Makyajinizi Nasil Temizliyorsunuz?

cansuyum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2006
146
3
39
Arkadaşlar acaba makyajınızı nasıl temizliyorsunuz ben sabunla temizliyorum ama doğrumu yapıyorum bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

acı badem sütü diye birşey duydum.güya çok güzel temizliyormuş..kullanan var mı acaba?
ben de sabun kullanıyorum..bazen de nivea nın temizleme jelini kullanıyorum..sabun kurutabilir sonrasında nemlendirici sürüyorsunuzdur umarım...

arkadaşlar sakın sabunla temizlemeyin cünkü süratı geriyor sebamet ile temizleyin süper oluyor

ben makyaj temizleme mendillerini kullanıyorum benim gibi üşengeçler için çok iyi üstünede gülsuyu sürüyorum tonik yerine özellikle hassas ciltlerde çok işe yarıyo

suya ve sabuna dokunun derimmm cilt tipinize göre bi sabun seçerseniz sorun olmaz eger çok kuruysa cilt nemlendirici yada çilek yağıı , ben böyle yapıyorumm
benimki sadece bi öneri:)

loreal in göz ve dudak makyaj temizleyicisini kullanıorum.. Ama ne de olsa kimyasal, gereğinden fazla uygulamamak için önce yıkıyorum, sonra kalanları ince kulak pamuğu ve bu temizleyiciyle alıyorum. Tavsiye ederim çünkü çok iyi çıkarıyor, çok fazla ovalayıp cildi yormuyorsunuz.

ben once islak mendille yuzumde ki fondeteni falan aliyorum.sonra da sabunla protex falan var ya iste ondan yikiyorum maskarayi da parmaklarimda ovalamadan cikariyorum.sonra tonikle temizliyorum.yatmadan once de zaten vucudumu losyonla ovdugum icin cildime de nemlendirici uyguluyorum.

yha bn nemlendirici kremle göz makyajını çıkarıyodum gözümün kenarında garip soyulmalar başladı o yüzden artık nemlendirici temizleyici sabunla çıkarıyorum.. kremler pek sağlıklı değil tahriş oluyor :KK70:

Benim için ciddi bir işkence..
Çünkü işim gereği hergün makyaj yapıyorum. Cildim iyi olmadığı için de hergün fondoten pudra kullanıoyurm. Önce Niveanın temizleyici yüz kremiyle yıkıyorum. Sonra toniğiyle diliyorum. Sonra yine niveanın göz temizleyicisi ile göz makyajımı siliyorum. Cildime su bazlı nemlendirici sürüyorum. Gözlerime seum uyguluyorum. Haftada iki kere peeling yapıyorum. En son fenalık gelmiş ve bayılmış oluyorum.
Ve ben bunu her akşam yapıyorum:KK43:((((
Sabah faslını hiç anlatmıyayım....

çevremden duyuyorum pek çok kimse gül suyu ile temizliyor.bi de zeytinyağını duydum.

ben çok yorgunken hemen alel acele makyaj temizleme mendilleri ile temizliyorum.ama genelde yüz temizleme köpüğü ile iyice yıkayıp sonra tonikliyorum

banyodan banyoya beyaz sabunla yıkar ardından hafifce keselerim normalde temizleme sütüyle silip ardından gül suyu yanaklarımda sivilceden kalma lekeler vardı hafifledi

ya evet gerçekten tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurmusunuz? ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim..

ilk önce makyaj temizleme mendilleriyle fazla bastırmadan temizliyorum,çıkmayanları ılık suyla yıkıyorum..(sabun kullanmadan) sonrada tonikle temizleyip,avonun göz üstü jeli ve göz altı kremini sürüyorum..

clarins in ürünlerini kullanıyorum önce göz makyajımıtemizliyorum süper temizliyo hiç akmış siyah bi görüntü olmuyo sanki hiç sürmemiş gibi...sonra temizleme sütünü sürüyorum pamukla temizliyorum ( tabi bunu fondoten falan sürünce yapıorum ama her gün yapsam daha iyi ) sonra tonik sürüyorum yatıyorum
sabah yine tonik- temizleme sütü bu sefer yok- ardından nemlendirici
cildim sorunsuz bebek gibi ama zaten böyleydi sorunlu cildi düzeltiyomu bilemem ama benim cildimi koruyo 2 senedir kullanıyorum fiyatları biraz pahalı ama doğal ürünler kullanılıyo.

ayrıca bildim kadarıyla sabun çok zararlıymış kullanmayın
temizleme sütü yada tonik sürdüğünüzde sabunladıktan sonra bile pamuğa kir gelecektir sabun tamamen temizlemez
sabun mekanik temizleyicidir
öptümmm ay çok uzun oldu :)

Çook eskiden niveanın temizleme sütünü ve tonik almıştım.Sadece 2 kere kullandım.Şimdi bozulmuştur bile çok oldu alalı.yazık oldu parama neyse
Daha sonra nişan bohçasında loreal temizleme sütü ve tonik vardı onları hiç kullanmadım.
Kendimi bildim bileli Dove sabun kullanıyorum.
Çok rahat oluyor.Sabunla yıkamak zararlı biliyorum ama sanki diğer temizleyiceler bana makyajı tam çıkarmıyor gibi geliyor.
yıllardır dove sabunla yıkıyorum.Şimdilik bir zararını görmedim.

arkadaşlar suna hanımın tarifi: bir ölçü süt aynı miktar çilek suyu karıştırın.makyajınızı bununla temizleyin ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın

Avonun temizleme köpüğü var onunla yıkarım yüzümü sonrada arındırıcı tonik sürerim çok güzel oluyor cildim sizde deneyin arkadaşlar.

arkadaşlar bende nivea kremi pamuğa sürüp hafifce göz bölgesine sürüyorum ve inanın gözümdeki o ağır makyajı kolayca çıkıyo ve krem gözlerimi rahatlatıyor tavsiye ederim.. sakın direk suyla makyajınıza çıkarmaya çalışmayın özellikle göz makyajıı çıkmaz zaten ...

arkadaşlar pahalı pahalı satılan krem tonik ve nemlendiricilerin hepsi kimyasal içerir, hem eşek yüküyle para verirsiniz hem de cildiniz daha çabuk yaşlanır ve zarar görür.
ben sizlere shiseidonun köpük temizleyicisi, toniği ve nemlendiricisinden oluşan 150 ytlye malolacak ve 1 yıl bitmeyen bir set öneririm. :tomato:
shiseido tamamiyle organik özlerden oluşan bir japon malıdır, piyasadaki en büyük kozmetik şirketleri her daim shiseidonun kalitesi ve kimyasal olmayan ürünlerinden dem vurur.
tabi yine boyner, ykm, tekinacar ve sevilde bulabilirsiniz.:tomato:
üç yılda sadece 2 kez aldım bu setten ve 12şer taksitle ödeyebiliyorsunuz.:sm_confused:

X