Lütfen akıl verin:(

mormo1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
121
1
:nazar:çok zamandır kilo vermek istiyorum fazla kiloluyum ama yurtta kaldıım için hiç bir listeye uyamıyorum.En son yaz tatilinde diyetisyene gitmeye karar verdim.Ama bugün duyduklarım yüzünden mahvoldum:KK43: bi akrabam anneme 'oğlun yemesin bu kadar sonunda mormo gibi olacak,ben onla konuştum özel doktora götür onu ' demiş :KK43: oysa öyle bi şey yok sırf annemi üzmek için demiş:KK43: ben pko hastasıyım zaten kolay kolay kilo veremiyorum insanlar bunu anlamadığında da böyle sadece üzülüyorum.önümüzdeki üç ay için beslenme programımı değiştirmek istiyorum,ama diyet listelerine bağlı kalamıyorum sizce kalori heabı yaparak kilo vermem mümkün mü? lütfen akıl verin tavsiyelerinize ihtiyacım var.

:nazar:çok zamandır kilo vermek istiyorum fazla kiloluyum ama yurtta kaldıım için hiç bir listeye uyamıyorum.En son yaz tatilinde diyetisyene gitmeye karar verdim.Ama bugün duyduklarım yüzünden mahvoldum:KK43: bi akrabam anneme 'oğlun yemesin bu kadar sonunda mormo gibi olacak,ben onla konuştum özel doktora götür onu ' demiş :KK43: oysa öyle bi şey yok sırf annemi üzmek için demiş:KK43: ben pko hastasıyım zaten kolay kolay kilo veremiyorum insanlar bunu anlamadığında da böyle sadece üzülüyorum.önümüzdeki üç ay için beslenme programımı değiştirmek istiyorum,ama diyet listelerine bağlı kalamıyorum sizce kalori heabı yaparak kilo vermem mümkün mü? lütfen akıl verin tavsiyelerinize ihtiyacım var.

liste uygulayamıyorsan yeme öğünlerini azaltıp sık sık atıştırmanı öneririm.( çok klişe farkındayım ama).. onun dışında rahatsızlığınız konusnda bir bilgim yok o yüzden birşey diyemiyorum. tedavi ile düzene girer diye düşünüyorum. bir de genelde rahatsızlık gibi bir sebebe bağlı kilo alma/verememe durumunda metabolizma yavaşlaması olduğu için kilo alınıyor. metabolizma hızlandıran besinlere ağırlık verebilirsin. yeşil sebzeler özellikle o açıdan iyidir. atıştırmalık olarak odana kuru yemiş alabilirsin ara öğün yapabilirsin. aklıma gelenler bunlar..

liste uygulayamıyorsan yeme öğünlerini azaltıp sık sık atıştırmanı öneririm.( çok klişe farkındayım ama).. onun dışında rahatsızlığınız konusnda bir bilgim yok o yüzden birşey diyemiyorum. tedavi ile düzene girer diye düşünüyorum. bir de genelde rahatsızlık gibi bir sebebe bağlı kilo alma/verememe durumunda metabolizma yavaşlaması olduğu için kilo alınıyor. metabolizma hızlandıran besinlere ağırlık verebilirsin. yeşil sebzeler özellikle o açıdan iyidir. atıştırmalık olarak odana kuru yemiş alabilirsin ara öğün yapabilirsin. aklıma gelenler bunlar..

teşekkür ederim tavsiyeleriniz için evet metabolizmam yavaş insülin direncim var:44:

teşekkür ederim tavsiyeleriniz için evet metabolizmam yavaş insülin direncim var:44:

iştah kesici şeyler var çok bilmiyorum ama bir araştırabilirsin. doktor ile de bu durumu konuşmanı öneririm. belki bitkisel yada zararsız ilaç tedavileri olabilir

geçici yöntemlere başvurmak giden kilonun gelmesinden başka bişey değil, o nedenle ilaçmış şuymuş buymuş böyle şeylere kesinlikle başvurmamalısın..
ben karatay uyguluyorum, ama karatayı doğru uygulamak çok önemli, zaten karatay bir kilo verme yöntemi değil bir beslenme stili..
yurttayken de çok rahat yapılabileceğini düşünüyorum..
ilk zamanlar 3 öğün yaparsın zamanla 2ye düşer.. insulin direncini kırmak istiyorsan sık atıştırmalardan vazgeçmek zorundasın..
kahvaltılık malzemelerini alırsın, çok sağlam bir kahvaltı yaparsın kendine yumurta yapabilirsin mesela..
akşama da yurtta hem sebze hem et yemeği olur mutlaka, onlardan yersin zaten doyana kadar yiyorsun karatayda.. tabi ekmek pilav makarna şeker yok..
özetle önce bir karatayı araştırmanı öneririm..

sadece kalıp düşüncelerden vazgçmen için söylüyorum çok yakın bir arkadaşım aynı zamanda mesai arkadaşım senin gibi insülin direnci olduğunu öğrendi ve hemen diyetisyene gitti 4 ay oluyor sanırım yirmi kilo verdi hatta biraz daha fazla. düzgün bir siyetle ve birazda sporla mesela biz leslie yapıyoruz bu iş oluyor kendi eşide yıllardır kortizon kullandım ondan kilo aldım veremiyorum diyordu bir ayda o da 5 kilo verdi
olmaz diye birşey yok olmasını gerçekten! istemek önemli

İnsülin direnci olanlara doktorlar bir ilaç veriyordu zayıflamaya yardımcı oluyordu aşırı. Onu bi öğren istersen. Çünkü çevremde tanıdığım ne kadar insülin dirençli insan varsa öyle zayıflamışlardı.

X