Makyajsız hasta gibi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
amannn bana da diyorlar.

Ben de hayır sadece makyaj yapmadım diyorum.
Hiç kafama takmadım açıkçası.

Gözaltlarım da sorun yok mesela ama yine de cevremdekilerin gözü alışmış. Soluk geliyorum.
Sizin gözaltlarınız sorunsuz olsa da söylerlerdi muhtemelen

Ben de makyaj yapmadığımda hasta mısın diye sorarlar. İnsanlar sürekli makyajlı görmeye alıştıkları için yapmadığımda tuhaf karşılıyorlar, başından beri makyajsız görmeye alışsalar öyle demezler. Ben de güzel görünmeyi güzel hissetmeyi seven biriyim, dışarı çıktığımda kendimi güzel hissetmezsem özgüvenimi etkiliyor gibi hissediyorum. Bu yüzden her sabah kalktığımda az bile olsa bir makyaj, biraz bakım yaparım. Şu sıralar evde olmamıza rağmen yine de kalktığımda direk pijamalarımı çıkarıp günlük giyinip biraz da olsa makyaj yapıyorum. Bu şekilde iyi hissettiğimi düşünüyorum ve buna alıştım. Yani makyajsız kötü göründüğümü düşünüyor olmam benim için sorun olmuyor, kendimi iyi hissettiğim gibi yapıyorum :)

Evde duruyorsunuz anlasilan surekli 😂 bende makyaji ozel gun disinda yapmam g
Herkes dogal halimi bildigi icin sorun yasamadim cok makyaj yapmak bana yuze yapilan bir ihanet gibi geliyor anlasilan sizde baya yapiyorsunuz anneniz bile bunu diyorsa

Sadece maskara ve gozalti kapaticisi kullaniyorum. Baska hicbir makyaj malzemem yok acikcasi.
Ama gozler gercekten insani cok degistiriyor.

Insanların söylediklerini bu kadar umursama bende beyaz tenliyim kendi saçlarım kestane ama yıllardır röfle kullanıyorum ve saçlarım sağlıklı makyaj da yapınca her gören bayılırdı sonra kızlarla otururken bi gün gruptan biri ya üzgünprenses biliyo musun senin tüm numaran saçlarının sarı olması saçların sarı olmasa bu kadar begenilmezdin dedi üstüne bide dimi kızlar deyip gruptan bi kaç kişiye de onaylattı 😂 bende valla ben böyle mutluyum canım boyayla bile güzel olamayacak olan düşünsün deyiverdim 😁 hiç kafaya takma bak ne güzel kirpiklerin varmış. Sorunlu ve koyu renk göz altları içinde önerim tarte shape tape kapatici eminim çok memnun kalırsın kuzucum :KK66:

İnsanlar gercekten dusunmeden konusabiliyor cok uzucu.
Tatli tatli yazdigin icin de cok tesekkur ederim. ♡ mutlaka bakacagim. :)

Onceki konumdan biliyorsunuz ozguvenim oyle bitti ki.. simdilik rahatsiz etmiyor cok sukur, merak edip ilgilenip yazanlara tekrar cok tesekkur ederim..

Gecen gun üniversiteden bir arkadasimla goruntulu konustuk. Yuzun cok soluk hasta misin ya ne oldu morarmis gozlerin dedi. Halbuki makyajsizdim sadece. :) Makyajsız hür hür geziyorum mis gibi kafama da hic takmiyordum. Ama kiminle gorussem bu tepkiyi alinca bi bunalmaya uzulmeye basladim. Annem bile alisamamis bu halime herhalde, kalk bi doktora gidelim baktiralim diyor. Ki kan degerlerim cok iyi seviyede, hicbir hastaligimda yok, sigara da icmiyorum. Rutin kontrollerim de var, bir sey olsa mutlaka cikardi.

Kullandigim makyaj concealer ve maskara. Goz altimda damarlarim asiri belli, cocuklugumdan beri boyleydi. Ama bu sira cok daha derinlestiler. Kapatici da asla kapatmiyor, daha da cirkin bi gorunum oluyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Muhtemelen cildim o kadar ince ki tum damarlar belli oluyor. Mor kahverengi bi renk goz altim. Hani rimel gozaltina akar bi kararti olur ya, ayni oyle.. Kirpiklerime de maskara surunce gozlerim kocaman oluyor canli canli, insanlar oyle cok begenip gozlerimin cok guzel oldugunu soyluyorlar. Ama makyaji silince yorgun gorundugumu, hasta oldugumu dusunuyorlar. Haliyle gozler de kuculuyor.. ozellikle maskarasiz hic kimse beni begenmiyor, eski is arkadaslarim sakayla karisik "bi adaya dusersen mutlaka rimelini yanina al" gibi seyler soylerdi, patavatsizlar.

Zamaninda dermatologa gittim bunun icin, isik dolgusu yapalim dedi 1700-2000 lira arasi bi fiyat soyledi. 7-8 ay idare edecegini soyledi. Ama malesef buna butcem yetismez. Eski haline geri donuyor elbette. Yakin arkadasim yaptirdi, duz durunca cok cok guzel ama gulunce o gozunun altindaki dolgular torba gibi kocaman sisiyor, hic memnun kalmadi. Kalici olarak bundan kurtulan var mi? Makyajsiz da insan kendini guzel canli canli gormek istiyor. Bunun icin yaptiginiz bir seyler var mi? bunlari da kafama takan biri degildim ama artik kendime sarmaya basladim, cok cok uzucu.. Cok tesekkur ederim simdiden tum yazanlara. ღ
Al bendende okdr bende makyajsız kanser hastası gibiyim ama sürekli makyajlada durulmuyoki

Onerileriniz icin cok cok tesekkur ederim, tek tek okuyorum ♡
Bu arada yaklasik 7 haftadir kirpiklerime her gece cok ufacik yuzuk parmaklarimla hint ve badem yagi karisimi suruyorum. Az surdugum icin gozaltina akmiyor gozun icine de girmiyor. Tabi ki rimelli hali gibi olmuyor ama eskisinden cok daha guclu, cok daha siyah ve belirgin oluyor. 5.haftaya kadar hicbir degisim goremedim, demek ki istikrarli devam ettirmek onemli. Bende bunu onermek istedim sizlere. :)

363_1574609331.png fotograf bana ait degil, bi sozlukte yazan kiza ait. bunu gorup basladim bende, hint yagi kullanmis. 4 ayin sonunda bu durumda kirpikleri.

Sadece maskara ve gozalti kapaticisi kullaniyorum. Baska hicbir makyaj malzemem yok acikcasi.
Ama gozler gercekten insani cok degistiriyor.

Maskara eyeliner ve kapatici zaten insanı degistirir. Allık ruj falan o kadar değiştirmiyor sadece renk veriyor. Mesela full prof makyaj yapın ama goze rimel surmeyin ya da kirpik takmayin bir şeye benzemez o makyaj :)
Benimde seçim sarı tenim beyaz aynı durumdayım sizinle. Sanki hasta gibi. Ama benim eyeliner takintimda var. Insanlar makyajsız görünce yadirgamasi normal gozleri öyle alışıyor o yüzden takmayın.
Ben bu corona falan bitince doğal ipek kirpik yaptırmayı düşünüyorum.
Gözaltınız da eğer çöküklük varsa isim dolgusu ise yarıyor ama morluk geçirmiyor onların hiçbirisi. Mecbur kapatici kullanacagiz malesef.

Ayni durumdayiz makyajsiz gorunce yorgun zannediyorlar benide cunki goz altlarim mor kapatici ise yariyor sukur ki bende 😏ama millet ne derse desin beni ilgilendirmez ben istersem makyaj yaparim istemezsem ugrasmam dahi 😏

En azindan sizi rimel surunce degistircek kadar kirpiginiz varmiş ben kirpiksiz dogacakmisim az kalsin. :) Hicbir rimel kirpiklerimi degistirmiyor anca acik renk oldugu için rimelle siyaha boyanip bir tik daha kirpikliymiş gibi gorunuyor ama milletin rimelsiz haline benziyor bence. 🤣🤣🤣🤣

Onceki konumdan biliyorsunuz ozguvenim oyle bitti ki.. simdilik rahatsiz etmiyor cok sukur, merak edip ilgilenip yazanlara tekrar cok tesekkur ederim..

Gecen gun üniversiteden bir arkadasimla goruntulu konustuk. Yuzun cok soluk hasta misin ya ne oldu morarmis gozlerin dedi. Halbuki makyajsizdim sadece. :) Makyajsız hür hür geziyorum mis gibi kafama da hic takmiyordum. Ama kiminle gorussem bu tepkiyi alinca bi bunalmaya uzulmeye basladim. Annem bile alisamamis bu halime herhalde, kalk bi doktora gidelim baktiralim diyor. Ki kan degerlerim cok iyi seviyede, hicbir hastaligimda yok, sigara da icmiyorum. Rutin kontrollerim de var, bir sey olsa mutlaka cikardi.

Kullandigim makyaj concealer ve maskara. Goz altimda damarlarim asiri belli, cocuklugumdan beri boyleydi. Ama bu sira cok daha derinlestiler. Kapatici da asla kapatmiyor, daha da cirkin bi gorunum oluyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Muhtemelen cildim o kadar ince ki tum damarlar belli oluyor. Mor kahverengi bi renk goz altim. Hani rimel gozaltina akar bi kararti olur ya, ayni oyle.. Kirpiklerime de maskara surunce gozlerim kocaman oluyor canli canli, insanlar oyle cok begenip gozlerimin cok guzel oldugunu soyluyorlar. Ama makyaji silince yorgun gorundugumu, hasta oldugumu dusunuyorlar. Haliyle gozler de kuculuyor.. ozellikle maskarasiz hic kimse beni begenmiyor, eski is arkadaslarim sakayla karisik "bi adaya dusersen mutlaka rimelini yanina al" gibi seyler soylerdi, patavatsizlar.

Zamaninda dermatologa gittim bunun icin, isik dolgusu yapalim dedi 1700-2000 lira arasi bi fiyat soyledi. 7-8 ay idare edecegini soyledi. Ama malesef buna butcem yetismez. Eski haline geri donuyor elbette. Yakin arkadasim yaptirdi, duz durunca cok cok guzel ama gulunce o gozunun altindaki dolgular torba gibi kocaman sisiyor, hic memnun kalmadi. Kalici olarak bundan kurtulan var mi? Makyajsiz da insan kendini guzel canli canli gormek istiyor. Bunun icin yaptiginiz bir seyler var mi? bunlari da kafama takan biri degildim ama artik kendime sarmaya basladim, cok cok uzucu.. Cok tesekkur ederim simdiden tum yazanlara. ღ
Kendi ailem de dahil makyajsız çok solgun bulutlar beni de. Çünkü ten rengim açık kaş kirpik açık. Koyu koyu kirpiğı kaşı olana çok özenirim😬 evlendiğimden beri evde bile rimelimi sürer dolaşırım. Artık ona bende alıştım çok da önemli gelmiyor duştan çıkınca sürün rimelinizi insan kendini canlı gördükçe daha canlı hissediyor🥳büyütmeyin allah başka dert vermesin 😇

Bence kaliteli nemlendirici ve bol su isinizi görecektir. Yani %40 oraninda o görüntüyü azaltır. Dudaklariniza da vazelin artı dudak balmı sürersiniz. Dudak balmı yanaklara bile sürülüyor zorda kalindi mi :)

Aydinlatici etkili goz kremlerini deneyebilirsiniz. Tamamen sifirlamaz ama yine de etkili olur. Duzenli kullaninca mutlaka etki edecektir. Tabi cildi icten de beslemelisiniz. Bol su ve saglikli beslenme ile. Kremler biraz deneme yanilma yolu ile bulunuyor. Her krem herkeste ayni sonucu vermiyor. Zaten goz alti kusursuz insan yok sadece kimde daha fazla kiminde daha az oluyor.

Makyajı uzun süredir yapıyorsanız cildiniz artık yıpranmış olabilir benimde öyleydi. Ta ki üniversitede bir erkek arkadaşımdan öğrendiğim cilt bakım ürünlerine kadar şu an makyajlı makyajsız pek bir farkım yok. Cildinize bakmanız önemli zira ucuz ürünler cildi mahvediyor. Cildinizi sabah akşam iyi temizleyin aldığınız ürünlere dikkat edin. Temizle tonikle nemlendir zamanla cildin güzelleşicektir.

Siz kendinizle barışık olun enerjiniz karşıya güzel geçer zaten . Bir arjadasim vardı eşek gozlu gibiydi rimel sürerdi surekli ve gözleri çok hoşuma giderdi . Kız da çok aciksozluydu birkaç kere okula makyajsız gelince hasta mısın solgunsun dediklerinde ya siz de mi diyerrk güldü . Babam bile makyajsız halimi görünce git su yüzüne bı şey sür ne suruyosan git garip geliyosun gözüme diyo dedi bayağı gülerek anlattı hop o konudan başka konuya geçtik ortam birden neselendi değişti :)

Bu arada bb cc kullanabilirsiniz ama granier olmasın cilt bakım ürünlerinide kullanmayın. Fondöten gibi cildi mahvetmiyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X