Makarnalar Mantı Makarna - (Resimli)

de_niz

Yol arkadaşım
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2013
5.477
95
Yarım paket mantı makarna
200 gram kıyma
1 büyük kase yoğurt
3-4 diş sarımsak
Tuz

Mantı makarnaların içlerini azar azar kıymayla doldurun. Kaynayan suya makarnaları katıp haşlayın. Pişince süzüp soğumaya bırakın. Soğuyunca sarımsaklı yoğurtla karıştırın ve üzerine yağda kızdırılmış kırmızı biber dökün.

$Mantı.jpg

evet mantılık makarnanın içinede doldurulabilir bu işin biraz kolay tarafı gibi geliyor ,aslında mantı hamuru açması hiçte zor değil ,tek,tek elle yapmanızada gerekte yok,onun bir aparatı var küçük delikleri olan merdaneyle açtığınız ilk hamuru üzerine koyuyorsunuz ve çay kaşığı ile deliklerin üzerine kıymayı koyuyorsunuz sonra ikinci açtığınız hamuru üzerine koyup merdaneyle üzerinden geçtiğinizde o deliklerden alta yapışmış olarak tek,tek dökülüyor,ister hemen yapın, ister sonra yapmak için derin dondurucuya atın,,ben biraz fazla yapıp öyle yapıyorum .

bende çok yaparım bu tarifi..ellerinize sağlık canım çekti yine:)

200 gram kıyma
1 büyük kase yoğurt
3-4 diş sarımsak
Tuz

Mantı makarnaların içlerini azar azar kıymayla doldurun. Kaynayan suya makarnaları katıp haşlayın. Pişince süzüp soğumaya bırakın. Soğuyunca sarımsaklı yoğurtla karıştırın ve üzerine yağda kızdırılmış kırmızı biber dökün.

Eki Görüntüle 670315

süperrrrrrrrrrr:) ellerine sağlık:KK54:

200 gram kıyma
1 büyük kase yoğurt
3-4 diş sarımsak
Tuz

Eki Görüntüle 670315

bunu bende yapıyorum sık sık harika bır tat oluyor nane yada dereotu ıle süsleyıp hafıfte salça sosu gezdirince mükemmel bı tat cıkıyo elıne saglık canım güel gorunuyor

ben bu yemegı cok seviyorum..hep yaparım.

200 gram kıyma
1 büyük kase yoğurt
3-4 diş sarımsak
Tuz

Eki Görüntüle 670315

ellerinize sağlık

X