MART 2022 Tüp Bebek Transfer Olacak Arkadaşlar🍀

Semra Esenkaya pendik medikal park.
2 negatif sonrası 3 seçenek kalmıştı.
1-embryo sağlıksız olabilir. Çok fazla embryo olduğu için genetik göndermedik. Deneme yanılma tutacak dedi doktor.
2-rahimde polip olabilir ya da yoksa bile çizik atılarak ihtimal arttırılabilir.
3-bağışıklık bebeğin yerleşmesine izin vermiyor, sonuçta genin yarısı babadan..
1 elendiği için 2-3. Seçenekler için tedavi uygulanacaktı.
3.tedavi için zaten 2.transferde intralipid aldım. Bağışıklık düzenlensin diye işe yaramadı.
Bu tedavide onun yerine lenfosit aşısı uygulanacaktı. 3 aylık doz tedavisi sonrası histeroskopi sonrası transfer şeklinde planlamıştı.
Bizde morfoloji 0, ileri hız 0 ve sayımız azdıdı. Sorun buydu.
Lenfosit aşısının ilk dozu sonrası doğal yoldan hamile kaldım. Bağışıklığım engelliyormuş.
Çoğu doktor bize morfoloji 0 ile yumurtalar kaliteli döllenme olursa zaten onarımını yapar ve yaşar demişti.
Bizim genetik testlerimiz herşeyimiz normaldi.
Bende semra hanima gitmistim 1 asilama yaptirmistik olumsuz oldu.ama bu lenfosit asisindan fln hic haberim yok.duymadim.intralipid nedir dbilmiyorum.siz oncesinde hic hamile kalamadiniz anladigim kadariyla ne dogal yoldan ne de tup bebekten lenfosit tam olarak ne icin kullaniliyir.biraz bilgilendirirmisin rica etsem?

Bende semra hanima gitmistim 1 asilama yaptirmistik olumsuz oldu.ama bu lenfosit asisindan fln hic haberim yok.duymadim.intralipid nedir dbilmiyorum.siz oncesinde hic hamile kalamadiniz anladigim kadariyla ne dogal yoldan ne de tup bebekten lenfosit tam olarak ne icin kullaniliyir.biraz bilgilendirirmisin rica etsem?
Yok biz korunmayı bıraktıktan 5 ay sonra tüp bebek ile tanıştık.
İntralipid aslında yoğun bakım hastalarına verilen yoğun omega-3 tedavisi aslında. Serbest yağlar ile vücudun oranımını yenilenmesini de sağladığı görülmüş. Otoimmğn hastalığı olanlarda behçet huşimato gibi onlarda vücut bebeği de yabancı olarak algılamasın diye yapılıyor. Ben ailemde bu tür hastalıklar olduğu için doktordan istemiştim. İlk dozu transferde ya da bir kaç gün öncesinde veriliyor, 2.dozu transferden 1 hafta sonra.. Pozitif olursa 2 haftada bir 12.haftaya kadar devam ediyor.
Lenfosit aşısı ise organ nakillerinde kullanılıyormuş. Organı alacak kişi ne kadar uyumlu olsa da vücut bağışıklık hücreleri reddebiliyor. O yüzden organı verecek olanın kanındaki bağışıklık hücreleri izole edilio organ alıcısına veriliyor. Böylece organ verilmeden önce bütün bağışıklık düzenlenmiş oluyor.
Tüp bebekte de embryonun yarı geni babadan yarı geni anneden olduğu için eğer annenin vücudu uyumsuz kabul ederse reddediliyor. Kimyasal ve ya düşük olanlara da uygulanıyor. Tüp bebekte de embryo dışardan verilidği için hemen kabul etmeyebiliyormuş.
Bazı doktorlar bağışıklık baskılayıcı ilaçlar veriyor. Prograf gibi… Gene nakil ilaçları bunlar…
Bazıları da böyle lenfosit aşısı uyguluyor vücuda hatırlatma yaptırıyor.
Lenfosit aşısı 3 doz olarak 3 ayda veriliyor. Eşimden 16 tüp 2 cc den kan aldılar. 1 saat özel solusyonlar ile yıkayıp izole ettikler, sonunda 1 insulin iğnesi içinde lenfositleri benim 2Kolumdan verdiler.
Aşı yapmak ile aynı ağrıyı yapıyor. Rahat bir süreçti… bende 3 dozu tamamladım.

Benim eşim erkek doktor istemediği için kadın doktorlara gittim. İstanbuldayım.
Kendi doktorum ile devam etme kararı aldım. Semra Esenkaya
2.gittim doktor Serap Simavlı önermem..
3.gittiğim Yasemin Çekmez. Allah yanına götürmesin bi daha..
4. Gittiğim Seval Taşdemir. Semra hoca ile aynı bilgi düzeyi yaklaşımı, tecrübesi
5. burçin Erzik.. Şahane bi doktor. 0'dan başlayacak olsam, onunla devam ederdim. Bana ekstra yapılacak birşey yok dediği için doktorumda karar kıldım.
6. Perihan Karlı.. O da Samsu'da .. Onu da beğendim..
Merhaba uzun zaman geçmiş ama umarım görürsünüz. Serap Simavlı yı neden önermediğinizi merak ettim de

Merhaba uzun zaman geçmiş ama umarım görürsünüz. Serap Simavlı yı neden önermediğinizi merak ettim de
Samsunda pervin karliyi hic tavsiye etmem,cok dağınık çalışan bi doktor , opuda toplanan kac yumurta olduğunu bize sordu,embrio transferinde ayni şekilde embriyologa sordu ,keşke orda onunla devam etmeseydim.

Serap hanım psikolojik olarak beni anlamamıştı.
Egosu çok yüksekti.
Bi de üstüne ben ona ücretsiz görüşmeye gitmiş olmama rağmen hasta girişimi yapmış, sigortaya karşı zor durumda kaldım. Sonrasında silinmesi talebinde bulunduğumda haksızlık olduğunu söyledi.
Ben 2-3 hafta oradaki kaydı sildirmeye çalıştım.
Madem girişimi yapacaksın neden ücretsiz görüşme yapıyorsun. Rızam olmadan bilgilerimi işlemişler sonrasında hak hukuk dersi veriyor…
Uygulamaları da bana garip geldi ve bulunduğu hastane ve konuma göre ciddi ücretler talep ettiler..

Kuzummm iyiyim, 26 kasımda doğum yaptım. Oğlum şimdi 1,5 aylık, sağlığı da yerinde çok şükür 🥰 Sen nasılsın iyi misin? Var mı bir gelişme?
maşaaallaahhhh cok mutlu oldum ya,
hayırlı olsun Allah analı babalı buyutsun canım. :KK36:
bende 17 kasımda opu oldum yumoşları dondurduk ,transfere hazırlanıyorum bu ay ,
ınsallah bende subatta bebısıme kavusurum :KK200: :KK37:

maşaaallaahhhh cok mutlu oldum ya,
hayırlı olsun Allah analı babalı buyutsun canım. :KK36:
bende 17 kasımda opu oldum yumoşları dondurduk ,transfere hazırlanıyorum bu ay ,
ınsallah bende subatta bebısıme kavusurum :KK200: :KK37:
Ohh çok şükür çoğu gitmiş azı kalmış 💜 inş çok beklemeden ilk seferde bebişin seninle olur kuzum. Çok güzel çok başka bir his, hele doğunca kucağına alınca daha da başka bir boyuta taşınıyor sevgisi 🥰 İsteyen herkes yaşasın inşallah 🙏🏻

Ohh çok şükür çoğu gitmiş azı kalmış 💜 inş çok beklemeden ilk seferde bebişin seninle olur kuzum. Çok güzel çok başka bir his, hele doğunca kucağına alınca daha da başka bir boyuta taşınıyor sevgisi 🥰 İsteyen herkes yaşasın inşallah 🙏🏻
amiiiiinnnnn...
evettt cok sukur bu gunlere geldık,
ayyy inşallaahh , tahmın bıle edemıyorum .
Rabbım herkese saglıklı ,hayırlı evlatlat versın canım benım.. :KK36: :KK200:

Serap hanım psikolojik olarak beni anlamamıştı.
Egosu çok yüksekti.
Bi de üstüne ben ona ücretsiz görüşmeye gitmiş olmama rağmen hasta girişimi yapmış, sigortaya karşı zor durumda kaldım. Sonrasında silinmesi talebinde bulunduğumda haksızlık olduğunu söyledi.
Ben 2-3 hafta oradaki kaydı sildirmeye çalıştım.
Madem girişimi yapacaksın neden ücretsiz görüşme yapıyorsun. Rızam olmadan bilgilerimi işlemişler sonrasında hak hukuk dersi veriyor…
Uygulamaları da bana garip geldi ve bulunduğu hastane ve konuma göre ciddi ücretler talep ettiler..
19.12.2023 tarihinde VM Medical Park Hastanesi Samsun şubesinde kadın doğum Doç. Dr. **** hanıma muayene oldum. Muayene sonrasında birkaç tetkik ve küçük bir operasyon yapılması gerektiği söylendi ve önceden ücretlerini yatırdık. Operasyon için saat 13:00'te yatış ve ödeme işlemlerimi tamamladıktan sonra ameliyathaneye çıkartıldım ve damar yolu açıldı. Dr. Hanım'ı beklemeye başladık. Ancak beklememiz biraz uzun sürdü, çünkü yeni hastalardan fırsat bulup işlemi gerçekleştirmek için gelemiyordu. Dr. Hanım'ın durumundan haberdar olup olmadığımı sorduğumda, bilgisi olduğunu ve müsait olduğunda geleceği bilgisini aldım ve bu sırada saat 16:30 olmuştu.

Sonunda beklemekten ve bekletilmekten bunalarak oradaki hemşire arkadaşlara muhasebeye indiğimi söyleyerek ayrıldım. Birkaç dakika geçmeden Dr. Hanım'ın sekreteri beni aradı ve dr. Hanım'ın müsait olduğunu, işlemi gerçekleştirmek için beni beklediğini söyledi. Muhasebe ile görüşüp işlemi iptal ettireceğimi öğrendiklerinde (ödediğim ücreti talep ettiğimde) o anda birden müsait olan Dr. Hanım'ın saçma saatlerdir neden beni beklettiğini anlayamadım. Hastaların özel hastaneye gitmelerindeki amaç zamandan kazanmak ve işlemlerini düzenli ve hızlı bir şekilde halletmektir.

Dr. Hanım'ın yaptığı ya da hastane politikası yeni hastalar edinmek değil, işlem gören hastaların işlemlerini tamamlamak olmalıdır. Zaten hasta ödemesini yapmıştır. 'nasıl olsa bu hasta bekler, o para cebimizde' diye düşünerek hastayı saatlerce küçük bir odada stres ve tedirginlikle bekletmek doğru değildir.

Tüp bebekle hamile kalıp doğum yapanlar kaçıncı haftada doğum yaptınız. Doktor doğumumu haftaya planladı. Ama ben ocakta olsun istiyorum. Sorun olur mu

Tüp bebekle hamile kalıp doğum yapanlar kaçıncı haftada doğum yaptınız. Doktor doğumumu haftaya planladı. Ama ben ocakta olsun istiyorum. Sorun olur mu

27 kasım da 35+2 de dogum yaptım sezeryan ile doktorumuz cok uğraştı dogum durması ıcın ama inatçı bebe gelmeyi cok istedi ondan sezeryan dogum oldu.. kuveze girmedi 3070 kg ama ıkı gun sonra sarılıkdan girdi

X