Makyaj eşyalarım yeterli mi sizce?

Angelarelation

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
298
82
44A0A0F5-D5AF-4A94-B241-104F19E01CD8.jpeg

Eklentiler

• 031612B6-2412-4F18-A4F6-142B8D0957E5.jpeg
    031612B6-2412-4F18-A4F6-142B8D0957E5.jpeg
    161,6 KB · Görüntüleme: 147
Ben gereksizleri sayıyorum o halde, alınmak güvenmek yok bak.

Makyaj fırçalarını beğenmedim, daha kaliteli real techniques vs bir marka alınabilir.

Bu kadar fazla concealer veya fondöten neden? Affinitone ve fit me zaten yapı olarak çok benzer, sadece biri alınabilirdi.

3 maskara neden, üstelik hepsini yarım yarım açıp kullanmışsınız sanırım. Bende aynı anda 2 veya 3 maskara kullanırım ama fırçaları farklı olduğu için.

2 far paleti var ve ikisinin de tonları aynı, farklı alabilirdiniz.

Dudak kalemlerinizin hepsi aynı ton, bence gereksiz.

Makyaj süngeri olarak real techniques veya daha uygun fiyatlı olan görkito önerebilirim.

Benim bunun 5 katı filan. Önceden her çıktığımda illa Gratis, Watson, Rossmann'e uğrar, muhakkak bir şey alırdım. Bana paketli şeker gibi geliyor, asla karşı koyamıyordum. Ama gündelikte epi topu 6 ürün kullanıyorum. Rimel, Bb krem, ruj, far, eyeliner, highlighter. Zamanla cildime hangi tonların daha yakıştığını öğrendim. Hep aynı ürünleri kullanıyorum.

aynı şeyden veya aynı tondan şeyler var hep ve pis kullanıyosun alınmaca yok. bi arkadaş daha önermiş ben de önereyim, Real Tech. fırça ve sünger alın 1 set ve her haftasonu yıkama alışkanlığı edinin. aynı bb krem ya da fondotenden seri yapmaktansa 1 tane kaliteli gerçek fondoten veya missha gibi bi marka bb krem alın. kalemler rujlar hep aynı. rujlar direkt insan vücuduna giren şeyler kaliteli bir markadan 2 3 farklı ton günlük ve özel günlük ruj alın yeterli. aynı tonda farı skt'si geçmeden bitemeyek, farklı tonda alsaydınız bari.

Kuru kalabalık benim için, çok fazla. Son kullanma tarihi ve ürün kalitesi benim için önemlidir bu sebeple bir üründen en fazla 2 adet olur elimde ve high-end ürünler kullanırım.

Bazı ürünler gereksiz fazla bence, o kadar fondoten, bb, rimel… ben de günlük makyaj yaparım hem de öyle bi rimel bi allık flan da deil, gayet özenirim ama 1 tane fondötenim, 1 bb kremim, 1 kapatıcım, 1 rimelim var, allık, far gibi renkli ürünler fazla sayıda olabilir tabi ama cilt ürünlerinde gerek yok bence, kullanamadan bayatlar, bence cildine uyan, seni tatmin eden ürünleri belirle ve yoluna onunla devam et, biraz daha temiz kullanırsan da daha güzel olur tabi

X