Lütfen akıl verin

mira kaya64

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2023
471
498
Arkadaşlar iyi akşamlar çok acil fikirlerinize ihtiyaçım var eminim daha önce yaşayan vardır
Yumurtam toplandı toplam altı tane beşinci güne geldi ama daha sonra pgt yapılıp genetiğine bakılıcak doktorum da bugün aradı diyor ki isterseniz tekrardan tüp bebek yapalım siz zaten 12 embriyoya kadar genetij parası ödediniz diyı bir defa daha yapalım diyo adına da havuz yöntemi dedi bir yandan mantıklı diğer yandan mantıksız geliyor benim türkiyeye sık sık gelme şansım da yok ama genetik incelemede de altı tane embriyodan hiç sağlıklı çıkmayabilir çok arada kaldım lütfen fikirlerinizi yazarmısınız yarına gidip konuşmam var doktorla

Arkadaşlar iyi akşamlar çok acil fikirlerinize ihtiyaçım var eminim daha önce yaşayan vardır
Yumurtam toplandı toplam altı tane beşinci güne geldi ama daha sonra pgt yapılıp genetiğine bakılıcak doktorum da bugün aradı diyor ki isterseniz tekrardan tüp bebek yapalım siz zaten 12 embriyoya kadar genetij parası ödediniz diyı bir defa daha yapalım diyo adına da havuz yöntemi dedi bir yandan mantıklı diğer yandan mantıksız geliyor benim türkiyeye sık sık gelme şansım da yok ama genetik incelemede de altı tane embriyodan hiç sağlıklı çıkmayabilir çok arada kaldım lütfen fikirlerinizi yazarmısınız yarına gidip konuşmam var doktorla
Niye 12 tane için verdiğini,benim bildiğim her bir embriyo için ayrı ücret ödeniyor

Yumurta için değil olusan embriyolar için vermeniz gerekirdi tabii yine siz sorun irdeleyin parayı verip geçmeyin bu para Türkiyede büyük bir para. Yine en iyisini doktorlar bilir ama artık güvenimiz zedelendi maalesef:/
Aynen embriyolar için yanlış anlatmışımdır on iki tane embriyoya kadar genetik inceleme 2200 dolar verdik doktorum da diyo tekrar yumurta toplama yapalım altı tane daha alırsak daha çok embriyo dondurma yaparız diyo ama bende bir an önce olsun istiyom acaba para için tekrar edelim mi diyo güvenemiyom

Arkadaşında dediği gibi her yumurtaya değil 5. Güne gelen embiriyolara pgt yapılıyor. Ve 5. Gün embiriyo ları ne kadarsa o kadar fiyat ödemeliydiniz belki 12 tanenin parasını neye göre almış belki bidahakine 3 tane oluşacak kalan için Bi daha mı yumurta toplama yapacak. Yaptırmaya gelince ben kendim olarak düşünüyorum bu 6 yumurtaya Bi baktırılmasını isterdim. Yumurta toplama işi çok zor (igneler anestezi) tekrar o sıkıntıyı çekmek istemem ama hem şimdi hemde ileriye yönelik düşünürsek ne kadar çok dondurulmuş embiriyo olursa okadar güzel olur çünkü Transver aşaması daha kolay valla işin zor Allah yardımcın olsun eger doktoruna güveniyorsan onu dinle derim

Aynen embriyolar için yanlış anlatmışımdır on iki tane embriyoya kadar genetik inceleme 2200 dolar verdik doktorum da diyo tekrar yumurta toplama yapalım altı tane daha alırsak daha çok embriyo dondurma yaparız diyo ama bende bir an önce olsun istiyom acaba para için tekrar edelim mi diyo güvenemiyom
açıkçası paradan ziyade benim düşüncem de daha çok embriyo dondurmak eğer ikinci çocuk vs de düşünülecekse daha mantıklı çünkü genetik testten geriye elinizde bişey kalmayabilir. ben olsam o kadar para vermişken süreci baştan yaşama ihtimalimi düşürüp bi kere daha yumurta toplatıp dondururdum madem ekstra genetik teste para almayacaklar. bi tek 2. kez opuya ücret vereceksiniz, ona da indirim yaptırın.

açıkçası paradan ziyade benim düşüncem de daha çok embriyo dondurmak eğer ikinci çocuk vs de düşünülecekse daha mantıklı çünkü genetik testten geriye elinizde bişey kalmayabilir. ben olsam o kadar para vermişken süreci baştan yaşama ihtimalimi düşürüp bi kere daha yumurta toplatıp dondururdum madem ekstra genetik teste para almayacaklar. bi tek 2. kez opuya ücret vereceksiniz, ona da indirim yaptırın.
Doktorum şey söyledi 25 bin tüp bebek merkezi alır dedi bende 9 bin dedi tekrar yapılırsa birde ikaç masrafı olut dedi aksi gibi benimde iznim bitti dönüş yapıcam eğer yeniden yaptırırsam ilten çıkıp türkiyeye gelmem gerekiyor
O kadar zor durumdayım ki allahım yol göstersin çaresiz bırakmasın

X