Mart 2024 Tüp Bebek Sürecine Başlayanlar

Korkucak kadar bişey yok sakin olun muayenede hiç ağrı sızı olmuyor iki dakikalik iş. Yumurta toplama işlemi zaten anestezi ile oluyor sen hiç anlamıyorsun bile uyanınca odaya çıkarıp dinlendiriyorlar zaten ağrı olsada ağrı kesici yapıyorlar. Benim 1 Nisan'da yumurta toplama işlemi yapıldı âdet olmayı bekliyorum transfer için o da muhtemelen bayramdan sonra inşallah Allah nasip ederse 🤲
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.Benim gideceğim hastahane devlete bağlı acaba ordada yumurta toplama işlemi anestezilimi yapilir.Tüp filmi cekeceklerdi anestezili olmuyomuş disini sık yaptıracaksın dediler yaptıramadım özelde anestezili yaptırmak zorunda kaldım onuda zor kabul ettiler.Yumurta toplama işlemi neresi olursa olsun her halukarda anestezili yapılan bir işlemmidir acaba.tesekkur ederim cvp verdiginiz icin

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.Benim gideceğim hastahane devlete bağlı acaba ordada yumurta toplama işlemi anestezilimi yapilir.Tüp filmi cekeceklerdi anestezili olmuyomuş disini sık yaptıracaksın dediler yaptıramadım özelde anestezili yaptırmak zorunda kaldım onuda zor kabul ettiler.Yumurta toplama işlemi neresi olursa olsun her halukarda anestezili yapılan bir işlemmidir acaba.tesekkur ederim cvp verdiginiz icin
Amin inşallah hepimiz için 🤲Devlet hastanesini bilmiyorum ama bence orda da anestezilidir .Çünkü ellerimizi bile bağladıklarına göre uyudugumuz halde demekki hareket etmemek lazım. Bı Sor doktora öğren.

Merhaba tüp bebek sürecimin tamamından bahsetmek istiyorum.
3 yıldır doktor kontrolü altında bebek sahibi olmaya çalışıyoruz.Öncesinde ara ara denemeler oldu, hem düzenli şekilde hem de çok seyrek (pandemi dönemi ve iş hayatından dolayı kararsız olduğumuz bir süreçti nedeni bu).
Doktora ilk gittiğimizde basic testler yapıldı ve bir sorun yok 6 ay normal deneyin dedi. Sonra tekrar gittiğimizde de 1 yıla uzattı. Bu uzun bir süreçti bence o yüzden başka doktora gittik. Yeni doktorumuz çatlatma iğnesi yaptı klomen kullandım. Bu arada testler falan hep normal yukurtalarda sorun yok sayısında veya büyüklüğünde her şey yolunda. 3 kere çatlatma iğnesi yapıldı. Olmayınca rahim filmi çekildi. Onda da bir sorun olmadığını söyledi doktorumuz! Biz yine doktor değiştirdik arkadaş tavsiyesi üzerine medikal park Ahmet yıldız bakan adındaki doktora gittik. Aşırı kalabalık çok talep gören bir doktordu. Ve herkesin hamile kalmasını sağlıyordu. Yurtdışımdan gelen o kadar çok hastası vardıki.İl dışından gelenleri saymıyorum bile.Gittik bize 2 ay doğal yöntemlerle kürlerle özel karışım ve ilaçlarla lafta bir doğal tedavi uyguladı.Sonrasında aşılama yaptı. Tutmadı. Bu arada hiçbir şekilde bende ya da eşimde sorun yok en azından olmadığını söylediler. Hatta her doktor yumurtalarımın çok iyi olduğunu sayısının fazla olduğunu çok iyi büyüdüğünü falan söyledi.Hatta bu doktorun gebeleri de ikizi geçiyorum artık 3üz falan.Benimde çok fazla büyüyen yumurtam olunca şöyle söylemişti hatta “gereğinden fazla olmuş valla napıcaz” falan diye çoklu gebelikten dolayı ödümüzü kopardı.6 ay sonra ikinci kez aynı doktorda aşılama yaptık. Doktor bu da tutmazsa artık işi bırakırım gibi iddialı cümleler falan da kuruyordu sağolsun! O da tutmadı tabiki😔Bu süreç çok kötüydü gerçekten. Her şeyin çok iyi çok yerinde olduğunu söyleyip sonuç alamamak insanı mahvediyor.Biz artık kendi haline bırakalım olmayacak falan düşündük.Sonra eşimin bir arkadaşı adanada Bülent haydar Dedeoğlunda tüp yaptırmış.Arkadaşı bu arada testis kanseri olmuş yok denecek kadar spermi var doktor bi tedavi ya da emilyat yapıyor ondan emin değilim, sonrasında çıkan spermle de direk tüp bebek deniyorlar sonuç pozitif ve şu an doğum yaptı zaten çok şükür 🙏🏻 doktoru detaylıca araştırdık memnuniyeti geçiyorum bi tane bile kötü yorum yok. Bizde güvendik gittik. Doktor hemen tahlillere baktı bi de rahim filmine. Sonra rahim filmine bakıp çok şaşırdı sana nasıl aşılama yaparlar dedi rahmin bu haldeyken dedi. Rahmim T ymiş. Şu an tüp bebek yapsam yine tutmaz dedi. Ameliyat oldum hemen histereskopi.
Sonra 9 ay boyunca normal deneyin hiçbir şey kullanmayın dedi doktora falan da gitmeyin dedi.ameliyat sonrası düşük riski olduğu için 2 ay korunduk sonra tekrar bir rahim filmi çekildim her şey yolundaydı 9 ay denedik. Ama maalesef olmadı. Artık tüp bebek yaptıralım dedik ama biliyorsunuz ki bu süreçte maddi olarak epey yıpranıyorsunuz. 1 yıl önce doktorun muayene ücreti sadece 3 bindi ameliyatı da 14 bine olmuştum. Kendi doktorumda olmak istedim ama genel bir fiyatla 120 bin söylediler ve bunun ekstraları dahil değildi. Adanada başkent kışla hastanesinde erhan şimşek adındaki doktoru bulduk.yine öneri üzerine yorumları da iyi olunca ve çok daha uygun olduğu için ona gittik.o da baktı bir sorun olmadığını söyledi fakat bir sürü neden olmayacağına dair bilgi verdi ve hepsi çok mantıklıydı. İğneleri kullanmaya başladım 28 şubatta yumurtalarım toplandı.9 tane toplandı, bunlardan 8 tanesi iyiymiş 6 tanesi döllenmiş. Bu sayı biraz canımı sıkmıştı açıkçası. Ama 4. Güne kadar 6 embriyoyla devam ettik bu da moral oldu. 5. gün iyi kalitede olanı yerleştirdiler. Bir tanesi orta kalitedeydi onu dondurduk, bir tanesi de 6. gün embriyosu oldu onu da dondurduk. Yerleştirdikten 10 gün sonra tahlil istediler. Biz 9. gün yaptırmıştık veeee sonuç pozitif 🥰 bthcg 441.15 çıktı çok iyi yüksek bir değer dedi hemşirem 2 gün sonra tekrar yaptırdım. 921.11 çıktı. Sonra kesesi de oluşmuştu ve bi sonraki hafta da kalp atışını duyduk çok şükür 🥹şuan 7 haftalık hamileyim.umarım gelişimini sağlıkla devam eder.bu süreçte bizi oyalayan ilgisiz olan para göz olan tüm doktorlardan nefret ettim gerçekten yani bir doktor yüzünden sürecim çok uzadı ve ben bu doktoru bulmasam daha da uzayabilirdi.

4 Mart 2024 tarihi itibari ile tüp bebek sürecine başladım.2.denemem ve yeni bir hastanede tedaviye başladık.Bu dönemde başlayan ve başlayacak olan arkadaşlar burada tecrübelerimizden ve sürecimizden bahsedelim.Hepimize sağlıklı evlatlar ve kolaylıklar diliyorum.
Bende 26 mart başladım dün yumurta toplama oldu 14 adet. 10 tanesi sağlıklıymış üç tanesi hemen döllenmişş kalan 7 taneyi de bugün yarın dölleyeceklermiişş Sizin aşama şuan ne durumda

Hanımlar merhaba. Ben bugün opu oldum 24 yumurta toplanmış 22sini döllenme yaptık dediler çok şükür. Dayanılmayacak bir ağrım yok ama biraz kanamam ve parol kullanmamı gerektirecek bir ağrı var tamamen geçmedi. Bu normal mi sizce ya da kaç güne geçiyor bu ağrılar 😪
Bende gün önce oldum 14 toplandı 10 sağlıklı çıktı ve döllendi. Ağrım çok az oldu Adet ağrısı gibi akşamına geçti bugünde ara ara cok az ağrım oldu ağrı kesici alabilirsin sorun olmaz dediler

Yumurtalar istenen büyüklüğe geldiyse sana bir saat belirliyorlar ve sen o saatte çatlatma iğnesini vuruyorsun ama eğer yumurtalar istenilen büyüklüğe gelmediyse gene gonal f kullanmaya devam ediyorsun . Her hastanenin ve her doktorun verdiği ilaç yaptığı şey farklıdır doktordan doktora göre değişebiliyor veya hastaneden hastaneye göre herkes farklı tedavi yöntemleri uyguluyor.sonra gene muayene olacaksın sonra çatlatma iğnesi çatlatma iğnesinden sonra yumurta toplama işlemi ondan sonra aynı anda yumurta toplama işlemi yapılırken senin de eşin seninle gelecek o da sperm testi verecek ondan sonra yumurtaların dönlendirilecek ve size söylenen tarihte gelip bilgi alacaksınız yumurtalarınız döllendi mi döllenmedi mi istenilen döndürme seviyesine geldiği zaman 4 gün 5 gün ve 3 gün ne zaman yumurtalar istenilen kaliteye döllenmeye geldiyse o zaman transfer olacak
Günaydınlar Ben de bir şey sormak istiyorum Çapa'da tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum Haziran ayına bana randevu verdiler belirli bir gün yok adetin 2 günü gelin dediler ama ilaç tedavisinden sonraki aşamalar büyük bir ihtimalle bayram tatiline gelecek Hatta belki ilaçları kullanmanın son 1-2 günü bile bayram tatiline denk gelebilir böyle olunca sürekli nasıl olacak nasıl yapacaklar bilgi verir Bilginiz varsa söylerseniz sevinirim

Benimde 2 adet 3. gün embriyom ile 1 adet 5. gün emriyom donduruldu.Tahmini 20-21 Nisan 'de yükleme işlemlerine başlanacak.
Günaydınlar Ben de bir şey sormak istiyorum Çapa'da tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum Haziran ayına bana randevu verdiler belirli bir gün yok adetin 2 günü gelin dediler ama ilaç tedavisinden sonraki aşamalar büyük bir ihtimalle bayram tatiline gelecek Hatta belki ilaçları kullanmanın son 1-2 günü bile bayram tatiline denk gelebilir böyle olunca sürekli nasıl olacak nasıl yapacaklar bilgi verir Bilginiz varsa söylerseniz sevinirim

Maşallah🧿 çok iyi. İyi düşünün iyi olsun. Bol bol dua edin. Hep pozitif düşünün. Benim de 10 yumurtadan 9 döllenmişti.

Bende gün önce oldum 14 toplandı 10 sağlıklı çıktı ve döllendi. Ağrım çok az oldu Adet ağrısı gibi akşamına geçti bugünde ara ara cok az ağrım oldu ağrı kesici alabilirsin sorun olmaz dediler

Embriyolara genetik test yapılıyor. Preimplantasyon genetik tanı. Tutunma şansını arttırmak ve düşüğün önüne geçebilmek için kromozomsal olarak sağlıklı embriyo bulunuyor.

Şimdiden siz panik olmayın. Bekleyin bi. O günler yaklaşınca onlar plan programlarını ona göre yapıyorlar zaten.

X