Lütfen avukat olanlar yardımcı olabilir mi?

xxrockgirlsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
129
69
25
Hepinize iyi akşamlar hanımlar öncelikle,
Ben üniversite öğrencisiyim okuduğum şehirde haziran ayında kaldığım yurttan eşyalarımı alıp başka bir öğrenci apartına yerleştik özel apart. Apart sahibiyle içinde bulunduğumuz şartlar sebebiyle eğer okullar eylülde açılmazsa korona sebebiyle o zaman kira işini ne yapacağını sorduk. Bize mart ayında ilk korona çıktığı zamanlarda apartta kalan öğrencilerinden sadece yarısını aldığını söyledi, eylülde okullar açılmazsa yine öyle yapacağını söyledi. Bizde bu sözüne güvenip yerleştik. Sözleşme zaten eylülde başladı. Eylül ayından beri tam tamına 950 lira kirasını alıyor bin kere konuşmamıza rağmen 100 lira bile aşağıya inmeyi kabul etmedi sürekli bizi aralıkta açılacak yok ikinci dönem kesin açılacak diye oyalayıp geçiştirip durdu. Dün resmi olarak açılmayacağı açıklanınca kadını bugün tekrar aradık en azından yarısını almayı kabul etse yine kalacağız ama kadın asla tolerans göstermiyor. Bizde çıkmak istiyoruz eşyalarımız çok olduğu için ve iki kere git gel yapmamız gerekeceği için eşyaları komple yaşadığımız şehre getiremediğimizden ötürü bu duruma katlanmıştık ve koyacak yerimizde yoktu ama bir çözüm bulduk. Yani aparttan çıkmak istiyoruz. Ama apart sahibi izin vermiyor okulların açılmaması beni ilgilendirmez sözleşmemiz var deyip telefonu suratımıza kapattı.

6 aydır 950 lira kira veriyoruz hiç oturmadığım eşyalarımı bile yerleştirmediğim küçücük bir stüdyo daireye gerçekten çok üzülüyorum. Ama ne yapılabilir bu durumda onu da bilmiyoruz. Bu durumun peşine düşsek dava açmaya kalksak kim zararlı çıkar kim kazanır paramızı geri alabilir miyiz? Ya da ev sahibinin böyle davranmak gibi bir hakkı var mı? Almadığımız hizmetin parasını ödüyoruz yazık günah değil mi gerçekten o ev sahibi de ne vicdansız çıktı. Lütfen bir yardımcı olun ablalarım

X