lütfen banada yol gösterirmisinizzzz???

manifesto123

....
Kayıtlı Üye
1 Mart 2007
2.551
7
43
benim sorunum kiracılarla ilgili.başımız dertte.2 dairemizdeki kiracılarda kiralarını ödemiyorlar.eve girdiklerinden beri hep aksatmalı olarak ödediler ve artık şimdi hiç ödemiyorlar.3 aydır ikiside kiralarını ödemiyorlar.bizde kiracıyız.kendi evimizden alacağımız kirayla oturduğumuz evin kirasını öderiz diye düşündük ama ikiside ödemeyince maddi olarak çok sıkıştık.ve borçlandık :KK43: senağlama kiracıların tekiyle kontrat yapmamıştık ama diğer kiracıyla kontrat yaptık ve senet almıştık her ay için.ve hatta imzaladığı senetin teki açık.yani rakam kısmı boş.boş senete imza attı ve patronu kefil oldu aynı zamanda patronununda imzası var senetlerde.3 aydır kira ödemiyor ve hatta çıkıcam diye içerdeki depozit ücretinide çıktık.adam eve hasar verip çıkarsa ve bu zamana kadar ödemediği kiraları ödemeden çıkarsa diye korkuyoruz.12.ayda kontratı doluyor.çıkmasını söyledim.ama oturdukları kira ücretlerini ödemeleri gerekiyor.acaba bu senetleri avukatamı versem diyorum?avukat yazı yazıp eve gönderse durumun ciddiyetini anlayıp kirayı öder diye düşünüyorum.lütfen bana yol gösterirmisiniz?parayada çok ihtiyacımız var.en kısa zamanda nasıl alırız kiraları?bu durumda en doğru yapmam gereken şey nedir acaba?

Öncelikle onlara kirayı ödemedikleri için 2 ayrı ayda noterden ödememe ihtarnamesi çekmeniz lazım, daha sonra tahliye davası açabilirsiniz. Senetleri de işleme koyabilirsiniz, ama avukattan yardım alın, anladığım kadarıyla baya bir karışık durum. Canınızı sıkmayın ama halledilir.

X