Lütfen bakarmisiniz yaridma ihtiyacim var .

gulsenay

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
148
11
22
Lütfen bakarmisiniz yaridma ihtiyacim var 15 inde hasta oldum 19 bitti 33 gün süren döngü günüm var bu konularda biraz bilgisizm hamile kalmak istiyorum doğru yumurtlama günüm ne zmn bilmiyorum FLO uyhulamasi 31 i gösteriyor ovulasyon testi yapacağım yarın nolur yardımcı olurmusunuz ne zmn yumurtlamam olur .

Yukarıda bahsetmiştim bu sorunuz hakkında tekrar paylaşayım.
Ayın 30'u ile 5'i aralığında yumurtlama olabilir tahminen. Muhtemelen 3'ünde falan olabilir ama belli olmaz. Bazı aylar erken yumurtlama ya da geç yumurtlama olabiliyor. Normalde kaçıncı günler yumurtlama olduğunu bilmiyorsanız ve ilk defa ovulasyon testi yapacaksanız da ya adet bitiminden bir hafta sonra falan testi yapmaya başlayabilirsiniz garanti olsun diye, ya sadece tahmini yumurtlama günlerinde ovulasyon testi yapabilirsiniz ya da buna ek yumurtlama belirtileri olduğunda ovulasyon testi yapmayı deneyebilirsiniz. Yumurtlama olmadan birkaç gün önce yumurta akı gibi akışkan şeffaf akıntı, kasık ağrısı, göğüs hassasiyeti, cinsel istekte artış, koku ve tatlara karşı hassasiyet, bazı kişilerde yumurtlama kanaması yaşanabiliyor yumurtlama zamanı. Tabii bu durumlar herkeste yaşanmayabiliyor ya da boşver ne uğraşayım, boşuna stres diyorsanız da 2-3 gün de bir düzenli ilişki ile de ilerleyebilirsiniz.

Selam aleyküm kızlar ben niyetlenmiştim 4 yıldır çocuk istiyorum eğer olursa ve o ay naptıysam buraya yazıcam die inşallah sizede faydası olur ben 4 yılık evliyim eşim yurt dışında olduğu için gidip gelme durumu vardı başta kafaya takmadım ama son iki yıldır çok fazla istiyordum çocuk olsun ellimden geleni yaptım aşılama yaptım ama olmadı rahim filmi çektim tüpün kapalı dediler ve ben 6 ay önce eşimin yanına geldim gitmemek üzere bugün daha öğrendim 3 haftalık gebe olduğumu çok mutluyum ben hamile kaldığım ay çok ağır ki hastalık geçirdim grip gibi ve antibiyotik vs ilaçlar kullandım hiç ihtimal vermedim o ay süt buharı yaptım ve 2 ay boyunca incir kürü yedim her akşam eşim ve ben havuç yedik ama kafamda hiç yoktu her ay heyecanla bekliyordum bu ay çok hasta olduğum için ihtimal vermedim ama şimdi gebeyim kızlar umudunuzu kesmeyin rabbim nasip ediyor emin olun dua edin bol bol ve içten isteyen 🤲🏻🤲🏻

X