisi de uygun degilse üstünde N yazanlara bakabilirsiniz

X