Makyajsız hasta gibi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

withleydi

all will pass..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Mart 2020
72
460
Onceki konumdan biliyorsunuz ozguvenim oyle bitti ki.. simdilik rahatsiz etmiyor cok sukur, merak edip ilgilenip yazanlara tekrar cok tesekkur ederim..

Gecen gun üniversiteden bir arkadasimla goruntulu konustuk. Yuzun cok soluk hasta misin ya ne oldu morarmis gozlerin dedi. Halbuki makyajsizdim sadece. :) Makyajsız hür hür geziyorum mis gibi kafama da hic takmiyordum. Ama kiminle gorussem bu tepkiyi alinca bi bunalmaya uzulmeye basladim. Annem bile alisamamis bu halime herhalde, kalk bi doktora gidelim baktiralim diyor. Ki kan degerlerim cok iyi seviyede, hicbir hastaligimda yok, sigara da icmiyorum. Rutin kontrollerim de var, bir sey olsa mutlaka cikardi.

Kullandigim makyaj concealer ve maskara. Goz altimda damarlarim asiri belli, cocuklugumdan beri boyleydi. Ama bu sira cok daha derinlestiler. Kapatici da asla kapatmiyor, daha da cirkin bi gorunum oluyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Muhtemelen cildim o kadar ince ki tum damarlar belli oluyor. Mor kahverengi bi renk goz altim. Hani rimel gozaltina akar bi kararti olur ya, ayni oyle.. Kirpiklerime de maskara surunce gozlerim kocaman oluyor canli canli, insanlar oyle cok begenip gozlerimin cok guzel oldugunu soyluyorlar. Ama makyaji silince yorgun gorundugumu, hasta oldugumu dusunuyorlar. Haliyle gozler de kuculuyor.. ozellikle maskarasiz hic kimse beni begenmiyor, eski is arkadaslarim sakayla karisik "bi adaya dusersen mutlaka rimelini yanina al" gibi seyler soylerdi, patavatsizlar.

Zamaninda dermatologa gittim bunun icin, isik dolgusu yapalim dedi 1700-2000 lira arasi bi fiyat soyledi. 7-8 ay idare edecegini soyledi. Ama malesef buna butcem yetismez. Eski haline geri donuyor elbette. Yakin arkadasim yaptirdi, duz durunca cok cok guzel ama gulunce o gozunun altindaki dolgular torba gibi kocaman sisiyor, hic memnun kalmadi. Kalici olarak bundan kurtulan var mi? Makyajsiz da insan kendini guzel canli canli gormek istiyor. Bunun icin yaptiginiz bir seyler var mi? bunlari da kafama takan biri degildim ama artik kendime sarmaya basladim, cok cok uzucu.. Cok tesekkur ederim simdiden tum yazanlara. ღ

ama illa ki makyajli haliniz ve makyajsiz haliniz farkli olacaktir, bence hemen boyle yorumlardan etkilenmeyin,
makyaj yapmadim o yuzden biraz solgunum demek sorununuzu cozer.

bir de hep makyajli gormeye alistilarsa sizi o yuzden de ilk goruste yadirgiyor olabilirler.

Ben cok nadir makyaj yaparim, bu sebeple de beni makyajli gorunce insanlar bir yadirgiyorlar, aliskanlik asinalik meselesi biraz da.

Onceki konumdan biliyorsunuz ozguvenim oyle bitti ki.. simdilik rahatsiz etmiyor cok sukur, merak edip ilgilenip yazanlara tekrar cok tesekkur ederim..

Gecen gun üniversiteden bir arkadasimla goruntulu konustuk. Yuzun cok soluk hasta misin ya ne oldu morarmis gozlerin dedi. Halbuki makyajsizdim sadece. :) Makyajsız hür hür geziyorum mis gibi kafama da hic takmiyordum. Ama kiminle gorussem bu tepkiyi alinca bi bunalmaya uzulmeye basladim. Annem bile alisamamis bu halime herhalde, kalk bi doktora gidelim baktiralim diyor. Ki kan degerlerim cok iyi seviyede, hicbir hastaligimda yok, sigara da icmiyorum. Rutin kontrollerim de var, bir sey olsa mutlaka cikardi.

Kullandigim makyaj concealer ve maskara. Goz altimda damarlarim asiri belli, cocuklugumdan beri boyleydi. Ama bu sira cok daha derinlestiler. Kapatici da asla kapatmiyor, daha da cirkin bi gorunum oluyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Muhtemelen cildim o kadar ince ki tum damarlar belli oluyor. Mor kahverengi bi renk goz altim. Hani rimel gozaltina akar bi kararti olur ya, ayni oyle.. Kirpiklerime de maskara surunce gozlerim kocaman oluyor canli canli, insanlar oyle cok begenip gozlerimin cok guzel oldugunu soyluyorlar. Ama makyaji silince yorgun gorundugumu, hasta oldugumu dusunuyorlar. Haliyle gozler de kuculuyor.. ozellikle maskarasiz hic kimse beni begenmiyor, eski is arkadaslarim sakayla karisik "bi adaya dusersen mutlaka rimelini yanina al" gibi seyler soylerdi, patavatsizlar.

Zamaninda dermatologa gittim bunun icin, isik dolgusu yapalim dedi 1700-2000 lira arasi bi fiyat soyledi. 7-8 ay idare edecegini soyledi. Ama malesef buna butcem yetismez. Eski haline geri donuyor elbette. Yakin arkadasim yaptirdi, duz durunca cok cok guzel ama gulunce o gozunun altindaki dolgular torba gibi kocaman sisiyor, hic memnun kalmadi. Kalici olarak bundan kurtulan var mi? Makyajsiz da insan kendini guzel canli canli gormek istiyor. Bunun icin yaptiginiz bir seyler var mi? bunlari da kafama takan biri degildim ama artik kendime sarmaya basladim, cok cok uzucu.. Cok tesekkur ederim simdiden tum yazanlara. ღ
Bu sorun nasıl halledilir bir fikrim yok. Belki gözaltı kapatıcı kremi işe yarar. Ama " amaan salla gitsin" modunda olmak en iyisi. Evde durmak pek az kişiye yaradı sanırım. Misal benim aklıma eski sevgilim gelip duruyor. Halbuki işe gitsem, çalışmaktan canım çıksa kendimi bile unuturdum.

Bunda üzülecek ne var ki bence hiç değmez canını sıktığına. Makyaj dediğim concealer ve maskara. Hiç yoktan bir tık fazlası. Sür gitsin.
Ayrıca ben de makyajsız çok solgunum, birçok kadın da aynı şekildedir. Bir göz kalemi bir eyeliner bile çok şeyi değiştiriyor.

Herkes kendi tipine baksın bence. Bana da yüzün soluk diyorlar, hem sarışınım hem beyaz tenli hem de kansızım. Kaşlarım da az ve sarı. Makyaj yapsam patlıyor, yapmasam hasta mısın diyorlar.
AFADE5C4-9F3B-4073-A945-F86A3B2A50F3.jpeg

hemen bakiyorum, coook tesekkur ederim.
umarim bende de ise yarar.
Estetik konularında burun çene diş gibi konularda asla karşı değilimdir. Gözaltı da arkadaşımda vardı. Sizin nasıl göründüğünüzu, neler dendigini az çok tahmin edebiliyorum. Gözaltı ışık işlemleri işe yarıyor ama şu aralar isteseniz de yapamazsiniz. Size attığım linkteki aras in bazı uygulamalarini denedim ve olumlu sonuç aldım. Hatta bir tanesi salatalık patates pirinç sulu sabun yapımiydi. O kadar memnun kaldım ki tekrar yapacam. Bu da düzenli olarak yapın. Başka yöntemler de var onlara da bakarsınız

Evde duruyorsunuz anlasilan surekli 😂 bende makyaji ozel gun disinda yapmam g
Herkes dogal halimi bildigi icin sorun yasamadim cok makyaj yapmak bana yuze yapilan bir ihanet gibi geliyor anlasilan sizde baya yapiyorsunuz anneniz bile bunu diyorsa

Insanların söylediklerini bu kadar umursama bende beyaz tenliyim kendi saçlarım kestane ama yıllardır röfle kullanıyorum ve saçlarım sağlıklı makyaj da yapınca her gören bayılırdı sonra kızlarla otururken bi gün gruptan biri ya üzgünprenses biliyo musun senin tüm numaran saçlarının sarı olması saçların sarı olmasa bu kadar begenilmezdin dedi üstüne bide dimi kızlar deyip gruptan bi kaç kişiye de onaylattı 😂 bende valla ben böyle mutluyum canım boyayla bile güzel olamayacak olan düşünsün deyiverdim 😁 hiç kafaya takma bak ne güzel kirpiklerin varmış. Sorunlu ve koyu renk göz altları içinde önerim tarte shape tape kapatici eminim çok memnun kalırsın kuzucum :KK66:

Yanlis anlasilmasin...Insanin gozu alisinca bir de o kisiyi makyajsiz gorunce bir afallama oluyor. Bir arkadasimda sizin gibi sadece concealer rimel kullanirdi. Birgun makyajsiz geldi..taa oturdugum masamin yanina kadar geldi ama ben kizi inanin taniyamadim. 1 2 dakika baktim aa sensin dedim, inanin abartmiyorum. Ben o gun ilk defa makyajin insani bu kadar degistirebilecegine sahit oldum. Benimde sordugum soru hasta misin oldu ama bu o insani uzmek icin sorulan bir soru degil inanin. Sonra arkadasim makyajsiz gelmeye baslayinca gozum oyle alismaya basladi. Ama olabiliyor boyle durumlar...Benimde yuzumde kizarikliklarim var gul hastaligindan dolayi. Makyaj kullanmiyorum kendimi bu sekilde kabul ettim. Insanlarin ne dedigini takmayin:)

Bana kapaticilar niyeyse cok agir geldiginden goz altima sadece nemlendiriciyle karistirdigim fondotwni suruyorum.fazlasini da yuzume yayiyorum.bir de rimel kullaniyorum.arada kasimi hafiften dolduruyorum.yani aslinda yapilan bi sey yok boyle uzun yazdigima bakmayin.ama bunu yapmazsam ben bile kendimi tanimiyorum🤣🤣hasta misin yasemin diyorum dusun🤷‍♀️

Bence ışık dolgusu yaptırmayın .Burada bir konuda görmüştüm , sonucu kötü olabiliyor. Göz altlarını uyku spor da etkiliyor , şu an bunlara dikkat edemiyorsunuzdur.

Yediğiniz gıdalara dikkat edin.Bol su için.Doğal maskeleri araştırın.Cildiniz inceyse kılcal damarlar üst tabakaya yakındır.Hassastır cildiniz dikkatte edin.Önceki konudaki bir mesajıma da cevap vermediniz size tripliyim:63:

ay gozumden kacmistir mutlaka, cevap vermeye calistim cogu kisiye.
kusuruma bakma lutfen ♡ Onerilerin icin de cok tesekkur ederim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X