Masaj yapmalı mı yapmamalı mı?

Zaa xD

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
13
0
29
Merhabalar, 16 gun once ameliyat oldum, tamponum atelim hepsi alindi burnumun sekli simdilik tam istedigim gibi degil ama zamanla odemlerin inmesiyle daha da guzellesmesini umuyorum. Doktorum Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesinden Zeynep Türkşen ve bana gunde 2 defa burun masaji yapmami onerdi. Masaji nasil yapmam gerektigini gosterirken de epeyce bastirdi burnuma. Doktoruma guveniyorum sonucta uzman olan o ama yine de internette okuduklarim yuzunden kararsiz kaldim. Ben burnuma bile dokunmayi dusunmuyordum 1 ay boyunca. Bu konuda bi onerisi olan, burun masajindan herhangibi zararla cikan var midir aramizda ?

Banada doktorum yap dedi ama ben arada yapıyorum ama his bastırmadan hafif şeyler. Bebde korkuyorum bir şey olr diye abim fazla bastırdı damarını çatlatmıştı bi sabah öyle bi kanadı ki korktuk doktor önemli bişey olmadıgını daha dikkatli olması gerektğini söyledi. Çok korktum onu görünce de onun yerine ödem atıcı şeyler tüketiyorum ara ara da hafif masaj

Banada doktorum yap dedi ama ben arada yapıyorum ama his bastırmadan hafif şeyler. Bebde korkuyorum bir şey olr diye abim fazla bastırdı damarını çatlatmıştı bi sabah öyle bi kanadı ki korktuk doktor önemli bişey olmadıgını daha dikkatli olması gerektğini söyledi. Çok korktum onu görünce de onun yerine ödem atıcı şeyler tüketiyorum ara ara da hafif masaj
Peki bu masajin amaci sadece odemi atmak mi yoksa buruna sekil de vermeyi sagliyo mu?

Peki bu masajin amaci sadece odemi atmak mi yoksa buruna sekil de vermeyi sagliyo mu?
Şekli ameliyat esnasında belli zaten ödemlerin elit inmesi iyileşmeyi hızlandırmak için yapılıyor bazıları şeklini etkilediğini söylüyor ama katılmıyorum alakası yok. Öyle olsa zaruri olurdu. Her doktor önermiyor mesela çelişkili bir öesele oldugından bazen yapıp bazen yapmıyorum yada minimum baskıyla yapıyorum yarı yarıya kurtarıyorum kendimi :)

sağlam yapılan burnu masaj bozmazmış çok yapılan masaj bozabilir miş .. 2 dediyse 2 yapın fazlasını yapmayın

Tesekkurler yorumlariniz icin. Bana gunde 2 defa dedi gosterirken de epey bastirdi ama ben o kadar sert yapamam

Tesekkurler yorumlariniz icin. Bana gunde 2 defa dedi gosterirken de epey bastirdi ama ben o kadar sert yapamam
Canim ..gecmis olsun öncelikle.. doktorun yap dediyse yapmalısın. Ben 4 ay önce oldum. 3.ay kontrolünde gittiğimde burun kemiğinin başlangıç kısmında kıkırdak oluşmaya başlamış. Bastırarak yap masajını ki ezilsin dedi. Hakikaten de dediğini yapınca elime gelen minik çıkıntılar 1 ayda eridi. Daha düzgün şimdi. Burnumuz hareketsiz bir organ. Bu yüzden masaj öneriyor doktorlar. Ödemler için...bence korkmadan yap masajını. Bastır dediyse de bastır. Ben öyle yaptim.

Tavsiye eden de var bir etkisi yok diyende.bence burun şeklini bozabilir ilk başta burun hamur gibi oluyor.dokunmamak daha iyi.benim 1 yılı geçti hala dokunmuyorum

Masajı ödemlerin inmesi için veriyorlar fakat aynı zamanda burna hafıza kazandırdığını söyledi doktorum. Eski eksenine meyletmesin diye. Diyeceğim o ki sadece ödem değil mevzu, siz doktorunuzun önerdiğini uygulayın.

Tüm şu yorumları okuyunca kafam iyice karıştı :KK70:

Merhaba arkadaşlar benim de bugün 23. Günüm kontrole gittim hafif sağa kaymış kemik o yüzden masaj önerdi düzelir dedi ama çok korkuyorum böyle bi durum yaşayıp ta düzelen var mı acaba

MAsaj fi tarihinde kalmadı mı ya:110: bence masajı başarısız doktorlar öneriyor

Ben size katilmiyorum bu konuda. Vucudumuzdaki odem bile hareketle daha cabuk gidiyorsa. Hareketsiz bir organida hareket ettirmek lazim ki hem odem gitsin hem kan dolasimi hizlansin.

Bende size katılmıyorum. Bir kere vücudumuzda olan ödemle, burun ameliyatı sonrası olan ödem farklıdır. vücudumuzdaki ödemin bir sürü olma nedeni olabilir, ama burun ameliyatında o bölge çevre dokular damarlar işleme maruz kaldığı için ödem oluşur ve zamanla geçmesi beklenir. Ayrıca yüz hassas bir bölgedir, ameliyat sonrası ödem morarma gibi durumlar çok yavaş düzelir.
Neyse konuya gelecek olursam evet masaj kan dolaşımını hızlandırabilir ama çok bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, ayrıca buraya yazanlardan okuduğum kadarıyla burun kemiği kayması falan gibi durumda doktor masaj önermiş vs cidden masajla kemiğin düzelmesini beklemek çok saçma. Yine benim dediğim gibi bu başarısız doktordur.

Bende size katılmıyorum. Bir kere vücudumuzda olan ödemle, burun ameliyatı sonrası olan ödem farklıdır. vücudumuzdaki ödemin bir sürü olma nedeni olabilir, ama burun ameliyatında o bölge çevre dokular damarlar işleme maruz kaldığı için ödem oluşur ve zamanla geçmesi beklenir. Ayrıca yüz hassas bir bölgedir, ameliyat sonrası ödem morarma gibi durumlar çok yavaş düzelir.
Neyse konuya gelecek olursam evet masaj kan dolaşımını hızlandırabilir ama çok bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, ayrıca buraya yazanlardan okuduğum kadarıyla burun kemiği kayması falan gibi durumda doktor masaj önermiş vs cidden masajla kemiğin düzelmesini beklemek çok saçma. Yine benim dediğim gibi bu başarısız doktordur.
Masaj öneren doktor başarısiz; masaj önermeyen doktor başarılıdır demek çok yanlış. Bu tamamen yanlış bir düşünce. Pek çok doktor masaj öneriyor. Ve masajın faydaları gözardı edilemeyecek kadar çok.doktorun Başarısı masaj önerip önermemesiyle bağdaştırılamaz. Her burun farklıdır ve yapılan burun operasyonu da her buruna göre farklıdır.

Bantlar çıkalı 9 gün 9 günde bile baya farketti burnum hiç masaj yapmadım masaj bence biraz psikolojik ...
Ödemin hızlı geçmesini istiyorsan bol bol su bol bol yeşillik yağlı tuzlu şeylerden uzak dur

Masaj öneren doktor başarısiz; masaj önermeyen doktor başarılıdır demek çok yanlış. Bu tamamen yanlış bir düşünce. Pek çok doktor masaj öneriyor. Ve masajın faydaları gözardı edilemeyecek kadar çok.doktorun Başarısı masaj önerip önermemesiyle bağdaştırılamaz. Her burun farklıdır ve yapılan burun operasyonu da her buruna göre farklıdır.
Sadece masaj önerip önermemesine göre bağdaştırmıyorum, yeterince açıklama yaptığımı düşünüyorum. Burun şeklini ameliyat sırasında doktor verir ama masajla burun şeklinin değişmesini beklemeniz çok saçma evet başarısızdır ve sizi kandırıyordur bana göre.

Sadece masaj önerip önermemesine göre bağdaştırmıyorum, yeterince açıklama yaptığımı düşünüyorum. Burun şeklini ameliyat sırasında doktor verir ama masajla burun şeklinin değişmesini beklemeniz çok saçma evet başarısızdır ve sizi kandırıyordur bana göre.
Burnun şeklini etkileyemeyebilir masaj. Ancak doktor ödemler için masaj oneriyorsa dinlemek gerek . Ayrica burun sirtinda sonradan olusabilecek minik kikirdak cikintilarinin da önüne geciliyor masajla. Sahsen ben bunu yaşamış olduğum için yazıyorum. Yoksa yamuk bir burun ne kadar masaj yapılırsa yapılsın değişmez bence de..

Merhabalar:) Acaba Zeynep hanıma olduğunuz ameliyat sonrası fotoğraf paylaşabilir misiniz?

X