Mansur Yavaş'a ülkücü manifesto!

cilgin_anne_

elalemin delisi:)
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2014
3.305
344
MHP'den ayrılıp CHP'den Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mansur Yavaş'a ülkücülerden tepki gelmeye devam ediyor: "Bu bir dram, dibe vurma ve siyasi harakiri, Ülkücüler kendisine asla oy vermeyecek."

Aslan Değirmenci'nin haberi

Haber10'a konuşan ülkücüler, Yavaş'ın adaylığına, "Bu bir dram, dibe vurma ve siyasi harakiri, Ülkücüler kendisine asla oy vermeyecek" şeklinde tepki gösterdi.

ÖĞE: ÜLKÜCÜLER ASLA OY VERMEYECEK

MHP'nin eski kurucularından Ülkü-Tek Genel Başkanı Sabri Öğe, Mansur Yavaş'ın adaylığı için, "Bu maya tutmaz" dedi. Öğe sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Mansur Yavaş, Devlet Bahçeli'ye 'Partiyi CHP'lileştiriyorsun' diye eleştiri getirirken kendisi CHP'nin kapısına gitti. Açıkçası Yavaş, şahsiyet ve kişilik zafiyeti sergiledi. İnsanlar her zaman ilkelerine sahip çıkamayabiliyorlar. Ama çokta önemi yok. Çünkü CHP, Mansur Yavaş ile seçim kazanamaz. Ülkücüler CHP'ye asla ve asla oy vermezler. Bu maya tutmaz. CHP de Yavaş da hiç bir şey kazanamayacak aksine CHP'de iç kavga başlayacak. Şimdi ulusalcılar sessiz ama seçim sonrası Yavaş'ın adaylığı partide kalkışmaya dönüşecek. İzleyip hep beraber göreceğiz. "

DEMİR: ORTADA BİR RANT SİYASETİ VAR

Eski ülkü ocakları başkanlarından Sıddık Demir ise, siyaseti dizayn etmek isteyen yapıların varlığına dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu. Demir, "Yavaş'ın CHP'den aday olması Türk siyasi tarihinin olumsuz bir tablosudur. Yavaş, özelde iyi biri olabilir ama anlaşılamaz bir şekilde savruldu. En başta kendi zor durumda... Bir işe girdi ve çıkamıyor. Yıllardır mücadele ettiği siyasetin içerisine girerek baş oldu. Bu bir dram... Bilmediğimiz bir güç onun savrulmasına neden olmuş olabilir. Yedi rengin dışında siyasi hayatta renk oluşturmaya çalışanlar var. Ciddi bir siyasi mühendislik ile karşı karşıyayız. Yeni bir koalisyon arayışı, ortada bir rant siyaseti var. Koalisyonların karşısında ise tek başına bir Başbakan var. Başbakanımız şövalye gibi bu dayatmalara karşı mücadele ediyor. 30 Mart günü kimin kazanacağını hep beraber göreceğiz" dedi.

İLTER: YAVAŞ SİYASİ BİR HARAKİRİ YAPMIŞTIR

12 Eylül Mağduru ve 12 Eylül davası müdahil avukatlarından olan Hasan İlter de Mansur Yavaş'ın CHP adaylığına tepki gösterdi, Yavaş'ın küresel operasyonun bir parçası olduğunu öne sürdü. İlter, "Mansur Yavaş Türkiye üzerine oynanan kirli oyunun maalesef bir parçası oldu. Türkiye artık kalıbına sığmıyor ve süper güç olma yolunda ilerliyor. Ülkemizi yolundan döndürmek isteyenler ise siyaseti dizayn etmek istiyor. İşte bu dizayn harekatının bir adayı da Mansur Yavaş oldu. Ancak bu oyun tutmaz. Mansur Yavaş siyasi bir harakiri yapmıştır. Kendi kendini bitiren bir siyasetçi olarak tarihte yerini alacaktır" diye konuştu.

MHP KURUCULAR KURULU ÜYESİ OLAN ÜÇ İSİM DE 'CHP'YE OY VERMEYİN' ÇAĞRISI YAPMIŞTI

MHP'nin 3 kurucu üyesi olan Naci Meriç, Mehmet Zeybek ve Kemal İnandı ortak bir açıklama yaparak, yaşanan süreç karşısında şaşkın olduklarını belirtip "MHP'lilerin CHP'ye oy vermemesi" çağrısında bulunmuştu.
http://www.haber7.com/partiler/haber/1140953-mansur-yavasa-ulkucu-manifesto

böyle bişey varsa bıraksaydı bu açıklamayı ülkü ocakları başkanı yapsaydı:KK51:

ben de gerçek ülkücülerin -altını çiziyorum gerçek ülkücülerin - Mansur Yavaşa vereceklerini düşünmüyorum.
Çünkü gerçek ülkücüler gerçekten çok karakter sahibi insanlar ,davalarından öyle kolay vazgeçeceklerini sanmıyorum .
Ha bir kısım ülkücü var onlara ülkücü bile demeye bin şahit lazım işte onlar verebilir ..

ben de gerçek ülkücülerin -altını çiziyorum gerçek ülkücülerin - Mansur Yavaşa vereceklerini düşünmüyorum.
Çünkü gerçek ülkücüler gerçekten çok karakter sahibi insanlar ,davalarından öyle kolay vazgeçeceklerini sanmıyorum .
Ha bir kısım ülkücü var onlara ülkücü bile demeye bin şahit lazım işte onlar verebilir ..

bu açıklamayı yapman iyi oldu ..gerçek ülkücüler davalarına sadıktır....geçen seçimlerde ortalığa çıkıpda sabri öğe gibi mhp saçimlerden çekilsin demezdi..partisi için kokuşmuş demezdi..kaldıki ülkücüler için önemli olan 'vatandır'..ne gerekiyorsa onu yaparlar....bu konuda önemli bi açıklama yapılacaksa daha önemli kişiler bunun açıklamasını yapara gerekirse

bu açıklamayı yapman iyi oldu ..gerçek ülkücüler davalarına sadıktır....geçen seçimlerde ortalığa çıkıpda sabri öğe gibi mhp saçimlerden çekilsin demezdi..partisi için kokuşmuş demezdi..kaldıki ülkücüler için önemli olan 'vatandır'..ne gerekiyorsa onu yaparlar....bu konuda önemli bi açıklama yapılacaksa daha önemli kişiler bunun açıklamasını yapara gerekirse

yoo yeterli bence bu açıklama .
açıklamayı yapanlar da MHP kurucuları .
daha fazla açıklamaya gerek yok bence..

bahçeli de tepki göstermedi mi zaten bu duruma
ben mi yanlış hatırlıyorum
o da oy vermeyin çağrısı yapmıştı sanki bozkurt işareti olayından sonra

Ankarada olup oy kullanabilmeyi çoook ama çok istedim...

keşke her bb adayı Yavaş gibi olabilse...Aklı başında, sakin , sadece işine odaklanmış...

Mansur Yavaş sebebiyle hayatında ilk kez CHP ye oy verecek biiir sürü insan var....

gerçek CHP li gerçek MHP li gerçek bilmemneli diye bişey yoktur demokrasilerde..iş yapacak adam vardır da, bunu anlayan pek yok....

neden CHP den aday oldunuz ? "oxford vardı da biz mi gitmedik" dedi geçen Mansur Yavaş...

İşini sevmese diğerleri gibi hırsları olsaydı MHP yi çoktan bölmüştü...

ha şunu da belirteyim; hükümet seçim bölgelerini yeniden düzenlemeseydi Ankarada herşey çok farklı olurdu emin olun....

Son düzenleme:
beypazarı için yaptıklarını araştırdım gerçekten çok güzel şeyler yapmış aynı zamanda saygılı tavırlları ve sakinliğiylede dikkat çekiyo o yüzden oyum mansur yavaşa:KK31:

bahçeli de tepki göstermedi mi zaten bu duruma
ben mi yanlış hatırlıyorum
o da oy vermeyin çağrısı yapmıştı sanki bozkurt işareti olayından sonra

bahçeli benim için gerçek ülkücülerden değil ..
o sadece konu mankeni .
MHP de gerçek ülkücülerin bulunduğu ama hepsinin gerçek ülkücü olmadığı bir parti
yani ülkücü denilince MHP akla geliyor ama asla aynı şey değil ..
bahçelinin önüne koyulan kağıtta oy vermeyin yazılı ise onu okur oy verin yazılı ise onu okur
hakeza kağıt okumaktan başka bir şey yapmıyor
zaten bilinçli olarak bence mhpnin başına geçirildi ,mhpyi tasfiye etmek için.

mhpnin eski (!) kurucularından olması onun ülkücüler adına böyle bir açıklama yapmasını gerek kılmıyor...

mhpnin şuanki kadrosuna zaten ülkücü demek için bin şahit lazım
eski kurucuları eski ülkücülerden ,yani gerçek ülkücülerden de ondan ..
Şuanki MHP ÇOK FARKLI BİR parti
ayrıca MHP demek ülkücü demek olmuyor
gerçek ülkücü olup çok farklı partilere oy veren insanlar var.

o sadece konu mankeni .
MHP de gerçek ülkücülerin bulunduğu ama hepsinin gerçek ülkücü olmadığı bir parti
bahçelinin önüne koyulan kağıtta oy vermeyin yazılı ise onu okur oy verin yazılı ise onu okur

ben kim gerçek ülkücü kim değil pek bilmiyorum
bu konuda hiçbir bilgim yok
ama parti başkanı o olduğu için söyledim

mhpnin şuanki kadrosuna zaten ülkücü demek için bin şahit lazım
eski kurucuları eski ülkücülerden ,yani gerçek ülkücülerden de ondan ..
Şuanki MHP ÇOK FARKLI BİR parti
ayrıca MHP demek ülkücü demek olmuyor
gerçek ülkücü olup çok farklı partilere oy veren insanlar var.

akp savunuculuğu yapıyorsun..aynı zamanda ülkücülükten bahsediyorsun...bikaç öncesi mesajında 'Çünkü gerçek ülkücüler gerçekten çok karakter sahibi insanlar ,davalarından öyle kolay vazgeçeceklerini sanmıyorum ' diyorsun şimdide gerçek ülkücü olup başka partilere oy veren insan var diyorsun....çok çelişkili konuşmuyormusun sencede??

Son düzenleme:
Ülkücülüğün ne olduğunu bilmeyen AKEPE yandaşları Melih GÖKÇEK lehine comak sokmaya devam ediyor.

Çevremdeki bütün gerçek ülkücüler, babam amcam ve onlar gibi zamanında bu dava uğruna hapse girmiş olanlar Mansur YAVAŞ'a oy verecek. Ben de dahil.

Belediyeciliğin ne olduğunu bilmeyen insanlarla siyaset konuşulmaz.

o sadece konu mankeni .

bahçeli içinde çok derin bilgilere sahipsin...peki devlet bahçelinin milletvekili maaşını almadığınıda biliyormusun.????..maaşını şehit ailelerine bağışladığını ??.....biraz daha araştırma yapman lazım

Son düzenleme:
Ülkücülüğün ne olduğunu bilmeyen AKEPE yandaşları Melih GÖKÇEK lehine comak sokmaya devam ediyor.

Çevremdeki bütün gerçek ülkücüler, babam amcam ve onlar gibi zamanında bu dava uğruna hapse girmiş olanlar Mansur YAVAŞ'a oy verecek. Ben de dahil.

Belediyeciliğin ne olduğunu bilmeyen insanlarla siyaset konuşulmaz.

Aynısını yazmaya gelmiştim. Benim de çevremde Mansur Yavaş'a oy verecek bir sürü "gerçek" ülkücü var.

Aynısını yazmaya gelmiştim. Benim de çevremde Mansur Yavaş'a oy verecek bir sürü "gerçek" ülkücü var.

Yerel secimlerle genel secimleri hep karıştırıyor arkadaşlar. Ankara o kadar bezdi ki Gökçekten artık bilinclendi, partiye değil isme oy vereceğiz.

hayır yani açıklamanın hangi saftan geldiğini bilmesek yutturacaklar ülküceler böyle böyle karar aldılar diye...kaldıki hükümet seçimide değil

Son düzenleme:
Yerel secimlerle genel secimleri hep karıştırıyor arkadaşlar. Ankara o kadar bezdi ki Gökçekten artık bilinclendi, partiye değil isme oy vereceğiz.

Kesinlikle, yerel seçimlerde ideolojiye değil isme oy vermek gerek. O isim artık Gökçek olmasın lütfen. Bıraksınlar da biraz da başkaları hizmet etsin, biraz da başka projeleri değerlendirelim. Kol saati şeklinde meydan saati değil ucuz ve 24 saat ulaşım istiyor olabiliriz mesela? :KK37:

Son düzenleme:
Kesinlikle, yerel seçimlerde ideolojiye değil isme oy vermek gerek. O isim artık Gökçek olmasın lütfen. Bıraksınlar da biraz da başkaları hizmet etsin, biraz da başka projeleri değerlendirelim. Kol saati şeklinde meydan saati değil ucuz ve 24 saat ulaşım istiyor olabilir mesela? :KK37:

Beğenemedim :)

Olmaz onlar körü körüne bağlılık istiyorlar :KK70: Belediyecilik in, itaat out :KK1:

X