Manipüle mi ediliyorum?

Merhabalar
Açtığım bir konu vardı belki biliyorsunuzdur. Uzun süredir tanıdığım biri bana duygusal anlamda yaklaştı ve yakınlaştık diye. Bu olaydan sonra karşılıklı bir tutukluk olmuştu ama o kişi beni alkollüyken aradı ve konuştuk. Arkadaşlarına benden bahsetmiş, biraz konuştuk ama dışarıda olduğu için kapattı hemen ve neden o süre boyunca yazmadığımı sordu ama ben cevap veremeden konuyu değiştirdi. Ertesi gün onu aradım telefonu gülerek açtım ama "selam" dememe bozuldu. Beni mi özledin falan dedi evet özledim dedim. Sonrasında aynı soruyu sorduğumda bilmem belki özlememişimdir dedi ve yine ona niye yazmadığımı sordu. Şöyle bir problem var ona yazdığımda konuyu devam ettirmiyor. Benim yazdığım şeylere karşılık emojili ya da tek kelimelik cevaplar veriyor haliyle yazacak bir şey de bulamıyorum. Dün yazdığımda gayet sıcaktım iltifat falan ettim ama yine en son emoji atıp konuşmayı tıkadı. Hani bir konu açsa bir şey yapsa istekli yazacağım ama yok yani. Buna karşılık sürekli neden yazmıyorsun diye telefonda sitem yiyorum. Daha önceki flörtlerimde böyle bir problem yaşamadım. Mesela yemek yiyorum desem bile tamam bitince haber ver derlerdi ama sonra yazarlardı yedin mi ne yaptın falan diye oradan konu akar giderdi. Ben de bu kişi böyle sitem ettikçe iyice geri çekiliyorum. Hem sitem ediyor hem de aradığımda gıcık gıcık konuşuyor. Telefonda sessizlik oldu ben de tatlılık olsun diye utandım falan dedim "yok artık" diye bir tepki aldım. Zaten aradığımda da genelde dışarıda oluyor.
En basitinden geçen gün eski bir arkadaşımı öylesine aramıştım hemen yazdı almak istediği motordan bahsetti konu açtı ve çok keyif aldım konuşmaktan. Hem yaz diye sitem edip hem de tek kelimelik ya da sadece emojili cevap alınca tadım kaçıyor. Bu kişinin eski sevgilisi çok ilgili biriymiş hatta flörtümün peşinden o kız koşmuş başta. Sanırım aynı şeyi arıyor. Kadının yönlendirmesini ve üstüne düşmesini isteyen biri. Ben aslında anaç biriyim ama dediğim gibi konuyu devam ettirmemesi beni çok geriyor. Sizce bunu onunla konuşmalı mıyım yoksa manipüle mi ediliyorum? Normalde derim ki bir erkek kısa cevap veriyorsa istemiyordur ama durum böyle değil. İstiyor ama hep benden istiyor üstelik hiç de yardımcı olmuyor. Biz bu kişiyle ilk tanıştığımızda ben çok ilgi göstermiştim hatta yemekler hazırlamıştım. Çok hoşuna gittiğini hissettim ama o dönemler flört falan değildik. Yine böyle geri çekilmeli davranışlarını fark etmiştim ama arkadaş olduğumuz için üzerinde durmamıştım. Son zamanlarda akım olan eril enerji dişil enerji olayı var ya, bu kişi sanırım dişil enerjili :KK70: komik gelecek ama başka türlü tabir edemedim. Sizce konuşup durumu anlatmalı mıyım?
Anlatmalisin tabiki, niye kendine sıkıntı yapiyorsun

daha önce de söyledim sana, bu herif hıyarın teki
seninle de tamamen dalga geçiyor
muhtemelen arkadaşlarına da kız sürekli peşimde falan diye bahsediyordur
zaten senin konudaki ilk mesajında 100 kere falan "neden yazmıyorsun" sitemi var
tipsiz olduğuna da %100 eminim kırk yılın başı bi kızcağız (o da sen) azıcık baktın diye
kendini bişi sanmış
kaldırmasanıza şöyle salakların götünü arkadaşlar
muhtemelen yatakta da yetersizdir ama kendini çok mükemmelmiş gibi anlatıyordur
akıl sağlığını kaybetmek istiyorsan görüşmeye devam et bu hıyarla
Tipsiz değil maalesef bayağı da kız çevresi var:KK43: ama akıl sağlığı konusunda haklısın. Sanırım kaybediyorum. Her şeye alınıyor söylediğim her şey yanlışmış gibi hissediyorum konuşurken

Eski ilişkisi de böyleymiş sanırım ama kız çok ilgiliymiş. Sürekli kızın evinde kalıyormuş galiba ve öğrenciyken ödevlerini bile kız yapıyormuş. Onunla ayrıldıktan sonra baya dağılmıştı. Onunla kıyasladığını düşünüyorum.
Iliskilerinde karsi tarafi anne rolunde goruyor olabilir mi ?
Dengesiz bi tipe benziyo
Gereksiz zaman israfi olur gibi

yazmıyorsun dediğinde sen yaz neden demiyorsunuz?
eski sevgilisinin öyle olduğunu kendisi mi söyledi?

Yüzyüze veya telefonda arayıp da konuşurken muhabbeti nasıl? Yine siz mi yürütüyorsunuz muhabbeti, konu yaratan da siz misiniz? Belki de çok sığ birisidir, pek kültürü yoksa, nazlanıp karşıdan bekliyorum ayağı mı yapıyor acaba? Öyle afra tafralar pek hoş değil, özellikle sizi eski kız arkadaşıyla kıyaslaması falan çok çiğ geldi (ki acaba doğru mu söylüyor onu da bilemiyorsunuz). Salın gitsin bence uğraşmaya değecek biri gibi değil.

Bazı insanlar konuşamıyor, ciddi diyorum sohbet edilemiyor bazı insanlarla. Bence bu da onlardan. Hiç çekilmez üstelik bir de hiç erkeklere yakışan tepkileri yok. Saçma sapan bilmem özlemişimdir belki falan nedir yani. Ben olsam oldu o zaman deyip telefonu kapatırdım. Sürekli konuşmaya çabalamak ve muhabbet sürdürmeye çalışmak beni yorar. Yıllar önce üniversitede samimi olduğumuz bir arkadaş grubundan birisiyle birbirimizden hoşlanıyorduk ama ben grupta olumsuz bir etki yaratmasın diye sevgili olmak istemedim. Hem de onu kaybetmek istemiyordum çok iyi arkadaş olduğumuz için hoş gerçi bu sefer de o duygularıyla baş edemediği için kaybettim. Neyse zaman içinde koptuk tabi ama bana birkaç yıl önce bir şey danışmak için yazdı. Ve o sohbet su gibi aktı gitti sanki hiç araya o zaman girmemiş gibi. O zaman tekrar anladım ondan hoşlanıyordum çünkü inanılmaz güçlü bir iletişimimiz vardı. Ondan kopmaya ödüm kopuyordu çünkü böylesi konuşabildiğim birini kaybetmek istemiyordum. Ve kocamdan önce sadece bir tane sevgilim oldu hayatımda bu öne çıkan 3 erkeğin de tek ortak noktası sıkılmadan saatlerce konuşabilmem. Aksi birinden asla hoşlanmam.

Iliski ciddiye evrilince sen anne olursun
Esini de disarida arar kronik yetisitirilememe sorunu
Nasıl dışarıda a
Yüzyüze veya telefonda arayıp da konuşurken muhabbeti nasıl? Yine siz mi yürütüyorsunuz muhabbeti, konu yaratan da siz misiniz? Belki de çok sığ birisidir, pek kültürü yoksa, nazlanıp karşıdan bekliyorum ayağı mı yapıyor acaba? Öyle afra tafralar pek hoş değil, özellikle sizi eski kız arkadaşıyla kıyaslaması falan çok çiğ geldi (ki acaba doğru mu söylüyor onu da bilemiyorsunuz). Salın gitsin bence uğraşmaya değecek biri gibi değil.
Yüzyüzeyken çok iyiyiz zaten öyle olmasa konuşmazdım hiç. Ama mesela en ufak bir soğukluk hissetse hemen geri çekiliyor. Es kaza yanına oturmasam yüzü düşüyor. Ben biraz bireyselliği de seven biriyim. Flört ya da sevgiliyiz diye her zaman dip dibe olmak aklıma gelmiyor ama o böyle şeylere çok önem veriyor yani ilgi almaya falan. Ben de öyle olunca çok hassas yaklaşıyorum hemen bozulacakmış kırılacakmış gibi. Geriliyorum, suçlu hissediyorum. Mesela mesajda da hiç günün nasıl geçti neler yaptın vsvs yok.

Nasıl dışarıda a

Yüzyüzeyken çok iyiyiz zaten öyle olmasa konuşmazdım hiç. Ama mesela en ufak bir soğukluk hissetse hemen geri çekiliyor. Es kaza yanına oturmasam yüzü düşüyor. Ben biraz bireyselliği de seven biriyim. Flört ya da sevgiliyiz diye her zaman dip dibe olmak aklıma gelmiyor ama o böyle şeylere çok önem veriyor yani ilgi almaya falan. Ben de öyle olunca çok hassas yaklaşıyorum hemen bozulacakmış kırılacakmış gibi. Geriliyorum, suçlu hissediyorum. Mesela mesajda da hiç günün nasıl geçti neler yaptın vsvs yok.
Sizinle olmasının tek amacı sizin onu çocuk gibi pışpışlamanız aslında, kesinlikle sizden hoşlanmıyor size saygısı yok sadece kendisine gösterdiğiniz ilgiyi kovalıyor büyük bencil birisi, bu ilişkide bu çocuk sizi besleyemez ve bir yerde tükeneceksiniz çünkü her sorumluluğu size yıkacak..ve emin olun sizden daha fazla ilgi gösteren onu göklere çıkaran birini tanıdığında size güle güle diyecek .. tek taraflı ilişkiler aşırı yoruyor insanı , bence siz çok vericisiniz bunu hissetti ve sadece sömürmek istiyor, eğer ona ilgi göstermezseniz çocuk gibi küsüyor, amacı kesinlikle siz değil sizdeki anaç taraf.. ama siz annesi değil sevgilisi olmalısınız bu da bu kişiyle zor , size tavsiyem size değer veren saygı duyan ve siz ilgi göstermesenizde sizi önemseyen biriyle beraber olmanız, bu çocuk vakit kaybı ve pişmanlık olur sizin için

Sizinle olmasının tek amacı sizin onu çocuk gibi pışpışlamanız aslında, kesinlikle sizden hoşlanmıyor size saygısı yok sadece kendisine gösterdiğiniz ilgiyi kovalıyor büyük bencil birisi, bu ilişkide bu çocuk sizi besleyemez ve bir yerde tükeneceksiniz çünkü her sorumluluğu size yıkacak..ve emin olun sizden daha fazla ilgi gösteren onu göklere çıkaran birini tanıdığında size güle güle diyecek .. tek taraflı ilişkiler aşırı yoruyor insanı , bence siz çok vericisiniz bunu hissetti ve sadece sömürmek istiyor, eğer ona ilgi göstermezseniz çocuk gibi küsüyor, amacı kesinlikle siz değil sizdeki anaç taraf.. ama siz annesi değil sevgilisi olmalısınız bu da bu kişiyle zor , size tavsiyem size değer veren saygı duyan ve siz ilgi göstermesenizde sizi önemseyen biriyle beraber olmanız, bu çocuk vakit kaybı ve pişmanlık olur sizin için
Benim eski ilişkim de böyleydi. Ve evet benden daha çok ilgi gösteren birini görünce gitmişti. Hatta eski ilişkimin aynısı diyebilirim. Aşırı korkuyorum.

Bu kadar gerilimli biriyle hiç uyumlu değilsiniz o zaman. Bu saatten sonra insanların değişmesi zor. Gerçekten bir geleceğiniz olduğunu düşünüyor musunuz? Cevabınızı duyar gibiyim.

Benim eski ilişkim de böyleydi. Ve evet benden daha çok ilgi gösteren birini görünce gitmişti. Hatta eski ilişkimin aynısı diyebilirim. Aşırı korkuyorum.
Acaba sizde sorun olabilir mi ? Sizin destek gormeniz gerekiyo olabilir bana kalirsa
Bu kisi olmasa bile siradaki tanisacaginiz kisiyi de ayni ozelliklerde sececeksiniz

Önceden eski sevgilisinden gördüğü gibi bir ilgi bekliyor olabilir. Ama bu yanlış, sadece sizden hoşlandığı ve siz olduğunuz için yanınızda olmalı. Simdi hoşlandığınız için kafanıza takılıyor bir süre sonra soguyacaksiniz merak etmeyin. Cunku sizin çabanıza değecek birini göremedim ben,en azından anlattıklarınız kadarıyla

Bir müddet ilgiyi kesin. Bu sefer daha fazla adım atabilir. Kaçan kovalanır hesabi.yani eğer bu kadar çok hoslaniyorsaniz ,denemeye değer diyorsanız. Gerçekten kaçan kovalanır sözü doğru..

X