Maaşımı alamadığım için işten ayrildim, avukat arıyorum

1.5aydir çalışıyordum ve maas alamadigim icin fesh ettim. Sozlesmemde cezai şart var buna uyulmadığı takdirde 15net maaş tazminat ödenir ve isveren buna itiraz edemez diye. Karsilikli imzalarimiz var ve olay net acik.
Birsey alamazsin diye yazan avukatlar bu detaylarin olabilecegi ihtimalini bilmiyor sanırım.

Özel madde nedir bu sürenin tazminatı olmaz..sadece işçi alacağı davası açarsınız..şartlarınızı kabul eden avukat olsa bile masraf yapacaksınız davayı açarken.. kazanırsanız geri alırsınız.
Özel madde, maaş ödenmediğinde veya ücret aşağı çekildiğinde, işveren isciye x15 net maaş tazminat öder ve itiraz edemez şeklinde

1.5aydir çalışıyordum ve maas alamadigim icin fesh ettim. Sozlesmemde cezai şart var buna uyulmadığı takdirde 15net maaş tazminat ödenir ve isveren buna itiraz edemez diye. Karsilikli imzalarimiz var ve olay net acik.
Birsey alamazsin diye yazan avukatlar bu detaylarin olabilecegi ihtimalini bilmiyor sanırım.
Konuyu acarken bu durumdan bahsetmemissiniz, simdi gelmis avukatlar bilmiyor sanirim diyorsunuz , sizin avukata ihtiyaciniz yok, gidin acin kendiniz davanizi

Not: Yorum yazanlar da avukat degil Sanirim.

Konuyu acarken bu durumdan bahsetmemissiniz, simdi gelmis avukatlar bilmiyor sanirim diyorsunuz , sizin avukata ihtiyaciniz yok, gidin acin kendiniz davanizi

Not: Yorum yazanlar da avukat degil Sanirim.
Konuyu detay vermeden ve ozel madde icerdiginden bahsederek yazdim.
Bence kıdemli bir avukat için "tazminat alamazsiniz" diye ahkam kesmeden önce yeterince açık bir ipucu, her sozlesme ve her dava içeriği farklidir.
evet bilmiyormussunuz sizde. Kendinizi geliştirmeniz dileğiyle

Son düzenleme:
Selamlar kizlar,
Özel sektörün çilesini bitmek bilmiyordu.
1.5aydir özel bi firmada çalışıyorum. Doğum sonrası işe başlayacağım diyr bakici vs tuttum neyse ama maaş alamadim hicbi türlü bu yuzden de ihtar cekip ayrıldım
Maddi manevi zarar gördüm bakicinin parasini bile cepten ödedim, kredi kartlarımiz patladı vs..
Neyse geçtim onları, şimdi maaşlarımi ve sozlesmemde yazan özel bir madde üzerinden tazminatımı almam icin dava açacağım.
Şuan için avukata ayirabilecek butcem yok, davayi kazandigimda belirli bir yüzde verebileceğim avukat arkadaş varsa çalışmak isterim

Özel madde: cezai sart var ve isveren buna uymadığı için x15 net maaş alabileceğim seklinde ve isveren buna itiraz edemez yaziyor açıkça sözleşmede.
Sözleşme siradan bir sözleşme degil.
Edit: imla, açıklama
Up up
Merhabalar avukat tavsiyesi sormussunuz eşim iş davalarında uzman avukat dilerseniz yardımcı olur

X