Gebeliğe Hazırlık Lütfen cevap verin çünkü sizden başka söyleyeceğim kimsem yok

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

denizirmakss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2019
535
715
29
Arkadaşlar biz eşimle 8 aydir bebek hazırlığı içerisindeyiz ve eşim korunmuyor. Ayrıca benim adet düzensizliğim var 4 ayda bir oluyordum sürekli doktora gidiyordum fakat sürekli şehir değiştirdiğim icin duzgun bir doktora gidemedim artık bu durumu düzelttiğimiz icin gecen ay bir doktora gittim polikistik over in olmadığını herseyin normal olduğunu söyledi. bana dupbaston verdi gebelik testi yapmadi bir hafta kullan bırak adet olursun dedi olmasssan gebelik testi yapalım olursan da 2. Yada 3 gün hormon teati icin gel dedi . Neyse ben kullandım ve ilacın 4. Günündeyken adet oldum test yaptırdım LH hormonum 11 çıktı fakat doktor biz bir testle karar veremeyiz bu ay yine kullan yine olunca gel tekrar hormonlarına bakacağız dedi . Söyle bir durum var su an da ülkemizin durumu malum evden bile çıkamıyorum Su an da da çiftlik evine geldik herhangi bi yerden hormon testi yapamam . Ben bunu unutup iki gün önce dupbastondan bir tane aldım akşam sadece bir tane tabi . ardından hormon testi yapamayacağım aklıma geldi. Ve kullanmadım daha . İki gündür adet olacakmışım gibi sancılar var dupbaston bu kadar çabuk bir taneyle böyle bi etki yapar mi çok az da kahverengi lekelenmem var . Acaba gebelik olabilir mi lütfen cevap verin çünkü su an da sizden başka bana yol gösterecek kimse yok İnan’ın sevgi ve sağlıkla kalın teşekkür ederim

Bu kadar gecikmeleriniz varsa polikistik over olma ihtimaliniz var. Lh niz yüksek fsh niz düşükse zaten vardır demek. Duphastonu adet düzensizliğinde 3 ay kadar kullandırıyor doktorlar. Gebelik varsa destekliyor yoksa adet olmayı sağlıyor. Bir tane kullandınız diye etki etmez o şekilde.

Aynen büyük ihtimal pco var. Bazi doktorlar yumurtaliklardan anlamıyor bazıları dikkat ediyor ama lh yüksek bu da gecikmeli açıkliyor baskılama yapıyor demekki. Duphaston kullanmadım ama düzensizlik varsa hamilelik çok zor. Gittiğin yerde en kötü sağlık ocağı vardır orda baktirabilirsin hormonlara bnce yoksa net konuşulmaz doktorun da, dediği gibi

X