Lütfen bir akıl verin

ayyyyyse1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2017
36
-4
29
7 aylık bir ilişkim var. Başlarda daha ilk aydan evlilik niyetiyle tanımaya çalışan biri vardı karşımda.( buluşmalarımızda derin konulara girmeye başlamıştı siyaset gibi. Sonrasında biz normalde 2 farklı ama çok yakın olan şehirlerdeydik. Kardeşimden dolayı onun olduğu şehre taşındık. Amcasıyla babam aynı meslek grubundaydı amcasıyla aile sıkıntıları varmış onu bile dert etmiş olur da tanışırlarsa benle ilgili şöyle konuşursa gibi açıklama yapmaya çalışıyordu)Ben göreve başladıktan sonra bir gün bi şeyden bahsederken “evlilikten soğutuyorlar, korkutuyorlar” tarzı bir şey söyledi. Üstünü kapattı. 5 ayın sonunda ben de döndüm buraya( normalde çok uzak bir şehirde görev yapıyorum) salı günü görüştük işiyle ilgili bir konudan bahsederken yine evlilikten soğutuyorlar insanı ya dedi o an ses çıkarmadım. ( bu arada o gün beni öptü eve gelince buna da çok kötü hissetim ya yaşamak istediği şeyler buysa diye ve bunu yaparken ya da konuşurken ilişkimiz çok ilerledi biz aştık çok samimiyiz edası oluyor, hayatımızla ilgili de her şeyi konuşuyoruz ama asıl konu yok ortada)Daha öncede farklı versiyonda şeyler oldu özetle. Çarşamba günü akşam üzeri görüşecektik. Ben de bilerek dedim ki tamam olur ama 2 gündür üst üste çıkınca babam sıkıntı yapar babama açıkça söylemem gerekir( bu arada gerçekten böyle bir ailenin içindeyim babam nerdesin kimlesin özellikle korona süreci olduğu için bu kadar dışarda olman niye, mekanlar da kapalı malum) bir diğer açıklamam bunu neden dediniz derseniz en başta kendisi hem annesine hem babasına söylemişti. Bir durum olmuştu, direkt söyle babana demişti.Bunu yaptığı için merak edip attım ortaya. Gelen cevap: “bugün yağışlı yaa yürüş sıkıntı olabilir akşam mesaj atarım”.Görüldü yapıp bıraktım. Akşam gelen cevap “ çok ıslandım ya sen napıyosun” resmen üstünü kapattı. ( bu arada ben de markete gidiyorum flaan dedim gelene cevap “ 👍🏻 “ burda bile bi tribi vardı genel olarak hep böyle zaten balık burcuyum kırılganım der)Aylardır şikayet ettiğim her şey için uzak mesafe ilişkisi de ondana getiriyordu. Şu an kısıtlı iznimde her gün görüşmemiz gerekmez miydi? (Ki taşındığımı duyunca her gün buluşuruz artık diyordu ben göreve dönünce sekteye uğradı) Şu an içim içimi yiyor. (bana daha 7 ay olmuş diyebilirsiniz ama benim derdim de evlilik hemen olsun değil ama aramızda konusunun hiç geçmemesi, olan konuya verdiği tepkiler. Çevremdeki bütün arkadaşlarım konuşuyordu planlıyordu ama 2 sene ama 1 sene ama 3 sene sonra evliliği buna göre ayarlıyordu. Benim rahatsızlığım netliğin olmayışı) ( bir diğer sebebim de her şeyi konuşuyoruz ama bu konu yok )Açıkça konuşmak istiyorum lütfen yardım edin uykum falan kalmadı. Konuyu açıp görüşlerini öğrenmek istiyorum evlilikle, bana bakışıyla ilgili. Bilinmeze sürüklendiğimi hissediyorum ve bundan çok rahatsızım belki istemiyorum evlilik deyip ayrılacak 3-5 ay sonra. Zaten çok hassas ve üzülen biriyim böyle olacaksa da uzamasın.Nasıl ve ne demeliyim? Uzun olduğu için özür dilerim tam açıklayacağım derken uzadı ama lütfen bana yardım edin büyük ihtimalle haftaya döneceğim dönmeden ne olacaksa olsun istiyorum artık.(İkimiz de 27 yaşındayız)

Son düzenleme:
7 aylık bir ilişkim var. Başlarda daha ilk aydan evlilik niyetiyle tanımaya çalışan biri vardı karşımda.( buluşmalarımızda derin konulara girmeye başlamıştı siyaset gibi. Sonrasında biz normalde 2 farklı ama çok yakın olan şehirlerdeydik. Kardeşimden dolayı onun olduğu şehre taşındık. Amcasıyla babam aynı meslek grubundaydı amcasıyla aile sıkıntıları varmış onu bile dert etmiş olur da tanışırlarsa benle ilgili şöyle konuşursa gibi açıklama yapmaya çalışıyordu)Ben göreve başladıktan sonra bir gün bi şeyden bahsederken “evlilikten soğutuyorlar, korkutuyorlar” tarzı bir şey söyledi. Üstünü kapattı. 5 ayın sonunda ben de döndüm buraya( normalde çok uzak bir şehirde görev yapıyorum) salı günü görüştük işiyle ilgili bir konudan bahsederken yine evlilikten soğutuyorlar insanı ya dedi o an ses çıkarmadım. Daha öncede farklı versiyonda şeyler oldu özetle. Çarşamba günü akşam üzeri görüşecektik. Ben de bilerek dedim ki tamam olur ama 2 gündür üst üste çıkınca babam sıkıntı yapar babama açıkça söylemem gerekir( bu arada gerçekten böyle bir ailenin içindeyim babam nerdesin kimlesin özellikle korona süreci olduğu için bu kadar dışarda olman niye, mekanlar da kapalı malum) bir diğer açıklamam bunu neden dediniz derseniz en başta kendisi hem annesine hem babasına söylemişti. Bir durum olmuştu, direkt söyle babana demişti.Bunu yaptığı için merak edip attım ortaya. Gelen cevap: “bugün yağışlı yaa yürüş sıkıntı olabilir akşam mesaj atarım”.Görüldü yapıp bıraktım. Akşam gelen cevap “ çok ıslandım ya sen napıyosun” resmen üstünü kapattı. ( bu arada ben de markete gidiyorum flaan dedim gelene cevap “ 👍🏻 “ burda bile bi tribi vardı genel olarak hep böyle zaten balık burcuyum kırılganım der)Aylardır şikayet ettiğim her şey için uzak mesafe ilişkisi de ondana getiriyordu. Şu an kısıtlı iznimde her gün görüşmemiz gerekmez miydi? (Ki taşındığımı duyunca her gün buluşuruz artık diyordu ben göreve dönünce sekteye uğradı) Şu an içim içimi yiyor. (bana daha 7 ay olmuş diyebilirsiniz ama benim derdim de evlilik hemen olsun değil ama aramızda konusunun hiç geçmemesi, olan konuya verdiği tepkiler. Çevremdeki bütün arkadaşlarım konuşuyordu planlıyordu ama 2 sene ama 1 sene ama 3 sene sonra evliliği buna göre ayarlıyordu. Benim rahatsızlığım netliğin olmayışı) ( bir diğer sebebim de her şeyi konuşuyoruz ama bu konu yok )Açıkça konuşmak istiyorum lütfen yardım edin uykum falan kalmadı. Konuyu açıp görüşlerini öğrenmek istiyorum evlilikle, bana bakışıyla ilgili. Bilinmezse sürüklendiğimi hissediyorum ve bundan çok rahatsızım belki istemiyorum evlilik deyip ayrılacak 3-5 ay sonra. Zaten çok hassas ve üzülen biriyim böyle olacaksa da uzamasın.Nasıl ve ne demeliyim? Uzun olduğu için özür dilerim tam açıklayacağım derken uzadı ama lütfen bana yardım edin büyük ihtimalle haftaya döneceğim dönmeden ne olacaksa olsun istiyorum artık.(İkimiz de 27 yaşındayız)
Siz evlilik sinyalleri veriyorsunuz o istemiyorum sinyalleri veriyor zor görünüyor . dışarıdan bir göz olarak .

Sanırım haklısınız ama durumu buraya getiren oydu. Peki ne demeliyim ne yapmalıyım madem istemiyor almayalım birbirimizin vaktini
Ben kadınların hislerinin kuvvetli olduğunu düşünürüm hep kadınlar anlar ama emin olmak için . Tekrar konuyu evliliğe getirin emin olmak için baktınız yine aynı cevaplar uzaklaşın.

Sanırım haklısınız ama durumu buraya getiren oydu. Peki ne demeliyim ne yapmalıyım madem istemiyor almayalım birbirimizin vaktini
Hani bazı erkekler yapar ya. Bir anda konuşmayı iletişimi her şeyi bırak. Tabi iletişimi kesmeden önce yukarıdaki cümleni de söyle bilsin. Birbirimzin vaktini almayalım dersin.

İsteyip istemediğini onun için nekadar kıymetli olduğunu o an anlarsın

Ben kadınların hislerinin kuvvetli olduğunu düşünürüm hep kadınlar anlar ama emin olmak için . Tekrar konuyu evliliğe getirin emin olmak için baktınız yine aynı cevaplar uzaklaşın.
His konusunda ben de hislerimizin kuvvetine çok inanıyorum. Peki uzaklaşmayı hiçbir şey söylemeden mi yapmalıyım yoksa açıkça o zaman böyleyse görüşmeyelim mi demeliyim? Bir de sizce bugün yazayım mı görüşelim diye konuşmak içi yoksa ondan mesaj mı beklemeliyim dün yaptığından sonra

Açık açık konuşacaksınız. Başka yolu yok.
Siz evlilik istiyorsunuz, o istemiyorsa neden zaman kaybedesiniz ki?

Hani bazı erkekler yapar ya. Bir anda konuşmayı iletişimi her şeyi bırak. Tabi iletişimi kesmeden önce yukarıdaki cümleni de söyle bilsin. Birbirimzin vaktini almayalım dersin.

İsteyip istemediğini onun için nekadar kıymetli olduğunu o an anlarsın
Çok zor olacak resmen onu sevdiğimi hissediyorum, bağlandığımı ama dediğinizi yapacağım giden ömrüm olursa çok daha üzücü olur 😔 o zaman önce evlilikle ve bana bakışınla ilgili böylesin galiba da demeliyim değil mi? Sonrasında birbirimizin vaktini almayalım deyip kesmek iletişimi

Siz gerçekten uyumlu bir çift misiniz?iyi anlaştığınızı düşünüyor musunuz?onu dürüst ve güvenilir buluyor musunuz?

Açık açık konuşacaksınız. Başka yolu yok.
Siz evlilik istiyorsunuz, o istemiyorsa neden zaman kaybedesiniz ki?
Haklısınız ve 27 yaşındayım bu olayın eminim yas süreci olacak uzunca. Kendimi daha da yıpratmak istemiyorum. Peki ondan görüşelim demesini bekleyeyim mi yoksa mesaj atıp bugün bu konuyu bitirmeli miyim direkt

His konusunda ben de hislerimizin kuvvetine çok inanıyorum. Peki uzaklaşmayı hiçbir şey söylemeden mi yapmalıyım yoksa açıkça o zaman böyleyse görüşmeyelim mi demeliyim? Bir de sizce bugün yazayım mı görüşelim diye konuşmak içi yoksa ondan mesaj mı beklemeliyim dün yaptığından sonra
Evliliği düşünmediğinden emin olduktan sonra açıklama yapmanız evlilik meraklısı gibi gösterir sizi.ben yapmazdım.bekleyin derim o arasın çokta totosunu kaldırmaya gerek yok😊

açık açık konusun sorun .. ziraa ne ciddi başlayan ilişkiler ayrılıkla bitiyor . laylaylom başlayan da evlilik ile. hayatınızı buna şartlandırmayın. eğer sizin niyetiniz evlilik karşınızdakinn değilse konusun ve ona göre karar verin. .

Siz gerçekten uyumlu bir çift misiniz?iyi anlaştığınızı düşünüyor musunuz?onu dürüst ve güvenilir buluyor musunuz?
Uyumlu muyuz inanın cevabı bilmiyorum buraya geldiğimde daha yakından görüp anlarım diye düşünmüştüm ama olay başka bir yerde. Tek bildiğim onu sevdiğim onun da hep bunu söylediği

Bence bi tadını çıkarın sürecin
Bana göre çok erken yani evlilik de evlilik konuşmak için

Başka bir ihtimal de başta evlilik niyetiyle daha doğrusu yoğun duygularla başlamış görüşmeye
Ama süreç içinde o ilk yoğunluk geçmiş
Şu an baştaki hisler yok sanırım karşı tarafta

Evliliği düşünmediğinden emin olduktan sonra açıklama yapmanız evlilik meraklısı gibi gösterir sizi.ben yapmazdım.bekleyin derim o arasın çokta totosunu kaldırmaya gerek yok😊
Evet bir korkum da bu ben üstüne gitmiş olur muyum totusu kalkar mı 🤭 ama hiç konuyu açmazsam ne olduğunu bile anlayamadım gibi bir şey deyip üste çıkmasın?

Bence bi tadını çıkarın sürecin
Bana göre çok erken yani evlilik de evlilik konuşmak için

Başka bir ihtimal de başta evlilik niyetiyle daha doğrusu yoğun duygularla başlamış görüşmeye
Ama süreç içinde o ilk yoğunluk geçmiş
Şu an baştaki hisler yok sanırım karşı tarafta
Sürecin tadını çıkartmayı istedim inanın ama bakar mısınız 1 haftam bitti bile benimle görüşen, konuşan, anlatan ve çok isterdim bir çiçeğiyle karşılayan biri olsun. Geriye şu an 1 haftam kaldı ve 5 ay yine olmayacağım o yüzden bu rahatsızlığım
Evet onda çok haklısınız başta yoğun başlayan duyguları şu an asla yok ama buna sebep ne ne oldu

açık açık konusun sorun .. ziraa ne ciddi başlayan ilişkiler ayrılıkla bitiyor . laylaylom başlayan da evlilik ile. hayatınızı buna şartlandırmayın. eğer sizin niyetiniz evlilik karşınızdakinn değilse konusun ve ona göre karar verin. .
Peki sizce tamamen açık mı olmalıyım konuşurken direkt konuya gireyim mi niyetin böyle değilse gibisine

Evet bir korkum da bu ben üstüne gitmiş olur muyum totusu kalkar mı 🤭 ama hiç konuyu açmazsam ne olduğunu bile anlayamadım gibi bir şey deyip üste çıkmasın?
Evet ama ne evlilik meraklısı çıktın sende diyip ayrilmaktansa ben ayrılmayı tercih ederim böyle durumda düşünsün Dursun banane 😂

Zorlamayın,karşı taraf istemiyor
Haklısınız ama bu sırada beni de bırakmıyor. Ben böyle sürüklenmek istemiyorum ne yapmalıyım sizce? Bu arada gelmeden önce bir olaya çok tepki gösterdim ayrılık konusu geldi ama adı geçmedi ayrılığın. Çok bozuldu telefonu kapattıktan sonra geri aradı annemle konuştuk az önce ne kadar moralim bozuk dedi. Neden bana bunu yapıyosun moralimi çok bozdun gibi şeyler söyledi

X