Anket Lütfen Bakin Oylamaya Katilin(Türk Medyasi)

MEDYAMIZDAKI MAGAZIN HABERLERI VE BUNA BAGLI TOPLUMUMUZDAKI YOZLAŞMA...

• Ankete Katılan
    72

trsinem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2007
120
4
Ben basınımızın kendi fikir, düsünce ve görüşlerini halka empoze etmeye çalıştığını düşünüyorum. Bu tür programlar yayınlayarak insanlarımızı düşünmekten alı koyuyorlar herşeyi günlük gülüstanlık gösteriyorlar. Özellikle ülkemizde medya halk üzerinde çook etkili bir konuma gelmiş durumda, bu okadar ileri gittiki seçim sonuçlarını bile artık medya patronları ve onların TV ve gazetelerinde yayınlanan haberlerle belirlenmeye başlandı.

Her geçen gün bizi biz yapan tüm değerlerimizi bir köşeye atıp onun yerine Batının diğer ülkeleri sömürmek için kullandığı saçma sapan adetleri yerleştiriyoruz diye düşünüyorum..Örneğin NOEL BABA gibi
Aşagıdaki vidyo medya ve medyanın olumsuzluklarını anlattıgı için koydum...

YOUTUBE MAHKEME KARARI İLE KAPATILDIGI İÇİN VİDYO ŞUAN ÇALIŞMIYOR....
[youtube]cVRgH1z1UE0[/youtube]

Maalesef belli çevrelere hizmet eden medya kuruluşları,
yozlaşma içine girmiş durumda. Televizyon programlarının içler acısı
hallerini uzun zamandır takipediyordum, ama ciddi gazeteler de artık
yalan yanlış haberlerin yanında geyik ve magazin yayınları haline geldi

Bakın aşağıdaki tüm "haberler" Hurriyet ve Milliyet ana sayfalarından alıntıdır(Resimlerin Üzerine Tıklayınca Büyük Halini Görebilirsiniz.)

bence halkin beynini ugusturmaya oyalanmaya ugrasiyolarki halk hicbirseyin farkina varamasin bunda dizilerinde cok payi var.bu bence ülkeyi bölmek icinyapilan eylemlerin basi.yugoslavyada da olaylar ilkönce bu sekilde baslamisti ve daha sonra ülkeyi bölmeyi basardilar yani halkin dikkatini baska birseylere cekerek oyalamak

SUAN DÜNYADA EN FAZLA DİZİ FİLMİ OLAN ÜLKE BİZİZ İNŞALLAH SONUMUZ YUGASLAVYA GİBİ OLMAZ

evet bence hep bizi bu tv programları maf ediyor... ama bunları izleyen yine bizleriz.... bizim yapmamız gereken o tür programları izleyeceğimize işimize yarayacak kendimizi geliştirecek şeyler yapmamız... mesela bi magazin programı izleyeceğimize bi belgesel, izleyebiliriz. yada tv yi kapatıp kitap okuybiliyoruz. bazı kadınlar gününün çoğunu tv başında geçiriyor geçirmesinler... ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN....

evet bence hep bizi bu tv programları maf ediyor... ama bunları izleyen yine bizleriz.... bizim yapmamız gereken o tür programları izleyeceğimize işimize yarayacak kendimizi geliştirecek şeyler yapmamız... mesela bi magazin programı izleyeceğimize bi belgesel, izleyebiliriz. yada tv yi kapatıp kitap okuybiliyoruz. bazı kadınlar gününün çoğunu tv başında geçiriyor geçirmesinler... ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN....

DEDIGINIZ GIBI BIRAZDA BIZDEN KAYNAKLANIYOR MESALA HANGI BIRIMIZ RAHATSIZ OLDUGUMUZ PROGRAMLARI VEYA MEDYAMIZIN BU ICLER ACISI HALINI 4441178 NOLU TELEFONA YADA ILGILI SAYFASINA RTUK E SIKAYETTE BULUNDUK...

tamamen arz talep meselesi izleniyo ki yayınlanıyo biraz daha seçici olmaya çalışıyorum izlediğim sadece 2 program var onun dışında tv izlemiyorum

tamamen arz talep meselesi izleniyo ki yayınlanıyo biraz daha seçici olmaya çalışıyorum izlediğim sadece 2 program var onun dışında tv izlemiyorum
Bence Medya PAtronlarının Fıkır Ve Dusuncelerını Yansıtmak ıcın yayınlnıyor. Mesala TRT nın Pazar konserlerınıde kımse ızlemıyordu ama her pazar yayınlanıyordu. Kemal Sunalın Fılımlerını Herkes ezberledı ama gende halkımız ızlemye mecvur bırakılıyorçünkü başka alternati sunulmuyor pazarda ne varsa ınsanlar onu alıyor.

medyayla ilgili teorilerde de ağırlıklı olarak yer bulan bir anlayıştır; medyanın kitlelerin manüpule edilmesinde oynadığı merkezi rol...elbette hizmet ettiği egemenlik anlayışının kitle tabanını yaratmak için insanların düşünme sorgulama yetilerini köreltecek programlar koyacaklar ekranlara...yoksa; hegamon devletlerin, uluslararası sermaye tekellerinin ülkemizde medyaya el atmakta gösterdiği iştahı, başka türlü nasıl izah ederiz ki...

sadece medyamı suçlu peki neden izlenmeyen programlar yayından kaldırılıyor insanlar dizi izliyor hemde kendilerini öyle bir kaptırıyorlarki çevremde çok var haftanın her günü bir dizisi var izlemeden kalkmıyor tvnin başından saçma sapan ses yarışmaları sabah programları bunlar izleniyor arkadaşlar kadınlar grup olmuş sedacılar bilmemkimciler ayrılıyor proramlara gidiliyor tamamen arz talep ilişkisi insanımız kitap okumuyor izliyor onlarda ceplerini dolduruyor bu kadar basit

sadece medyamı suçlu peki neden izlenmeyen programlar yayından kaldırılıyor .....

DEDIKLERINIZE KATILIYORUM AMA NASIL DESEM OYLE BIR MEDYAMIZ VAR Kİ.
MESALA AKLIMA GELEN BIR ORNEGI VERIM GUMEYDOGU ANADOLU BOLGESINDE 3 SEHIT VERDIGIMIZ BIR GUN TURKIYENIN COOK IZLENEN BIR ANA HABER PROGRAMINI IZLIYECEM SAAT 19,00 OLDU HABERLER BASLADI VE SPIKER SAYIN SEYIRCILER YAYINIMIZA BIR SON DAKIKA GELISMESI ILE BASLIYORUZ HULYA AVŞAR EŞİ KAYA ÇİLİNGİR OGLUNDAN BOŞANDI DEDİ VE VATANI MİLLETİ İÇİN CANINI VERMİŞ OLAN ASKERLERİN HABERİNİ EN SONDA BUGUNKU ÇATIŞMADA 3 ASKERIMIZ ŞEHİT OLDU DEDİ VE HABERLER BİTTİ BENİM İSYANIM BUNA HELE SON ZAMANLARDA MEDYA HER ŞEYİ GÜNLÜK GÜLÜSTANLIK GÖSTERİYO ÜLKEDE HERŞEY YOLUNDAYMIŞ GİBİ.

DEDIKLERINIZE KATILIYORUM AMA NASIL DESEM OYLE BIR MEDYAMIZ VAR Kİ.
MESALA AKLIMA GELEN BIR ORNEGI VERIM GUMEYDOGU ANADOLU BOLGESINDE 3 SEHIT VERDIGIMIZ BIR GUN TURKIYENIN COOK IZLENEN BIR ANA HABER PROGRAMINI IZLIYECEM SAAT 19,00 OLDU HABERLER BASLADI VE SPIKER SAYIN SEYIRCILER YAYINIMIZA BIR SON DAKIKA GELISMESI ILE BASLIYORUZ HULYA AVŞAR EŞİ KAYA ÇİLİNGİR OGLUNDAN BOŞANDI DEDİ VE VATANI MİLLETİ İÇİN CANINI VERMİŞ OLAN ASKERLERİN HABERİNİ EN SONDA BUGUNKU ÇATIŞMADA 3 ASKERIMIZ ŞEHİT OLDU DEDİ VE HABERLER BİTTİ BENİM İSYANIM BUNA HELE SON ZAMANLARDA MEDYA HER ŞEYİ GÜNLÜK GÜLÜSTANLIK GÖSTERİYO ÜLKEDE HERŞEY YOLUNDAYMIŞ GİBİ.

evet bu konuda haklısınız popüler kanallar haber programı adı altında magazin programı yapıyor en iyisi hiçbirini izlememek gerçekten haber veren kanalları tercih etmek gerekiyor yani anlıcağınız iş bize düşüyor kendimizi aptal yerine koydurmayalım bu tarz kanallarında reytinglerini yükseltmeyelim

artık tv ızlemıyorum desem yerıdır herhalde. ulkemızde ana haber bultenlerı bıle televole halıne gelmısken. sadece guncel olaylara, teror olaylarına bakıp degıstırıyorum. hos bunlarıda netten takıp edyorum cogu zaman. ızledıgım tek dızıdır yaprak dokumu... tvde gormekten nefret ettıgım yuzler var basında. hulya avsar, reha muhtar, husnu-denız ıkılısı, banu alkan, seda sayan, lerzan mutlu.... vs uzar gıder. hepsınden nefret edıyorum mıdemı bulandırıyorlar...

tv bir mankurt işkencesi gibi işliyor kanımıza mankurt işkencesi zamanla insan beyninin fonksuyonlarını yitirmesini saglar tv şimdi aynen bunu yapıyo öyle bi hale gelmişiz ki ne verilerse verilsin kabul ediyoruz itiraz etmeye gerek bile duymuyoruz ben ce artık insanlar uyansalar çok iyi olucak yazı için çok tşkler emegine saglık..

aslında tüm seçeneklerden biraz var.. insanlar izlemese yayınlayamazlar.. başka şeyler yayınlasalar onlar izlenir.. ama halk tepki gösterse onlar yayından kaldırabilir :uhm: yani karışık işler..

biraz arz talep meselesi fakat öyle programlar varki artık haber bültenleri bile magazin ve yarı çıplak kadınlarla kaynıyo. bi büyüğümle tv izlemeye utanıyorum bazen.

canım öncelikle çok güzel bir konuya değindiğin için teşekkür ediyorum sana

özellikle yılbaşının yaklaştığı şu günlerde doğan alışveriş çılgınlığından ve her mağazada önümüze çıkan Noel Baba'dan bıkmış durumdayım bende.

yılbaşının Noel Babasıyla, çam ağacı ile bu kadar benimsenmesi ve hayatımıza girmesindne rahatsızlık duyuyorum açıkcası. Ne milli değerimizde ne de dini değerlerimizde böyle bir kutlama yok. Yeni yıla girerken birbirimizi tebrik etmemizi iyi dilekler dilememizden bahsetmiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.

benim bahsettiğim yılbaşı ağacı altında duran hediyeler ev süslemeleri vs vs
neden ramazan bayramamızda veya 29 Ekimimizde süslemiyoruz evlerimizi?
neden 23 Nisan'da süpriz hediyeler almıyoruz çocuklarımıza?
bizim atalarımızdan dedelerimizden gelmeyen bir adeti sürdürmek ne kadar doğru?
böyle bir ortamda çocukları da engellemek zor tabi
23 Nisan ya da kurban bayramı geliyor diye heyecanlanmıyor çocuklarımız yılbaşı geliyor diye heyecanlanıyor.
Sebebide alışveriş merkezlerindeki, medyadaki gösterimler

Değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Emin olun hiç bir milletin, ulusun bizim kadar zenginlikleri yok.

canım öncelikle çok güzel bir konuya değindiğin için teşekkür ediyorum sana

özellikle yılbaşının yaklaştığı şu günlerde doğan alışveriş çılgınlığından ve her mağazada önümüze çıkan Noel Baba'dan bıkmış durumdayım bende.

yılbaşının Noel Babasıyla, çam ağacı ile bu kadar benimsenmesi ve hayatımıza girmesindne rahatsızlık duyuyorum açıkcası. Ne milli değerimizde ne de dini değerlerimizde böyle bir kutlama yok. Yeni yıla girerken birbirimizi tebrik etmemizi iyi dilekler dilememizden bahsetmiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.

benim bahsettiğim yılbaşı ağacı altında duran hediyeler ev süslemeleri vs vs
neden ramazan bayramamızda veya 29 Ekimimizde süslemiyoruz evlerimizi?
neden 23 Nisan'da süpriz hediyeler almıyoruz çocuklarımıza?
bizim atalarımızdan dedelerimizden gelmeyen bir adeti sürdürmek ne kadar doğru?
böyle bir ortamda çocukları da engellemek zor tabi
23 Nisan ya da kurban bayramı geliyor diye heyecanlanmıyor çocuklarımız yılbaşı geliyor diye heyecanlanıyor.
Sebebide alışveriş merkezlerindeki, medyadaki gösterimler

Değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Emin olun hiç bir milletin, ulusun bizim kadar zenginlikleri yok.

çok güzel yazmışsın noktası virgülüne katılıyorum :1no2:5 yaşındaki çocuğum yılbaşında ağaç süsliycezmi diye soruyor ve bu beni çok üzüyor hemde çokkkk :1no2:

birincisi eleştiren ve bu durumdan yakınan insanların asla ve asla bu programları izlemiyor olması lazım.
ama ben böyle olmadığını düşünüyorum.
en azından coğunluk böyle.
arz talep ilşkisi bu açıdan doğru..

ama medya bence sadece insalar bunu talep ediyor ve hatta seviyor diye magazine bu denli ağırlık veriyor değil.
yani bu kadar masum değil bence.
arka sahnede cok kirli oyunlar var.
hatta yabancı güçlerin de parmağı var.
asıl istenenler halkı asıl kafa yorması gereken meselelerden uzak tutmak ve bı şekilde oyalamak,
ve magazin adı altında verilen ahlaksızca haberlerle halkımızın ahlaki değerlerini yerle bir etmek,
bir zamanlar kabul edilemez derecede halkımıza ters gelen şeyleri artık normal hale getirmek.
en acısı da bunu başarıyor olmaları.....

X