Makyaj bağımlılığı / "tanıyamadım seni"

Ayol makyajla adam bile kadına dönüyor tabiki makyaj insanı değiştiriyor..

Ben kac yıl calistimvmalum iş insani halleri..a
Aman bakımlı goruneyim, aman şu bu derken sabah 7.30 da şirkette olacaksam; ben kalkardım 5.15 de , niye? Makyaj, saç baş..

Birsüre sonra yıldım.. makyaj bana da artık çok yapay ve açıkçası ufak çaplı sahtekarlık olarak gelmeye başladı. Makyajla değişen insanları gördükçe, "iyi ki erkek değilim yoksa evleneceğim kadını kova kova su doker yıkardım " dedim kendime. Kandirilmak ağır bir şey olsa gerek.
Bir süre sonra midem bulandı makyajdan. Yavaş yavaş azalttım. Mesela Kaslarim baya da güzelmiş benim , ben hep kaslarımdan dert yanar, kalemle farla vs boyardım onları. Boyadikca dökülür daha da makyaja ihtiyaç olurdu. Bu bir kisir döngü. Makyaj malzemeleri zamanla seni daha da cok makyaj malzemesine muhtaç ediyor.

Şimdi işten ciktim evde yatış modundayim, ev kusuyum :KK66:
Yüzüme gram makyaj sürmüyorum
Ha diyorlardı ki makyaj yüzün çabuk kirlenmesini falan sağlar vs vs yok anacim, makyaj olmasa da yüzüm kirleniyor, yine aynı oranda gozeneklerim doluyor. Yanı "aaa makyaj yapmıyorum artık bak cildin kaymak gibi oldu" diye bir şey beklemeyin. Cilt her halükarda bakım ister.

Velhasıl ben alıştım bu halime. Artık gözaltılarım koyu gelmiyor, Kaslarim sanki gurlesti, kirpiklerim bile uzadı gibi..

Kimseye güzel görünme borcumuz yok
Seni seven özünü sevsin. Süsünü degil.

Screenshot_20201106-094044_Clean Master.jpg

Bence saç rengi de çok etkiliyor.Eğer saçınız sarı renk filansa değiştirebilirsiniz çünkü bağcı saçlar makyajsız gerçekten soluk gösteriyor.Makyajı birden bırakayın bir rimel ve ruj bile insanın havasını değiştiriyor.

Bence saç rengi de çok etkiliyor.Eğer saçınız sarı renk filansa değiştirebilirsiniz çünkü bağcı saçlar makyajsız gerçekten soluk gösteriyor.Makyajı birden bırakayın bir rimel ve ruj bile insanın havasını değiştiriyor.
Aslında sarı renk saç değil de sarı alt tonlu cilde sahip olanlar yani buğday tenliler vs makyajsız çok "renksiz" dururlar. Kişi kendinden bilir işi.:KK70: bir buğday tenli olarak gençlik yıllarımda saçımı sarıya boyamak gibi bir gaflete düştüm ki kafama sıksam yeriydi:KK70: kendimden korkardım makyajsizkenki tipimle tövbe allah korusun:KK70:
Hani derler ya "kibariye'nin annesi gibi".. heh aynen öyle oldum:KK70:
O yüzden bence sarı saç beyaz tenlilere göre bir iş.

Ben de erkek arkadaşıma hiç makyajsız gorunmemistim ve buna aşırı takiyodum. O da çok saçma buluyodu bu durumu ben ona çok farklı geleceğimi düşündüm daha çirkin görünmekten ziyade. Ki makyajsız halimi de beğenirim. Son 15 gündür evinde kalıyorum. Her halimizi gördük diyebilirim. Hele evlenince oho onemsenecek en son şeyler olacağına eminim. E hiç fark olmuyo niye yapiyosun ki diye de söyleniyor her sabah. Yani bizim kadar ince görmüyor onlar bu kadar takmaya degmiyomus. Siz de öyle düşünün bence 😁

bende fondoten vs olmaz zaten hiç :) bir tek kez üni mezuniyetinde sürüldü.
göz kalemi, rimel, far..
bazen de kaş farı..
ruj yerine göre..
tüm makyajım bu.
şu an işteyim ama bugün makyajsızım misal.
valla çirkin giyinmek diye birşey yok bence, tamamen zevk meselesi. tamam bazı insanlar cidden aşırı zevklidir çok tarzdır ama her gün de öyle olunmuyor.
ha bu arada bi t shirt ve taytla da gayet tarz olunabilir ayrıca :)
Bu dediklerinize göre çok bir şey yapmıyorsunuz ki. Eşiniz olacağı için en çirkin haliyle bile çıkın karşısına. Hamilelik, lohusa felaket ödemli geçebilir çünkü. Ben eşimle sevgiliyken roaaccutane (akne ilacı) kullanıyordum yüzümde çıban büyüklüğünde sivilceler çıkıyordu, o şekilde karşısına çıkıyordum. Hala der seni en çirkin halinde bile çok sevdim diye, rahat olun. Göz farını falan da yavaş yavaş çıkarın hayatınızdan.

Ben makyaj yaptigimda degusmiyorum. Ben mi makyaj yapmayi bilmiyorum, anlamadim.
Ben de göz makyajı yapınca o güzel duruyor değiştiriyor ama ne zaman kapatıcı fondöten gibi cildime bişey sürsem morluklardan sivilceden de daha kötü görünüyor. İnsanlar napıyor da kusursuz cilt oluşturuyorlar anlamış değilim. Farklı makyaj bazı değişik fondoten kapatıcılar da denedim pudralar da denedim yok hepsi önceki halinden daha kötü ya da aynı kötülükte gösteriyor.

Bu dediklerinize göre çok bir şey yapmıyorsunuz ki. Eşiniz olacağı için en çirkin haliyle bile çıkın karşısına. Hamilelik, lohusa felaket ödemli geçebilir çünkü. Ben eşimle sevgiliyken roaaccutane (akne ilacı) kullanıyordum yüzümde çıban büyüklüğünde sivilceler çıkıyordu, o şekilde karşısına çıkıyordum. Hala der seni en çirkin halinde bile çok sevdim diye, rahat olun. Göz farını falan da yavaş yavaş çıkarın hayatınızdan.

teşekkür ederim ama benim sevgilim/eşim makyajsız görmesin kaygım yok :) hatta şu an sevgilimin yanında sıfır makyaj ve pijamayla oturuyorum :)

konu sahibi ile karıştırdınız sanırım

Bu şekilde makyaj yapan birine bunlar yetmez bence. Bende konu sahibi gibiyim ordan biliyorum. 😣
Haklısınız dışarıya çıkarken yetmez. Dışarıya çıkarken ben de ekstra rimel, higligter, allık, ruj sürüyorum . Konu sahibi evde rahat edebilir bu şekilde.

Bence bu durum ile alakali bir uzmandan yardim almalısınız. Belki gerçekten nisanliniz sizi oldugunuz gbi sevecek, ama buna cesaretnz yok.
bend makyaj severim ama sizin ki bambaska bir boyut.
Benim esimde kavga eder benimle makyaj yapmamam konusunda, dogal daha guzel oldugmu iddia ediyor. Nisanlinizda sizi oldgnz gbi sevecektir ama bunun icin bir adim atmalisnz ya yavasyavas azaltin ya da uzmandan destek alin

Aslında sarı renk saç değil de sarı alt tonlu cilde sahip olanlar yani buğday tenliler vs makyajsız çok "renksiz" dururlar. Kişi kendinden bilir işi.:KK70: bir buğday tenli olarak gençlik yıllarımda saçımı sarıya boyamak gibi bir gaflete düştüm ki kafama sıksam yeriydi:KK70: kendimden korkardım makyajsizkenki tipimle tövbe allah korusun:KK70:
Hani derler ya "kibariye'nin annesi gibi".. heh aynen öyle oldum:KK70:
O yüzden bence sarı saç beyaz tenlilere göre bir iş.
kesınlıkle dogru cılt alt tonu cok onemlı
annem soguk alt tonlu yanı pembe alt tonlu daha dınc daha canlı daha saglıklı duruyor kı sarı saclıdır kendısı
ben sarıya donuk notr alt tonluyum betim benzım atık duruyor hasta gıbı :KK70: kesınlıkle bır renk ıstıyor bırseyler ıstıyor yuz
bu nedenle kendı dogal sac rengımın dısınada cıkamıyorum hep yansımalı kumrallardayım :KK70: bır ton acmaya kalkayım benı goren ahanda zombıler dunyayı basmıs derler

kesınlıkle dogru cılt alt tonu cok onemlı
annem soguk alt tonlu yanı pembe alt tonlu daha dınc daha canlı daha saglıklı duruyor kı sarı saclıdır kendısı
ben sarıya donuk notr alt tonluyum betim benzım atık duruyor hasta gıbı :KK70: kesınlıkle bır renk ıstıyor bırseyler ıstıyor yuz
bu nedenle kendı dogal sac rengımın dısınada cıkamıyorum hep yansımalı kumrallardayım :KK70: bır ton acmaya kalkayım benı goren ahanda zombıler dunyayı basmıs derler
Ahhaa:KK70:
Kostümsüz the walking dead rolü kaptırır bize sarı saccc :p
Çok özeniyorum özellikle gri renge falan ama asla:KK43:
Ben de doğal renkte kaldım. En güzeli..

Nasıl bir makyaj ki bu , ben kapatıcı sürdüğümde hiçbir şey degismiyor🤔
Bence çok değiştiriyor. Bende bu konudaki gibi makyaj bağımlısıyım. Yapmak sanat gibi bir sürü şey sürünce sanki bambaşka hissediyorum :KK43:

Ben makyaj yaptigimda degusmiyorum. Ben mi makyaj yapmayi bilmiyorum, anlamadim.
Bazı malzemeler cidden değiştiriyor, max factor un panstickleri başka bir insana dönüştürüyor tipi, çok yorgun olduğumda kullanırım ama cidden başka birşey çıkıyor ortaya🙈

Bence çok değiştiriyor. Bende bu konudaki gibi makyaj bağımlısıyım. Yapmak sanat gibi bir sürü şey sürünce sanki bambaşka hissediyorum :KK43:
🤔 Olabilir , demek ki ben bilmiyorum zaten onunla uğraşamam gibi geliyor , sonuçta altında ne olduğunu biliyorum çok degissem n'olacak gibi geliyor , birlikte kalsak sabah adam görmeyecek mi 😂😂

🤔 Olabilir , demek ki ben bilmiyorum zaten onunla uğraşamam gibi geliyor , sonuçta altında ne olduğunu biliyorum çok degissem n'olacak gibi geliyor , birlikte kalsak sabah adam görmeyecek mi 😂😂
Ahahah teyzem beni her gördüğünde ya üşenmedin mi diye soruyor😂😂😂 neyse benim adam gördü böyle daha güzel yapma dedi kurtardık😀

X