Markette yaşadığım tatsızlık ve telimin paylaşılması.

bardaktakisu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2016
1.327
1.381
28
Hanımlar merhabalar. Canımı sıkan ve aklıma takılan bir olay oldu. Buraya yazmak istedim.
Bizim evin hemen dibinde devamlı alışveriş yaptığım bir market var. Market zinciri yani, şubesi oluyor. Buradan isim vermek doğru olur mu bilemedim. Özkuruşlar market yani. Bir personelin bazı bakışlarından ve hareketlerinden çok rahatsız oldum. 2 kere dik dik baktığına şahit oldum. (rahatsız edici bakışlar, anlarsınız). İkisinde de tersledim ve ikincisinde çok sinirlendim şube müdürüne şikayet ettim. Tekrar olursa polis çağıracağımı ve şikayetçi olacağımı söyledim. Müdür bey o personelin zihinsel engelli olduğunu ve bazı hareketleri bilerek yapmadığını söyledi. ''Engelli kadrosunda çalışıyor kusuruna bakmayın. Ne yaptığının farkında değildir'' dedi. Çocuğu çağırıp özür dilettirdi. Konu orada kapandı zannetmiştim.
Aradan 2 gün geçti. O çocuğun babası aradı beni. İlk olayda firmaya şikayet maili atmıştım telefonumu yazmıştım herhalde firma telefonumu verdi. Öyle bir konuşma tarzı vardı ki kavga etmek için mi beni aramış yoksa özür dilemeye mi anlayamadım. Babasına iftira atmadığımı söyledim. Tersledim adamı. Korktum da. Adam belki mafya belki belalı bir adam. Telimi neden veriyorlar? Musallat olacak belki. Daha sonra firmaya tekrar şikayet maili attım. Babası musallat olur arar rahatsız ederse firmayı mahkemeye vereceğimi söyledim. Bir yandan da üzüldüm adama. Sonuçta oğlun zihinsel engelli ve şikayet alıyor. Kim bilir ne panik yaptı.
Arkadaşlar sizce olay büyür mü? Bu noktadan sonra ne yapmalıyım? İş uzar da babası aramaya devam ederse nasıl davranmalıyım? Teşekkürler.

Siz zaten buyutmussunuz yeterince🤷🏻‍♀️
Bakislar tedirgin etmis orda haklisiniz
Ama engelli oldugunu ogrendikten sonra babasiyla konusmussunuz daha ilimli olunabilirdi
Bide adam mafya olsa oglunu markette calistirmazdi bu dusuncede cok abarti
adamın kendisi ılımlı değil ki ben de olayım. Direk suçlayıcı cümleler kurdu çok sinirlendim. Yok sadece tek benim başıma gelmiş yok başka kimse rahatsız olmammış bilmem ne. Ne yani senin özürlü oğluna iftira mı atıyorum? İşim yok gücüm yok raporlu insanla mı uğraşacağım? O yükselince ben de yükseldim.
Sonradan da tedirgin oldum ya.Adam tekrar tekrar arar mı beni. Bu devirde manyak manyak insan var kimin ve olduğunu bilemem ben. Takar kafaya, evimi bulur. Huzursuz oldum ya

Oldu o zaman her biri ters baktığında soluğu poliste ya da şikayet mercilerinde alalım. Bu kadar mı boştasınız ya bu kadar mı küçük şeylere takılıp kalıyorsunuz? Tek haklı olduğunuz nokta numaranızın paylaşılması. Hala kendinizi düşüyorsunuz bir de mafyaysa falan diye bırakın şu Türk dizilerini izlemeyi, he aynen mafya. Hiç bu işe ihtiyaçları olduğu ve prenses sendromu yaşayan bir insan tarafından şikayet edildikleri için işi kaybetme korkusuyla saldırgan olabileceklerini düşündünüz mü? Size ters bakan kamu kurumunda bir memur, bankacı olsaydı düşüncede bırakacağınıza eminim aklınızdakileri, bu arada.

Kişinin engelli olduğunu öğrendiğim anda utancımdan yerin dibine girer ekstra ben özür dilerdim. Üstüne bir de engelli bir çalışana özür diletmişsiniz. Yazık yani. Uzatmışta uzatmışsınız. Şikayetimi geri çekeyim de dememişsiniz. Sizi vicdana davet ediyorum. Varsa tabi

Kişinin engelli olduğunu öğrendiğim anda utancımdan yerin dibine girer ekstra ben özür dilerdim. Üstüne bir de engelli bir çalışana özür diletmişsiniz. Yazık yani. Uzatmışta uzatmışsınız. Şikayetimi geri çekeyim de dememişsiniz. Sizi vicdana davet ediyorum. Varsa tabi
özür diletmedim. Çocuk da özür dilemedi. Zaten kasada ne bakıyosun açıkta bişey mi var dediğim zaman da sana bakmıyorum şuraya bakıyorum falan diyor. Şizofrenim ya zaten kafamdan uyduruyorum. Ayrıca evet vicdan yaptım sonradan, üzüldüm. Çok da büyük konuşamam, evli değilim belki benim evladım daha beter olacak Allah bilir. Zaten karma diye bir şey var. Ama oldu bir kere.
Keşke bunlar yaşanmasaydı dediğim oldu.

Buraya da iyi ki bir şey yazdım millet topa tuttu beni. Yaşandı artık bir şey napim yani.

Engelli olduğunu öğrendikten sonra çocuğun özür dilemesini nasıl kabul ettiniz orda sizin özür dilegip şikayeti geri almanız gerekmez miydi o çocuğun halini düşünemiyorum hoş olmamış tavrınız ailenin tepkiside normal çocuklarına sapik muamelesi yapmışsınız resmen 👎

X