LÜTFEN YARDIM EDİN

fatmanuralann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
2
0
Merhaba ablalar ve arkadaşlar. Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim apartta kalıyorum stüdyo dairede. Evde bu gece iki tane böcek gördüm. İkisi de zıplıyor. İkisini de elime alıp öldürmeye çalıştım ama olmadı lavaboya götürdüm üstüne su tuttum. Biri üzerimde yürüyordu öyle gördüm. Biri koltuktaydı başka varmı bilmiyorum. Sadece iki tane gördüm. Isırık yok vücudumda ama psikolojik olarak her yerim kaşınıyor. Giriş kattayım camım apartman arasına bakıyor yani karşı apartmanla dip dibeyim boşluk baya pis kedi falan yaşıyor geldiyse ordan gelmiştir. Pire mi emin değilim inşallah pire değildir ban nasıl başa çıkıcam pireyse lütfen yardım edin daha taşınalı iki hafta oldu normal bir böcek olma olasılığı var mıdır acaba. Fotoğrafını çekmeye çalıştım anca bu kadar çekebildim konuyu belki yanlış yerde açmışımdır bilmiyorum çok kötü oldum görünce ne yapacağımı bilemedim
DF07C09C-C79E-406D-BC19-1C1BD4140C15.jpeg
72E5203C-CCF3-4988-9F5E-A681F2B7DAE8.jpeg

Pire çok küçük olur ama acaba piremi Pireninde çeşidi var toz piresi var mesela o kadar küçük ki zor görünüyor pire görmeyeli uzun zaman oldu hatırlamıyorum ama bana göre değil sanki

Merhaba ablalar ve arkadaşlar. Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim apartta kalıyorum stüdyo dairede. Evde bu gece iki tane böcek gördüm. İkisi de zıplıyor. İkisini de elime alıp öldürmeye çalıştım ama olmadı lavaboya götürdüm üstüne su tuttum. Biri üzerimde yürüyordu öyle gördüm. Biri koltuktaydı başka varmı bilmiyorum. Sadece iki tane gördüm. Isırık yok vücudumda ama psikolojik olarak her yerim kaşınıyor. Giriş kattayım camım apartman arasına bakıyor yani karşı apartmanla dip dibeyim boşluk baya pis kedi falan yaşıyor geldiyse ordan gelmiştir. Pire mi emin değilim inşallah pire değildir ban nasıl başa çıkıcam pireyse lütfen yardım edin daha taşınalı iki hafta oldu normal bir böcek olma olasılığı var mıdır acaba. Fotoğrafını çekmeye çalıştım anca bu kadar çekebildim konuyu belki yanlış yerde açmışımdır bilmiyorum çok kötü oldum görünce ne yapacağımı bilemedim Eki Görüntüle 2557072 Eki Görüntüle 2557073
Zipliyorsa piredir. Evin ilaçlaması lazım.

Merhaba ablalar ve arkadaşlar. Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim apartta kalıyorum stüdyo dairede. Evde bu gece iki tane böcek gördüm. İkisi de zıplıyor. İkisini de elime alıp öldürmeye çalıştım ama olmadı lavaboya götürdüm üstüne su tuttum. Biri üzerimde yürüyordu öyle gördüm. Biri koltuktaydı başka varmı bilmiyorum. Sadece iki tane gördüm. Isırık yok vücudumda ama psikolojik olarak her yerim kaşınıyor. Giriş kattayım camım apartman arasına bakıyor yani karşı apartmanla dip dibeyim boşluk baya pis kedi falan yaşıyor geldiyse ordan gelmiştir. Pire mi emin değilim inşallah pire değildir ban nasıl başa çıkıcam pireyse lütfen yardım edin daha taşınalı iki hafta oldu normal bir böcek olma olasılığı var mıdır acaba. Fotoğrafını çekmeye çalıştım anca bu kadar çekebildim konuyu belki yanlış yerde açmışımdır bilmiyorum çok kötü oldum görünce ne yapacağımı bilemedim Eki Görüntüle 2557072 Eki Görüntüle 2557073
Küçük hamam böceğidir terlik vur ölür

Zıplıyor ama hamamböceği olduğunu sanmıyorum. Bir de küçük değil o kadar uzaktan çektim kaçmasın diye. Gözle görülebiliyor. Küçük hamamböceklerinden birazcık küçük. Emin olamadım ısırığım olmadığı için

Zıplıyor ama hamamböceği olduğunu sanmıyorum. Bir de küçük değil o kadar uzaktan çektim kaçmasın diye. Gözle görülebiliyor. Küçük hamamböceklerinden birazcık küçük. Emin olamadım ısırığım olmadığı için
Kedi-köpek piresi değil bu, toz piresi de olamaz çünkü pireler çok küçük olur öyle kolay fark edip elinizde tutup lavaboya götüremezsiniz, yakalamaya çalıştığınız anda zıplayıp kaçar çok hızlıdırlar.

Su tutmak yerine tırnaklarınızla sıkıştırsaydınız ölürlerdi, pire değiller ama pire kadar çabuk üreyen bir böcek olma ihtimaline karşı evinizi köşe bucak süpürün, kırlent, minder kılıflarını, örtüler, tül perde ne varsa yıkayın, yerde halı varsa yıkamaya verin, ev sahibine söyleyin evi ilaçlattırsın, pencerelere de sineklik taktırın.

Pireye benziyor ama çok sayıda pire türü vardır, kedi köpek piresi insana gelmez evde yaşamaz, hayvanda yaşar. muhtemelen bu ev piresidir. Evi ilaçlatmanız lazım.

X