Makyaj Sanatçılarının Filtresiz Paylaşım Yapmaması

crnsmsk07

Dileğini tutmuş sayar sonsuzdan geri...
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2016
82
52
Kızlar yıllar önce geçtiğim yoldan şimdi kuzenimle ilerliyoruz. Evlilik işleri saçlar makyajlar. Maks 4-5 sene olmasına rağmen arada, ne kadar değişmiş tüm sektör. Tüm makeuplara bakıyorum inanılmaz şop ve filtre kullanıyorlar. Bazı sayfaların yorumlarında müşteriler kendi orjinal hallerini ve sayfaların paylaşılmış hallerini etiketliyor. Rezalet! Önceden sadece fotoğraflardaydı şimdi ise videolara da yapıyorlarmış çok garip.
Siz ne düşünüyorunuz bu son dönem filtreler ve herkesin kulladığı uygulamalar hakkında?

Yeni bir sey degil ki.
Hepsi instaya en iyi işleri cikardiklarini göstermeye calisiyorlar.

Bir kac defa gittigim farkli kuaforler sacimi boyamak istediler oyle bir talebim olmamasina ragmen, boya kullanmiyorum ben.
En son gittigim kuaforde boya yapalim diyip durunca merak edip sormustum neden durduk yere sacimi boyamak istiyorsunuz diye.
Saçimin zemini calisacagi renk icin guzelmiş, cok guzel işler cikar bu sactan fotosunu cekip sayfasina yukleyecekmiş. 😀
Iyi de Turkiyedeyiz o fotoyu gorup gelecek cogunlugun o renkte zemini olmayacak????

Bence dolandırıcılık direk ya. Yeni bir şey değil diyerek normalleştirmek pek mantıklı değil bu durumu.
Kaç tane ünlü gittiği yeri böyle ifşaladı. Keşke herkes öyle yapsa.
Normal insanlar da sürekli kendilerini başka biri gibi şoplayıp atıyor hem de story değil yani normal ana sayfaya. Ne hale geldik! Robot olalım o zaman direk haha beğenmeyen estetik yaptırsın.

Ben makeup artistim. Aslında Şöyle düşünün Mağazaya önce vitrinine bakar gözünüze hitap ederse içeri girip inceler bilgi almak istersiniz , bu sektörde de instagram profillerini vitrin olarak görüp kusursuza yakın sunumlar yapmak istiyorlar. Elbette faceappi abartıp gerçek dışı filtreler uygulayanlar abartıyorlar ve komik duruma düşüyorlar. Kendi aramızda bile alay konusu oluyor onlar. Lakin makyajda ışığı doğru kullandığınızda reel haline yakın fotoğraflar ortaya çıkıyor zaten. Az yapıldığı takdirde savunuyorum çünkü gerçekte gözümüzle gördüğümüz makyaj fotoğrafa aynı yansımıyor ☺️ bir kaç rötüş de sakınca görmüyorum ben.

Ben makeup artistim. Aslında Şöyle düşünün Mağazaya önce vitrinine bakar gözünüze hitap ederse içeri girip inceler bilgi almak istersiniz , bu sektörde de instagram profillerini vitrin olarak görüp kusursuza yakın sunumlar yapmak istiyorlar. Elbette faceappi abartıp gerçek dışı filtreler uygulayanlar abartıyorlar ve komik duruma düşüyorlar. Kendi aramızda bile alay konusu oluyor onlar. Lakin makyajda ışığı doğru kullandığınızda reel haline yakın fotoğraflar ortaya çıkıyor zaten. Az yapıldığı takdirde savunuyorum çünkü gerçekte gözümüzle gördüğümüz makyaj fotoğrafa aynı yansımıyor ☺️ bir kaç rötüş de sakınca görmüyorum ben.
Aaa tabi ki biraz düzeltmekte sorun yok, hepimiz yapıyoruz ama başka birine çevirmek çok manasız geliyor bana. Hem bana benzemeyecek paylaştıkları görsel hem de makyajımı bile değiştirecekler. Yakın bir arkadaşımın düğününde paylaşım ve gerçek hali inanılmazdı ya. Bana kalsa dava açardım ben haha ki bi sürü davalık makeup varmış Ankara piyasasında

Aaa tabi ki biraz düzeltmekte sorun yok, hepimiz yapıyoruz ama başka birine çevirmek çok manasız geliyor bana. Hem bana benzemeyecek paylaştıkları görsel hem de makyajımı bile değiştirecekler. Yakın bir arkadaşımın düğününde paylaşım ve gerçek hali inanılmazdı ya. Bana kalsa dava açardım ben haha ki bi sürü davalık makeup varmış Ankara piyasasında
Gerçekten mi haha gerçi şaşırmadım kvkk ya giriyor belki de izinsiz fotoğraflarını paylaştıkları için bile olabilir, ki haklılar . 😅

X