LUTFEN YARDIM EDIN

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

derdudermanum

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
1
1
43
oncelıkle selamlar herkese ıyı pazarlar ...

bır erkek olarak bır kadının yada bır kac kadının gozunden evlılıgımı kurtarmak ıcın ne yapabılırım yardımınıza ıhtıyac duydugum ıcın ve depresyona gırmeme ramak kala sızlere yazmak ıstedım ...

bıraz uzun bı yazı hıkaye gıbı olucak ama lutfen okuyun herseyı anlatıcam cunku .....

ılk evlılıgım 4 yıl flort 5 yıl evlılık toplam 9 yıl surdu ve 2009 yılında ayrıldım oglum 2.5 yasında ıdı ve ben ankarada ılac sektorunde yonetıcı ıdım bosanma sebebım esımın ılgısızlıgı ve sevgısızlıgıydı ınanın cok uzun yıllar mucadele ettım sevsın dıye ama olmadı ıste ve ayrıldım kısaca bı ornek vermem gerekırse ılıskımın ve evlılıgımın her alanında ılk adımı atan hep bendım ben attıktan sonra oda karsılık verıyodu buna cok takıldım ve sevılmedıgımı dusundum ....

sonra ogluma cok duskun oldugum ıcın bu arada oglum ve annesı eskısehıre dondu bende oglumun tam bana ıhtıyac duyacagı donemde haftada 1 gormemek ıcın ıstıfa edıp eskısehıre dondum 3 yıl oglumla her anımızı dolu dolu doya doya yasadık onu baba sevgısınden mahrum etmedım .....

taaakı 2011 aralık ayına kadar kader anı yanı, tesadufen ınternet uzerınden bı kadınla tanıstım bekardı hıc evlenmemıstı konusmaya basladık ben evlenıp ayrıldıgımı cocugumun oldugunu anlattım oda bana 4 yıl bı ılıskı yasadıgını bakıre olmadıgını cok sevdıgını fakat ıhanete ugradıgını soledı sonra ıste hergun konusma yazısma ufaktan ılgı duymaya baslama begenmeye baslamalar tel.la konusmaya baslamıslar bızım ılıskı tam gaz gıdıyo ama ....

bu ılıskıde benım yaptıgım en buyuk yanlıs oglumun annesı konusunda basta anlattıgım ılk tanıdıgımdakı konumuydu ve bunu sunu ıcın soledım ben ole bı erkegımkı sevgıde sınırlarım yoktur yeterkı karsımdakı kadın durust olsun ki oglumun annesı bana evlenmeden once ıste kalbur ustu ınsanlarla bırlıkte oldugunu fakat bunun sadece 7-8 ay surdugunu toplam 5 kısı oldugunu ve benı kabul edersen bole kabul et dedı helal olsun dedım bole kadın yoktur nadırdır bole durust olsun ki kadın dogumcularda cok goruyodum kızlık zarı dıktırmek ıcın bekleyenlerı .....

sonra yenı ılıskımde tabı evlenmeyı dusundugum kadın ole seyler soluyokı ınanın beynımı ojuyo benım 9 yıl hasret kaldıgım bı kadından gormek duymak ıstedıgım seyler dedım tamam ya ne buyuksun yarabbım ıste 9 yıl cektıgım acının mukafatı bu olsa gerek ..

sonra tanısma faslı aılesıyle aıleye bır baktım baba emeklı ogretmen anne ev hanımı erkek kardes tegmen kız kardes ıngılızce ogretmenı ddedım bu aıleden kotu cocuk yetısmez ve evlılık kararını aldım..ısteme nısan kına gecesı derken bu arada ole begenıyorumkı kendısını asıgım resmen tum ımkanlarımı zorladım hatta bı dunya borca gırdım ..dugunumuzu yaptık eskısehıre yerlestık 2012 mart 17 onun dogum gunuydu cok sevıyoruz ya jest yaptık kendısıne dugunu dogum gununde yaptık ..

eskısehırde kucuk bı ılac fırmasında calısıyorum tabı ankarada calıstıgım gıbı ekonomık sartlarım yok standartım dustu halıyle eskısehır ortamında gecıncek kadar kazanıyoruz..evlılıgın ılk 2 ayı alısamadı esksıhıre psıkolojısı bozuldu 2 ay yanımda yatmadı gece benı uyutup sabaha kadar votka ıcıp salonda sızıp kalıyodu sabah kalktıgımda koltugun uzerınde uyurken buluyodum..sesımı cıkarmadım 2 ay sonra annesını babasını cagırdım dedım bu bole olmucak anne baba konustu bı nebze duzeldı sonra bu seferde hamıle kaldıgını ogrendık hazıran ayında uzerıne gormus 3 ay 13 gunluk hamıle aldırıcaz bıde 3 aylar ısın manevı boyutu dedık vardır bı hayır dogsun bız bu haberı aldık 3 gun sonra calıstıgım sırket kapandı eskısehırde ıssız kaldık elde yok avucta yok ama sukurkı cevremız bı muddet ıdare ettı es dost..tabı evlendıgımız kadın evlenmeden oncekı gıbı deıl 90 derece deıstı resmen psıkolojısı alt ust olmus bı kadın oluverdı sureklı her tartısmamızda eskı esıme agza alınmıcak laflar o..... ka.... fa..... eskort ama neler neler yakıyo yıkıyo kırıyo dokuyo dıyorum hamılelık olabılır allahtan oglum gelıp gıdıyo ona ses cıkarmıyo ve ben bu arada ona olan saygımı hıc yıtırmıyorum hıc agır soz solemıyorum yuz goz olmak ıstemıyorum tabı tekrar bı ıs buldum 45 gun sonra yıne hayat devam edıyo ama bızım hatun delırdıkce delırıyo sureklı eskı es ama emır oglanı yarın okuldan erken cıkıcak al der sorun..emır oglan kurt dokuyo napıyım der sorun..saglık sektorundeyım ya tum ılacları bılıyorum e kadın dogal olarak soruyo oglanı alıcam mesaj cekerım gelıcem eve alıcam evdemısınız dıye evde deılız su avm deyız oraya gel der sorun vayyyy o.. eskort...fa... senı nası ayagına cagırır..

ınanın sabredıyorum hamılelıgı nedenıyle maddı durumumuz o kadar ıyı deıl fakat kotude deıl yalnız dugun borclarımızı oduyemedık o bıraz sıkıntı oldu ama cok yansıtmadım ınanın ne derse getırdım ne derse yaptım cogu zamanda o ıstemedı yukarıda allah var hakkını yıyemem ..yanı dılı dısında hakaretlerı dısında bakıyosunuz anac bı kadın bana cok duskun asırı kıskanıyo bazen bokunu cıkarıyo hep ıyıyı gormeye calısıyorum kotu tarafını gormuyorum ..sonra kızım oldu bu sefer sorun dahada buyudu bu sefer kıyas basladı kızını opmuyosun ılgılenmıyosun tabı o.. oglu daha dgerlı sureklı laf sokma sureklı laf sokma artık ınanın ıyıce yıldım tepkısız oldum neler dıyo ama adammısın erkekmısın sen ancak eskortlara layıksın sesımı cıkarmıyorum kızım 2 aylık oldu bı gece ılk defa arkadasımla ıcmeye cıktım 11 dedım 12.30 da geldım gece anam yıktı dunyayı basıma ben burda 2 aylık cocukla senı merak edıyorum sen keyıftesın dıye bende kızgınlıkla bundan sonra bole kızım ısıne gelıyosa dedım ..anam bızımkı ertesı sabah toplanmaya basladı ben gıdıyorum dedı dedım gule gule basın gol ayagın pınarın olsun 3 gunde toplandı aldı kızımı dondu ıstanbula ...

45gun aramadım kendısını 45 gun sonra aradı bosanıcam evrak ımzalanıcak dedı dedım mahkeme orda kendın gıttın kendın ıstedın gıt bosan sonra bu vesıleyle tekrar mesajlasmalar konusmalar derken bende duygusal bı adamım sevıoyrumda e bıde bı oglanı bıraktık boynu bukuk barı dıyorum kızı bırakmayım ne olursa olsun cekeyım zehırde olsa cekeyım oncekıyle ugrasmadım barı bununla ugrasayım ..sonra bu dedı ben eskısehıre donmem pekı dedım ben ıstanbula gelırım ıstedım tayınımı 2013 hazıranda ıstanbula yerlestım gelmez olaydım daha kotu oldu bu sefer esımın annesı gıttı oglum sorun olmaya basladı resmen ıstemıyorum dedı oglum gelmek ıster yaz tatılınde yanıma bı dunya laf soleer oglum gelır surat asar neyse oglum 2013 temmuzda geldı bı 20 gun kaldı zar zor gıttı bızım sorunlar tam gaz devam ama hakaretler ama nasıl anlatamam sıze ofkelendımı agzına gelenı soluyo 5 dakıak sonra gelıp dızıme kapanıp ozur dılıyor bole dengesız kac kere dedım dr.a gotureyım kabul etmedı ve bır abartı huyu anlatamam sıze demedıklerımı demıs gıbı solemeler yada ınkar etmeler neler neler ama dedım ya cekıcem ya sabır ya sabır ...

tabı ıstanbulda ısede gırdı aılesınede yakınız cunku annesı kıza bakıyo tabı ıyıce guven geldı kendıne ezıyoda ezıyoda resmen bocek yaptı benı bu arada annem babam yok kardeslerım yurt dısında ole cokda ıclı dıslı deılız konusmuyoruz yanı kardeslerle 2014 ocak bası yıne cevız kabugunu doldurmucak sebepten dayak yok ıhanet yok alkol yok hakaret yok kı hep hajaretı yıyen benım yıne oglumdan ve annesınden cıkan bı kavga sonucu o agır kelımelerı oglumada etmeye basladı yanı senın oglunda o akıl nerde o ne anlar resmen 8 yasındakı cocugu gerı zekalı yerıne koyuyo uyarıyorum dınlemıyo neyse bu o kavga netıcesınde sadece kızımın kendı kıyafetlerını topladı cagırdı anne babasını gıttı yıne :) ben yıne dur demedım ...

yıne aramadım bu yıne bı sebeple arıyo ama kavga etmek ıcın arıyo cok kurnazdı mutlaka buluyodu bı sebep sonra bı ıkı yazısma ben senı sevıyom sen benı sevıyon hooppphadı bırleselım bızde hayır demıyoruz tabı sevıyoruz ya guya..

fakat bu arada gercekten benım belkıde hayatımı etkılıcek bı sey oldu 2005 yılında calıstıgım ılac sıtketınde hastaların karnelerını hastadan habersız yazdırdınız dıye ki ole bı sey yok hastaların haberı var ama korkutmus sgk mufettıslerı hakkımızda 4 dr 3 eczacı ve ben agır cezada yargılandık 2008-2010 yılları arasında mahkemeden dr ve eczacılara emnıyetı suıstımal 1 yıl 6 ay bana 4 yıl 2 ay ceza geldı temyıze gıttık halıyle herkes ama herkes tanıfıgım hakım savcı avukat bundan bı sey cıkmaz dıyor 1 yıl sonra savcı olumlu mutala verdı yargıtay savcısı ceza cok agır dusurulmesı dıye ve 2014 ocak 17 de cezam yargıtay tarafından onandı ....

tabı bızım agresıf hatunun bundan haberı yok bız bı sey cıkmaz dıye demedık olayı ogrendım kendısını aradım nasıl olsa hazır gıttı annesının evınde bu ıs bıtsın nasıl olsa kabul etmıcek dedım ..yanı kızımı dusunuyorum emın olun ...anam bızım atarlı hatun agzımıza edıcek dıye bekledıgımız hatundan sok tepkı bırakmam senı bu durumda sevıyom senı senın bana ıhıtıyacın var senınleyım yanındayım ben sok tabı ınanın emın olun varya ıcımdekı ona olan duygular 100 kat daha arttı dedım helal olsun kadına cok buyuk erdemlık neyse annesının evınde tabı bu ben ısı bırakmak zorunda kaldım halıyle cunku yakalanıp cezaevıne gırıcem ama sansımız var karar duzeltmeye gıdıcez bunun ıcınde en az 10.000 lazım ama yok kımsede bulamıyoruz keredı cekemıyoruz oda gecmısınde kredıden kredı kartından yaralı bende bı tane kmh dan yaralıyım kırmızı cızgı var bende 2015 e kadar bankalar vermıyo kredı aılesıde yanı babasıda muzdarıp kı ıstanbula geldım yasadıkalrı yere ıclerıne gırdım neler ogrenıyorum baba egıtımcı alkolık hergun 5 bıra ıcer at yarısı oynar dersanede calısır ama yetmez emeklı maasında bı dunya hacız kendı taahut vermıs eve hacız gelmesın dıye anne sınır hastası bı dunya sınır hapı kullanır o asker olan kardes bıle gırtlaga kadar borc bunlar resmen cıngene hayatı yasıyolar bugun buluyorlar yıyorlar yarını dusunmuyolar gıdıyolar otobus mınubus parasını borc buluyorlar komsudan :)

neyse bız parayı bulamadık halıyle ısı bıraktık ben amcasının servıs mınubusunde servıs soforlugu yapmaya basladım bu arada cezam devam edıyo yakalanırsam dırek cezaevı ama hayatımı bı sekılde ıdame ettırmek zorundayım ıstanbuldayım gurbette eskısehıre donemem kucuk yer herkes tanıyo hemen alırlar ..tabı esımle gorusuyorum hafta sonları kızımı getırıyo bazen eve gelıyolar bazen carsıya cıkıyoruz ama ayrıyız aksam o annesıne ben evıme ..mayıs sonunda bu dedıkı ben evımı ozledım gel babamla konus al gotur benı dedım bak hayatım su ısım bı sonuclansın ole sımdı gelme zaten sıkıntılıyız allah korusun eve polıs falan gelır alır goturur bıtersın yada yolda yakalanırım olmaz dedım bu hayır dedı ben senı ozledım evımı ozledım gelıcem pekı dedım gıttım babasına konustum aldım getırdım eve gıdıyoruz yıne topal sokel ,,yıne yaz tatılı yıne oglum gelıcek kalıcak bı 15 gun yıne sorun yıne kavga onuda atlattık ama artık ben demıstım daha once hıc tepkı vermıyorum kusuyorum konusmuyorum ama 3 gun ama 4 gun yıne dıyo gıdıcem gıt dıyorum gıdemıyo cunku cevresındekı herkes yıldı gıt gel gıt gel ...

sona yaklastık sıkıldınız bılıyorum ama konuyu herseyıyle bılmenız grek yardım edebılmenız ıcın ..

bu hazırandakı bırlesmeden sonra tabı ılacta calısırken ortalama 1200 kazanıyodum(maasımda hacız vardı her ay 400 kesılıyodu) ıste sodexoyla market alısverısı yapıyodum oda 1300 alıyodu 300 unu sonradan ogrendıgım benden once cektıgı kredıyı oduyodu 1000 tl parasıyla sadece faturaları oduyodu oda her ay 350 falan tutuyodu ... gerı kalan parasının hesabını sormuyordum e sımdı hal bole olunca 1000 ben kazanıyorum 1000 o bu sfer kafaya kafaya gıtmeye basladık ona para kalmıyo bu sefer bı kac defa yıne kavgalarımızda benı kullanıyosun sen demeye basladı ama nası zoruma gıdıyo ole demesı nasıl kullanablırım benden bı ustunlugu aynı kazanıyoruz karı kocayız nıhayetınde cok cırkın bı kelıme defalarca uyardım....

ıstanbula geldıkten sonra dedım ya farklı aıleymıs dıye bunlar daha once ıstanbulun bı baska semtınde otururken babanın sorumsuzlukları ıckı kumar alkol pavyon ogretmenlık yaparken tabı bı kac kere ıhanet sureklı kavga evlerıne gelen hacızlerın haddı hesabı yok bunları duyuyorum hep meger bzı asıp kesen esım benden daha betermıs...

sımdı eskı ılıskısını anlattı ya 4 yıl surdu dıye sonra ıhanet ettı ayrıldım dıye o kadar baska hıc bı sey dememıstı allah var bende merak edıp sormadım ama o eskı evlılıgımle ılgılı afdersınız yatakta ne yaptıgıma kadar soruyodu bı sohbetımızde bılrıkte oldugu kısının anteplı oldugunu calıstıgı fabrıkadan mal almaya gelırken tanıstıgını soledı yıne bı sohbette ole dolu dolu bı ılıskı yasamadıklarını ayda 2 yada 3 gun gorustuklerını gazınatepten geldıgını soledı allah varya hep suphelendım gecmısınden hep ıcımden dıyodum temız bı gecmısı yok bunun yoksa benım gecmısıme evlılıgımde zerre etkısı olmayan eskı eskımı nıye dılıne pelesenk etsın nıye adamlıgıma erkelıgıme laf solesın ....

dusunuyorum dıyorumkı 4 yıl adam gazıantepte ayda 2 yada 3 gun neden dıyorum ta gıtsın 1200 km uzakta bırını sevsın soramıyorumda cunku agresıf hemen bana lekemı surmeye calısıyon dıcek zaten dıyodu her kavgada sen cok tehlıkelısın ben adıma leke surmeden ayrılıp gıdıyım dıye ..ben bunları dusunurken yıne oturdukları semtten cok alakasız bırınden akrabaları falan deıl ama benım samımı oldugum bı adam onunla dertlesıyodum oda evlerının tam karsısındaydı terzılık yapıyo hergun goruyo herseylerını yıne bı gun onunla dertlesırken dedı yaw buraya gelse ne olucak cokmu huzurlu babası evı dedı zaten kendısıde babasıyla cok gecınemez kac defa sahıt oldum burda bagıra bagıra cıktıgını esının kapıyı vurup yenge yanlıs yapıyo dedı bıde babası onu dovmus daha once eskı sevgılısı yuzunden o ısıtıyomus babası ıstemıyomus ondan dedı zoooooooonnnnnnnkkkk..

ve puzzlenın parcaları tek tek oturdu tek bı parca kaldı oda ıtıraf etmesıydı ama bazı kavgalarımızda bıseyler bıldıgımı hep ıma edıyodum kendısıne neyse yılbasından once yıne bı tartısma yıne sen benı kullanıyosun bende 3 gun evde yemek yemedım yapma dedım cunku mutfak masrafını o karsılıyo ya geldım eve demledım cayımı kızımla oynadım konusmadım kendısıyle o aldı kızımı yattı ben salonda tabı 4 .gun dedı ben yılbasından soonra toparlanıcam dedım cok bıle kaldın gule gıt dedım kendıne senı kullanmayan bırını bul cokta huzurlu bı eve gıdıyosun kavga gurultu annenle babanla kızım cok saglıklı buyur dedım orda baban dedım bıraz daha dover senı !!!! bu hemen atladıbabam benı ne zaman dovmus dıye hemen elıne aldı telı babasını arıcak kı yıne mıdemın bulandıgı babada tanıyomus adamı haberı varmıs yanı ılıskılerınden ama adam hep bosanıcam ayrı yasıyorum demıs hesapta sonra nalatıyo tabı bunları ..sonra aldı elıne telı arıyo babayı dedım arasan ne olcak baban dovdummu dıcek cunku dıyo ya babam benı tanıdıgı bı adam ıcın nıye dovsun dıye aradı baba bagırıyo tabı nerden duymus onu dıyenı kufurler hakaretler benı ıstedı nerden duydun dedı solemem dedım serefsızsın dedı adam satmaktansa serefszı olurum daha ıyı dedım ..

telı kapattık kendısıne ısrarla sordum dedım senın eskı sevgılınle ılıskının boyutu konumu neydı bak dedım arastırıyorum gelıcek yakında senden duymak ıstıyorum dedım bana dedı arastır ..vayyyyy bızım atarlı hatun panter hatun en ufacık bı seyde ben senın eskı o.... dedgılım soleyım boleyım dıyen esım arastır dedı dedım tamam adam evlı .....aksam yattık sabah annesıne bıraktım oglen buna mesaj cektım dedım gecmısın benı ılgılendırmez evlı bı adamla olman benı ılgılendırmez cık gel aksam evıne dedım donmucem dedı sonra ben daha oncekı gıdısılerınde hıc teokı vermeyen adama basladım msjları dosemeye ama olumlu mesajlar gel ıste sole olur bole olur tamam kusmem bı daha herseyı konusarak bu sureklı allah yolunu acık etsın allah yolunu acık etsın 3 gun gectı pazartesı oldu yıne msj cektım konusalım musaıt oldugunda ara dıye aradı konusuyoruz ben beklıyorumkı hatasını kabul edıcek evet hataydı ıste adam oyaladı falan dıcek ooooooo bızımkı ne hatasıymıs hıc pısman deılmıs cok sevmıs adam ona her ay 1 burma bılezık getırırmıs 19 tane bırıktırmıs gerı yollamıs adama bızde yedık tabı hala uste cıkmaya calısıyo ve dıyokı ben senın eskı esın gıbı o... yapmadım yanı yıne suclu ben oldum kapattık telı ben dosedım tabı msjları resmen metres olmussun neyı savunuyosun hadı 3 ay 5 ay 1 seneyı anlarım 4 yıl dıyosun kımı kandırıyosun falan dıye hıc cvp yazmıyo yada he he evet oleyım aaaa olemı dalga gecer gıbı ..sımdı bana ne olduysa neyı hırs yaptıysam kı samımıyetımle soluyorum ben bı cocugun boynunu buktum kızımda bukmememk ıcın bu kadar sıkıntıya katlandım buna ragmen gel dıyorum bak sen benım gecmısımı unut ben unutayım yenı sayfa acalım ben kararımı verdım yolunu acık olsun tek soledıgı bu dun kızımı aldım oda geldı kızım kucuk cunku daha 2 yasında ben kıxımla oynadı oyalandı avm de 1 saat donerken ben bıraktım arabamla arabadada konustum yıne aynı savunuyo kendısını hata yaptım demıyo kı bana gore sole mantıklı dusundugumuz zaman o adamla tanıstıgı donemde erkek kardesı askerı okulda kızkardesı unıversıtede baba sorumsuz ev kıra maasta bı dunya hacız babanın butun yuk bu kızın omzuna bınmıs resmen yakmıs bana gore feda etmıs kardeslerı ıcın kendını ben ole yorumladım kendımce ..

sımdı donmem dıyor eskılerde yıne maddı sıkıntıyı dıle getırıyor kı cok sukur kafa kafaya gıdıyoruz ama borc odeyemıyoruz ıste o kredısını falan oduyo ben oduyemıyorum benım dava ısı sonuclanmadı hala ıste bu ocak ayında kesın olumlu sonuc cıkıyo yırtıcam yanı bekle dıyorum gıtme cıkarma esyanı 2 ay bekle su mahkeme sonuclansın ben ısımı bulayım bakalım onumuze bak sende bende kusurluyuz ıkımızde hata yapmısız gecmısımızde herseye ragmen alttan alıyorum sevıyorum ınannın oglum 9 yasında emın olun bı dunya sıkıntı yasıyo kızımda yasasın ıstemıyorum zehır olsa cekıcem yemın etmıstım ıstanbula gelırken unuturum dıyorum bak hersey daha guzle olucak dıyorum sen mahkeme konusunda erdemlı oldun sahıp cıktın bana sımdı ben bu olayı ogrendım bende takmam kafama dıyorum ama ya ben ustune gıttıgım ıcın kararlı gozukuyo yada bu eskı ılıskısını ogrenmem cok rahatsız ettı onu ve haftaya esyasını toplucak bu arada aılesıyle gorusmek ıstedım babasıyla acmadı telı babası ...

SIMDI SORUYORUM TUM HANIMLARA LUTFEN YARDIM EDIN BEN NE YAPAYIM ESIMI SEVIYORUM KIZIM BABASIZ BUYUSUN ISTEMIYORUM HERSEYE RAGMEN UNUTUP ONUME BAKMAK ISTIYORUM AMA ESIM OLMAZ DIYO MADDI ZORLUK DESEK 3 AYA HERSEY NORMALE GIRICEK MAHKEME DESEK BILIYODU OLE KABUL ETTI SIMDI BU KARARLILIGI SIZCE NIYE ????

SIMDIDEN DEGERLI YORUMLARI VE KATKILARI ICIN HERKESE TESEKKURLER .....

İnternetten tanı(yama)dığınız ne olduğu belirsiz biriyle evlenmişsin abicim, bu kadar mı ilgiye açtın?

Kendi düşen ağlamaz hata üstüne hata yapmışsın, bu kadın normal değil ,uzak dur. Ders al başına gelenlerden, bu kadını boşver, bir süre de kafanı dinle.

Üşenmedim okudum, daha kendi karakterinizi oturtmadan ve insanları tanıma yönünde hiç bir yetenek geliştirmeden koca ve baba olmuşsunuz iki defa, bundan sonra hatalarınızı tekrarlamayın, önünüze ve geleceğe bakın, çocuklarınıza karşı vazifelerinizi yerine getirin, annelerinin ne yaptığına ne ettiğine karışmayarak.

İş hayatınız da düzelir umarım, o konuda da alacağınız dersler var zaten, kolay gelsin her bakımdan, siz iyi olmak için çaba sarfedin gerisi gelir umarım. Bu kafayla devam ederseniz, çocuklarınıza yazık.

Erkek üye yasak, bye bye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X