Makyajsız ben ben değilim, siz? :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

portakalfidani

⛈⛄️
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2019
135
685
Burada bahsetmiştim nisan ayında düğünüm var. Geçen sene nişanlım beni uzun yıllar sonra ilk defa makyajsız gördü. Kıyamam hiçbir şey demedi öptü sevdi ama yıkıktı bence. Hayal kırıklığın nirvanası. :KK48: Gözaltlarım genetik zaten mor-kahverengi arası bir şey. Başlı başına yorgun ve hasta gösteren bu zaten. Birçok dermatoloğa gittim ama genetik olduğu için hiçbir şey işe yaramıyor, denemediğim şey kalmadı. Garibimde beni öyle gördü, evlenince her gün bu suratı görecek böyle. Ne kadar bakımımı da yapsam nemlendiricimi ıvır zıvır sürsem de o lanet rimeli ve göz altı kapatıcısını sürmeyince yıkık bir haydar abiyim. Yani ben erkek olsam bu tip beni hayattan soğutur. Evlenince de korkuyorum şimdi, her an makyaj yapamam ya.. Adam soğur mu diyorum benden.. Soğusa vallahi haklı.. Özgüvensiz ve mutsuz oluyorum zaten makyajsızken.. Makyaj derken de hayatında hiç fondöten allık far sürdün mü derseniz hayır.. Makyaj anlayışım da kapatıcı ve maskara. Her şey bitmiş gibi kafaya taktım bunu çok. Makyajsız evde nasıl dolaşacağım diyorum. Sizin eşiniz sizi ilk makyajsız gördüğünde tepkisi ne oldu? Bu durumu nasıl aştınız? :KK37:

Burada bahsetmiştim nisan ayında düğünüm var. Geçen sene nişanlım beni uzun yıllar sonra ilk defa makyajsız gördü. Kıyamam hiçbir şey demedi öptü sevdi ama yıkıktı bence. Hayal kırıklığın nirvanası. :KK48: Gözaltlarım genetik zaten mor-kahverengi arası bir şey. Başlı başına yorgun ve hasta gösteren bu zaten. Birçok dermatoloğa gittim ama genetik olduğu için hiçbir şey işe yaramıyor, denemediğim şey kalmadı. Garibimde beni öyle gördü, evlenince her gün bu suratı görecek böyle. Ne kadar bakımımı da yapsam nemlendiricimi ıvır zıvır sürsem de o lanet rimeli ve göz altı kapatıcısını sürmeyince yıkık bir haydar abiyim. Yani ben erkek olsam bu tip beni hayattan soğutur. Evlenince de korkuyorum şimdi, her an makyaj yapamam ya.. Adam soğur mu diyorum benden.. Soğusa vallahi haklı.. Özgüvensiz ve mutsuz oluyorum zaten makyajsızken.. Makyaj derken de hayatında hiç fondöten allık far sürdün mü derseniz hayır.. Makyaj anlayışım da kapatıcı ve maskara. Her şey bitmiş gibi kafaya taktım bunu çok. Makyajsız evde nasıl dolaşacağım diyorum. Sizin eşiniz sizi ilk makyajsız gördüğünde tepkisi ne oldu? Bu durumu nasıl aştınız? :KK37:
Yoğun makyaj yapmadığım için arada pek fark yoktu açıkçası. Hem niye dert ediyorsunuz bunu
O kıl yumakları dert ediyormu hiç benim goril olduğumu görecek vahh vahhh diyorlar mı
Emin olun onunda ev hali farklıdır. Bırakın o düşünsün beni her halimle beğenecek mi diye :sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli:

Ben hiç makyaj yapmadıgım için bir süredir tanıdıgından beri aynı benim =)
Sizin durumunuzda gözünüz cok fazla alısmıs ve kendinizi bu yüzden de cirkin hissediyor olabilirsiniz.Gözaltı kapatıcıları uzun süre kullanınca daha fazla morartıyor gbi geliyor bana ama tabi benim önyargım da olanilir bu. Madem bu kadar sorun şimdiden makyaj yapmayın, herkesin gözü alıssın=)

16 yaşından beri birlikteyiz ergenlik sivilceleri filan ne varsa her halimi gördü o sivilcelere ragmen hoşlanmazdı makyaj işlerinden. Hala da devam ediyor problemlerim, yüzümden gitmeyen sadece yer değistiren sivilcelerimin farkında bile değil. 🤗 Emin olun bu duruma siz takılırsanız onun da dikkatini çekeceği yoksa da çeker. 💐

Bence abartıyorsunuz sadece maskara ve kapatıcı insanı o kadar değiştiremez. Siz kuruntu yaptığınızdan büyütüyorsunuz. Gözaltı ışık dolgusu vb bir şey yapılamıyor mu peki gözaltınıza madem rahatsızsınız bu kadar. Ben dışarıda asla makyajsız gezmem evde de makyajla gezmem kapıdan girdiğim gibi makyajımı çıkartırım. İlk defa evlendiğimizde makyajsız görmedi beni daha önce de çok görmüştü, gözü alışmıştır artık. Erkekler zannetiğinizin aksine çok makyaj sevmiyorlar zaten.

Hiç makyaj yapmadığım için öncesi ve sonrası durumumuz olmadı ☺️

İlk defa makyajsız gördüğü için farklı gelmiş olabilirsiniz gözüne ama bu sebepten sizden soğuyacak adam eksik kalsın. Ayrıca bir kapatıcı ve maskara insanı ne kadar değiştirebilir ki? Sadece makyajsiz değil en olmadık ve doğal hallerinizi görecek eşiniz çokta dert etmeyin yani 😅

Makyajsız ben benim ama makyajlı da hoşum yani. 😁 Kocanız ilk ne zaman makyajsız gördü, noldu soruları falan garip geldi bana da eşime okudum evlenmesinler dedi. Kocam beni ilk gördüğünde makyajsizdim bu arada.
Allah başka dert vermesin kardeş. Mutluluklar şimdiden.

Evlenmeden önce çok makyaj yapıyordum Göz kalemi Olmadan bakkala gitmezdim.
Birgün gözüm alerji oldu.
Eşim o zamanlar erkek arkadaşımdı mecburen kalemsiz gördü ve bu görüntünün daha iyi olduğunu söyledi. O gündem sonra daha kalem kullanmadım günlük hayatta.
Makyaj bence bir alışkanlık.
Siz kendiniz öyle alıştığınız için size olmaması eksik gibi geliyor.
Ama öyle değil kesinlikle.

makyaj yaparim fondoten kapatici rimel ve aydinlatici ama makyajsizda markete falan giderim.hatta evlendikten sonra bi donem yuzum kendine gelsin diye hic makyaj yapmadim.işe gitmesem yada birileriyle.bulusmasam hic makyaj yapmiyorum.

Asyalı abla geldi aklıma sabah kocası dava açmıştı adam kandirmaktan😃
Ben nişanlı ve sevgiliykende gördü zaten makyajsiz halimi. Evde de makyaj yapmam. Makyajla degisebilen biri değilim. O kadar abartı yapmam yani zaten.
Düğünden düğüne abartı o da çok değil. Ama bu asyalı ablalar burun yapiyor kendine yüzünü değiştiriyor yahu 😃

Makyajsızken hepimiz daha bir soluğuz bu garanti. Ama biraz fazla takıntı yapmışsınız, ben de çilliyim mesela, yıllarca kapatıp saklamaya çalıştım ama eşim en çok onları seviyor ben hala saklama çabasında olsam da...

Eşim beni hiç makyajlı görmedi o yüzden hayal kırıklığına uğrayacak bir durum olmadi.Sevmem makyaj yapmayı özel günler dışında.

Seven insan her haliyle sever ben hiç makyaj yapmıyorum nemlendirici sürüyorum sadece arada bir cnm isterse gözlemi ve renk veren dudak nemlendirici sürüyorum o kadar saçım sarıydı, kızıl yaptım hiç sevmedi sarı yap diye tutturdu..

Hiç şaşırmadı eşim zaten makyajlı makyajsız farketmiyo yok makyaj yapıyorum gibi birseyyy :KK48:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X