lutfennnn okuyunnnn...yardiminiza ihtiyacım var :(

yardimkizlarrrrrr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2015
16
1
31
Sevgili bayanlar. . Biliyorum bunlari buraya yazinca yine o olaya geri donucem ama gercekten farkli fikirlere ve cozume ihtiyaç var.
Etrafımda gercek ortamda böyle bir durum içinde olan olmadığı için soylenen hersey anlamsiz geliyor bana belki sizin aranizda yasayan buna benzer olayi vardır.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum lutfen cevapsız birakmayin. Öncelikle biraz kendimi anlatip beni tanimanizi istiyorum sonra yardim istediğim asil konuya gecicem. ben lise sonrasi sınava girip kazanip memur oldum ailemin desyegi ile. Calisirkende bir yandan açıköğretimle iki uni bitirdim. Kendi ayaklarimin , duruyorum.
Meslege başlayınca ayni kurumdan birini sevdim evlendik ve evliligimiz 4 ay surdu bosandik. Severek evlenmiştik. Ikimizinde yasi küçük olgunlasmamiz sonucu evliligi goturemedik benim hatam yasim küçüktu bazi fevri cikislarim oldu onunki ise evliliginde cok rahatti her ne ise sevdik ama bitti.
Gel zaman git zaman simdiki eşim ile tanistik ailesi onceki evliligimi asla sorun etmedi yalan yok. Ve biz de evlendik anlasarak severek. Sevgili donemimiz harikaydi.
Evlendikten sonra hamile kaldim. Esimle cok tartismazdik bir keresinde hamileligim 5. Ayinda esimle tartisinca annesi ogrendi esim olanlari anlatmış bize geldi ve benimle konusmak istediğimi soyledi. Sandim ki benim annem gibi amann olur böyle şeyler diyip baristircak.
Ama olmadi.. tek cumlesi benim uykusuz gecelerime sebep oldu.. Oğlum seninle evlendigi gunden beri yuzu guluyor dedi bende sakaya vurdum aa evet anne onun yuzumun yapisi boyleymis bende sordum dedim sonra ayrılicalsaniz da ayrilin ben oglumun arkasindayim dedi hic beklemiyordum ondan bu cumleleri ama dostlarım asil konu bu degil.. herseyi anlatmam lazim ki bana yardimci olmanizi saglasin.
ben kayinvalideme anlaticagim olay gününe kadar hic kusut islemedim hep saygi gosterdim. Kendisi esinden ayrilmis yani kayinpederimden tum dünyası esim ve gorumcem olmuş. Ayni sehirde yaşıyoruz hepimiz hep ben derim esime zaten gidelim anene yemeğe filan diye gorumcemede oyle arkadasca yaklastim hep..
gorumcemde o donem 8-9 aylik hamile idi hep hediyeler aldim evini temizledim yardımımi eksik etmedim hiç. Ben aileyi severim çünkü
Gel zaman git zaman ben 9 aylık hamileyim artik dogum yaklaşıyor benim gogus uçlarım küçük emzirememe korkumu onun ailesi nin yanımda da dile getiriyordum ara ara.
Bir gün gorumcem ve esini ve baska misafirleri bize cagirdik oturmaya. Misafirlerimden bayan olan benzini emzoricekmisim
Napicaksin dedi ben cevap veremeden gorumcem o emzirmezse ben emziririm dedi orda bi üzüldüm gece agladim esimin yanında kız kardeşinle konuş bu şekilde konuşmasin kırılıyorum dedim ben konusmim aramiz bozulmasin beni yanlış anlar dedim hatta.
Gorumcemde ev hanimi calismiyor ama herseye bi yorumu vardir elinde bi tel..Ne ise ben doguma yaptim bi gun hastanede kaldim kendi annem kaldi yanimda cabalayarak emzirdim bebegi yara olsada. Sonra eve gekdik hastaneden kendini annemi sectim ben yanimda kalsin diye bu arada iki anne de çalışıyor.
Annem isten bir hafta izin aldi sonra esimin annesi bakicakti beni. Annesi bi bozuldu hani önce ben durucaktim demis eşime onceden oyle konusmustuk cunku ama ne yapayim kanamam var omda onda rahat olamam ki..
gecen sürelerde hergün gorumcem kayinvalidem kayinpederim gorumcemin eşi cocugu hep bizdeydi
Annem onlara yemek hazirlayip ev temizleyip duruyodu. Bide sigara kullaniyorlar onlar. Benimde goguslerim yara oldugu icin afedersiniz tisort atlet bile giyemiyordum aciyordu uclari..
kayinvalidem yattigim odaya gelip annelik emek ister agla dayan diyodu ama zaten yaptım deniyordum.
Iki kez gorumcemin gogsune verdi oda emzikli ya o donemde. Istemedigimi soyledim dahada vermedi. Bir gun yine bizdeler annem artik sinirlendi bura lohusa hasta evi yeter sana mi bakayim onlarami kızim ben bi hava alip gelicem dedi tamam anne dedim.
Annem eve döndü beni aglarken gordu yine ne oldu sana dedi anne kayinvalidem etimi gogus ucu bandim olmadan verdirdi canim yandida ona agladim dedim annem kopurdu kkayinvalidemin kolundan tuttu yeter kizimi artik uzmeyin hergün agliyor yok kızımın gogus ucu kan akıyor gogsunden karismayin artik anali kizli deyip bagirdi esimde benim anneme bagirdi ne bicim konusuyorsun sen diye ve sonra annem bana kizim seni bu evde bakamiyorum hastaevinden çıkmış bura dedi gitti.

kayimvalidem benimle kalmak istedi bende kabul etmedim annem aglayarak bu evden gitti kimseyi istemiyorum yeter artık dedim. Oda bana bu ne terbiyesizlik istenmedigim yerde durmam dedi.
Esimede aslında önceden konusuyordum bak annenle kiz kardeşinle konus sut konusundan ustume gelmesinler üzülüyorum diye tamam diyip duruyordu kayinvalidem tavrini surdurunce annemde patladi. asil olay gunu geldi catti... aradan 10 gun filan gecti o olay uzerinden ben esime hep dedim ki ama bak iki aileyede bi gidelim bebegimizi alip ozur dileyelim buyumesin esim annenin yuzune asla bakmam bidaha dedi peki dedim.
Esime bende benim ailem bir daha buraya gelmeme karari aldılar seninde ailen gelmesin o zaman artik madem durumlar duzelmesin istiyorsun adelet o zaman dedim annemin aglayarak çıktığı bu evden ben sizinkileri hic bir sey olmamis gibi agirliyamam dedim esim tamam dedi. Bir hafta gecti.
Olay gunu esimle evdeyiz zile basti pat biri gelen kayinvalidem ve gorumcemdi. Kahvaltiya buyur ettim bir sey olmamis gibi kovamazdim cunku ben esim gibi sert değilim. Kabul etmediler kahvaltiy.
Esime dedimki ben bebekle gideyim anneme bi cay iceyim sende aailenle evde vakit gecir hissediyorum kötü bir şey olucak dedim gerginlik olmasin hatta isin bitincede gezelim dedim esime.
Esim kabul etti hazirlanirken kayimvalidem benimle konusmak istedigini soyledi esime. Duydum. Esimde anne boşver buyutme filan diyodu bunu duyunca gittim yanlarina. Anne sen benimlemi konusucaksin dedim. Evet dedi.
Bende o zaman bende kendi annemi cagirayim cunku sen benimle tek konusunca benim moralim bozuluyor o hamileyken 5 aylikkenki olayi hatirlattim.
Oda hayir seni terbiyesiz dedi. Ben ağaç kovugundan cikmadim benide doguran bi anne var dedim annemi aricakken telle elimden telefonu aldi tokat atti.
Gorumcende o arada goguslerimi tirnakladi bebegi kucagimdan cekistirdi. Esim kayinvalidemi tutmaya calisiyordu. Sok olmuştum elim ayagim tutuldu.
Asla vurmadim ikisinede ki zaten bebek kucagimdaydi. Gidin polis cagiricam dedim annesi kimi kimin evindn kovuyorsun burasi oglumun evi asil sen git dedi itikledi o aradada.
Esim bana zarar daha fazla gelmesin diye beni mutfaga kitledi. Camdan polis cagirdim bagirdim yardim edin dedim. Esime ac kapıyı vurucaksa vursum bak gör sende sana demistim beni sevmedigini dedim. Esim kapiyi acti.
Kayinvalidem yine üstüme geldi esim ortamızda bagirdim oğlum bu kariyi istemiyorum ben bosanacakin iste okadar dugunde taktığım altınları getir ver bana bir seyler daha diyip bagiriyordu.
Esim ittu annesini anne git dedi gorumcem bu arada gitmisti ben polis cagirinca. Annesi kapıyı acik bana kaltak dedim bende kacma gitmr polis gelicek annem babam gelicek beni tek bulup gücün bana yetiyor dedim. Esimede bak bu kufru ben yemedim sen yedin aslinda dedim.
Annesi gidince annemi babami cagirdik. Babam cok kizdi ama asla zarar verdirtmedim. Polise sikayet ettim. Ama esim hic yanimda olmadi yapamam ben olayi anlatamam polise dedi annem o benim dedi.
Peki dedim evden gitti. karakola annesini bizim arabayla o getirdi kollukta benim yanima bile gelmedi yuzume bakmadi. Hastaneden darp raporu aldim ordakilerden ogrendi benim bulundugum alana bile gelmedi. Isimiz bitince orda ben gittim yanina ben eve geçiyorum dedim cevap bile vermedi.
Eve 4 saat sonra geldi. Aradim teli msj attim acmadi. eve gelince bir ton bagirdim ben ailen degilmiyim neden yanimda olmuyorsun diye bana kafam agriyor bagirma dedi annemin evine gidiyorum ben bebekle dedim git dedi.
Bir hafta gecti aradan bosanmalar gundemde basta kabul etmedi sonra kabul etti. O bir haftada yanima konusmaya ben cagirmadan gelmedi.
Soruyordum ne yedin nerdeydin diye annemdeydim kardeşimdeydim dedi. Yine isyan ettim.
Benimle evliliğin bitiyor hep onlarin tarafindasin dedim bir ton konuştum sevdigim icin eve dondum sonra. Annesi benimle baristigini duyunca esime rest cekti sonra baristilar ama..simdi 6 ay gecti kimse kimsenin ailesiyle görusmuyor..bizede aileler gelmiyor tabi.
Herkes kendi gidip gorusuyor. Bebek mi? Esim kendi goturup gösteriyor annesine beni istemedi bebegin yanimda bile olmama onun evinde. Basta kabul etmedim ama esim bu yuzden benimle tartisinca kabul etmek zorunda kaldim.. neymis bi cocugu varmis buyudugunu kimseye gosteremezse benimlede mutlu olamazmis..
esimi seviyorum ama mutlulugumuz eksik aile olmadan.. her gece suan bile o olay gunu aklimda.. ama bu durum beni kahrediyor duzelmesi lazim..
yardim edin bir çözüm bulalim beraber. . Bir daha ayrilmak istemiyorum bosanmak.. amahissediyorum esim mutlu degil bende.. hep kavga ediyoruz sacma sapan şeylere artik cok yıprandik bu olay sonrasi..
esimin o dönem yanimda olmayışıni unutmam lazim.. ailelerin duzelmese bile arasi bizlerin onlarla gorusmesi lazim.. cevaplarınızi bekliyorum..

Son düzenleme:
Bence bırak düzelmesin.
En azından pısıp sineye çekmemişsin. Kv sana nasıl saldırabilir. ben olsam bebegi bırakır, görümceyle birlikte kafa kafaya tokuştururdum.
Sen yine iyi polis çağırmayı akıl edebilmişsin..
Hiç alttan alınacak bir mevzu yok bu anlattıkların da.
Okudun mu yani bu koca yazıyı?
Valla helal olsun.

Okuya okuya bir hal oldum ama birirdim :KK9:ya nekadar uzatilan konulaar vae kaynana ne emzirdin emzirmedin yani ay bunlar baska isi yokmu gelinsin diye herseye maydonoz olmakmi lazim heleki kavgada gorumcenin tavri :KK20: kocanda orttada kalmis belli vahim bir durum yok biraz sabir et esinle konusup anlasmana bak onlarla aranaa mesafe birakirsin artik umarim cozum sonuca varirsiniz

Esime hatta gecenlerde ben soyledim o sikayeti geri alayim cunku huzursuz oluruz bizi etkiliyor bi taraf annen. Bunuda seni sevdiğim için yapicam dedim. Esim orta yolu bulayim barisin diye ugrasmiyor bile. Ama varsa yolsa annesi...bir daha bosanirsamda iki edicek.. sosyal yasantilarimiz bunu kaldiramiyorum biliyosunuz.. akil etmemim nedeni polisi ayni hatayi yani annesinin zara verme olayini babama asla izim vermedim. Kendimde adliyede calisyorum aklima şikayet etmek geldi ama ne bileyim arkamda duran bi koca yok. Şimdi de evliligimizin iyiye gitmesi icin bir seylerin olmasi sart gibi geliyor. . Dusunsenize oglumun dogum gunu olucak 6 ay sonra iki ailede yok..

Okuya okuya bir hal oldum ama birirdim :KK9:ya nekadar uzatilan konulaar vae kaynana ne emzirdin emzirmedin yani ay bunlar baska isi yokmu gelinsin diye herseye maydonoz olmakmi lazim heleki kavgada gorumcenin tavri :KK20: kocanda orttada kalmis belli vahim bir durum yok biraz sabir et esinle konusup anlasmana bak onlarla aranaa mesafe birakirsin artik umarim cozum sonuca varirsiniz

Kaynana görünce döverken eşi bir kenarda izlemiş ama vahim bir durum yok ???

Esime hatta gecenlerde ben soyledim o sikayeti geri alayim cunku huzursuz oluruz bizi etkiliyor bi taraf annen. Bunuda seni sevdiğim için yapicam dedim. Esim orta yolu bulayim barisin diye ugrasmiyor bile. Ama varsa yolsa annesi...bir daha bosanirsamda iki edicek.. sosyal yasantilarimiz bunu kaldiramiyorum biliyosunuz.. akil etmemim nedeni polisi ayni hatayi yani annesinin zara verme olayini babama asla izim vermedim. Kendimde adliyede calisyorum aklima şikayet etmek geldi ama ne bileyim arkamda duran bi koca yok. Şimdi de evliligimizin iyiye gitmesi icin bir seylerin olmasi sart gibi geliyor. . Dusunsenize oglumun dogum gunu olucak 6 ay sonra iki ailede yok..

iyi de sırf 2 kere boşanmamış olmak için sürekli geri adım mı atacaksın.
bence kv senin böyle hissettiğinin farkında.
onun için de istedigi gibi saldırıyor.
senin eşin senin annenle neden konuşmuyor, neden barışalım da şu huzursuzluk bitsin artık demiyor.
Huzur bir tek senin umrunda olmasın.
karşılıklı sağlanmıyorsa zaten sana huzur muzur yok.

Sizi darp eden kayınvalide ve görümce yüzünden eşiniz mutsuzsa bir zahmet dönsün annesine kardeşine bir baksın. Karısına küfür eden annesi,kucağındaki bebeğe rağmen saldıran kardeşi var ortada,önce onlara ayar versin sonra size mutsuzum desin.
Nasıl terbiyesiz ,çirkef insanlarmış. Sizi sevmek zorunda değiller ama kalkıpta "boşa bu kadını ben istemiyorum"deme hakkını ,yüzünü nasıl buluyor kayınvalideniz?
Bence görüsmemeye devam edin,yapacak başka birsey yok,bunca olan biteni ne siz unutursunuz nede aileler.

offf gözlerim kör olsa da okudum :)

aileleri zaten sürekli işin içine katmışsınız
benim kızım benim oğlum derken olay büyümüş.
bence iki aileyle de görüşmeyin.
sadece kendi ailelerinizle görüşün.
biz öyle yapıyoruz mutluluğumuz hiç de eksik değil.

Konuyu özetleyerek sizi zahmetten kurtarıyorum.

ÖZET (ABSTRACT)

Bayanın ikinci evliliği,
dikkat kaynana ve görümce faktörü var, baştan uyarayım. Kaynana görümce fobisi olanlar uzaklaşsın.

Görümce ile konu sahibi hemen hemen yakın doğum yapmış. Konu sahibinin göğüs uçları küçükmüş, zor emzirmiş. Görümce ben meme vereyim demiş hatta vermiş konu sahibi kaybol demiş. Kaynana ve görümce habire bunu sorun etmiş. Annesi ve kaynanası çocuk doğunca yanlarına gitmiş ama konu sahibinin annesi hizmet ediyormuş. Bir gün yine kaynana ve görümce çocuk emzirmeyi sorun yapmış, anne de yeter sana mı bakayım bunlara mı isyanında iken, bir de meme sorunu olunca patlamış olan olmuş kavga etmişler.

Annesi evi terk etmiş, kaynanayı da konu sahibi kovmuş vay anamı ağlattın diye Damat kızın anasını, kız kaynanasını istememiş, gitmemişler, gelmemişler ama kaynana görümce gelmiş bi gün dövmüş konu sahibini, boşanın demiş. O da polis çağırmış, eşi ses etmemiş ama duramamışta orada. Yani karısı anasını şikayet ederken tanık mı olsun adam, olmasın, gitsin tabi.

Sonra sığukluk olmuş konu sahibi ile kocası arasında ama sonra barışmışlar.

Kaynana ve anneye gitmemişler bir daha. Herkes anasına ayrı gitmiş.

Yani en kısası meme emzirme olayından ortalık fena karışmış.

Son düzenleme:
Yasadiklariniz çok üzücü bence hiç gorusmeyin torunlarını goruyorlarmis zaten onlara o bile çok esas....inss esinizle araniz zamanla daha iyi bir durum alir

X