(lütfen köpek sahibi dostlarım yardımcı olursa sevinirim) Erkek arkadaşım ve karısıymış gibi davrandığı köpeği??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğun tek hatası sevişirken köpeğini sizinle aynı odada tutması. En fazla bir saat sürer zaten hayvana doğal kemirmelik verirsin başka odada oyalanır. Onun dışında köpeği tabii ki her şeyin içinde olacak, çoğu kişinin öyle. Yıllardır erkek arkadaşımla gideceğimizi yerleri köpeğimizi götürüp götüremeyeceğimize göre seçiyoruz örneğin. Bir köpekle bağ kurarak ve her zaman onu düşünerek yaşamak istemiyorsanız ayrılacaksınız. Karısı değil kızı gibi davranıyordur.

Merhabalar. Okumak isteyen dostlarımı uzun bir yazı bekliyor. Ama bu konu hakkında daha çok hayvan sahibi kişilerin yorumlarını merak ediyorum.
Yurtdışında yaşıyorum ve 5 aydır bir erkek arkadaşım var. Onun bana gerekli ilgiyi vermediğini düşünüyorum. Köpeğini benden daha fazla önemsiyor. Birlikte bir şey yaparken bile aramıza köpeğini sokuyor.
Köpeğin bir suçu olmadığını biliyorum ama elimde olmadan ve Ryan yüzünden istemsizce köpeğin her hareketine sinirleniyorum. Çünkü Ryan’ın köpeğini eğitemediğini düşünüyorum.
Evet burada köpekleri aileden biri olarak görüyorlar. Bu eminim ki Türkiye’de de aynı ama ben bir köpekle büyümediğim için bunu anlayamıyorum. Ama Ryan köpeği aileden biri olarak görmek olayını abartıyor ve sanki köpeğe karısıymış gibi davranıyor. Her zaman öncelik hep köpekte, ve ben sanki hep üçüncü beşinci seçenekmişim gibi hissediyorum.
Kendimi bir köpekle mi kıyaslıyorum, bir köpeği mi kıskanıyorum diye kendimi sorgulamaya başladım.
Ben köpekle olan hayatımızda mutlu olmak istiyorum. Köpeğin de mutlu, özgür ve güzel bir hayat yaşamasını istiyorum. Ama özgür yaşamak, istediği her şeyi yapabileceği anlamına gelmez.
Köpek kendisini sürü lideri olarak görüyor ve Ryan ve ben ne zaman yakınlaşsak çıldırarak aramıza giriyor, üzerimize atlıyor. Ryan, köpeğin bunu bize katılmak istediği için yaptığını söylüyor ama ben de köpekler hakkında bir şeyler öğrenebilmek için araştırma yapıyorum ve köpeğin neden böyle davrandığını anlayabiliyorum.
Her anımızda köpek var. Ve bunun Ryan’ın suçu olduğunu düşünüyorum. Sevgilimden ilgi beklediğim için suç bende mi? Ya da ben mi çok fazla şey istiyorum.
Sevgilimle sevişirken neden bir köpek gelip benim bir tarafımı yalıyor ya da kokluyor? Problem bende mi? Ben mi yanlış düşünüyorum?
Sevgilimin yanında uyanınca sabah sarılıp öpmek yatakta biraz güzel vakit geçirmek istiyorum, ama Ryan’ın yaptığı ilk şey köpeğini öpmek.
Ya da gece uyurken ona sarılıp uyumak istediğimde çok sıcak diyip sarılmak istemiyor. ama 5 dakika sonra bana arkasını dönüp köpeğe sarılarak uyuyabiliyor.
Ona, böyle davrandığında nasıl hissettiğimi defalarca anlatmaya çalıştım. ama o köpeği suçladığımı ve kurban rolü oynadığımı düşünüyor.
Ayril

Yakın arkadaşımın köpeği var maalesef ilişkilerde dikiş tutturamıyor.
Aynı şekilde yakınlaşma durumunda köpek üstlerine atlıyor bu konu yüzünden terkedildi su an tedavi görüyor erkek arkadaşı ben yapamıyorum köpekle diyerek ayrıldı su an kız fena bir düşüşte.
Ama köpeği hep 1. Sırada.
Böyle insanlar var kesinlikle benim yakın arkadaşım olduğu için tanık oldum.
Mesela evine oturmaya gidince çok zorlanıyordum sohbet dahi edemiyorduk aşırı derecede üstümüze atlıyor sohbet ettirmiyor benim kedim var hiç böyle şeyler yaşamadığım için bana da garip geliyordu tabi arkadaşımın aile bireyi köpeği olduğu için yorum yapmaya da hakkım olmadığını düşünüyorum çocuğu gibi çünkü..
Bu şekilde ilişkide mutsuz olursun bence ayrıl derim bu değişmez çünkü

Ayrılmayı ben de biliyorum tabi ki. Ortada çözebileceğim bir durum varsa önce çözmeyi tercih ediyorum. Burada sizin taşşak muhabbeti yapmanız için açmadım konuyu.
Adamı köpeği sevişene kadar dışarda tutması konusunda ikna edin başka sorununuz kalmaz. Şöyle bakınca zaten bulabileceğinizin en iyisini bulmuşsunuz.

rahatsız olduğumu söylüyorum tabi ki, ama köpeği yerine(odanın köşesindeki yatağına) göndermekle yetiniyor

Ayrılmayı ben de biliyorum tabi ki. Ortada çözebileceğim bir durum varsa önce çözmeyi tercih ediyorum. Burada sizin taşşak muhabbeti yapmanız için açmadım konuyu.
Ortada çözebileceğiniz bir durum yok, olsaydı çözerdiniz o akıl sizde yok mu? Aşırı komik bi konu istediğimiz gibi tşşş muhabbeti yaparız sanane alıncaksan ağlıcaksan buraya değil günlüğüne yaz

Yani bi gülesim geldi köpeği kıskanmanıza:) köpek onun evladı gibi düşünün ,evlat eşten sevgiliden öncedir bana göre . Ne bileyim eşimi çok seviyorum ama kedime daha düşkünüm mesela. Hayvanları olan insanların çoğu evlat yerine koyar öyle söyleyim ben de onlardan biriyimdir. Eşim evde kedimi istemese boşanırım mesela ,hayvanlar evin bir bireyidir bunu anlamaya çalışın. Siz de köpekle bağ kurun bence ama sevişirken köpeğin gelmesi be sevgilinizin rahatsız olmaması çok anormal bi durum. Evde kapı yok mu sevgilinizi kapı ile tanıştırın

Yani kopegin her alanda, her yerdeolmasına ben de hayir demezdim ama sevisirken bi tarafinizi yalamak istemesi ya da yalamasi ih ih olmamis.

O noktada dur demeliydi, o biraz zoofili oluyor sanirim (adi bu muydu?)

Hiç köpek beslemedim ama benim kedimle aşırı bir duygusal bağım var. Kedim benimle birlikte uyuyor. Eşim geç yatar, ben ondan önce uyurum, uyumaya gittiğimde de kedi hemen benim koynuma gelir. Kedim de bana çok düşkün, ben neredeysem o da orada. Kedim olmadan uyumayı hayal edemiyorum mesela. Yani benim de kedimle ilişkim uç nokta o yüzden Ryan'ı anlayan biri olarak yazıyorum. Eşim kediyi yatak odasına sokma dese, bunun sebebi bir sağlık sorunu ise önce eşimin sağlığı derim ve kediyi sokmam ama sırf kediyi istemediği ya da kıskandığı için diyorsa buna bozulurum. Çünkü kedimle uyumaya o kadar alıştım ki kedim olmadan uyuyabileceğimi sanmıyorum. Ancak eşimle özel anlarımızda kedi aramıza girse ya da oturup bizi izlese ben de rahatsız olurum bu durumdan, o bakımdan siz haklısınız. Sizin sevişmeniz bitene kadar köpek odanın dışında kalmalı. Siz bunu Ryan ile konuşun, o anda köpek gelip temas edince benim konsantrasyonum kalmıyor, yapamıyorum deyin. Eğer anlayışla karşılamıyorsa ayrılın derim yani bu normal değil. Düşünüyorum da sizin yerinizde kim olsa rahatsız olur bu durumdan.
teşekkür ederim, ne güzel olması gerekeni anlayıp güzel bir şekilde ifade etmişsiniz. elle tutulur mantıklı yorumunuz için sağ olun.

Çocuğun tek hatası sevişirken köpeğini sizinle aynı odada tutması. En fazla bir saat sürer zaten hayvana doğal kemirmelik verirsin başka odada oyalanır. Onun dışında köpeği tabii ki her şeyin içinde olacak, çoğu kişinin öyle. Yıllardır erkek arkadaşımla gideceğimizi yerleri köpeğimizi götürüp götüremeyeceğimize göre seçiyoruz örneğin. Bir köpekle bağ kurarak ve her zaman onu düşünerek yaşamak istemiyorsanız ayrılacaksınız. Karısı değil kızı gibi davranıyordur.
sağ olun, anlamak istediğim şey buydu. bu yüzden evcil hayvanı olan kişilerin fikirlerini öğrenmek istedim. çünkü bir hayvanla büyümediğim için bunu anlayamıyorum. teşekkür ederim yorumunuz için

Köpeğin ilişkide yalanma kısmını okuyana kadar ciddiydim sonrası tuhaf fantazilerinize kaymış olay…
Köpeği kıskanmak ve onu aileden biri gibi görmemek sizin sorununuz eğer olay gerçekse bahsi geçen köpeğe üzüldüm sadece…
bazılarında da okuduğunu anlayamama sorunu var sanırım. umarım siz de bunu halledebilirsiniz.

Ortada çözebileceğiniz bir durum yok, olsaydı çözerdiniz o akıl sizde yok mu? Aşırı komik bi konu istediğimiz gibi tşşş muhabbeti yaparız sanane alıncaksan ağlıcaksan buraya değil günlüğüne yaz
yok ben yazacağım yeri biliyorum :)))

Çocuğuna bağımlı anneler gibi. Bilmiyorum nasıl çözersiniz, yani sevişirken bile odadan çıkarmıyor ve köpek sizi yalıyor; çok rahatsız edici. Bir de köpekler kendi kendine takılamıyor mu? Benim evcil hayvanım kendi kendine de durur.

İnsanlardan daha vefalı oldukları ve siz gittiğinizde bile o orada olacağı hatta hatırası bile sizi geçeceği için o daha kıymetli ....Çünkü talebi yok çünkü dili başka çünkü hep orada......Aynı bakış açısında değilseniz ayrılmanızı öneriyorum bende kim haklı kim haksiza girmem olmuyorsa olmuyor oluyorsa oluyor zorlamalar hep vakit kaybı ........

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X