Lütfen bi bakın. Testere disli aslan pencesi, hayıt otu ve civan percemi kullananlar

Hangı kürü kullanarak hamile kaldiniz ?

• Soğan kürü

OY: 5 20,8%
  • Hayıt otu

OY: 5 20,8%
  • Civan percemi

OY: 1 4,2%
  • Testere disli aslan pencesi

OY: 2 8,3%
  • Testere disli aslan pencesi civan percemi ve hayit otu

OY: 3 12,5%
  • Baska bir kür

OY: 2 8,3%
  • Hicbiri

OY: 10 41,7%
  • Tesere disli aslan pencesi ve civan percemi

OY: 0 0,0%
  • Hayit otu ve civan percemi

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    24

GizemMus

🍀
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2019
224
110
29
Merhabalar pcos lu biri olarak 15 yasmdan beri adet duzensizligi yasiyorum. 2 defa gebe kaldim ama kalbi durdu kurtaj oldum. Hormon duzensizligi var. Gecen ay hayit suyu kullandim ama kendi basina bi ise yaramadi. Suan testere disli aslan pencesi otunu kullaniyorum. Reglmin 1.gunu basladim. Aynı zamanda soğan kürünede basladim adetin 8.günü. sizler nasıl kürleri kullandiniz ?

Son düzenleme:
Merhabalar pcos lu biri olarak 15 yasmdan beri adet duzensizligi yasiyorum. 2 defa gebe kaldim ama kalbi durdu kurtaj oldum. Hormon duzensizligi var. Gecen ay hayit suyu kullandim ama kendi basina bi ise yaramadi. Suan testere disli aslan pencesi otunu kullaniyorum. Reglmin 1.gunu basladim. Aynı zamanda soğan kürünede basladim adetin 8.günü. sizler nasıl kürleri kullandiniz ?
Merhaba. Tatlim kendi basina bir işe yaramadi demek için belirli sure kullanmamiz gerek zaten en az 3ay sonra etki gosteriyor diyor. Bizler hemen sonuc almak isteriz ama bu isler sabir ve zaman gerektire isler. Diger bir onemli detay ise ot diyip gecmemek gerek hepsi belirli orqana etki gosterir bu ay hayit gelen ay corekotu, sonraki ay aslan pencesi kullanirsaniz hormonal dengeniz şaşar. En onemlisi de birinde etki gosteren ilac, bitki baskasinda daha kotu sonuclara getire bilir. Cunki 100 kadin hamile kalma sorunuyla karşi karşiyaysa onlarin hicbirinin hormonal gostericileri ayni deyil ve cogunda hamile kalamama farkli nedenlerden dolayi gerceklesmez. O yuzden ot bile olsa iyice arasdirin. Doktorunuza danisin. InsaAllah etki eder ve hamile kalirsiniz. Dualarimjz bu yönde ❤

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Pcos boyle bisey tamamen bi tedavisi yok malsef. Doktorlar dogum kontrol hapini oneriyolar ama cocuk dusundugum icin onuda istemiyorum. 15 yasimdan beri pcos var. Suan 25 yasindayim. 2 defa kendigilimden hamile kaldim kalbi durdu ikisininde 6.haftada. doktorum bana dogal seyler deneyebilecegimi soyledi. Bende arastirdim guzel yorumlarda da okudum ve aslan pencesiyle soğan kürüne basladim. Sogan bitti aslan pencesine devam ediyorum. Hayirlisi artik. Saglikli olsunda allah bilir ne zaman olcagini :)

Beli
Merhaba. Soğan kürüm bitti. Bugun adetimin 25.gunu aslan pencesine devam ediyorum. Pcos oldugum icin ne zmaan adet olurum bilmiyorum. O yuzden beklemedeyim .
belirtiler varmı bugun yarın olursunuz

Bende pcosum ilaçsız hiç gelmez hayıt tohumuyla oluyorum ben de Aslan pençesinde onun gibi onla da olunur

Beli

belirtiler varmı bugun yarın olursunuz

Bende pcosum ilaçsız hiç gelmez hayıt tohumuyla oluyorum ben de Aslan pençesinde onun gibi onla da olunur

Suan bi belirti yok acikcasi. 10gün bekleyip test yapicam sonra bisey cikmazsa tarlusal icicem yine. Aynı kürleri gene uygulmayi dusunuyorum. Bende ilacsiz pek olamiyorum 2 3 ay suruyor malesef. Rabbim sifa versin insallah hepimize.

Suan bi belirti yok acikcasi. 10gün bekleyip test yapicam sonra bisey cikmazsa tarlusal icicem yine. Aynı kürleri gene uygulmayi dusunuyorum. Bende ilacsiz pek olamiyorum 2 3 ay suruyor malesef. Rabbim sifa versin insallah hepimize.
Insallah canım gecikmem bir hafta oldu bugun doktora gittim tarlusal verdi gebelik yok okadar üzüldümki

Insallah canım gecikmem bir hafta oldu bugun doktora gittim tarlusal verdi gebelik yok okadar üzüldümki

Cok iyi anliyorum seni inan. Ama sunu yap surekli en son iliskinin ustunden 10 gun gecsin en az o sekilde test yap kanda. Cunku gec dollenme olabiliyor ve cikmayabilir. Dikkat etmek gerekiyor.

Tarlusal zarar verirmi peki döllenme aşamasında içersek
Verdiğini duymustum. Tabiki istisnalar haricinde . Gecen ay kendime tarlusal yazdirirken saglik ocagindaki doktorada sordum evet saglikli dogum yapanlarda var ama bebege zarar verme durumuda varmis. Allah korusun tabi ama dikkat etmek gerekiyor. Belki döllenme asamasinda icersen tutunmaz falan bilemiyoruz ki tam olarak. Yinede bundan sonrs bu sekilde yap. Son iliskiden en az 10 gun gecsin iliski olmasn yani bu surede. Test yap ve oyle basla.

Verdiğini duymustum. Tabiki istisnalar haricinde . Gecen ay kendime tarlusal yazdirirken saglik ocagindaki doktorada sordum eve saglikli dogum yapanlarda var ama bebege zarar verme durumuda varmis. Allah korusun tabi ama dikkat etmek gerekiyor. Belki döllenme asamasinda icersen tutunmaz falan bilemiyoruz ki tam olarak. Yinede bundan sonrs bu sekilde yap. Son iliskiden en az 10 gun gecsin iliski olmasn yani bu surede. Test yap ve oyle basla.
Ben şimdi için dedim son adet 4 nişandı hayla adet olmadım doktor tarlusal yazdı ya bekli geçi döllenmek olabilir mi bende zararı olurmu içmeye de basladım ıkıncıyı içtim AZ önce

Ay evet Mayıs’ın ikisi bu ay yani
😊 ya iste pcos olunca hersey karisiyor malesef ama biz herseye dikkat etmek zorundayiz ben seni korkutmak istemiyorum yanlis yonlendirmekte istemiyorum. Gebelik testini ne zaman yaptin yani nasil emin oldun onu anlamaya calisiyorum. Meselan ne zaman dollenecegni ne zaman yumurtladigimi bilmedigim icin en az 10 gün bekliyorum iliski olmadan. Sen nasil ne zaman dollencegni bilebilirsinki ya cikmazsa tahlilde seni korkutmak istemiyorum ama bence birilerine danış . Veya içme 4 5 gun bekle testi yenile bu sure icinde ilsiki olmasin. Icin rahat icersin en azindan.

😊 ya iste pcos olunca hersey karisiyor malesef ama biz herseye dikkat etmek zorundayiz ben seni korkutmak istemiyorum yanlis yonlendirmekte istemiyorum. Gebelik testini ne zaman yaptin yani nasil emin oldun onu anlamaya calisiyorum. Meselan ne zaman dollenecegni ne zaman yumurtladigimi bilmedigim icin en az 10 gün bekliyorum iliski olmadan. Sen nasil ne zaman dollencegni bilebilirsinki ya cikmazsa tahlilde seni korkutmak istemiyorum ama bence birilerine danış . Veya içme 4 5 gun bekle testi yenile bu sure icinde ilsiki olmasin. Icin rahat icersin en azindan.
Doktor ultrason baktı bthgc yaptı bilmem ki anlardı olsa dedim ve içmeye basladım bakalm hayırlısı olsun y

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Pcos boyle bisey tamamen bi tedavisi yok malsef. Doktorlar dogum kontrol hapini oneriyolar ama cocuk dusundugum icin onuda istemiyorum. 15 yasimdan beri pcos var. Suan 25 yasindayim. 2 defa kendigilimden hamile kaldim kalbi durdu ikisininde 6.haftada. doktorum bana dogal seyler deneyebilecegimi soyledi. Bende arastirdim guzel yorumlarda da okudum ve aslan pencesiyle soğan kürüne basladim. Sogan bitti aslan pencesine devam ediyorum. Hayirlisi artik. Saglikli olsunda allah bilir ne zaman olcagini :)
Aslinda bende de durum iyi deyil zaten. 11 aylik evliyim bir kimyasal gebeliyim var. Ama 11 ayin hepsini denemedik. Yani ikj ay vajinizm, iki ayagir grip sonrasi adet olmadim, bir ay antiniotik icin korunmak derken artik neredeyse 4 ya 5 ay denedik biz de coxuk icin. Ben de d.k hapi istemiyorum. Adetim de gecti. Hamile kalma olasiligicok düşük. Cunki 25ci gune kadar pik yakalayamadim. Gec yumurtlama olduysa bir ihtam oyle olmusdurki inamin cok az. Doktora gidicem belkde kist diycek ve d.k hapi vericek. Bir ayimiz da boyle havaya gidicek. Aslinda ben nisanda hayit otu kullandim. 14 gun. Adetin ilk gunu basladim. Ama bitiminde baslamak gerekiyormur. Cogunda ilk kullanimda adet gecikmesi yaşanmis. Adet olunca bu ay da deniycem. Hem doktoruma da danisirim. InsaAllah hayirlisiyla kavusuruz bebeklerimize ❤

X